Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-08-13, 14:33   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej


Zaburzenia budowy płaszcza hydrolipidowego występującego na powierzchni skóry powodują jej suchość, a zaburzenia w utrzymaniu prawidłowej ilości wody w naskórku powodują jej odwodnienie. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-23, 10:37   #2
forza italia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

ja to już nie wiem co jest z moja skórą :/ w okolicach nosa jest czasami tłusta, a na policzkach wychodzą mi czerwone plamki, z których schodzi skóra. Jakaś masakra! Kremów to już chyba z 30 próbowałam Ostatnio byłam cała w czerwone place. Myślałam, że może to jakieś uczulenie na jakieś jedzenie, ale pani dermatolog nie potwierdziła. Kazała mi przemywać twarz kwasem bornym i muszę przyznać, że jest poprawa. Do tego mam używać kremów do bardzo wrażliwej skóry. na razie stosuję tolarine ultra ten z pompką. jest lepiej jakie jeszcze polecacie kremy z tej serii?
forza italia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 13:26   #3
78moni78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Question Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Niech ktoś mi powie,czy przyjmowanie suplementów"nawadniającyc h od wewnątrz",naprawdę jest takie skuteczne? Mi skóra na twarzy,momentami schodzi warstwami....masakra,jest czerwona,sucha,napięta... .stosowanie przeróżnych kremów,tłustych,nawilżają cych...ech szkoda gadać! Do tego mam skłonność do pękania naczynek.Aż boję się zimy,bo wiem co będzie...
78moni78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 09:26   #4
stylowa karolina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 32
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

78moni78 -- > słuchaj a jakich suplementów do nawadniania wewnętrzengo stosujesz?? bo tez mam problem z sucha skórą wiec chętnie sobie kupie jakies tabletki
stylowa karolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 20:28   #5
poetica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 10
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Z tego, co widzę, to rok temu miałam problem z odwodnioną skórą. Jak stosuje się silnie nawilżające mleczko do ciała, albo francuskie kosmetyki , opalizujący olejek do ciała i włosów, to powinno być wszystko o.k. ze skórą
poetica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 13:59   #6
stylowa karolina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 32
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

ooo to ciekawe produkty, a możesz podać nazwę i cenę tak orientacyjnie?
stylowa karolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 15:44   #7
Sonrisetta
Przyczajenie
 
Avatar Sonrisetta
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Ja mam problem ze skórą odwodnioną. Też będę wdzięczna za podanie konkretnych, wypróbowanych specyfików.
Sonrisetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 20:38   #8
tul24
Przyczajenie
 
Avatar tul24
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Send a message via Skype™ to tul24
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

A probowalas wodę termalna ? Działa cuda !

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez forza italia Pokaż wiadomość
ja to już nie wiem co jest z moja skórą :/ w okolicach nosa jest czasami tłusta, a na policzkach wychodzą mi czerwone plamki, z których schodzi skóra. Jakaś masakra! Kremów to już chyba z 30 próbowałam Ostatnio byłam cała w czerwone place. Myślałam, że może to jakieś uczulenie na jakieś jedzenie, ale pani dermatolog nie potwierdziła. Kazała mi przemywać twarz kwasem bornym i muszę przyznać, że jest poprawa. Do tego mam używać kremów do bardzo wrażliwej skóry. na razie stosuję tolarine ultra ten z pompką. jest lepiej jakie jeszcze polecacie kremy z tej serii?
A probowalas wodę termalna działa cuda !
tul24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 13:57   #9
malena0668
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Witam, z odwodnioną skórą bardzo dobrze radzi sobie olejek arganowy, zawiera dużą zawartość witaminy E (dwukrotnie więcej niż oliwa z oliwek).
Nakładam go na wilgotną skórę, pięknie się wchłania i daje uczucie gładkiej i uelastycznionej, wypoczętej skóry. Już po niedługim stosowaniu było widać efekty. Gorąco polecam, tym bardziej że jest to produkt 100% naturalny( trzeba zwrócić uwagę aby miał ecocert- ja kupuję w marokosklep, sprawdzony)
Poleciłam wielu znajomym i wszyscy są tak samo zadowoleni jak ja
malena0668 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-28, 14:44   #10
asiatp
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 52
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

ja mam odwodnoną skórę, przesuszone włosy i suchą płytkę paznokciową, piję hektolitry wody dziennie, nie z przymusu, ale po prostu z potrzeby a skórę nawilżam kosmetykami z apteki: Cetaphilem, Iwostinem, Ziają (działają) .
__________________
http://umalujsie.blogspot.com/

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-06-13 o 11:39 Powód: link
asiatp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 19:52   #11
alicja1965
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Witam ja mam 48 lat na ,,oko" jakies 37 lat jestem niska kobieta ale nie o tym chce napisac mam bardzo wysuszona skore na szyi i dekolcie twarz rowniez sucha uzywam kremow nawilzajacych ale efektow ,,0" nawet nakladam gruba warstwe kremu nivea wchlania sie bardzo szybko a rano ani sladu natluszczenia tak samo robie raz w tyg z oliwka rowniez rano cialo jest suche pewnie to spowodowane jest leczeniem hormonalnym ale pewnie sa jakies sposoby i kosmetyki do glebokiego nawilzenia skory twarzy i szyi prosze o napisanie co stosowac Dzieki
alicja1965 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 09:37   #12
iwonaowc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Witam. Moja skóra też jest trochę odwodniona i dzisiaj chcę kupić - Ziaja, Rebuild Odbudowa Skóry, Masło do ciała 'Ukierunkowane ujędrnianie'- i wypróbować bo są bardzo dobre opinie o tym produkcie.
Ponadto nie polecam stosowania olejków bo jeszcze bardziej wysuszają skórę a wg mnie trzeba ją głównie nawilżać a potem można trochę natłuścić np. olejkiem arganowym.
Dobre efekty na odwodnioną skórę dłoni daje nałożenie balsami do rąk na dłonie i założenie rękawiczek jednorazowych na noc. Rano skóra jest ujędrniona, delikatna
To samo robię ze stopami ale tu zakładam plastikowe woreczki i od lat nie używam, żadnych pumeksów itp. zdzieraczy naskórka. Taką kurację robię raz w miesiącu a na co dzień (niekoniecznie codziennie ) smaruję stopy balsamem do ciała. Mam także 48 lat, jestem szczupła (czyli skóra nie jest rozciągnięta) i te zabiegi są strzałem w 10.


29-07-2013 - po testowaniu około 6 dni stwierdzam, że produkt może nie jest rewelacyjny ale dość dobrze nawilża. Cześć wody zawartej w maśle wchłania się ale część wyparowuje. Skóra po zastosowaniu jest miękka ale nie ujędrniona. Na skórze nie ma tłustego filtra.
Faktycznie tego produktu można wmasować jednorazowo bardzo dużo.

Edytowane przez iwonaowc
Czas edycji: 2013-07-29 o 13:35 Powód: dopisanie ciągu dalszego po testowaniu
iwonaowc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-29, 16:17   #13
vannessa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 121
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Ja mogę polecić fajną serię do cery odwodnionej z Yves Rocher, miałam i tonik i żel i krem i skóra naprawdę się po nich poprawiła
__________________
<ciach_reklama>
vannessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 10:40   #14
jackdaw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Ja do cery odwodnionej stosuję krem Luscious polskiej marki Phenome i jestem bardzo zadowolona. Ponieważ mam cerę mieszaną, a krem ma dość gęstą konsystencję, używam go na noc. Cera jakby odżyła, poprawił się koloryt, przestała się łuszczyć. Wydaje mi się, że skóra tak pozytywnie zareagowała dlatego, że w kosmetykach tej firmy nie ma żadnych chemicznych dodatków, jedynie naturalne składniki. Coraz częściej myślę o tym, żeby całkowicie się przerzucić na naturalną pielęgnację.
jackdaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 14:00   #15
miriamati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Niestety po artykule nadal nie wiem czy mam skórę suchą czy też odwodnioną. Nie wiem też czy różnie się postępuje w obu przypadkach, więc stosuję kremy intensywnie nawilżające. Muszę przyznać, że sprawdzają się najprostsze - np. Nivea i Floslek. Długo byłam przywiązana do Vichy, ale ciągle zmieniają się serie i coraz mniej mi się zaczęły podobać (szczególnie zapach, który stał się drażniący), a przecież wydatek to niemały. Szkoda, że producenci tak szybko wycofują z produkcji kosmetyki, przecież wiele z nich było naprawdę udanych.
miriamati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-22, 16:32   #16
claudia0123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Ja mam bardzo suchą skórę. Koleżanka poleciła mi krem dobrej firmy. Kupiłam krem w cenie hurtowej od producenta. Jest naprawdę rewelacyjny. Stosowałam go raz dziennie i jeśli mam być szczera jest duża poprawa.
claudia0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 19:59   #17
Muffinka127
Przyczajenie
 
Avatar Muffinka127
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 1
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Świetny artykuł , naprawdę bardzo mi pomógł .
Cały czas zadawałam sobie pytanie czemu moja skóra staje się coraz bardziej tłusta i oto mam odpowiedź .
Matujące podkłady , matujące pudry kremy itd
Cały czas myślałam ze muszę iść w kierunku wysuszenia skóry , i doszło do tego ze moja cera po godzinie od nałożenia makijażu staje się mokra .
Na pewno skorzystam z tych kosmetyków do cery odwodnionej , dzięki
__________________
Muffinka127 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 12:15   #18
Ania Beauty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 112
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Kiedyś kosmetyczka powiedziała mi, że mam odwodnioną skórę. Było to późną jesienią. Przestraszyłam się, kupiłam kremy na dzień, na noc i pod oczy Iwostin dla cery odwodnionej. I po pół roku kolejna kosmetyczka (znacznie lepsza) powiedziała, że problem zniknął. Także wszystko da się uratować
__________________
Mój blog: http://zapiskiczerwonaszminka.blogspot.com/
Ania Beauty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 15:24   #19
violla_vi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 16
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

na odwodniona skóre super sprawdza sie kwas hialuronowy. polecam etani jest bardzo dobry, wlasnie czekam na zamowiony
violla_vi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 22:37   #20
edzia1747
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Swietny artykul. Jest mnostwo kosmetykow ktore moga pomoc w nawodnieniu skory, jednak pamietajmy ze nawodnienie trzeba rozpoczac od wewnatrz, wypijajac min 2 l wody dziennie!
edzia1747 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 14:58   #21
jemina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Odwodniona to nie to samo co sucha. Ja mam mieszaną, ale z tendencją do przesuszania - woda termalna niestety raczej mi szkodzi niż pomaga, nie zauważyłam żadnej poprawy (Vichy, Avene - chociaż lubię te marki). Używam kremów z emolientami, bardzo polecam krem Emoleum Flosleka, sprawdza się przy mojej bardzo wrażliwej skórze.
jemina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 10:22   #22
marcjanna gd
Przyczajenie
 
Avatar marcjanna gd
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Ja bardzo sie pilnuje i kontroluje żeby pic duzo wody w ciągu dnia. Mam stresujacą prace a nie raz już czytałam jak stres wpływa na skórę - m.in. zwiększa przeznaskókową utratę wody. Do tego dobry krem nawilżajacy to podstawa
marcjanna gd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-06, 15:19   #23
pan_to_felek
Przyczajenie
 
Avatar pan_to_felek
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

U mnie najbardziej sprawdziła się zmiana diety i picie duuuużej ilości wody. No i oczywiście właściwa pielęgnacja. Prawda jest taka, że musimy się nawilżać od wewnątrz, bo kremy działają tylko powierzchniowo
pan_to_felek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-10, 17:09   #24
agnes2903
Przyczajenie
 
Avatar agnes2903
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Ja także mam problem ze suchą skórą twarzy...pomaga mi physiogel krem nawilżający .
agnes2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-24, 15:38   #25
maniaczka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 9
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Niestety z wiekiem nasza skóra się starzeje - magiczny wiek to 25 lat i od tego czasu powinno się dbać szczególnie o jakość swojej skóry - opóźniając efekty starzenia. Od pewnego czasu ogromną furorę robi kwas hialuronowy , którego zadaniem jest nie dopuszczanie utraty wody ze skóry. Stosując go wraz z innymi kosmetykami np. olejkiem arganowym można stworzyć własne serum do pielęgnacji swojej skóry.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-03-26 o 15:02 Powód: link
maniaczka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 20:46   #26
nie_bieska
Przyczajenie
 
Avatar nie_bieska
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 8
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Jakieś dwa lata temu kosmetyczka powiedziała, że mam bardzo odwodnioną skórę. Moim zdaniem była raczej tłusta... Okazało się, że obie miałyśmy rację, bo te dwie sprawy są ściśle ze sobą powiązane.
Muszę używać kosmetyków nawilżających, ale nie zapychających (parafino precz!). Fajnie sprawdziła się wspomniana mieszanka kwasu hialuronowego (oczywiście roztwór) i olejku arganowego lub innego (używałam różnych). To naprawdę działa. Nawilża i koi skórę, absolutnie nie zapycha. Trochę uciążliwe jest jednak przechowywanie całej masy specyfików i mieszanie ich tuż przed użyciem... Jeśli kupuję jakieś gotowe kosmetyki to stawiam na te profesjonalne, drogeryjnych raczej unikam (do twarzy). Uważam, że warto kupić raz na jakiś czas droższy krem, a nie 10 tańszych, za to gorszych jakościowo.
nie_bieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 22:31   #27
Kaarloka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Najważniejsze jest picie odpowiedniej ilości płynów 1-1,5 l dziennie.
Bez tego nawet intensywne nawilżanie od zewnątrz nie będzie skuteczne.
Kaarloka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 22:32   #28
mapei
Przyczajenie
 
Avatar mapei
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 13
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Powiem szczerze, że nawadnianie od wewnątrz może czynić cuda
mapei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-05, 09:36   #29
KarciaN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

Może komuś pomogę tym wpisem Moja mama na odwodnioną i przesuszoną skórę stosuje kozie mleko luksor i jest bardzo zadowolona. Ma teraz pięknie nawilżoną i gładką skórę tak jak dawniej. Z tego co zauważyłam kupowała różne kremy, które nie działały tak jak było napisane na etykietce. Teraz została wreszcie przy tym, więc musiał jej przypasować
KarciaN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-11, 10:56   #30
marcjanna gd
Przyczajenie
 
Avatar marcjanna gd
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Charakterystyka i pielęgnacja skóry odwodnionej

kwas hialuronowy to podstawa. Trzeba szukać najlepiej takich produktów, które mają zarówno nisko- jak i wielkocząsteczkowy KH. Poza tym gliceryna, ale to ma każdy krem
marcjanna gd jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-11 11:56:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.