Rodzice dawniij i dziś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-27, 18:05   #1
Mamuska101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8

Rodzice dawniij i dziś


Hej kobietki, czytałam przed chwilą artykuł o tym jak to dawniej wyglądało rodzicielstwo i po dział obowiązków w domu a jak dziś.
Ciekawy przyznam. Jak u Was wygląda podział obowiązków i opieka nd dzieckiem? Przyznam, że u nas większość spada na mnie
Mamuska101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 19:54   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rodzice dawniij i dziś

A to czemu? Zmień to.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 18:51   #3
jakub_beb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 6
Dot.: Rodzice dawniij i dziś

Interesująco byłoby przeczytać taki artykuł Znalazłaś?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
jakub_beb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 17:39   #4
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Rodzice dawniij i dziś

Cytat:
Napisane przez Mamuska101 Pokaż wiadomość
Hej kobietki, czytałam przed chwilą artykuł o tym jak to dawniej wyglądało rodzicielstwo i po dział obowiązków w domu a jak dziś.
Ciekawy przyznam. Jak u Was wygląda podział obowiązków i opieka nd dzieckiem? Przyznam, że u nas większość spada na mnie
"Dawniej" to znaczy kiedy?
Podzial obowiazkow wyglada w roznych rodzinach roznie, a najwazniejsze jest to, zeby partnerzy, obydwoje, byli z tego podzialu zadowoleni. Domyslam sie, ze Ty nie jestes zadowolona z podzialu obowiazkow w Twojej rodzinie, wiec chyba musisz cos zmienic.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-02, 22:18   #5
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 14 694
Dot.: Rodzice dawniij i dziś

To wszystko zależy od tego jak się partnerzy dogadali, to jest podstawową sprawa- rozmowa i moim zdaniem nie można jej odwlekac do np. Momentu wspólnego zamieszkania czy później pojawienia się dziecka, bo można się baaardzo zdziwić.
Np. Partner będzie uważał że kobieta ma siedzieć w domu, sprzątać gotować i wychowywać dzieci, a on pracowac i ewentualnie z dzieckiem się pobawić.. i zdania nie zmieni i koniec kropka, bo jego matka i babka tak właśnie robiły.
Dziecku pampersa nie zmieni czy nie nakrami bo kobieta jest od tego.
I do porozumienia się nie dojdzie.

Rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa.

U nas oboje pracujemy, ja po pracy zajmuje się sprzątaniem i gotowaniem ( nie dlatego,że mój mąż nie chce, po prostu ja robię to dokładniej od niego i nikt inny tego nie zrobi tak jak ja - porządnie) ale np. Robi pranie, wynosi śmieci czy jak trzeba odkurzy mieszkanie czy umyje naczynia. A wieczorem zrobi dla nas kolacje.
Ale ogólnie ma inne obowiązki - czy koszenie trawy,czy porządki na dworze. Każdy z nas ma swoje obowiązki ustalone dużo wcześniej,niż razem zamieszkalismy.

Jak pojawi się dziecko, to wiem,że będę mogła na niego liczyć, czy do wstawania w nocy czy karmienia czy zmiany pieluchy. Chociaż to ja będę z dzieckiem siedzieć w domu, to wiem,że po pracy nie siadzie przed tv tylko zajmie się dzieckiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez xXBlankaXx
Czas edycji: 2017-05-02 o 22:21
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-02 23:18:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.