ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 23:52   #3901
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Zużyłam jedną tubkę, bo chodziło mi głównie o zlikwidowanie przebarwień. Na wypryski miałam inne specyfiki od dermy. Pamiętam, że byłam zadowolona z AD, od razu po posmarowaniu widać było ujednolicenie, wyciszenie cery i totalny mat Ech, jutro chyba wybiorę się do apteki...

Generalnie zasada jest taka i nie mówię tu tylko o AD- pogorszenie stanu cery, wszystkie paskudztwa wychodzą, a później jest tylko lepiej, ale na to potrzeba czasu i cierpliwości Jednak są wyjątki od reguły, bo każda skóra reaguje inaczej.
U mnie w przypadku effaclaru K też tak miało być, ale poprawy nie było widać. Właśnie kończę pierwszą tubkę i moja buzia wygląda strasznie
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 08:37   #3902
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
U mnie w przypadku effaclaru K też tak miało być, ale poprawy nie było widać. Właśnie kończę pierwszą tubkę i moja buzia wygląda strasznie
No czyli masz wysyp. Przeczekaj to. Jak długo stosujesz eff K?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 15:08   #3903
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
U mnie w przypadku effaclaru K też tak miało być, ale poprawy nie było widać. Właśnie kończę pierwszą tubkę i moja buzia wygląda strasznie
Ja latem zużyłam całą tubkę effaclar K, też mnie wysypało i nie chciało się skończyć. Mi on w niczym nie pomógł. Teraz używam kwasów i jest lepiej- wysypało i się skończyło. Więc może AD nie jest dla Ciebie dobry, jeśli kończysz już pierwszą tubkę, a poprawy nie ma.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 15:14   #3904
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

A ile u was tak mniej więcej trwał wysyp ?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 15:15   #3905
la figa
Wtajemniczenie
 
Avatar la figa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 679
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Ja latem zużyłam całą tubkę effaclar K, też mnie wysypało i nie chciało się skończyć. Mi on w niczym nie pomógł. Teraz używam kwasów i jest lepiej- wysypało i się skończyło. Więc może AD nie jest dla Ciebie dobry, jeśli kończysz już pierwszą tubkę, a poprawy nie ma.
jakich kwasow uzylas?
__________________
la figa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 16:10   #3906
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Więc może AD nie jest dla Ciebie dobry, jeśli kończysz już pierwszą tubkę, a poprawy nie ma.
Bzdura. Jedna tubka ad starcza średnio na 3tyg maks miech. Po takim czasie to wysyp u niektórych się zaczyna, więc jedna tubka to jest NIC przy całej kuracji antytrądzikowej czy przeciw przebarwieniom. Po jednej tubce nie można oceniać więc całej kuracji i pisać, że preparat jest nieskuteczny. Kuracja kwasami powinna trwac kilka miesięcy, 2 to minimum.

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
A ile u was tak mniej więcej trwał wysyp ?
To sprawa indywidualna każdej osoby, wszędzie się o tym pisze. U mnie wysyp trwał miech/półtora, potem zaczęło się goić. Dodam, że wysypu dostałam po ok miesiącu stosowania preparatu z kwasem.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2012-01-05 o 16:11
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 16:30   #3907
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Pozwolę się podpiąć pod wątek. Mam straszny problem z trądzikiem, z wiekiem zamiast się poprawiać, to się pogarsza. Zeszłam już chyba wszystkich dermatologów w moim mieście. I na chorą kasę i prywatnie.
Wczytałam się trochę w AD, kupiłam, używam od 3 tygodni. Wysypu dostałam niesamowitego, ale z jednej strony cieszy mnie to, ponieważ wychodzą mi ropniaki których nie mogłam za cholerę jasną żadną ruszyć.
Poza tym zamierzam wyhodować sobie mega ropniaka i udać się na wymaz z niego, w celu wyszukania co mi się tam rodzi. (Poradziła mi koleżanka, która też walczyła z trądzikiem niemal do 35rż. Wymaz wykazał jej gronkowca złocistego, po konkretnej kuracji i pozbyciu się go twarz ma jak niemowlak)
U siebie za AD zapłaciłam 25zł. Znalazłam na allegro za 17+5koszty przesyłki.
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 18:59   #3908
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Bzdura. Jedna tubka ad starcza średnio na 3tyg maks miech. Po takim czasie to wysyp u niektórych się zaczyna, więc jedna tubka to jest NIC przy całej kuracji antytrądzikowej czy przeciw przebarwieniom.
Mi tubka starczyła na o wiele dłużej niż 3 tyg. i po jednej poznikały wszystkie przebarwienia. W dodatku wysyp miałam po 3 dniach, a trwał do 2 tyg. Każda cera reaguje inaczej,a w swojej poprzedniej wypowiedzi wyraźnie napisałam MOŻE, więc Twoja "bzdura" ma się nijak do mojego przypadku

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez la figa Pokaż wiadomość
jakich kwasow uzylas?
Obecnie używam kwasu glikolowego, dokładniej Triacneal i Glyco-A.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 21:33   #3909
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Mi tubka starczyła na o wiele dłużej niż 3 tyg. i po jednej poznikały wszystkie przebarwienia. W dodatku wysyp miałam po 3 dniach, a trwał do 2 tyg. Każda cera reaguje inaczej,a w swojej poprzedniej wypowiedzi wyraźnie napisałam MOŻE, więc Twoja "bzdura" ma się nijak do mojego przypadku
To najwidoczniej nie miałaś mocno zanieczyszczonej skóry skoro wysyp taki krótki. Ponadto przebarwienie przebarwieniu nie równe. Ktoś ma mega wielkie i sporo i skóra będzie potrzebowała dłuższego czasu "naprawy", a ktoś ma kilka i szybko sobie z nimi poradzi (tak, jak Ty).
Tak, jak napisałaś każdy przypadek inny, dlatego napisałam, że bzdurą jest dawanie komuś rad typu "jak Ci po 1 tubce nie pomogło tzn, że ad nie dla Ciebie". Nie znamy jej skóry. Nie miało to mieć chamskiego wydźwięku, luz.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2012-01-05 o 21:36
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 23:38   #3910
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

niczka87 ok, luz
Dziś kupiłam AD, dałam 24 zł. Właśnie się posmarowałam. Myślę, że będę używać co drugi wieczór na przemian. Jestem ciekawa czy mnie wysypie, jeśli od 3,5 miesiąca używam codziennie kwasu glikolowego.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Negra1987 Pokaż wiadomość
Wczytałam się trochę w AD, kupiłam, używam od 3 tygodni. Wysypu dostałam niesamowitego, ale z jednej strony cieszy mnie to, ponieważ wychodzą mi ropniaki których nie mogłam za cholerę jasną żadną ruszyć.
Trzymam kciuki, aby AD pomogło i cierpliwości w stosowaniu
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 23:41   #3911
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Bzdura. Jedna tubka ad starcza średnio na 3tyg maks miech. Po takim czasie to wysyp u niektórych się zaczyna, więc jedna tubka to jest NIC przy całej kuracji antytrądzikowej czy przeciw przebarwieniom. Po jednej tubce nie można oceniać więc całej kuracji i pisać, że preparat jest nieskuteczny. Kuracja kwasami powinna trwac kilka miesięcy, 2 to minimum.
Zgadzam się, bo ja po pierwszej tubce zauważyłam minimalną poprawę stanu skóry, dopiero po dłuższym stosowaniu przebarwienia zaczęły znikać, a trądzik ustąpił
Zużyłam już chyba 4 lub 5 tubek i zaczęłam następną, z tym, że zauważyłam, że z niektórymi, ale to naprawdę ciemnymi przebarwieniami sobie średnio radzi, baaardzo powolutku, dlatego zakupiłam kwas glikolowy.

Nie wiem tylko czy odstawiać AD Ale chyba na początku przygody z mocniejszym kwasem, zrobię sobie przerwę, aby zbyt mocno nie podrażniać skóry

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
niczka87 ok, luz
Dziś kupiłam AD, dałam 24 zł. Właśnie się posmarowałam. Myślę, że będę używać co drugi wieczór na przemian. Jestem ciekawa czy mnie wysypie, jeśli od 3,5 miesiąca używam codziennie kwasu glikolowego.
Codziennie, to nie za często i do tego AD
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-05, 23:53   #3912
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

Codziennie, to nie za często i do tego AD
Wiem, brzmi zabójczo, ale jeśli mnie nie podrażnia, a widzę pozytywne efekty, to dlaczego nie? Każdy z nas sam wie, jak reaguje jego skóra, moja dobrze znosi kwasy.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 08:57   #3913
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Wiem, brzmi zabójczo, ale jeśli mnie nie podrażnia, a widzę pozytywne efekty, to dlaczego nie? Każdy z nas sam wie, jak reaguje jego skóra, moja dobrze znosi kwasy.
Nie no rozumiem, każdy inaczej na wszystko reaguje

Mnie AD w ogóle nie podrażniało, za to wczoraj zrobiłam peeling kwasem glikolowym o stężeniu lekko ponad 20 % i w niektórych miejscach mam czerwoną skórę, jakby w miejscach zatkanych porów pojawiły się malutki ranki, takie czerwone kropeczki
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 10:31   #3914
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Smile Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Bzdura. Jedna tubka ad starcza średnio na 3tyg maks miech. Po takim czasie to wysyp u niektórych się zaczyna, więc jedna tubka to jest NIC przy całej kuracji antytrądzikowej czy przeciw przebarwieniom. Po jednej tubce nie można oceniać więc całej kuracji i pisać, że preparat jest nieskuteczny. Kuracja kwasami powinna trwac kilka miesięcy, 2 to minimum.

To sprawa indywidualna każdej osoby, wszędzie się o tym pisze. U mnie wysyp trwał miech/półtora, potem zaczęło się goić. Dodam, że wysypu dostałam po ok miesiącu stosowania preparatu z kwasem.
:O miesiąc, półtora?! teraz to się podłamałam. Mam nadzieję, że u mnie jeżeli będzie wysyp to nie aż tak długi bo ciężko byłoby mi to znieść a mam wrażenie, że może coś powoli się dziać bo dzisiaj zauważyłam jak moje zaskórniki zaczęły powoli wychodzić na wierzch. I jeszcze mam pytanie w sumie wiem, że w ogole nie powinno się wyciskać pryszczy etc to czy jak zacznął mi wychodzić na wierzch to mogę je lekko wycisnąć czy raczej to nie wskazane przy stosowaniu kwasów i powinnam się powstrzymać i to przeboleć?

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

sorki za błąd zaczną *
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 12:02   #3915
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
No czyli masz wysyp. Przeczekaj to. Jak długo stosujesz eff K?
Stosowałam, bo już skończyłam. Trwało to chyba ponad miesiąc, może 2. Wiem, że pewnie za krótko, ale AD wygładza buzię i goi te wypryski które powyciągał, a przy Effaclarze tak nie było.

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Ja latem zużyłam całą tubkę effaclar K, też mnie wysypało i nie chciało się skończyć. Mi on w niczym nie pomógł. Teraz używam kwasów i jest lepiej- wysypało i się skończyło. Więc może AD nie jest dla Ciebie dobry, jeśli kończysz już pierwszą tubkę, a poprawy nie ma.
Na początku było super, niedawno się zaczął wysyp. Mam nadzieję, że to normalne z tego co czytam.

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, bo ja po pierwszej tubce zauważyłam minimalną poprawę stanu skóry, dopiero po dłuższym stosowaniu przebarwienia zaczęły znikać, a trądzik ustąpił
Zużyłam już chyba 4 lub 5 tubek i zaczęłam następną, z tym, że zauważyłam, że z niektórymi, ale to naprawdę ciemnymi przebarwieniami sobie średnio radzi, baaardzo powolutku, dlatego zakupiłam kwas glikolowy.

Nie wiem tylko czy odstawiać AD Ale chyba na początku przygody z mocniejszym kwasem, zrobię sobie przerwę, aby zbyt mocno nie podrażniać skóry

---------- Dopisano o 00:41 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------



Codziennie, to nie za często i do tego AD
Na pewno kupię drugą tubkę. Zawsze na jednej poprzestawałam, bo byłam akurat w trakcie wysypu i nie wytrzymywałam. Teraz postaram się wytrzymać dłużej, bo czytałam, że trzeba to stosować ok. pół roku.

A po kwasie glikolowym nie masz wysypu? Czy AD już wszystko wyciągnął? W ogóle da się wyczyścić czymś cerę do końca? Czy do końca życia trzeba używać kwasów, bo zanieczyszczenia pojawiają się od nowa?

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
:O miesiąc, półtora?! teraz to się podłamałam. Mam nadzieję, że u mnie jeżeli będzie wysyp to nie aż tak długi bo ciężko byłoby mi to znieść a mam wrażenie, że może coś powoli się dziać bo dzisiaj zauważyłam jak moje zaskórniki zaczęły powoli wychodzić na wierzch. I jeszcze mam pytanie w sumie wiem, że w ogole nie powinno się wyciskać pryszczy etc to czy jak zacznął mi wychodzić na wierzch to mogę je lekko wycisnąć czy raczej to nie wskazane przy stosowaniu kwasów i powinnam się powstrzymać i to przeboleć?

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

sorki za błąd zaczną *
U mnie pewnie też będzie trwał wysyp z półtora miesiąca, jeśli nie dłużej. Ale cóż poradzić, jeśli mam bardzo zanieczyszczoną skórę, to trzeba doprowadzić sprawy do końca.

Dziewczyny a czy macie porównanie AD do skinorenu? Wiem, że Skinoren jest droższy, a jak to wygląda składowo?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 15:55   #3916
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Nie wiem tylko czy odstawiać AD Ale chyba na początku przygody z mocniejszym kwasem, zrobię sobie przerwę, aby zbyt mocno nie podrażniać skóry

Codziennie, to nie za często i do tego AD
Musisz zobaczyć jak skóra reaguje na kw. glikolowy. Jeśli nie będzie podrażnień to myślę, że ad możesz normalnie używać dalej. Co do czestotliwości to sama ja sobie ustalisz obserwując skórę.

Jak dobrze zrozumiałam to koleżanka używa kw. glikolowego w glyco A, a jego stosuje się codziennie na noc.

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
I jeszcze mam pytanie w sumie wiem, że w ogole nie powinno się wyciskać pryszczy etc to czy jak zacznął mi wychodzić na wierzch to mogę je lekko wycisnąć czy raczej to nie wskazane przy stosowaniu kwasów i powinnam się powstrzymać i to przeboleć?
Ja wyciskam, wyciskałam i wyciskać będę, bo niewyobrażalnym dla mnie jest wyjście do ludzi z pryszczem wypełnionym ropą. Dla mnie to jest po prostu obleśne. Poczekaj aż dojrzeje, lekko wyciśnij [nie rozdrapując etc.] i odkaź wodą utlenioną albo najlepiej spirytusem.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-06, 16:04   #3917
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

kiiicik dzięki
Ja u siebie po 3 tygodniach zauważyłam małą poprawę na wągrach. Jest ich dużo mniej, nosa nie mam już nimi usianego jak wcześniej. Na plamy jeszcze nie działa, pewnie dlatego, że mam ich bardzo dużo i są bardzo ciemne.
No i wychodzą mi te głębokie ropniaki. Dzisiaj byłam na sauniem wypeelingowałam twarz, potem nałożyłam AD. Spodziewam się wysypu ze zdwojoną siłą w dniu jutrzejszym.
Jak sobie radzicie dziewczyny z nawilżaniem przy AD? Przed czy po? Jakie kosmetyki? Ostatnio wyczytałam, że nie powinno się stosować kosmetyków z parabenami przy kwasie azelainowym, bo wchodzą w jakieś reakcje.
Ja po umyciu smaruję twarz sokiem wyciśniętym z liścia aloesu, i po odczekaniu 15 minut wklepuję AD.
zywieczdroj Skinoren jest w dwóch postaciach- żel 15% i krem 20%.
Żel jest na słabszą postać trądziku a krem na mocniejszą postać trądziku i przebarwienia.
AD jest polskiego producenta, a Skinoren jest produkcji niemieckiej. Skład i działanie jest takie samo. Jest jeszcze jeden polski odpowiednik - Hascoderm.
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 08:40   #3918
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Na pewno kupię drugą tubkę. Zawsze na jednej poprzestawałam, bo byłam akurat w trakcie wysypu i nie wytrzymywałam. Teraz postaram się wytrzymać dłużej, bo czytałam, że trzeba to stosować ok. pół roku.

A po kwasie glikolowym nie masz wysypu? Czy AD już wszystko wyciągnął? W ogóle da się wyczyścić czymś cerę do końca? Czy do końca życia trzeba używać kwasów, bo zanieczyszczenia pojawiają się od nowa?
Tym razem nie poddwaja się tak szybko, jedna tubka to za mało, aby stwierdzić czy Nam pomaga

Co do kwasu glikolowego, to nie mogę na razie nic powiedzieć o wysypie, bo użyłam dopiero raz, ale w miejscach bardziej z nieczyszczonych, gdzie miałam dziurki (zatkane pory) mam małe czerwone kropki, które zaczynają się uwypuklać, także myślę, że wszystko będzie wychodzić

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Musisz zobaczyć jak skóra reaguje na kw. glikolowy. Jeśli nie będzie podrażnień to myślę, że ad możesz normalnie używać dalej. Co do czestotliwości to sama ja sobie ustalisz obserwując skórę.

Jak dobrze zrozumiałam to koleżanka używa kw. glikolowego w glyco A, a jego stosuje się codziennie na noc.
Na razie odczekam z nakładaniem AD, bo leciutkie podrażnienia mam
A kwas glikolowy mam z mazideł, stężenie 30% i robiłam nim peeling o stężeniu ok. 23 %.
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 09:21   #3919
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Myslałam, że glyco A. Ktoś tu o tym pisał chyba albo mam schiza.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 13:09   #3920
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Myslałam, że glyco A. Ktoś tu o tym pisał chyba albo mam schiza.
niczka87 dobrze kojarzysz, bo to o mnie chodziło, wcześniej wspominałam, że używam Glyco
Stosowałam codziennie, bo to tylko 12%, teraz izus_86 rozumiem, dlaczego zapytałaś co tak często- ja takiego stężenia nie mam jak Ty Daj znać jak Ci służy.

Stwierdziłam, że co noc będę się teraz smarować AD. Lub na noc Glyco, w dzień AD, jeszcze nad tym pomyślę. Nie mam żadnego podrażnienia, jedynie co nieco mi powyskakiwało- z reguły od razu mnie wysypuje. Chcę aby AD mi zadziałał na czerwone plamki po większych zaskórnikach (przy glyco one się dłużej goją).

Negra1987 Twoja poprawa w ilości zaskórników brzmi optymistycznie, ja też bym chciała się ich pozbyć, chociaż po części mi się to udało z kw. glikolowym
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 21:07   #3921
Jana100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 36
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Koncze tubke Glico A i kupilam Acne Derm - kiedy moge go uzyc? czy od razu ? czy odczekac pare dni?
__________________
Nie pale od 01.01.2012
  • herbata zielona
  • herbata czerwona
  • magnez, potas
  • mleczko pszczele tran duzo vit C

Edytowane przez Jana100
Czas edycji: 2012-01-07 o 21:13
Jana100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 22:45   #3922
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
niczka87 dobrze kojarzysz, bo to o mnie chodziło, wcześniej wspominałam, że używam Glyco
Stosowałam codziennie, bo to tylko 12%, teraz izus_86 rozumiem, dlaczego zapytałaś co tak często- ja takiego stężenia nie mam jak Ty Daj znać jak Ci służy.
Dam znać na pewno Na razie schodzą mi zaczerwienienia

Szczerze to jakoś brakuje mi tego codziennego smarowania się AD, jakoś tak się przyzwyczaiłam, że odczekuję po umyciu buzi, aby go nałożyć, później czekam jakiś czas, aby posmarować się kremem, a teraz tak pusto
Ale mam kilka nowych rzeczy z mazideł, więc mam co testować i czym się smarować
Do Ad na pewno wrócę, jak skóra się unormuję po kwasie glikolowym to będę nim się smarować między peelingami, bo mam jeszcze prawie całą tubkę
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-07, 22:56   #3923
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

hej dziewczyny mam do Was pytanie, bo w temacie kwasow jestem kompletnie zielona
mam problem z przebarwieniami potradzikowymi, rozszerzonymi porami, niewielkimi niedoskonalosciami(glowni e podskornymi) i "kaszka" na czole i brodzie
chcialabym zaczac stosowac cos, co moze pomoc. zastanawialam sie nad acne derm i nad retin a (albo jakims innym preparatem tego typu), ale nie wiem, ktory bedzie dla mnie lepszy.
acne derm ma rozjasniac przebarwienia, ale czy usunie mi tez pryszcze?
stosowalam kiedys przez dluzszy czas skinoren (zawiera chyba ten sam kwas co acne derm prawda?), ale nie pomogl mi za bardzo.
dodam jeszcze ze kilka miesiecy temu skonczylam kuracje acnenorminem i teraz szukam czegos, co jeszcze ulepszy cere i zmniejszy prawdopodobienstwo powrotu tradziku.
bylabym Wam bardzo wdzieczna za odpowiedz
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 11:29   #3924
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Extragirl, AD będzie dobry zarówno na przebarwienia jak i trądzik i jest bez recepty, bo z tego co kojarzę retin a jest na receptę- chyba, że coś obecnie się zmieniło
Ja używam AD na czerwone ślady, jednak na rozszerzone pory osobiście wolę krem z kwasem glikolowym, np. triacneal. Wspominałaś, że używałaś skinoren, AD ma skład podobny i jest tańszy. Ale jeśli efektów nie widziałaś, mimo stosowania kilka miesięcy, to ja bym brała pod uwagę inny specyfik.
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 15:15   #3925
extragirl
Wtajemniczenie
 
Avatar extragirl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 246
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Extragirl, AD będzie dobry zarówno na przebarwienia jak i trądzik i jest bez recepty, bo z tego co kojarzę retin a jest na receptę- chyba, że coś obecnie się zmieniło
Ja używam AD na czerwone ślady, jednak na rozszerzone pory osobiście wolę krem z kwasem glikolowym, np. triacneal. Wspominałaś, że używałaś skinoren, AD ma skład podobny i jest tańszy. Ale jeśli efektów nie widziałaś, mimo stosowania kilka miesięcy, to ja bym brała pod uwagę inny specyfik.
dziękuję bardzo
hmm a orientujesz się może czy mogę stosować AD razem z retin a albo Triacnealem?
extragirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 21:01   #3926
Katie Dziub
Raczkowanie
 
Avatar Katie Dziub
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 131
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cześć dziewczyny ! Przyłączam się do Was
4 dni temu zaczęłam ''kurację" Acne-derm'em
Póki co efektów nie ma.
Po nałożeniu maści troszkę piecze mnie skóra przez pierwsze 10 minut. Nakładam maść na noc, na oczyszczoną skórę buzi Rano nie mogę sobie na to pozwolić, bo bez ulubionego kremu pod podkład nie wyjdę, a nie chcę nakladać jednego na drugie. Tak więc pewnie moja ''kuracja" się troszkę wydłuży.
Nie będę też płakała jeśli po miesiącu ich nie zauważę
Trądziku nie mam, krostki tylko po okresie, albo w trakcie
Na podskórne gule bolące już nie narzekam.
Jedyne na czym mi zależy to rozjaśnienie (lub zlikwidowanie !!) przebarwień po ekstremalnych krostach i wyciskaniu do krwi
Mam też zaskórniki gdzieniegdzie, aczkolwiek z nimi też już lepiej.
Tak że cudów nie oczekuję, a jak ma pomóc , to bardzo bym była zadowolona. Jesli po dwoch tubkach efektów nie będzie zadowalających, przerzucę się na coś innego, bo jestem w trakcie poszukiwania
Effaclar K z LA roche posay, w ogóle mi nie pomógł, a przez pierwszy miesiąc był bardzo irytujący. Wszystko mi ''wywaliło" a później znów się pozapychało.
Przybyło mi przez to więcej blizn i przebarwień
Łączę się więc ze wszystkimi, którzy potrzebują wytrwałości w walce ze swoimi 'demonami'
__________________
od 28.05.2008 , razem <3


I...
Nie ważne czy stoisz daleko czy blisko,
jeśli jesteś człowiekiem,to zrozumiesz to wszystko.
Katie Dziub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-08, 21:12   #3927
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez extragirl Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo
hmm a orientujesz się może czy mogę stosować AD razem z retin a albo Triacnealem?
Jeśli Cię nie będzie podrażniać, to możesz np. wieczór Triacneal a rano AD (ja tak zaczęłam robić) lub jedną noc to, drugą co innego. Sama musisz stwierdzić jak reaguje Twoja skóra.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Katie Dziub Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny ! Przyłączam się do Was
Witamy
Mi effaclar k też w ogóle nie pomógł, za to AD tak i dlatego do niego wróciłam
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-09, 21:11   #3928
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

ehh ile to człowiek by dał aby mieć ładną cere... ja dzisiaj po raz pierwszy od stosowania AD (ponad tydzień) miałam całą czerwoną twarz po nałożeniu kremu jeszcze bardziej z upływem czasu się unormowała ale wyglądało to strasznie, wydaje mi się, że może to wina duacu bo po ok godz po posmarowaniu AD posmarowałam sobie jeszcze duac'kiem policzki ale trochę dziwne bo na czoło nie kładłam a też miałam czerwone. Czy wy miałyście coś podobnego?
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 17:01   #3929
emerald_sky
Raczkowanie
 
Avatar emerald_sky
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 201
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

U mnie zarówno przy Skinorenie, jak i przy Acne-Dermie po stosowaniu przez kilka dni z rzędu podrażniało się czoło i skronie. W pewnym momencie lepiej wyszłam na omijaniu tych rejonów, bo od podrażnień wyłaziły mi paskudne krostki, które znikały przy przerwie Na policzkach też musiałam robić co 5-6 dni przerwę na jedną noc, zamieniająć AD na sam krem nawilżający. Może masz podobną reakcję?

BTW Acne-Derm to nie dokładnie to samo, co Skinoren. Oba posiadają podobny skład, ale Skinoren ma większe stężenie kwasu, dlatego jest na receptę.
Co ciekawe, pamiętam, że AD świetnie wymiótł mi zaskórniki z nosa, czego nigdy nie zrobił Skinoren
emerald_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-10, 22:24   #3930
Negra1987
Zadomowienie
 
Avatar Negra1987
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Ztądinąd
Wiadomości: 1 118
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez emerald_sky Pokaż wiadomość
BTW Acne-Derm to nie dokładnie to samo, co Skinoren. Oba posiadają podobny skład, ale Skinoren ma większe stężenie kwasu, dlatego jest na receptę.
Co ciekawe, pamiętam, że AD świetnie wymiótł mi zaskórniki z nosa, czego nigdy nie zrobił Skinoren
To jest to samo. Skinoren w kremie ma takie samo stężenie kwasu jak AD (20%) i nie jest na receptę. Skinoren jest produkcji niemieckiej i dlatego jest droższy.
__________________
"Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć."
Negra1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.