Dylemat ze szkołą ponadgimnazjalną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-03, 16:49   #1
Klaudios16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6

Dylemat ze szkołą ponadgimnazjalną


Witam! Mam dylemat, ponieważ zastanawiam się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. W przyszłości chciałabym iść na studia na kierunek lingwistyka stosowana z językiem angielskim i językiem niemieckim, gdyż później zamierzam być tłumaczem albo kimś innym, ale związanym z zagranicą. Przechodzę do sedna sprawy. Czy opłaca mi się iść do Technikum Hotelarskiego? Czy lepiej pójść do LO? Co Wy o tym sądzicie? Zastanawiam się od dłuższego i nadal nic nie wiem. Pozdrawiam
Klaudios16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 17:18   #2
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Dylemat ze szkołą ponadgimnazjalną

Technikum hotelarskie powinno być mocno nastawiona na języki. U mnie w hotelarzu uczą się nawet 3 języków (ang, niem, ros) i do tego angielski zawodowy. Czasem niemiecki zawodowy.

W sąsiadującym LO uczą się angielskiego i niemieckiego ale poziom nauki jest nieco wyższy. Być może dlatego że w LO masz tylko tradycyjne przedmioty natomiast w hotelarzu poza zwykłymi przedmiotami będziesz mieć takie przedmioty jak np. obsługa recepcji, sztuka kelnerowania(zajęcia praktyczne), kultura, organizacja pracy hotelu, elementy ekonomii i prawa czy animacja w hotelu.

Poza tym technikum trwa 4 lata a nie 3
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 20:06   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 245
Dot.: Dylemat ze szkołą ponadgimnazjalną

Cytat:
Napisane przez Klaudios16 Pokaż wiadomość
Witam! Mam dylemat, ponieważ zastanawiam się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. W przyszłości chciałabym iść na studia na kierunek lingwistyka stosowana z językiem angielskim i językiem niemieckim, gdyż później zamierzam być tłumaczem albo kimś innym, ale związanym z zagranicą. Przechodzę do sedna sprawy. Czy opłaca mi się iść do Technikum Hotelarskiego? Czy lepiej pójść do LO? Co Wy o tym sądzicie? Zastanawiam się od dłuższego i nadal nic nie wiem. Pozdrawiam
Na twoim miejscu poszłabym do LO, zrobiła maturę i potem poszła na studia. Skoro stawiasz na języki, to po co ci technikum hotelarskie, jak już wiesz, co zamierzasz w życiu robić? Zresztą zobacz sobie siatkę przedmiotów w LO i w technikum, wtedy będziesz miała rozeznanie, gdzie jest jakiś tam nacisk na języki.

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
Technikum hotelarskie powinno być mocno nastawiona na języki. U mnie w hotelarzu uczą się nawet 3 języków (ang, niem, ros) i do tego angielski zawodowy. Czasem niemiecki zawodowy.
Powinno, ale nie zawsze jest.
Ja miałam na studiach TiR tylko angielski, co jest skandalem na takim kierunku
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 245 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 20:12   #4
Erite
Zadomowienie
 
Avatar Erite
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 265
Dot.: Dylemat ze szkołą ponadgimnazjalną

Ja bym poszła do technikum ( kiedyś stałam przed identycznym dylematem technikum hotelarskie czy lo i wybrałam lo). Po technikum masz już jakiś zawód a po liceum nie. Chcesz iść na lingwistykę ok, fajnie, ale nigdy nie wiadomo co się w życiu przyda. Dlatego obstawiam technikum.
__________________
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
~Albert Einstein

If you are good at something never do it for free.
Erite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:19   #5
Klaudios16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Dylemat ze szkołą ponadgimnazjalną

Jutro i w sobotę są drzwi otwarte w tych dwóch szkołach, więc się przejadę i rozeznam w temacie. Cały czas się waham. Z jednej strony chciałabym mieć zawód, żeby iść do pracy i zarobić na studia, ale z drugiej chciałabym być świetnie przygotowana do matury. Boję się takiej sytuacji, że jak np. pójdę do technikum to będę musiała wybierać między zdaniem matury a przedmiotów zawodowych. Może któraś z Was chodzi do Technikum Hotelarskiego i może chciałaby mi powiedzieć trochę więcej o tym?
Klaudios16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.