fioletowe paznokcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-06, 20:50   #1
Biedroneczk4
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedroneczk4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z-dów
Wiadomości: 2 277
GG do Biedroneczk4

fioletowe paznokcie


no więc tak.
w czerwcu byłam na kilkudniowej pieszej pielgrzymce. od tamtego czasu na dużych palcach u nóg mam paznokcie do połowy fioletowe. wygląda to tak jakby paznokieć miał zaraz zejść. czuję nawet jak odstaję. ale jak wspomniałam taki stan rzeczy jest tylko w połowie paznokcia. i wygląda to trochę śmiesznie. bo od strony wewnętrznej paznokieć schodzi a od zewnętrznej trzyma się i nigdzie się nie wybiera. zauważyłam, że od czerwca obydwa paznokcie wolną o wiele wolniej. czy znacie jakieś sposoby żeby przyśpieszyć wzrost paznokcia... stosowałam już odżywki, ale one nie pomagają... może macie jakieś naturalne sposoby?
__________________

Wybierz rodzinę, której podarujesz na święta paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Wykorzystaj szansę jaką daje Ci los. Może dzięki Tobie te święta będą dla kogoś lepsze od poprzednich?
www.szlachetnapaczka.pl


Preferencje

Moje próby tworzenia -wątek wizażowy
Biedroneczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 21:29   #2
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: fioletowe paznokcie

nic nie zrobisz, musisz czekać swoją drogą, jak to się stało? miałaś niewygodne, za ciasne buty?
teraz jest pora zakrytych butów, więc nie powinnaś się tak przejmować, zanim założysz sandały pazurek odrośnie
nie wiem czy to dobry pomysł nakładać na takie odchodzące paznokcie jakieś odzywki, preparaty.
potrzebna jest cierpliwość
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 06:00   #3
Biedroneczk4
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedroneczk4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z-dów
Wiadomości: 2 277
GG do Biedroneczk4
Dot.: fioletowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
nic nie zrobisz, musisz czekać swoją drogą, jak to się stało? miałaś niewygodne, za ciasne buty?
teraz jest pora zakrytych butów, więc nie powinnaś się tak przejmować, zanim założysz sandały pazurek odrośnie
nie wiem czy to dobry pomysł nakładać na takie odchodzące paznokcie jakieś odzywki, preparaty.
potrzebna jest cierpliwość
też się zastanawiam jak to się stało. buty miałam wygodne już rozchodzone. a odżywki nakładam bo to jednak tylko pół paznokcia jest w złym stanie, a chciałabym żeby mi odrosły do stycznia. mam w tym roku studniówkę,
__________________

Wybierz rodzinę, której podarujesz na święta paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Wykorzystaj szansę jaką daje Ci los. Może dzięki Tobie te święta będą dla kogoś lepsze od poprzednich?
www.szlachetnapaczka.pl


Preferencje

Moje próby tworzenia -wątek wizażowy
Biedroneczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 08:08   #4
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: fioletowe paznokcie

ale też dziwnie, bo rozumiem, że na górze paznokieć jest siny, a na dole tu przy wolnym brzegu różowy i się trzyma... może idź do lekarza?
poza tym potrzebne Ci paznokcie na studniówkę? Będziesz miała buty z odkrytymi palcami? Jeśli tak bardzo musisz, to pomaluj na jakiś modny kolor granat, bordo, paznokcie ladnie wyglądają w takich kolorach, bo nie ma szans żeby Ci to odrosło tak szybko, paznokcie na stopie odrastają całkowicie (a w Twoim przypadku taki odrost jest konieczny) po 6-12 miesiącach.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 10:16   #5
Biedroneczk4
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedroneczk4
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z-dów
Wiadomości: 2 277
GG do Biedroneczk4
Dot.: fioletowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
ale też dziwnie, bo rozumiem, że na górze paznokieć jest siny, a na dole tu przy wolnym brzegu różowy i się trzyma... może idź do lekarza?
poza tym potrzebne Ci paznokcie na studniówkę? Będziesz miała buty z odkrytymi palcami? Jeśli tak bardzo musisz, to pomaluj na jakiś modny kolor granat, bordo, paznokcie ladnie wyglądają w takich kolorach, bo nie ma szans żeby Ci to odrosło tak szybko, paznokcie na stopie odrastają całkowicie (a w Twoim przypadku taki odrost jest konieczny) po 6-12 miesiącach.
wygląda to trochę inaczej... np. na prawej nodze paznokiec jest siny z prawej strony a na lewej odwrotnie... sine jest po lewej stronie... jesli nie bede miala innego wyjscia to bede zmuszona do pomalowania paznokci na jakis mocny kolor. chociaz na nogach wole miec frencz.
__________________

Wybierz rodzinę, której podarujesz na święta paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami. Wykorzystaj szansę jaką daje Ci los. Może dzięki Tobie te święta będą dla kogoś lepsze od poprzednich?
www.szlachetnapaczka.pl


Preferencje

Moje próby tworzenia -wątek wizażowy
Biedroneczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 10:36   #6
pszczolka007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 42
Dot.: fioletowe paznokcie

Radzę Ci idź do lekarza, bo mi to wygląda na grzybicę paznokcia. Ale to nie jest diagnoza, tylko przypuszczenie. Widziałam już podobną sytuację i okazało się, że to grzybica płytki paznokciowej.
__________________
Czasem słońce, czasem deszcz.
pszczolka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 13:07   #7
C1akusia
Przyczajenie
 
Avatar C1akusia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: fioletowe paznokcie

Witam. Dołączam się do wypowiedzi poprzedniczki: paznokcie odrastają bardzo wolno! Miałam w zyciu przypadek podobny do Twojego, niemiły kierowca w autobusie przytrzasnął mi stopę i cały paznokieć na dużym palcu stopy zrobił mi się fioletowy. Nie będę wnikać w szczegóły, w każdym razie zszedł i odrastał prawie cały rok [ok. 10 miesięcy]... Więc skorzystaj z rady koleżanki, jeśli zdrowa część powoduje że dobrze się trzyma, zmatowić i pomalować na piękny kolor na studniówkę. I cierpliwie czekać, aż odrośnie. Może faktycznie dobrze byłoby wybrać się do lekarza niż samej kombinować i pogorszyć sprawę. Pozdrawiam.
C1akusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-17, 17:17   #8
Skjorte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 22
Dot.: fioletowe paznokcie

O brrr! - Czytając temat tego wątku myślałam, że tu będzie o lakierze do paznokci, a tu proszę...a bolesne to jest?
Skjorte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 11:05   #9
C1akusia
Przyczajenie
 
Avatar C1akusia
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 21
Dot.: fioletowe paznokcie

Cytat:
Napisane przez Skjorte Pokaż wiadomość
O brrr! - Czytając temat tego wątku myślałam, że tu będzie o lakierze do paznokci, a tu proszę...a bolesne to jest?
Na szczęście nie Ale nie wygląda przyjemnie.
C1akusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:00   #10
pastelinka
Przyczajenie
 
Avatar pastelinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 20
GG do pastelinka
Dot.: fioletowe paznokcie

Witam. Chyba mam podobny problem Wybierając się na wesele do koleżanki kupiłam sobie prześliczne buty Chodziłam w nich jakieś 2 tyg po domu aby je rozchodzić, nakładałam nawet grubą skarpetę aby później mnie nie cisnęły. Początek wesela był w nich ok. Ale po dłuższym czasie zaczęły mnie cisnąć Gdy w domu zdjęłam buty okazała się, że bolą mnie dwa duże paznokcie Myślałam że po jakim czasie mi przejdzie. I tak też się stała. Ale po jakimś czasie gdy zmyłam lakier z paznokci (uwielbiam mieć pomalowane u nóg) zauważyłam że po wewnętrznych stronach obu paznokci są takie sine plamy Pomyślałam że to może zakrzepła krew. Paznokcie rosły ale te plamy się nie przesuwały Później okazało się że owszem jest to zakrzepła krew i paznokcie tam nie trzymają się skóry!! U lewej nogi jest to połowa paznokcia! Nie bolą mnie. Czy one mi odrosną? Powinnam iść do dermatolog z tym?? Zbliża się lato więc chciałabym nosić letnie buty!
pastelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 18:24   #11
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: fioletowe paznokcie

Przez jakieś 2-3 miesiące powinno sie wszystko zagoić i przyrosnąć, ale w razie czego idź do dermatologa.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.