kursy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 11:34   #1
kiniusia30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1

kursy


witam jestem nowa na waszym forum i proszę o poradę
zakładam paznokcie 5 lat jestem samoukiem mam stałe klientki biorę kredyt i rzucam się na głęboką wodę ponieważ chcę bardzo otworzyć swój mały salonik tylko mam problem nie mam żadnego kursu papierka czy np.jakaś kontrol np sanepid itp.nie doczepi się do tego proszę o poradę bo nie wiem czy to że nie mam papierka zniszczy moje plany.
kiniusia30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 14:05   #2
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: kursy

Przeszukaj forum, był już temat dotyczący zakładania własnego salonu.
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 09:00   #3
Anika88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 33
Dot.: kursy

Nie orientuje sie za bardzo w tych sprawach ale mysle ze warto zrobic sobie kurs, powiesic dyplom w salonie taki kurs jest krotki nie trwa dlugo ale niektore sa bardzo kosztowne zwlaszcza kiedy jest podzielony na kilka etapow i uczysz sie na kazdym czegos innego. Moja kolezanka zaplacila osobno za kurs tipsy zelowe i osobno za akrylowe a zdobienie to byl juz osobny kurs wiec jednak to troche pieniedzy zabiera :/
Anika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 10:56   #4
sofija80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4
Dot.: kursy

jak nie chcesz placic kosmicznych pieniedzy za kurs tto niech ci jakis "spec"zrobi taki certyfikat[dla zaspokojenia proznej ciekawosci klientek],bote glupie baby z sanepidu nie znaja sie na tym i tego nie sprawdzaja
sofija80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 11:15   #5
PinkSlip
Różowy Jednorożec
 
Avatar PinkSlip
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 417
Dot.: kursy

Cytat:
Napisane przez sofija80 Pokaż wiadomość
jak nie chcesz placic kosmicznych pieniedzy za kurs tto niech ci jakis "spec"zrobi taki certyfikat[dla zaspokojenia proznej ciekawosci klientek],bote glupie baby z sanepidu nie znaja sie na tym i tego nie sprawdzaja
Eeeee....
__________________
Tęcza, brokat, jednorożce.
Jeste mamą! (Wito, 22.01.2020 )
PinkSlip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 11:24   #6
anick88
Wtajemniczenie
 
Avatar anick88
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 547
Dot.: kursy

tego wyzej nie komentuje.

z tego co wiem - bez uprawnien nie mozna wykonywac takiego zabiegu- musisz miec certyfikat. jesli otwierasz wlasny salonik - to z tego co wiem UP patrzy przychilniejszym okiem i mozesz liczyc na dofinansowanie kursu z urzedu.ale najpierw zrob kurs, a pozniej bierz kredyt i zakladaj salonik, bo wyrzucisz pieniazki w bloto. nikt nie otwiera praktyki lekarskiej bez studiow, na salach sadowych bronia wyksztalceni prawnicy, adwokaci, stomatolog tez ma studia. stylistka paznokci musi skonczyc kurs!!!
__________________
"Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia. "

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 11:50   #7
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: kursy

Cytat:
Napisane przez sofija80 Pokaż wiadomość
jak nie chcesz placic kosmicznych pieniedzy za kurs tto niech ci jakis "spec"zrobi taki certyfikat[dla zaspokojenia proznej ciekawosci klientek],bote glupie baby z sanepidu nie znaja sie na tym i tego nie sprawdzaja

A w sumie po co Ci kredyt?
Skrzyknij paru kumpli, kup im kominiarki i idźcie obrobić jakiś bank w pobliżu.
Unikniesz odsetek i durnego wypełniania papierków.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 12:24   #8
kociaczek72
Raczkowanie
 
Avatar kociaczek72
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 123
Dot.: kursy

kociaczek72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 12:48   #9
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: kursy

Co innego jeżdżenie po domach, co innego salon. W salonie nawet same klientki wymagaja by ich stylistka miała dyplom. Poza tym na dorbrym kursie jestem pewna, ze zdobędziesz nowe umiejętności, ktore potem zaprocentują ci w pracy
Zatem warto go miec, nawet pomijając warunki formalne
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 14:16   #10
hania1986
Raczkowanie
 
Avatar hania1986
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gubin - Zielona Góra
Wiadomości: 168
GG do hania1986
Dot.: kursy

Kochanie a poszłabyś do dentysty, który tak naprawde jest elektrykiem, a zęby to jego pasja i nie ma żadnego "papierka"? Pozdrawiam serdecznie
__________________
hania1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 16:29   #11
NiColQa14
Wtajemniczenie
 
Avatar NiColQa14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 439
GG do NiColQa14
Dot.: kursy

Zgadzam się z dziewczynami
Może jednak kurs Cię czegoś nauczy, albo przynajmniej się "podszkolisz" na kursie.
Radziłabym pierw zrobić kurs, a potem otwierać salon.
Pozdrawiam
__________________
05.06.2015
NiColQa14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-04, 15:32   #12
martinabiala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: kursy

Czesc, czy moglabys mi pomoc? Bywam dosc czesto na tym forum i wydalas misie najbardziej zorientowana. Chodzi mi o polecane przez was szkolenia w Beautica , Avangarda Poznan itd. Pisza na ich stronach o certyfikacie w 2,3 jezykach otrzymanym po egzaminie, ale jak pytam o zaswiadczenie MEN to jest cisza. Podobno bez MEN certyfikat jest nic nie wart, nawet z EF czy SPN. Czytalam artykul z poradami jak szukac dobrego kursu i byly tam podane placowki, o ktorych na tym forum nie ma slowa np OLymp w Szczecinie. Bylo tez o tym, ze szkolenia to nie kursy i bez zaswiadczeniaMEN nie mozna pracowac w zawodzie, bo certyfikat nie nadaje mocy prawnej do wykonywania tego zawodu. A polecane i znane firmy nic o tym nie pisza. Jedynie w Warszawie PeggySage wydaje tez MEN. Pisalam do Avangarda w Poznaniu i nie otrzymalam zadnej odpowiedzi. Nie wiem co robic. Nie chce wydac 2500 na szkolenie, ktore choc pod znanym imieniem, jest nic nie warte. Nie chce tez placic za kurs, jak np. ten Olymp i potem miec na scianie dyplom firmy, ktorej nikt nie zna. Jestes prof., wiec prosze pomoz mi, co mam zrobic i gdzie na kurs sie udac, zeby pozniej moc pracowac bez obaw, ze moj kurs byl nic nie wart. Bede Ci bardzo wdzieczna.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------


Pytanie powyzej bylo do Paulakrk. Sorry.

Edytowane przez martinabiala
Czas edycji: 2009-05-04 o 15:35 Powód: zmiana cytatu
martinabiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-04, 16:01   #13
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: kursy

To ktos Ci bzdur naopowiadał
Pracuje od 7 lat w zawodzie, od 3 jestem instruktorka stylizacji paznokci, prowadze włąsny salon i hurtownie i jako zywo nikt nigdy nie pytał sie mnie o zaświadczenie MEN.
Prawda jest taka, ze żeby wyddac zaswiadczenie MEN nalezy miec zezwolenie z Ministerstwa, co ma mało ze stylizacja paznokci wspólnego

A Paula ma od paru miesięcy stałego bana na wizazu, zatem, niestey Ci nie odpowie...
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 01:52   #14
martinabiala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: kursy

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
To ktos Ci bzdur naopowiadał
Pracuje od 7 lat w zawodzie, od 3 jestem instruktorka stylizacji paznokci, prowadze włąsny salon i hurtownie i jako zywo nikt nigdy nie pytał sie mnie o zaświadczenie MEN.
Prawda jest taka, ze żeby wyddac zaswiadczenie MEN nalezy miec zezwolenie z Ministerstwa, co ma mało ze stylizacja paznokci wspólnego

A Paula ma od paru miesięcy stałego bana na wizazu, zatem, niestey Ci nie odpowie...
Milo, ze ktos sie odezwal Tylko, ze moze w Polsce tego nie sprawdzaja, ale ja mieszkam w zacofanej Irlandii i tu, aby w ogole moc pracowac jako Nail Tech. musisz miec specjalne ubezpieczenie. Kazdy kurs dyplomowany w tutejszych placowkach konczy sie egzaminem i certyfikatem+ ubezpieczenie trzeba wykupic, bo tu o kazda glupote klienci sie skarza i smigaja do sadu . Jak juz zrobie ten kurs w Polsce, to musze miec u notariusza przetlumaczone MEN zeby to ubezpieczenie otrzymac( kurs zrobie w Polsce, poniewaz w Irl. , jak mowilam zacofanie w tej branzy, ucza jak robic 'splaszczaki' i 'Lopatki' a placisz za akryl+ zel + "art" bagatela 1800 Euro na poziomie Basic i nastepne 1250 Euro na Intermediate plus musowo musisz kupic ich zestawy (Christrio) czyli 3-4 tys Euro kurs, ktory poziomem sie nie rowna tym w Polsce). Kurs chce zrobic koniecznie, poniewaz od 2 lat robie pazurki sobie i moim kolezankom za darmo, ale zainteresowanie ciekawymi pazurkami jest coraz wieksze i musze miec papier zeby wykonywac ten zawod jako proff. Nie wiem, chyba zdecyduje sie na ASP Krakow albo New-nails W-wa. Ale serdeczne dzieki za pomoc!
martinabiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 08:36   #15
DariannaKrak.
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 398
GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.
Dot.: kursy

Troszkę to dziwne,bo my szkoliliśmy już osoby z Irlandii i żadna z nich nie mówiła o wymaganym druku MEN,wystaczył certyfikat w jęz.angielskim.
Raz tylko zdarzyło się nam,ze wypisywaliśmy zaswiadczenie na normalnym papierze,tylko opieczętowanym,z informacją o ilości godzin szkolenia,nabytych umiejętnościach,etc.
__________________
All4Nails Team Kraków
DariannaKrak. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 12:47   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: kursy

Też mnie to dziwi, bo wiele dziewczyn po kursach u nas pracuje w Irlandii (i nie tylko, pracują takze w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, itp...). Baaa... przysyłaja kolejne, a jedna, jak wróciła z dyplomem ode mnie to wlaścielka salonu (Iralnadka) przesylabizowała nazwe naszego salonu (Akademia U Aniołków, nieco trudno sie czyta po angielsku ) i powiedziała "A to dobre szkolenia, wiem".
Sprawdzałaś to osobiście, czy opierasz sie na inforamacjach z trzeciej reki?
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 09:34   #17
maguah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: zielona kraina
Wiadomości: 215
Dot.: kursy

ja mieszkam w irlandii i nigdy takiego czegos nie slyszalam a zreszta jest watek o paznokciach na wyspach i jakby bylo to wymagane to napewno dziewczyny by o tym napisaly.ja niestetynie pracuje jak narazie w tym zawodzie ale kurs w lipcu wiec juz niedlugo.....ale moze by sie zapytac Agataci???
maguah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:27   #18
martinabiala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: kursy

Opieram sie na informacjach pozyskanych w miejscowym biurze Citizen, gdzie prawnicy doradzaja w roznych dziedzinach np. : co trzeba zrobic, zeby zalozyc dzialalnosc gospodarcza itd.
Ale mniejsza o to bo w koncu uzyskalam odpowiedz z jednego z osrodkow ksztalcenia, i powiedziano mi, ze wpis do Ministerstwa jest wykonywany automatycznie po odbyciu kursu manicure, bo nie istnieje jeszcze zawod " stylistka" jako taki tylko 'manicurzystka' i tylko na ten modul, czyli 'manicure' jest zaswiadczenie MEN (jesli ktos potrzebuje) na pozostale moduly jest tylko certyfikat.
martinabiala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 09:45   #19
sylwuniaP
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: kursy

Ja tak jak martinabiala mam problem z kursem.
Pytałam sie różnych osób i jedni mówia że lepiej iść na kurs a drudzy że bardziej oplaca się kupic zestaw i samemu popróbować.
i co robić?????
Myślałam o zrobieniu kursu w Wawie a konkretnie w Akademii Prenier.Wiecie może coś na temat jakości tego kursu??
a może słyszeliscie coś o innych dobrych kursach w Wawie???
sylwuniaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 06:06   #20
bradshow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: obecnie Krakowsko ;]
Wiadomości: 1 217
GG do bradshow
Dot.: kursy

jeśli chcesz zniszczyć paznokcie sobie i osobom trzecim co najpewniej się stanie jeśli kupisz zestaw i będziesz dziergać to proszę bardzo. nie słuchaj innych tylko lepiej idź pierwsze na kurs, gdzie cię nauczą wszystkiego po kolei a później zabieraj się za kupowanie
__________________
zakupoholiczka
bradshow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:18   #21
agatacia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 914
Dot.: kursy

Cytat:
Napisane przez martinabiala Pokaż wiadomość
Milo, ze ktos sie odezwal Tylko, ze moze w Polsce tego nie sprawdzaja, ale ja mieszkam w zacofanej Irlandii i tu, aby w ogole moc pracowac jako Nail Tech. musisz miec specjalne ubezpieczenie. Kazdy kurs dyplomowany w tutejszych placowkach konczy sie egzaminem i certyfikatem+ ubezpieczenie trzeba wykupic, bo tu o kazda glupote klienci sie skarza i smigaja do sadu . Jak juz zrobie ten kurs w Polsce, to musze miec u notariusza przetlumaczone MEN zeby to ubezpieczenie otrzymac( kurs zrobie w Polsce, poniewaz w Irl. , jak mowilam zacofanie w tej branzy, ucza jak robic 'splaszczaki' i 'Lopatki' a placisz za akryl+ zel + "art" bagatela 1800 Euro na poziomie Basic i nastepne 1250 Euro na Intermediate plus musowo musisz kupic ich zestawy (Christrio) czyli 3-4 tys Euro kurs, ktory poziomem sie nie rowna tym w Polsce). Kurs chce zrobic koniecznie, poniewaz od 2 lat robie pazurki sobie i moim kolezankom za darmo, ale zainteresowanie ciekawymi pazurkami jest coraz wieksze i musze miec papier zeby wykonywac ten zawod jako proff. Nie wiem, chyba zdecyduje sie na ASP Krakow albo New-nails W-wa. Ale serdeczne dzieki za pomoc!
Oj, jak żałuję, że trafiłam na ten watek tak późno, bo takich bzdur nie słyszałam - tak się składa, że w tej "zacofanej Irlandii" nie trzeba mieć absolutnie żadnych kursów, uprawnień ani certyfikatów, by otworzyć jakąkolwiek działalność związaną z pazurkami - podobnie jest np. z fryzjerstwem - po prostu możesz chociażby iść do znajomej do salonu na 2 miesięczną praktykę i siuuu - jesteś fryzjerką (moja znajoma dokładnie tak zrobiła....). Co do ubezpieczenia - jasne, warto je mieć - w AIT to koszt rzędu 199 euro rocznie+ prenumerata Irish Beauty za free (cena chyba nie jest wygórowana....) - ale nikt ci nie zabroni pracować w salonie bez ubezpieczenia - to tylko i wyłącznie twoje ryzyko i twoja odpowiedzialność (tak samo jak z ubezpieczeniem na życie...). Nigdy - czy kiedy praciowałam w domu, czy teraz w salonie - rzaden klient nie skarzył mnie do sądu - owszem jakieś nieprzyjemne sytuacje byly, ale wiadomo, wszystkim się nie dogodzi. Nie przesadzajmy,. Irlandczycy tez ludzie, są i ci w porządku, i ci trochę mniej normalni - jak w każdym narodzie.

Natomiast co do cen kursów i ich poziomu, zgadzam się całkowicie - są daleko w tyle za Europą i USA. Ceny są wygórowane, ale może nie aż tak bardzo jak napisałaś - np. w CND w Dublinie kurs podstawowy to 1250 euro, master - 1000 euro (ale w tej cenie masz pełne wyposażenie, łącznie z lampą, także w zasadzie cena kursu=cena produktów, świetnej przecież jakości).
__________________
Willows whiten, aspens quiver,
Little breezes dusk and shiver
Thro' the wave that runs for ever
By the island in the river
Flowing down to Camelot

Edytowane przez agatacia
Czas edycji: 2009-06-29 o 10:21
agatacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 12:41   #22
mercyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: kursy

Żeby wydać zaświadczenie MEN , trzeba mieć akredytację z Ministerstwa i prowadząc kursy ze stylizacji paznokci , można takowa zdobyć, ale trzeba spełnic wiele warunków...
mercyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 18:30   #23
Jenusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: kursy

/edit/

Edytowane przez Agoosia
Czas edycji: 2009-07-04 o 22:46
Jenusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.