stolec z krwią - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-19, 20:59   #241
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: stolec z krwią

Marma miałam to co Ty przez długi okres. Badania nic nie wykazały, a krew nadal była. Musisz zmienić dietę, tryb życia, ćwiczyć itp. Poza tym unikaj stresu. Mi pomogło.Także życzę by Tobie się też poprawiło.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 22:03   #242
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: stolec z krwią

A jakieś konkretne ćwiczenia polecasz?
Z tym stresem to może być trudno, aby go unikać... sytuacja rodzinna niestety bardzo mi zachodzi za skórę, a teraz najważniejszy rok na uczelni.. całe życie się stresuję.
A do mojego odżywiania wprowadziłam więcej błonnika i więcej piję od wczoraj

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

I cieszę się, że jesteś zdrowa i Ci przeszło. Mam wrażenie, że u mnie to też tylko kwestia ruchu i diety, bo nic innego mi nie dolega jeśli chodzi o trawienie i układ pokarmowy..
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-19, 23:11   #243
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
Odświeżę wątek, bo nie mam pojęcia o co chodzi.. Na wstępię napiszę, że byłam prywatnie u chirurga i gastrologa, miałam zrobioną rektoskopię (badanie odbytu), które nic nie wykazało. Na wypisie mam stan normalis. Lekarz kazał brać czopki Posterisan i maść. I miało być okej, ale nie jest. Ciągle 1-2 razy w miesiącu mam krwawienia z odbytu. Raz słabsze, raz silniejsze - jak dziś rano - że po prostu krople krwi kapały co jakiś czas. Jest to krew żywa, świeża. Nie odczuwam innych dolegliwości jak ból brzucha, skurcze. Mam tylko zaparcia, bo stolec jest twardy i bardzo zbity. Jestem pod opieką lekarza ogólnego, kilka miesięcy temu przepisał mi tabletki na zespół jelita drażliwego - nie pomagają. W maju zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy, łykam hormony, które mają uregulować jej pracę.
Morfologię mam w porządku. Wszystko jest w porządku, a jednak nie, bo dzisiaj rano przy wypróżnianiu się miałam tę oto nieprzyjemną dolegliwość. Nauczyłam się, że w takich sytuacjach maść doodbytnicza. Ale ja naprawdę nie wiem, co więcej mogę zrobić. Fakt, ostatnio nie odżywiałam się tak jak zawsze - zdrowo i to krwawienie dzisiaj może być przez to zaparcie. Ten chirurg-gastrolog powiedział, że nie widzi żadnych zmian chorobowych; że myślał po moich objawach, że to szczelina odbytu, ale nie ma żadnych nieprawidłowości; że w takim razie to wina zbyt twardego stolca i wrażliwej błony w odbycie. Raz przy aplikowaniu maści postanowiłam sama sprawdzić palcem gdzie mnie boli i wiem, że jest to zaraz przy ujściu odbytu.
Ale mnie to ciągle męczy i żaden lekarz nie umie powiedzieć co mi jest i mi pomóc. Poradzicie coś?
__________________

a mialas kolonoskopie? Bo tutaj potrzebne jest badanie calego jelita. Bo rektoskopia to pokaze tylko kawalek. I koniecznie w trakcie kolonki wycinek!

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-07-19 o 23:13
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 11:28   #244
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: stolec z krwią

Ellish, nie, nie miałam kolonoskopii bo na NFZ u mnie w mieście rejestrują na wrzesień przyszłego roku. Ale jeśli proktolog będzie kazał mi zrobić, to pójdę prywatnie.. chociaż żadnych innych objawów nie mam, czuję się dobrze.

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4734285 8]Polecam żel Prorectal - ma działanie ochronne, nawilżające i regenerujące. Ma bardzo dobry, naturalny skład, jest naprawdę skuteczny i wielokierunkowo działa.
Można go kupić np. tu:
http://www.aptekagemini.pl/prorectal...jacy-50ml.html
Możesz go stosować tak często jak chcesz, ale najlepiej na noc i po każdym wypróżnieniu.
Faktycznie, na dwa, trzy dni przed badaniem nie stosuj niczego dla pewności [/QUOTE]

W sumie mam takie proste pytanie, ale nie daje mi ono spokoju.
To jest żel do pielęgnacji okolic odbytu.. tak samo jak czytałam o wielu innych maściach/kremach/żelach. I zawsze mam ten sam problem, co jest zdefiniowane jako okolice odbytu? Czy tylko skóra na zewnątrz, czy też jakiś odcinek 1-2 cm wejścia odbytu? Wolę zapytać niż źle stosować..
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 14:03   #245
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: stolec z krwią

do kolonoskopii wystarczy krew w stolcu i to jest wystarczajacy powod, zeby zrobic to badanie. Nie musi nic bolec. Moze warto cos zaleczyc zanim nie boli niz czekaz az beda nastepne objawy.
Mozesz miec juz krwawiacego polipa i jak tak sobie bedziesz czekac to pozniej mozesz juz walczyc z rakiem niestety.

Taka rada: nie zawsze trzeba ufac lekarzom i czekaz az Ci kaza zrobic badanie. Jesli stac Cie prywatnie to po prostu idz.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-07-20 o 14:05
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 15:35   #246
Trinette
Zakręcony Chochlik
 
Avatar Trinette
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 906
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
A jakieś konkretne ćwiczenia polecasz?
Z tym stresem to może być trudno, aby go unikać... sytuacja rodzinna niestety bardzo mi zachodzi za skórę, a teraz najważniejszy rok na uczelni.. całe życie się stresuję.
A do mojego odżywiania wprowadziłam więcej błonnika i więcej piję od wczoraj

---------- Dopisano o 22:03 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

I cieszę się, że jesteś zdrowa i Ci przeszło. Mam wrażenie, że u mnie to też tylko kwestia ruchu i diety, bo nic innego mi nie dolega jeśli chodzi o trawienie i układ pokarmowy..
Zrób kolonoskopię jak radzą dziewczyny - na wszelki wypadek. Lepiej wykluczyć wszystkie przyczyny.

Marma,
ja zapisałam się po prostu na fitness (różne zajęcia). Najważniejszy był dobry wycisk po beznadziejnej irytującej pracy.

Poza tym trzeba nauczyć się nie denerwować wszystkim. Ja jestem panikarą ale stopniowo uczę się nie przejmować pewnymi sprawami. Poza tym mam problemy z żołądkiem i nie mogę jeść wszystkiego. Także dodatkowo muszę uważać.
Też jeszcze studiuję. Nie mogę zaliczyć ostatniego egz. Poza tym pisanie pracy mnie delikatnie mówiąc irytuje (zachowuję się jakbym miała ciągle PMS). Na szczęście mąż mnie wspiera i jeszcze "opieprza" jak ten egzamin i szkołę uznaję za koniec świata.
__________________
"Naucz się czegoś nowego, spróbuj czegoś nowego. Udowodnij sobie, że możesz wszystko."
Brian Tracy

„Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”
Walt Disney

Trinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 00:55   #247
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: stolec z krwią

Kolonoskopię polecam ponad wszystko-mimo nieprzyjemnego czyszczenia do badania. Można ją zrobić pod narkozą jak ktoś ma słabą wytrzymałość na ból- ja tak robiłam, obudziłam się już po, nic nie bolało byłam tylko leciutko wzdęta Bez tych badań z wycinkami nie wiem ,gdzie bym dziś była. Też miałam krew w kupie, ale sporadycznie i bardzo malutką ilość. Prawdopodobnie było to z powodu częstych biegunek, częstego podcierania się- bo jelito na oko wyszło mi ładne, czyste, a dopiero w wycinkach zapalenie ;p Co nie zmienia faktu, że przy krwi w kupie to badanie jest ogromnie ważne i może nawet życie uratować! Dziwię się lekarzom, którzy mimo krwi w kale nic nie robią, żadnego skierowania nie dają i w ogóle ;/
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-21, 07:55   #248
marma53
Raczkowanie
 
Avatar marma53
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 402
Dot.: stolec z krwią

Sapphiere_Alice, ale ja dostałam skierowanie, bo lekarz rodzinny stwierdził, że mam po mamie zespół jelita drażliwego, który no ma niefajne konsekwencje. Tylko, ze na NFZ jest termin na wrzesień 2015. Porozmawiam z proktologiem za tydzień w poniedziałek i zobaczymy co on powie.

Trinette, ja w sumie czekam na rok akademicki, bo mam jedną prowadzącą WF, która pozwala przychodzić tak po prostu na zajęcia
__________________
"Nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzebne są tylko chęci, pomysł i wiara w siebie."

marma53 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 09:06   #249
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: stolec z krwią

Cytat:
Napisane przez marma53 Pokaż wiadomość
Sapphiere_Alice, ale ja dostałam skierowanie, bo lekarz rodzinny stwierdził, że mam po mamie zespół jelita drażliwego, który no ma niefajne konsekwencje. Tylko, ze na NFZ jest termin na wrzesień 2015. Porozmawiam z proktologiem za tydzień w poniedziałek i zobaczymy co on powie.
Pamietaj, ze niestety wiekszosc lekarzy nie leczy pacjentow tak jakby leczyli siebie.
Sama widzisz tutaj przyklady, gdzie lekarze mowili :zjd a wyszlo zapalenie czy nowotwor.
Mam kolezanke, ktora w wieku 24 lat ma stomie, bo przez 3 lata brala leki na zjd.
Mnie tez mowili, ze mam zjd ( ja nie mialam krwi..wiec tym bardziej u mnie mowili zjd)
I jeszcze jedno: przy zjd rzadko sie zdarza, zeby byla krew w stolcu. To jeden z objawow wykluczajacy jelito drazliwe.

Ale po co idziesz do proktologa? Teraz nic Ci nowego nie powie bez ogladniecia jelita, tak to jest zgadywanka. Szkoda pieniazkow.
Nie trac czasu na wizyty tylko siup na kolonke ( z wycinkami!) i dopiero pozniej z wynikami do specjalisty.

Mam ogromna nadzieje, ze Twoja mama miala kolonoskopie.

mnie tez czeka kontrolna kolonka :/

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-07-21 o 09:08
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 09:31   #250
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: stolec z krwią

O matko, te terminy na NFZ przerażają, ja bym się bała tyle czasu czekać i sama leciała od razu. Swoją drogą trochę dziwne.. bo ja pamiętam ,że jak dostałam skierowanie do szpitala od mojej rodzinnej z podpisem 'krew w stolcu, bóle brzucha, biegunki' to od razu poszłam na oddział gastrologiczny, miałam rozmowę z ordynatorem szpitala i praktycznie od razu chciał mnie dawać na oddział robić kolonoskopię i gastroskopię z wycinkami. Więc już 3 dni po rozmowie z ordynatorem bym miała wyniki. Ale odstraszyło mnie, że bez możliwości narkozy i czegoś przeciwbólowego ,dlatego też poszłam prywatnie :P
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 10:39   #251
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: stolec z krwią

jak ja bylam u proktologa i chirurga to zawsze bylo pytanie, czy jest krew chociazby kropelka bo jak tak, to " nie przedluzajmy wizyte tylko prosze przyjsc po kolonoskopii i wtedy pogadamy".

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Sapphiere_Alice Pokaż wiadomość
O matko, te terminy na NFZ przerażają, ja bym się bała tyle czasu czekać i sama leciała od razu. Swoją drogą trochę dziwne.. bo ja pamiętam ,że jak dostałam skierowanie do szpitala od mojej rodzinnej z podpisem 'krew w stolcu, bóle brzucha, biegunki' to od razu poszłam na oddział gastrologiczny, miałam rozmowę z ordynatorem szpitala i praktycznie od razu chciał mnie dawać na oddział robić kolonoskopię i gastroskopię z wycinkami. Więc już 3 dni po rozmowie z ordynatorem bym miała wyniki. Ale odstraszyło mnie, że bez możliwości narkozy i czegoś przeciwbólowego ,dlatego też poszłam prywatnie :P
tak samo bym zrobila;P
kolonka w szpitalu - nie!
oczyszczanie jelit w szpitalu-nie!
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 22:11   #252
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: stolec z krwią

Kolonoskopia w szpitalu sama w sobie nie musiałaby być taka zła, jakby była możliwość przygotowania się w domu i narkozy. A niestety, ale w moim szpitalu musiałabym trzy dni wcześniej się położyć, a oprócz Fortransu chcieli robić lewatywę bezpośrednio przed badaniem. Zresztą nie wyobrażałam sobie czyścić się do badania ,gdzie na oddziale jedna toaleta ,zresztą w nie fajnym stanie i kilka innych osób czyszczących się ;/ Słyszałam o przypadkach ,gdzie niektóre dziewczyny w szpitalu nie zdążyły i narobiły w spodnie ,bo łazienka była zamknięta a tu kilka miało biegunkę.. Ja ,gdy się czyściłam to praktycznie z toalety nie mogłam zejść parę godzin. Jak zeszłam to maks na minutę i znów wracałam, łazienkę w domu miałam całą dla siebie (dobrze, że mamy dwie )
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-22 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.