19 dc dni płodne kiedy okres ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-09, 18:45   #1
Liliixx2xx
Przyczajenie
 
Avatar Liliixx2xx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 19

19 dc dni płodne kiedy okres ?


Witam
z góry przepraszam jeżeli taki temat już był bądź powinnam się podpiąć pod inny wątek, zbytnio nie mam doświadczenia w "forumowaniu " i proszę o wyrozumiałość
A więc tak chodzi o miesiączkę przeważnie moje cykle trwają 28 +/- dwa dni. Dziś jest dzień planowej miesiączki której nie widać, ostatnie cykle obserwuje swój organizm i z moich obserwacji wynika że w tym cyklu dni płodne miałam ok 18-19 dc, przeważnie 13-14 dc. Martwi mnie dodatkowo to że zawsze przed @ bolą mnie piersi a teraz nic...
z informacji jakie posiadam wychodziło by na to ze miesiączke powinnam dostać ok 35 dc, a może jestem w błędzie ??
ciąże "raczej" na pewno wykluczam
proszę o poradę...
Liliixx2xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 19:57   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: 19 dc dni płodne kiedy okres ?

Cytat:
Napisane przez Liliixx2xx Pokaż wiadomość
Witam
z góry przepraszam jeżeli taki temat już był bądź powinnam się podpiąć pod inny wątek, zbytnio nie mam doświadczenia w "forumowaniu " i proszę o wyrozumiałość
A więc tak chodzi o miesiączkę przeważnie moje cykle trwają 28 +/- dwa dni. Dziś jest dzień planowej miesiączki której nie widać, ostatnie cykle obserwuje swój organizm i z moich obserwacji wynika że w tym cyklu dni płodne miałam ok 18-19 dc, przeważnie 13-14 dc. Martwi mnie dodatkowo to że zawsze przed @ bolą mnie piersi a teraz nic...
z informacji jakie posiadam wychodziło by na to ze miesiączke powinnam dostać ok 35 dc, a może jestem w błędzie ??
ciąże "raczej" na pewno wykluczam
proszę o poradę...
Jest wątek zbiorczy.
A w ogóle to jakiej rady oczekujesz? Nikt Ci w internecie nie wyliczy kiedy dostaniesz okresu. Jesli uprawialaś seks, to zrób test i tyle. Jeśli spóźni się ze dwa tygodnie to idź do lekarza.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 20:09   #3
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Odp: Dot.: 19 dc dni płodne kiedy okres ?

Cytat:
Napisane przez Liliixx2xx Pokaż wiadomość
Witam
z góry przepraszam jeżeli taki temat już był bądź powinnam się podpiąć pod inny wątek, zbytnio nie mam doświadczenia w "forumowaniu " i proszę o wyrozumiałość
A więc tak chodzi o miesiączkę przeważnie moje cykle trwają 28 +/- dwa dni. Dziś jest dzień planowej miesiączki której nie widać, ostatnie cykle obserwuje swój organizm i z moich obserwacji wynika że w tym cyklu dni płodne miałam ok 18-19 dc, przeważnie 13-14 dc. Martwi mnie dodatkowo to że zawsze przed @ bolą mnie piersi a teraz nic...
z informacji jakie posiadam wychodziło by na to ze miesiączke powinnam dostać ok 35 dc, a może jestem w błędzie ??
ciąże "raczej" na pewno wykluczam
proszę o poradę...
Widze,ze okres dostaniesz 17wrzesnia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 21:14   #4
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: 19 dc dni płodne kiedy okres ?

Co poniektóre persony powinny się zastanowić dwa razy, zanim cokolwiek napiszą w danym wątku i podzielą się z innymi swoimi "mądrościami" ...

Autorko, jeśli poprzez obserwowanie swoich cykli rozumiesz regularne mierzenie tempki oraz określanie właściwości śluzu + ewentualnie badanie szyjki macicy (a mam nadzieję, że tak ), to okres powinnaś teoretycznie dostać pomiędzy 28-mym a 35-tym dniem cyklu, gdyż u zdrowej kobiety miesiączka pojawia się ok. 10-16 dni po owulacji. Oczywiście nie jesteś w stanie dokładnie wyznaczyć dnia początku nowego cyklu, ale wiesz mniej więcej kiedy się go spodziewać. Pamiętaj też, że nie każdy cykl musi przebiegać tak samo - w jednym miesiączka może trwać dłużej, w innym krócej; raz oczekiwaniu na nią może towarzyszyć bolesność piersi, innym razem nie itp. itd. Na Twoim miejscu poczekałabym do tego 35. dnia cyklu, a jeśli okres jednak nie nadejdzie - wykonałabym test ciążowy, jeśli oczywiście doszło do sytuacji "ryzykownych" .

Edytowane przez pelna_sprzecznosci
Czas edycji: 2013-09-09 o 21:18
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 19:58   #5
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: 19 dc dni płodne kiedy okres ?

Cytat:
Napisane przez pelna_sprzecznosci Pokaż wiadomość
Co poniektóre persony powinny się zastanowić dwa razy, zanim cokolwiek napiszą w danym wątku i podzielą się z innymi swoimi "mądrościami" ...

Autorko, jeśli poprzez obserwowanie swoich cykli rozumiesz regularne mierzenie tempki oraz określanie właściwości śluzu + ewentualnie badanie szyjki macicy (a mam nadzieję, że tak ), to okres powinnaś teoretycznie dostać pomiędzy 28-mym a 35-tym dniem cyklu, gdyż u zdrowej kobiety miesiączka pojawia się ok. 10-16 dni po owulacji. Oczywiście nie jesteś w stanie dokładnie wyznaczyć dnia początku nowego cyklu, ale wiesz mniej więcej kiedy się go spodziewać. Pamiętaj też, że nie każdy cykl musi przebiegać tak samo - w jednym miesiączka może trwać dłużej, w innym krócej; raz oczekiwaniu na nią może towarzyszyć bolesność piersi, innym razem nie itp. itd. Na Twoim miejscu poczekałabym do tego 35. dnia cyklu, a jeśli okres jednak nie nadejdzie - wykonałabym test ciążowy, jeśli oczywiście doszło do sytuacji "ryzykownych" .
Podajesz taką rozbieżność, jaką sama autorka bierze pod uwagę. Naprawdę nikt w internecie nie obliczy dnia miesiączki i nie zagwarantuje, że danego dnia ona wystąpi. Tak samo nikt nikomu dni płodnych nie obliczy przez internet . To nie są mądrości. To fakty...
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 17:36   #6
kleopanterka
Przyczajenie
 
Avatar kleopanterka
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: 19 dc dni płodne kiedy okres ?

w takich sytuacjach to można ale tylko polecić tekst i tyle, trzeba o tym poczytac i stać sobie samej zawsze wyliczać, bo nikt za nikogo tego nie będzie robić, no nie za darmo jak już sama moge ten polecić: http://www.biomedical.pl/antykoncepc...plodne-70.html a jak ktoś nie zrozumie i dalej nie bd potraić sobie wyliczać to już trzeba chyba wrócić do podstawówki i odświeżyć wiedzę o matemtatyce )
kleopanterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-01 18:36:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.