wkładki laktacyjne-co polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-14, 15:14   #1
lid-ka
Raczkowanie
 
Avatar lid-ka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 207

wkładki laktacyjne-co polecacie?


hej!położna poleciła mi wkładki laktacyjne gerbera. używałyście ich może?
lid-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 22:11   #2
Jedlinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja używałam i byłam zadowolona - są cieniuteńkie i przepuszczaja powietrze.
Jedlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 17:39   #3
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Owszem są cieniutkie i to jest fajne, ale jak poleci mleko, to szybko przeciekają.
Ja najczęściej używam johnsona albo penatena (to samo) lub z belli.
Nie polecam baby ono - tragedia. Sa cienkie, to na plus, ale słabo chłoną, piersi są wilgotne i nie przepuszczaja powietrza.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 23:37   #4
Jedlinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Wszystko to sprawa indywdualna - ja nie miałam aż tyle mleka, żeby 'leciało". Zawsze możesz kupić kilka rodzajów, wypróbować i zobaczyc co się w Twoim wypadku sprawdzi.
Pozdrawiam
Jedlinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 14:41   #5
ma-rzena
Raczkowanie
 
Avatar ma-rzena
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 283
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

mi też w szpitalu polecili Gerberowe wkładki. no i byłam zadowolona, a mleka mialam myślę że sporo. nie przeciekały i były b.delikatne dla skóry.
ma-rzena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 17:08   #6
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Bardzo fajne są chicco i w porówaniu z innymi wcale nie takie drogie, duże pudło w sklepie chicco kosztowało 35zł.
Plusy- bardzo chłonne, nie przepuszczają mleka tylko tworzy się w środku taki "żel", od zewn. jest delikatna folia. Na poczatku kiedy laktacja nie była unormowana i leciało dużo zuzyłam chyba 3 pudełka chicco.
Później były Bella, penaten, Johnson, jakies niemieckie...Fixies??, Gerber - wszystkie dobre na unormowaną laktację, kiedy mlka było dużo przeciekały. Mam tez wielorazowe Avent.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-16, 19:10   #7
sasanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 265
GG do sasanka
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja używałam chicco, bella i penaten - zostałam przy tych ostatnich. Wkładki chicco i penaten mają właśnie w sobie taki żel (mniej więcej jak pampersy) dzięki czemu ich powierzchnia stykająca się z piersią jest sucha . Wkładki z belli tego nie mają, latem przy wysokich temperaturach szybko czuć je kwaśnym mlekiem i macerują brodawki. Poza tym dość mocno odznaczają się przez ubranie. Wkładki penatena mają fajnie wyprofilowany kształt, chicco są cieńsze i wg. mnie gorzej się je montuje
sasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-17, 09:32   #8
somsiad
Raczkowanie
 
Avatar somsiad
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 32
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

moja żona stosuje też Gerbera - dostała je od mojej siostry, która jest pielęgniarką środowiskową. w ogóle zauważyłem, że jak szukałem informacji, jakie kosmetyki czy produkty sa najlepsze dla noworodków i mam, to często pojawiał się Gerber. Chyba więc można mu zaufać.
somsiad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 20:09   #9
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

supppppppppppppeeeeeeeeee rr! dyskretne, cieniutkie i mi tam nie przeciekały, a uzywalam 8,5 mca. każdej - znajomej i nie tylko -karmiacej polecam. 36 sztuk w op. / okolo 18 zł chyba ze podrożaly.
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 09:34   #10
jazzwoman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

ja przetestowałam chyba większość dostępnych na rynku. gerber w moim przypadku się nie sprawdził - po pierwsze mało chłonny po drugie do kształtu piersi nijak nie pasował i przesuwał się strasznie. poza tym nie ma tego dzyndzelka na sutek co mi bardzo przeszkadzało. natomiast z czystym sumieniem mogę polecić johnson'a. co prawda nie są sienkie ale pięknie dostosowują się do piersi (miseczka D - w moim przypadku) i są chłonne - poza tym mają pasek do przymocowywania do bielizny.Aha jeszcze jedno wiadomo - jak wycieknie trochę pokarmu to jest taka satynowa siateczka na wierzchu przez którą nie czuje się wilgoci i dzięki temu miałam wrażenie że pierś jest sucha i czysta
jazzwoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 14:34   #11
alice86
Wtajemniczenie
 
Avatar alice86
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 437
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja wypróbowałam tylko trzy rodzaje i nie było w nich Gerbera. Obecnie używam Johnsona lub Penaten. Moim zdaniem obydwa produkty jakościowo nie różnią się a jedynie cenowo czasem. Mam taką dziwną aptekę na osiedlu, że ceny w niej zmieniają się co chwila i nigdy chyba jeszcze nie udało mi się kupić wkładek w takiej samej cenie co poprzednim razem. Zazwyczaj jednak kosztują ok. 20 zł. za op. 50 szt. Przy unormowanej laktacji (karmię już ponad rok) takie opakowanie starcza mi na ok. 3 tygodnie. Kiedy wkładki nasiąkają tworzą się w środku takie żelowe granulki, podobne do tych, które tworzą się w pampersie. Zarówno Penaten jak i Johnson mają zagłębienie na sutek oraz pasek z klejem mocującym do bielizny, który dobrze zabezpiecza przed przesuwaniem się wkładki. Zupełnie natomiast nie polecam wkładem Belli. Są beznadziejne (to nie tylko moje zdanie ale i zdanie moich dwóch sióstr), mało chłonne , nie mają paska mocującego ani zagłębienia. Chicco ani Gerbera nie wypróbowałam, ponieważ uważam, że są za drogie,a to w końcu tylko wkładki.
alice86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-06, 20:04   #12
menora
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja wypróbowałam:
NUK - mniejsze od pozostałych i ogólnie beznadziejne
Bella-moga byc, ale jak mało mleka jest, dużej ilosci nie wchłoną
Gerber- jak wyżej
Baby Ono Premium - super chłonne, zamieniaja wilgoć w żelowe granulki, pasek samoprzylepny do mocowania do bielizny, wytłoczone zagłębienie na sutek, każda zapakowana w indywidualny woreczek niestety bez perforacji do przerwania 8,50 za 24 szt,
Chicco - rewelacyjne, podobne Baby Ono Premium w kwestii chłonności, kształt najlepszy ze wszystkich, delikatne dla sutków, każda zapakowana w indywidualny woreczek z perforacją dzięki czemu można wkładkę otworzyc nawet jedną reka, niestety dość drogie 18 zł za 30 szt

Osobiście polecam 2 ostatnie pozycje, pozostałe odradzam przy sporym wypływie mleka. Ja używam chicco na dłuższe wyjscia i kiedy mamy gosci, na codzień baby ono premium
menora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 18:19   #13
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Przetestowałam 2 rodzaje:
Johnson'a - mimo paska do przyklejania się odklejaly i wyłaziły ze stanika ( miseczka E )
oraz takie wkładki z sieci sklepów Schlecker - maja linię AS Baby i tak właśnie wkładki - normalnie opakowanie kosztuje 7 zł za 20 szt, a mi się udało kupić większą liczbę opakowań za 3,99 bo mieli akurat promocję. Mimo że nie mają tego paska do przyklejania są fajne i grube, dobrze chłoną

Ale wszyskto zależy i tak co się lubi prawda??
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 19:11   #14
MatkaAgatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja używam wkładek firmy Lovi. Są cienkie i dyskretne, nie przeciekają, są wygodne i co dla mnie najważniejsze - każda wkładka jest oddzielnie pakowana i złożona na pół - idealne do kosmetyczki czy torebki
MatkaAgatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-30, 14:09   #15
ewamyska
Przyczajenie
 
Avatar ewamyska
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 28
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Bella-moga byc, ale jak mało mleka jest, dużej ilosci nie wchłoną

Zgadzam się, miałam sporo mleka i niestety Bella wogóle się nie sprawdziły. Za to mogę polecić wkładki z Mother Care, to jest chyba jakaś ichnia marka, sprzedają to w swoich firmowych sklepach. Dobry kształt, cieniutkie i świetnie wchłaniają.
__________________
Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
Janusz Korczak
Wszystkie dzieci nasze są - Przedszkole Świat Dziecka - Konstancin
ewamyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 08:27   #16
mamiagi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 62
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja przerobiłam chyba wszystkie wkładki, i najbardziej do gustu przypadły mi wkładki Chicco. Pamiętam, że kiedyś na ważnym spotkaniu wkładka innej firmy mi "wyleciała" i pół koszulki miałam od mleka. A tu nic, jakby były na mnie robione No i ważne było dla mnie to, że są na tyle cienkie, ale za razem chłonne że nie widać ich pod ubraniem. Ja szczerze polecam
mamiagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 12:32   #17
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja też Chicco. Mają wszystkie możliwe atuty - bardzo chłonne (umówmy się, zwłaszcza na początku to podstawa), pakowane pojedynczo, profilowane i cienkie, mięciutkie, antybakteryjne (dobrze w lecie albo przy podrażnionych sutkach) - no same plusy i jak dla mnie tylko jeden minus: trudno je dostać :/ ale są w Tesco i w Smyku.
Natomiast jak lubię firmę Bella, to akkurat wkładki laktacyjne jak dla mnie mają beznadziejne, jakby ktoś wyciął kółko z podpaski, i to grubej. Zero komfortu i dyskrecji.
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 12:40   #18
IloveFASHION007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 151
Post Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Dobrze, że tu weszłam bo miałam problem z wyborem (ale widzę, że nie tylko ja ). Chyba już wiem jakie kupić!
IloveFASHION007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-17, 19:44   #19
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: wkładki laktacyjne-co polecacie?

Ja mogę polecić Lovi i wspominane już Chicco, na początek chyba lepsze Lovi - są większe (co w sumie jest minusem bo mogą wystawać ze stanika no ale na początku to nie problem) i na prawdę bardzo chłonne, po zmoczeniu nie bijają się w tym miejscu (co robi Chicco)
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-15 20:59:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:17.