Pielęgnacja cery bez problemów???... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-04, 10:26   #1
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Exclamation

Pielęgnacja cery bez problemów???...


Uwierzcie lub nie czytam to forum dosyć długo i albo jestem wyjątkowo "niekumata" albo wy piszecie w taki sposób, że laik nie jest w stanie tego zrozumieć ... Dlatego postanowiłam założyć wątek i podpytać was o wyjaśnienie zasad pielęgnacji cery w zasadzie bez problemów. Zdarzają mi się uczulenia na niektóre produkty i czasem trochę zaskórników. Generalnie nie mam jednak problemów z pryszczami, przebarwieniami, trądzikiem itd. Wiem już że kwasy nie są dobre na lato. Wiem o szkodliwości solarium. Coś tam wiem o filtrach, ale nie bardzo rozumiem, czy zastępują one krem, czemu są jedne białe inne kolorowe? Czytałam, że coś tam komuś zapychają, ale generalnie trzeba ich używać zawsze. Super, ale jakich i o co w tym chodzi.
A teraz opis cery: zawsze myślałam, że ma tłustą, zwłaszcza w T, na badaniu cery l'oreala okazało się że mam suchą i dlatego się blyszczy. Być może. Tak jak pisałam żadnych widocznych problemów skórnych. Wiek 26 lat. Od czego zacząć? jakich kosmetyków używać? Czy kwasy są tylko dla osób z trądzikiem i innymi problemami?
Nie ślijcie gromów jeśli gdzieś to jest napisane, naprawdę trudno mi zrozumieć fachowe opisy na temat dla mnie kompletnie obcy.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 11:52   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

Nie wiem czy do konca Ci pomoge ale... mam podobna cere do Twojej czyli ogolnie bez problemow.
Niespodzianki pojawiaja sie na moje wlasne zyczenie kiedy zachce mi sie roznej masci eksperymentow i kiedy nie sprawdze skladow.
Po kwasy siegnelam dla rozjasnienia i wygladzenia cery,mialam kilka przebarwien ktore uporczywie nie chcialy zniknac-w efekcie osiagnelam to,co chcialam jednak wiem,ze na jesien zrobie mala sesje powtorzeniowa z kwasow ale juz zupelnie innym srodkiem-poniewaz kuracja kwasowa uwrazliwila skore i okazalo sie,ze mam sklonnosc do naczynek
Po filtry siegnelam z koniecznosci,wcale nie bylam zachwycona szukaniem i testowaniem;nie sadzialm ze to bedzie taki problem-jednak bardzo przypadla mi do gustu seria Avene.
Mam cere mieszana ale z tendencja suchej i niewielkiej strefy T,nawilzenie to byl odwieczny problem-przy regularnym uzywaniu kremu Avene 50+ problem zniknal.
Nie siegam, po dodatkowe nawilzacze,nie mam potrzeby stosowac takowego pod filtr.Cera sama w sobie zmienila sie na PLUS.
Kiedys mimo wszystko nie wyobrazalam sobie zycia bez podkladu a na chwile obecna nie uzywam go wogole.

Moja pielegnacja na chwile obecna to uzywanie kremu z filtrem 50+(to walsnie pomaranczowe opakowanie,ktore zawiera filtry mineralne i chemiczne)+na noc Diroseal dawany na miejsca "naczynkowe"i pod oczy;do tego plyn z micealmi AA Oceanic AquaIce,krem odzwyczy na noc Iwostin-czasami siegam po wode termalna Avene.
Z racji wrazlwej skory i sklonnosci do alergii po wiele rzeczy nie siegne tymbardziej teraz,kiedy moja cera uspokoila sie i jest niemal idealna ale mysle,ze dziewczyny duzo moga powiedziec na temat kuracji Diacnealem,uzywaniem serum z vit.C czy krem LRP Active C.

Po kwasy siegne jesienia ale nie wiem jeszcze na jaki preparat sie zdecyduje,na pewno mam ochote na peeling 2-stopniowy Anew z Avonu bo uzywalam go wczesniej.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2006-06-04 o 22:45
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 14:40   #3
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

filtrów używamy głównie po to, aby chronić skórę przed fotostarzeniem, przebarwieniami, ochrony takiej potrzebuje też cera naczynkowa. jakich używamy - to wszystko jest opisane tu na forum. niektóre są kolorowe, gdyż są to kremy tonujące - jak ktoś woli mieć pomarańczową skórę zamiast białej kwasy są nie tylko do cery trądzikowej, dla mnie były wybawieniem przy cerze mieszanej i rozszerzonych porach. jeśli masz problem tylko z zaskórnikami, to może wypróbujesz maseczkę aspirynową (przepis znajdziesz na forum) - o ile nie jesteś uczulona na salicylany. a cerę możesz masz odwodnioną, a nie suchą - sucha skóra się nie błyszczy. a odwodniona może być każda cera, nawet tłusta. może jakiś krem porządnie nawilżający - Hydrance Optimale Legere Avene, Thermal Fix Vichy, HydraIn Dermedic, intensywnie nawilżający Iwostin.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 22:33   #4
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

Po pierwsze nazwy wszystkich firm, jakie wymieniłyście, mimo że przewijały się na tym akurat forum, nic kompletnie mi nie mówią i tutaj słyszę o nich po raz pierwszy. Ale przejrzałam dokładnie KWC i co nieco się dowiedziałam. Ceny są zdecydowanie wyższe niż kosmetyków, których teraz używam, ale twarz chyba jest takim miejscem, w które warto inwestować.

Po drugie, naprawdę mi rozjaśniłyście temat. Rozumiem, że nie mam potrzeby stosowania kwasów, wystarczą kremy z filtrami, której wyżej wymieniłyście. O maseczce aspirynowej czytałam, trochę mnie przeraża nałożenie jej na twarz, ale jak ma pomóc...

Po trzecie, serum z Vit C??? Zawsze myślałam że to kosmetyk dla kobiet dojrzałych, to mnie zaskoczyło. Co do jego stosowania - wybiela twarz, a ja jestem tak trupioblada, że wszyscy w koło pytają czy jestem chora albo co innego. Muszę smarować się kremami brązującymi, żeby nikt mnie nie podejrzewał o anemię i inne choróbska, a wymyslali mi ich całkiem sporo. Więc z tego chyba zrezygnuję.

Po czwarte, ale powinno być po pierwsze - bardzo Wam dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia!!
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 22:37   #5
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

Nie, nie wybiela - to negatywne określenie Serum z wit.c rozjaśnia i rozpromienia cerę, serio wygląda zdrowo, a nie "trupioblado"
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 22:40   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

[quote=anciaahk]

Po trzecie, serum z Vit C??? Zawsze myślałam że to kosmetyk dla kobiet dojrzałych, to mnie zaskoczyło. Co do jego stosowania - wybiela twarz, a ja jestem tak trupioblada, że wszyscy w koło pytają czy jestem chora albo co innego. Muszę smarować się kremami brązującymi, żeby nikt mnie nie podejrzewał o anemię i inne choróbska, a wymyslali mi ich całkiem sporo. Więc z tego chyba zrezygnuję.

quote]

Wit C działa jeszcze jako anytoksydant, wygładza skórę, uszczelnia naczynka krwionośne. I raczej nie wybiela, tylko ujednolica koloryt, rozświetla skórę Ja soie bardzo chwalę kremy z wit C, chociaz tez nie mam [juz] problemów ze skórą (puk, puk)
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 22:42   #7
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

Przede wszystkim nie sugeruj sie tym,ze krem lub inny specyfik jest przeznaczany dla takiej a takiej grupy wiekowej;poniewaz najwazniejsze sa wymagania cery i jej kondycja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-04, 22:55   #8
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

pozwole sobie taki maly OT wtracic:P

jak ja bym chciala miec taki problem jak tytuł tego tematu
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 23:07   #9
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

Przyznaję się bez bicia, że nie wiedziałam tego o serum vit C...

koteknaplotek - korzystałam z solarium i jak sie tu naczytałam o wszystkich tego skutkach to mnie to nieco przeraziło, wyobraziłam sobie siebie za 10 lat, a fuj, więc wolę zapobiegać niż leczyć.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 07:26   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

ja też bym chciała - co za oszczędność by była... na inne przyjemności
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:36   #11
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pielęgnacja cery bez problemów???...

Niby masz racje Agnieszko ale za to bardzo kusza inne przyjemnosci i takim oto sposobem wiatr w portfelu czasem hula...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:19.