Atrederm - CZĘŚĆ II - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-13, 16:53   #181
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 190
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

odbiegajac nieco od tematu, po ilu tygodniach regeneruje sie Wam skora po odstawieniu atre?

wspomagacie sie moze jakimis ziolowymi tabletkami na niespodzianki? mysle, zeby cos wprowadzic do "diety" miedzy odstawieniem atre a wiosna.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 13:53   #182
Domii86
Raczkowanie
 
Avatar Domii86
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 44
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Potrzebuję porady, bo zaczynam rozważać odstawienie Atre...
Kurację zaczęłam na początku października, nie mam typowego trądziku, stanów ropnych itp ale od lat mam dość nierówną strukturę buzi, bardzo rozszerzone pory, kupę zaskórników i przebarwień. Dodatkowo dobijam do 30tki.

Moja dermatolog przepisała mi Atre 0,025% i zaczęłam używać. Właśnie mija 5 miesiąc stosowania i chyba się poddaję. Na początku smarowałam raz w tygodniu, bo skóra schodziła mi równe 7 dni (2-3 dzien najgorsza wylinka, potem dużo suchych skórek i podrażnienie), po dwóch miesiącach zaczęłam stosować co 3 dni czyli np.:
poniedziałek Atre, wtorek i środa nawilżenie, czwartek Atre, piątek i sobota nawilżenie, niedziela Atre itp.

Efekty po 5 miesiącach? Hmmm, znikome... owszem, buzia jest gładsza ale pory wcale nie są mniejsze ani oczyszczone (a na to najbardziej liczyłam po deklaracjach wielu dziewczyn), przebarwienia bez zmian, przetłuszczanie skóry tak samo. Widzę poprawę w jędrności buzi, retinol naprawdę fajnie napina ale to nie było moim głównym celem.
2 miesiące temu włączyłam rano Skinoren ale mogę go używać tylko 2 razy w tygodniu, bo w pozostałe dni buzia jest za bardzo podrażniona Atre + tonik PHA.
Nic się nie zmieniło.

Czy to możliwe że Atre na mnie nie działa? Może coś robię źle?
Przyznam, że jestem o krok od rzucenia go, bo łuszczę się jaszczurowo, żaden podkład nie wygląda dobrze, są dni kiedy jestem czerwona jak burak i w pracy chowam się po kątach, a efektów nie widzę
Dermatolog dała mi jeszcze Epiduo i zastanawiam się czy może nie wypróbować i połączyć go ze Skinorenem i peelingiem salicylowym, który idzie do mnie z ZSK.

Co o tym sądzicie?
Domii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 19:09   #183
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Dziewczynki, dziwna sprawa. Stosuję Atrederm od dwóch miesięcy, od około miesiąca pojawiły mi się na brodzie i innych miejscach na twarzy dość specyficzne krostki. Nie są zwyczajnymi pryszczami (z białym czubkiem, lub białą zawartością). To czerwone wypryski z przezroczystym płynem po wyciśnięciu. Od miesiąca się zupełnie nie goją, a użyłam już wszystkiego co miałam pod ręką. Co z tym zrobić i co to może być?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 20:39   #184
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Domii86 Pokaż wiadomość
Co o tym sądzicie?
Może za szybko oczekujesz efektów?
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczynki, dziwna sprawa. Stosuję Atrederm od dwóch miesięcy, od około miesiąca pojawiły mi się na brodzie i innych miejscach na twarzy dość specyficzne krostki. Nie są zwyczajnymi pryszczami (z białym czubkiem, lub białą zawartością). To czerwone wypryski z przezroczystym płynem po wyciśnięciu. Od miesiąca się zupełnie nie goją, a użyłam już wszystkiego co miałam pod ręką. Co z tym zrobić i co to może być?
Jak często stosujesz atre? Masz silne podrażnienie? Bo to może być właśnie reakcja skóry na podrażnienie.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 21:22   #185
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Jak często stosujesz atre? Masz silne podrażnienie? Bo to może być właśnie reakcja skóry na podrażnienie.

Atre stosuję 3 dni pod rząd, potem dzień przerwy. Mam skórę zaprawioną w bojach, więc nie robi mi taki system zbytnio krzywdy - po prostu tego 3 dnia zaczyna się łuszczenie i nie chcę dokładać płynu na skórki, dlatego potem robię dzień regeneracji.

Bywa, że tego 3 dnia nakładania podrażni mi się skóra i mocno piecze - myślisz, że powinnam zmienić system i dawać skórze więcej odpoczywać?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 21:52   #186
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Atre stosuję 3 dni pod rząd, potem dzień przerwy. Mam skórę zaprawioną w bojach, więc nie robi mi taki system zbytnio krzywdy - po prostu tego 3 dnia zaczyna się łuszczenie i nie chcę dokładać płynu na skórki, dlatego potem robię dzień regeneracji.

Bywa, że tego 3 dnia nakładania podrażni mi się skóra i mocno piecze - myślisz, że powinnam zmienić system i dawać skórze więcej odpoczywać?
Dzień regeneracji to mało. Zwiększ do 2-3 dni i obserwuj czy krostki się dalej pojawiają.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 22:14   #187
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Dzień regeneracji to mało. Zwiększ do 2-3 dni i obserwuj czy krostki się dalej pojawiają.
Dobry plan, podziękowała Może to mieć sens, bo już zwalałam wszystko na "oczyszczanie skóry", ale w tym miejscu na brodzie gdzie mam największe skupisko, nigdy nie było nawet zaskórniczka.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-15, 22:18   #188
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dobry plan, podziękowała Może to mieć sens, bo już zwalałam wszystko na "oczyszczanie skóry", ale w tym miejscu na brodzie gdzie mam największe skupisko, nigdy nie było nawet zaskórniczka.
Daj znać czy pomogło
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 22:54   #189
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Domii86 Pokaż wiadomość
Potrzebuję porady, bo zaczynam rozważać odstawienie Atre...
Kurację zaczęłam na początku października, nie mam typowego trądziku, stanów ropnych itp ale od lat mam dość nierówną strukturę buzi, bardzo rozszerzone pory, kupę zaskórników i przebarwień. Dodatkowo dobijam do 30tki.

Moja dermatolog przepisała mi Atre 0,025% i zaczęłam używać. Właśnie mija 5 miesiąc stosowania i chyba się poddaję. Na początku smarowałam raz w tygodniu, bo skóra schodziła mi równe 7 dni (2-3 dzien najgorsza wylinka, potem dużo suchych skórek i podrażnienie), po dwóch miesiącach zaczęłam stosować co 3 dni czyli np.:
poniedziałek Atre, wtorek i środa nawilżenie, czwartek Atre, piątek i sobota nawilżenie, niedziela Atre itp.

Efekty po 5 miesiącach? Hmmm, znikome... owszem, buzia jest gładsza ale pory wcale nie są mniejsze ani oczyszczone (a na to najbardziej liczyłam po deklaracjach wielu dziewczyn), przebarwienia bez zmian, przetłuszczanie skóry tak samo. Widzę poprawę w jędrności buzi, retinol naprawdę fajnie napina ale to nie było moim głównym celem.
2 miesiące temu włączyłam rano Skinoren ale mogę go używać tylko 2 razy w tygodniu, bo w pozostałe dni buzia jest za bardzo podrażniona Atre + tonik PHA.
Nic się nie zmieniło.

Czy to możliwe że Atre na mnie nie działa? Może coś robię źle?
Przyznam, że jestem o krok od rzucenia go, bo łuszczę się jaszczurowo, żaden podkład nie wygląda dobrze, są dni kiedy jestem czerwona jak burak i w pracy chowam się po kątach, a efektów nie widzę
Dermatolog dała mi jeszcze Epiduo i zastanawiam się czy może nie wypróbować i połączyć go ze Skinorenem i peelingiem salicylowym, który idzie do mnie z ZSK.

Co o tym sądzicie?
Czym się nawilżasz w dni kiedy nie stosujesz atre? Może raz na tydzień używaj peelingu enzymatyczmego żeby przyśpieszyć regeneracje. Niestety, takie uroki stosowania atre że się luszczymy, też mnie to wkurza. Jeśli chodzi o przetłuszczanie to możesz jak najbardziej stosować kwas salicylowy lub zmienić retinoid na inny, taki który nie ma alkoholu w składzie tak jak atre, bo alkohol może być przyczyną. Sama się do tego przymierzam.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 10:51   #190
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Co myślicie o włączeniu Skinorenu do kuracji Atredermem?
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 15:37   #191
Mikulinka17
Rozeznanie
 
Avatar Mikulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 888
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Czy komuś się udało kupić w ostatnim tygodniu atrederm? Mam wydaną receptę na 0,025 ale nigdzie nie mogę go znaleźć.
__________________
Wymienię perfumy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269655
Mikulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-18, 16:41   #192
Justink
Raczkowanie
 
Avatar Justink
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 143
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Co myślicie o włączeniu Skinorenu do kuracji Atredermem?
Uważam ,że to dobry pomysł, jeśli oczywiście jesteś już bardziej doświadczona w stosowaniu atredermu i stosujesz go tak myślę minimum 3 miesiące.
Sama myślałam o tym, ale jednak postawiłam na zwiększenie częstotliwości stosowania atredermu i do tego tonik salicylowy, a na kwas azelainowy przyjdzie pora około kwietnia, jak odstawię atrederm

Cytat:
Napisane przez Mikulinka17 Pokaż wiadomość
Czy komuś się udało kupić w ostatnim tygodniu atrederm? Mam wydaną receptę na 0,025 ale nigdzie nie mogę go znaleźć.
0,05% dostałam bez problemu, z mniejszym stężeniem nie wiem jak jest... Skoro nie ma go nawet na doz, to może być problem;/


U mnie coraz lepiej, za tydzień będzie PÓŁ ROKU. Pojawiła się tylko jedna ogromna krosta, która zresztą wyszła tylko przez to, że coś tam grzebałam przy twarzy, i jedna przedmięsiączkowa, a tak to spokój. Oby to nie była cisza przed burzą
Trochę się boję, bo zaniedługo wyjeżdżam do dużego miasta ,i ostatnio odniosłam wrażenie, że jak tam jestem to stan mojej skóry pogarsza się (albo to taki przypadek)- nie wiem, może to kwestia wody, powietrza... Chyba przestanę myć twarz taką wodą z kranu zwykłą nieprzegotowaną...

Edytowane przez Justink
Czas edycji: 2016-02-18 o 16:46
Justink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 18:15   #193
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Justink Pokaż wiadomość
Uważam ,że to dobry pomysł, jeśli oczywiście jesteś już bardziej doświadczona w stosowaniu atredermu i stosujesz go tak myślę minimum 3 miesiące.
Sama myślałam o tym, ale jednak postawiłam na zwiększenie częstotliwości stosowania atredermu i do tego tonik salicylowy, a na kwas azelainowy przyjdzie pora około kwietnia, jak odstawię atrederm



0,05% dostałam bez problemu, z mniejszym stężeniem nie wiem jak jest... Skoro nie ma go nawet na doz, to może być problem;/
Stosuje Atrederm od stycznia. Aktualnie dwa dni Atre.2 dwa dni regeneracji. Zaskórników zamkniętych prawie sie pozbyłam. Ropne zmiany rzadko wychodzą. Została masa przebarwień i blizn..
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 19:06   #194
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Daj znać czy pomogło
Po dwóch dniach regeneracji buzia się uspokoiła, zaczerwienie zeszło, ale wypryski jak były tak są, a nawet doszły dwa nowe

Będę ten system z dłuższymi przerwami dłużej stosować. Myję twarz Aleppo 35% i zastanawia mnie, czy to nie ono powodowałoby te krostki.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 21:02   #195
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczynki, dziwna sprawa. Stosuję Atrederm od dwóch miesięcy, od około miesiąca pojawiły mi się na brodzie i innych miejscach na twarzy dość specyficzne krostki. Nie są zwyczajnymi pryszczami (z białym czubkiem, lub białą zawartością). To czerwone wypryski z przezroczystym płynem po wyciśnięciu. Od miesiąca się zupełnie nie goją, a użyłam już wszystkiego co miałam pod ręką. Co z tym zrobić i co to może być?
Niestety, to moze byc poretinoidowe zapalenie skory. Idz do dobrego dermatologa.
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 22:43   #196
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
Niestety, to moze byc poretinoidowe zapalenie skory. Idz do dobrego dermatologa.

Co to znaczy w praktyce? Że świadomie zniszczyłam sobie twarz?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 10:13   #197
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

oto znaczy w praktyce? Że świadomie zniszczyłam sobie twarz? [/QUOTE]

Nie rozumiem pytania W praktyce oznacza to, ze byc moze problem, ktory opisujesz jest poretinoidowym zapaleniem skory. Wklejam Ci linka do artykulu blogerki, ktora to po Zoracu dopadlo: http://uroda40plus.pl/poretinoidowe-zapalenie-skory/
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams

Edytowane przez lilianaX
Czas edycji: 2016-02-19 o 10:15
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 08:00   #198
gawisz
Raczkowanie
 
Avatar gawisz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 318
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

A ja po 3 miesiącach z Atredermem zamieniłam go na Locacid i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolona. Nakładam go co 3 dzień - nie ma podrażnień, skóra łuszczy się bardzo, bardzo delikatnie, ale jej stan bardzo się poprawia. Aplikacja jest bardzo przyjemna, przez cały czas mogę spokojnie zrobić trwały makijaż, raz w tygodniu peeling enzymatyczny (skóra po nim jest pięknie wygładzona). Pewnie po Atredermie skóra jest zahartowana i stąd ta dobra tolerancja, ale mimo łagodnego działania - efekty są. Mam zamiar stosować ten lek do wakacji. Zobaczymy jak będzie. Ogólnie polecam tym, którzy ze względu na duże podrażnienie nie chcą stosować Atrederm.

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Dziewczynki, dziwna sprawa. Stosuję Atrederm od dwóch miesięcy, od około miesiąca pojawiły mi się na brodzie i innych miejscach na twarzy dość specyficzne krostki. Nie są zwyczajnymi pryszczami (z białym czubkiem, lub białą zawartością). To czerwone wypryski z przezroczystym płynem po wyciśnięciu. Od miesiąca się zupełnie nie goją, a użyłam już wszystkiego co miałam pod ręką. Co z tym zrobić i co to może być?

Kleotka - też miałam takie zmiany na skórze, kiedy przesadziłam z Atrederm (i jeszcze dołożyłam sobie Effaclar Duo ) od razu takie właśnie trudne do wygojenia, twarde krostki się pokazały. Niestety najgorszą rzeczą jest ich maltretowanie, bo zostają blizny. Mi pomagał olejek z drzewa herbacianego + pasta cynkowa z salicylem punktowo. Moim zdaniem nie ma żadnego oczyszczania się skóry tylko po prostu podrażnienie. Każdy musi sam dostosować częstotliwość aplikacji do swojej skóry tak żeby była poprawa, a nie pogorszenie. Cierpliwość to tu dobre rozwiązanie..

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

A Aleppo 30% to dość ostre oczyszczanie przy retinoidach. Ja też miałam Aleppo z glinką czerwoną 20%, ale podrażnienie było większe i przerzuciłam się na czarne mydło afrykańskie z Biochemii i muszę powiedzieć, że w życiu nie miałam lepszego produktu do oczyszczania - jest niesamowicie delikatny, nawilża i świetnie myje.
gawisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 15:40   #199
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gawisz Pokaż wiadomość

Kleotka - też miałam takie zmiany na skórze, kiedy przesadziłam z Atrederm (i jeszcze dołożyłam sobie Effaclar Duo ) od razu takie właśnie trudne do wygojenia, twarde krostki się pokazały. Niestety najgorszą rzeczą jest ich maltretowanie, bo zostają blizny. Mi pomagał olejek z drzewa herbacianego + pasta cynkowa z salicylem punktowo. Moim zdaniem nie ma żadnego oczyszczania się skóry tylko po prostu podrażnienie. Każdy musi sam dostosować częstotliwość aplikacji do swojej skóry tak żeby była poprawa, a nie pogorszenie. Cierpliwość to tu dobre rozwiązanie..

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

A Aleppo 30% to dość ostre oczyszczanie przy retinoidach. Ja też miałam Aleppo z glinką czerwoną 20%, ale podrażnienie było większe i przerzuciłam się na czarne mydło afrykańskie z Biochemii i muszę powiedzieć, że w życiu nie miałam lepszego produktu do oczyszczania - jest niesamowicie delikatny, nawilża i świetnie myje.

Ja dostałam jako diagnozę zapalenie mieszków włosowych. Wprawdzie początkowo usłyszałam, że to poretinoidowe zapalenie skóry, ale ta pierwsza opcja bardziej mi odpowiada
Zaczęłam to leczyć początkowo sterydem, jednak niewiele zmieniał, więc przeskoczyłam na maść z antybiotykiem i coś powoli zaczyna się dziać.
A i jako mycie twarzy, używam teraz żelu micelarnego z Biedronki. Bardzo go lubię
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 10:04   #200
Justink
Raczkowanie
 
Avatar Justink
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 143
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Powiem Wam, ze chyba coś nie tak zaczyna się ze mną dziać... Ostatnio 4 dni pod rząd stosowałam atre i nic, myślałam ze to może zwietrzała butelka, więc otworzyłam nową, i stosowałam kolejne 2 dni czyli łącznie 6... I nic, zero reakcji, no moze minimalna bardzo... Wcześniej juz zauważyłam lepszą tolerancje, ale teraz to przegięcie, dziwna rzecz. Dodam ze wspomagam się tonikiem bha. Teraz znòw 3 dni pod rząd i tylko delikatnie czerwona skóra
Jeszcze ostatnio troche mnie wysypało:\
Justink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 09:33   #201
szarlotka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

hej dziewuszki mam pytanie zastanawiam sie nad stosowaniem Atre, tylko czy nie jest za późno? Moim problemem jest plaga zaskórników, krosty raczej nie wyskakują a jak już to rzadko ;p Przede mną z jednej strony idealny czas na niego, bo idzie kwiecien i mam zamiar siedziec w domu i uczyc sie do matury , ale z drugiej strony zostaly tylko dwa miesiace az slonce zawita do nas na stale co jezeli do tej pory nie zdazy mnie wyleczyc? czy to mozliwe ze np po 2 miesiacach jego stosowania zostane z wysypem? i co do tego wysypu :p jezeli moim problemem sa zaskorniki, czy wchodzi w gre opcja, ze wysyp bedzie w postaci krostek?

Na blogu kosmostolog czytałam, że można zafundowac sobie kuracje, ktora trwa krocej, a polega na smarowaniu sie atre kilka dni z rzędu; czy to jest wgl bezpieczne?
szarlotka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 21:10   #202
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez szarlotka5 Pokaż wiadomość
hej dziewuszki mam pytanie zastanawiam sie nad stosowaniem Atre, tylko czy nie jest za późno? Moim problemem jest plaga zaskórników, krosty raczej nie wyskakują a jak już to rzadko ;p Przede mną z jednej strony idealny czas na niego, bo idzie kwiecien i mam zamiar siedziec w domu i uczyc sie do matury , ale z drugiej strony zostaly tylko dwa miesiace az slonce zawita do nas na stale co jezeli do tej pory nie zdazy mnie wyleczyc? czy to mozliwe ze np po 2 miesiacach jego stosowania zostane z wysypem? i co do tego wysypu :p jezeli moim problemem sa zaskorniki, czy wchodzi w gre opcja, ze wysyp bedzie w postaci krostek?

Na blogu kosmostolog czytałam, że można zafundowac sobie kuracje, ktora trwa krocej, a polega na smarowaniu sie atre kilka dni z rzędu; czy to jest wgl bezpieczne?
Wysyp na ogół jest w postaci krost. Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś atredermu, nie radziłabym od razu rzucać się na intensywną kurację i stosować kilka dni pod rząd. Możesz sobie narobić tym więcej szkody niż pożytku.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 23:19   #203
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, może głupie pytanie, ale czy atrederm 0,05% obniża skuteczność tabletek anty? Niby stosowany miejscowocowo, ale czy nie przeniknie do krwioobiegu? Piszę z telefonu i nie działa mi wyszukiwarka na wizażu.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 01:56   #204
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może głupie pytanie, ale czy atrederm 0,05% obniża skuteczność tabletek anty? Niby stosowany miejscowocowo, ale czy nie przeniknie do krwioobiegu? Piszę z telefonu i nie działa mi wyszukiwarka na wizażu.
Nie obniża.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 05:24   #205
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
Nie obniża.
Dziękuję
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 13:13   #206
amisu
Raczkowanie
 
Avatar amisu
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 240
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Dziewczyny! Jakie są Wasze sposoby na pozbycie się "skórek wylinkowych"? U mnie po zastosowaniu dwa dni pod rząd skórki trzymają się do 4 dni a to czasem trochę za długo, jeśli trzeba gdzieś wyjść i dobrze wyglądać. Jak na razie najlepiej działa u mnie peeling enzymatyczny DIY z bromelainy. Macie inne sposoby?
amisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 13:54   #207
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez amisu Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Jakie są Wasze sposoby na pozbycie się "skórek wylinkowych"? U mnie po zastosowaniu dwa dni pod rząd skórki trzymają się do 4 dni a to czasem trochę za długo, jeśli trzeba gdzieś wyjść i dobrze wyglądać. Jak na razie najlepiej działa u mnie peeling enzymatyczny DIY z bromelainy. Macie inne sposoby?
Poza pilingiem to rolowanie tych skórek tzn trzeba je rozmiękczyć, ja nakładałam grubo tłustego kremu, czekałam, aż na nie zadziała, a potem czystymi dłońmi jeździłam po skórze i one pięknie schodziły, choć to pewnie u każdego inaczej może wyglądać, bo każda skóra inaczej się łuszczy, u mnie to takie spore płaty jak po spaleniu na słońcu. Wodą też można zmiękczyć, ale oczywiście oba sposoby to jak już skóra jest mniej podrażniona, nie na taką mega świeżą.
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 08:48   #208
ikaxd16
Raczkowanie
 
Avatar ikaxd16
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 301
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Poprawa po stosowaniu Atredermu od stycznia do kwietnia. W międzyczasie bywało sto razy gorzej.. ale warto było sie męczyć. Nie jest idealnie ale ja jestem mega zadowolona Mam zamiar kontynuować kuracje do polowy maja.. i ruszyć z nową od września. Dziewczyny nie poddajemy sie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1460011430210.jpg (43,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1460011441511.jpg (61,3 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1460011452750.jpg (41,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1460011462474.jpg (32,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1460011472030.jpg (25,5 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1460011485525.jpg (47,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1460011495783.jpg (22,5 KB, 43 załadowań)

Edytowane przez ikaxd16
Czas edycji: 2016-04-07 o 08:49
ikaxd16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 22:01   #209
blogerka
Wtajemniczenie
 
Avatar blogerka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: wrocław / kiełczów
Wiadomości: 2 475
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

hej, dawno mnie tu nie było ..

Od listopada do końca marca byłam na ZORACU, dużo łagodniejszy niż atrsderm, i lepiej tolerowany przez moją skórę, ale na sam koniec znowu zostałąm wysyfiona mimo, że na początku ładnie się uporał z moją skórą i byłąm zadowolona .. poszłam do dermatologa, przepisała mi differin i skonoren (chciała epiduo, ale mam alergię na nadleten benozoilu) + robiony w aptece spirytus z jakimiś dodatkami do stosowania go jako tonik.
. Powiedziałam wprost, że mam dośc maziania się kremami, bo zbyt długo czeka się na efekty oraz że byłam na atre i na zoracu i zapytałąm, czy prywanie może mi jakieś kwasy na twarz nałożyć, bo chcę czegoś silniejszego.

I ... namówiła mnie na PŁYN JESSNERA (160 zł za zabieg). Jestem po pierwszym, miałam go w poniedziałek. Jestem zachwycona, tak wiem, życie nie jest piękne i pewnie to chwilowy efekt ale moja cera nie byłą taka ładna chyba od 10 lat, mam tylko dwa małe ropne syfki, lekkie łuszczenie już mineło, cera jest gładna, blizny rozjaśnione, lekki podkład i wyglądam super. Ba .. nie boję się swojego odbicia w lustrze rano i chętnie pozbywam się makijażu zaraz po przyjściu do domu, bo moja skóra wygląda znacząco lepiej. A jak do niej szłam na zabieg było kiepsko, 4 rozdrapane rany po syfach, czerwone blizny po niedawnych wypryskach, pół czoła w małych syflach.
Mam zaplanowane jeszcze 3 - 6 zabiegów .. Póki co nałożyła mi tylko 3 warstwy tego plynu, wg mnie za mało, bo moja skóra mogłaby znieść więcej.
Czy któraś z Was go stosowała?


Dodam, że kazała mi bezwględnie zrezygnować z mleka (wypijałąm po 3 latte dziennie plus moja dieta była bogata w sery różnego rodzaju) oraz produktów o wysokim IG (to będzie cięższę bo chodzę na siłownię i moja dieta również bazuje na takich produktach, które wg tabeli mają bardzo mocno wysoki indeks i nie wiem czym miałabym je zastąpić)

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
odbiegajac nieco od tematu, po ilu tygodniach regeneruje sie Wam skora po odstawieniu atre?

wspomagacie sie moze jakimis ziolowymi tabletkami na niespodzianki? mysle, zeby cos wprowadzic do "diety" miedzy odstawieniem atre a wiosna.
Zamiast wprowadzaj wyeliminuj mleko, nabiał oraz produkty o wysokim IG, styknie
__________________
12.01.2013

Edytowane przez blogerka
Czas edycji: 2016-04-09 o 21:39
blogerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 14:22   #210
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Atrederm - CZĘŚĆ II

Hej myślicie, że czy dostałabym receptę na Atrederm od rodzinnego ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-18 12:18:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:26.