Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-01, 14:49   #1
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Red face

Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?


Zastanawiam sie co wybrac.
Logika podpowiada mi ze technikum jest lepsze, latwiej mi bedzie znalezc prace, gdy pojde na studia itp. Apropo studiow to chcialabym na nie isc i mam je w planach, lecz nie mam pewnosci, ze beda mnie utrzymywac tam rodzice. Nie chcialabym ich naciagac na koszty i dac sobie rade sama.
Aczkolwiek boje sie ze nie zdam technika i wtedy zostane z sama matura i bede miec rok w plecy i bede sie obwiniac, ze nie poszlam do lo
Moje pytania sa nastepujace:
Czy ciezko zdac test zawodowy?
Jak myslicie lepiej isc do tego lo i tam sie starac, zakówac do matury na spokojnie czy wybrac technikum i uczyc sie tam wiecej, ale miec szanse na zdanie tego technika?
Czy technikum logistyczne to dobry wybor czy polecacie jakies inne?
A jesli lo to moge isc na mat-ge-ang, czy lepszy bylby np. mat-wos-ang?
Konkretnie mowie o xiii lo w Krakowie i tk nr 25 takze w Krakowie.
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 15:29   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie co wybrac.
Logika podpowiada mi ze technikum jest lepsze, latwiej mi bedzie znalezc prace, gdy pojde na studia itp. Apropo studiow to chcialabym na nie isc i mam je w planach, lecz nie mam pewnosci, ze beda mnie utrzymywac tam rodzice. Nie chcialabym ich naciagac na koszty i dac sobie rade sama.
Aczkolwiek boje sie ze nie zdam technika i wtedy zostane z sama matura i bede miec rok w plecy i bede sie obwiniac, ze nie poszlam do lo
Moje pytania sa nastepujace:
Czy ciezko zdac test zawodowy?
Jak myslicie lepiej isc do tego lo i tam sie starac, zakówac do matury na spokojnie czy wybrac technikum i uczyc sie tam wiecej, ale miec szanse na zdanie tego technika?
Czy technikum logistyczne to dobry wybor czy polecacie jakies inne?
A jesli lo to moge isc na mat-ge-ang, czy lepszy bylby np. mat-wos-ang?
Konkretnie mowie o xiii lo w Krakowie i tk nr 25 takze w Krakowie.
Nie wiem skąd czerpiesz takie kretyńskie opinie, że szkoła średnia wpływa na znalezienie pracy , ale wracając do tematu:
wszystko zależy od tego, czy wolisz się uczyć rok dłużej w technikum, czy może po prostu 3 lata LO i studia. Skoro chcesz się usamodzielnić to lepszą opcją byłyby studia zaoczne. Co do profilu w LO - kierowałabym się głównie tym z czego jestem dobra, jakie przedmioty mnie interesują, a tego tu nie przedstawiłaś. Choć totalnie mnie zdziwił mix matmy z wosem .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 18:28   #3
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd czerpiesz takie kretyńskie opinie, że szkoła średnia wpływa na znalezienie pracy , ale wracając do tematu:
wszystko zależy od tego, czy wolisz się uczyć rok dłużej w technikum, czy może po prostu 3 lata LO i studia. Skoro chcesz się usamodzielnić to lepszą opcją byłyby studia zaoczne. Co do profilu w LO - kierowałabym się głównie tym z czego jestem dobra, jakie przedmioty mnie interesują, a tego tu nie przedstawiłaś. Choć totalnie mnie zdziwił mix matmy z wosem .
Mat-wos-ang to profil typowy dla mundurowych, a takie wlasnie szkoly mnie interesuja. Lubie sport, mam predyspozycje aby go uprawiac i chce wiazac z nim zycie.
Co do tego technikum jego pelna nazwa to technik logistyk dla służb mundurowych.
No szkola srednia ma znaczenie, poniewaz po technikum bede miec juz choć troche doswiadczenia, a po lo nic.
No jesli chodzi o studia to w gre wchodza tylko zaoczne = bede musiala na nie zarobic.
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 18:45   #4
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
Mat-wos-ang to profil typowy dla mundurowych, a takie wlasnie szkoly mnie interesuja. Lubie sport, mam predyspozycje aby go uprawiac i chce wiazac z nim zycie.
Co do tego technikum jego pelna nazwa to technik logistyk dla służb mundurowych.
No szkola srednia ma znaczenie, poniewaz po technikum bede miec juz choć troche doswiadczenia, a po lo nic.
No jesli chodzi o studia to w gre wchodza tylko zaoczne = bede musiala na nie zarobic.
Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takim połączeniu .
Doświadczenie po technikum... wiesz, pracodawcy często pogardzają nawet praktykami studenckimi, a co dopiero tymi ze szkoły średniej. Na pewno zaletą technikum w tym przypadku może być zetknięcie się ze specyfiką, teorią danej branży, ale nic poza tym.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 19:02   #5
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takim połączeniu .
Doświadczenie po technikum... wiesz, pracodawcy często pogardzają nawet praktykami studenckimi, a co dopiero tymi ze szkoły średniej. Na pewno zaletą technikum w tym przypadku może być zetknięcie się ze specyfiką, teorią danej branży, ale nic poza tym.
czyli polecasz bardziej lo?
Za tydzień musze składać papiery, a kompletnie nie wiem co postawić na 1 miejscu.
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 19:46   #6
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
czyli polecasz bardziej lo?
Za tydzień musze składać papiery, a kompletnie nie wiem co postawić na 1 miejscu.
Moim zdaniem technikum. Jestem po LO i żałuję. Zawsze zdobędziesz jakiekolwiek doświadczenie, zetkniesz się z problemem, będziesz wiedziała co cię czeka. Po technikum też zdajesz maturę i możesz iść później na studia. Masz zawód a do tego studia. A po liceum tylko ogólną wiedzę, albo wiedzę z zakresu przedmiotów rozszerzonych.
Mam siostrę która jest w LO Szkoła Mundurowa, w klasie policyjnej. Ma rozszerzoną geografię i jakieś zajęcia z poligonu, zajęcia obrony itp, ale więcej nic z tego nie wynosi. Zapewne na twoim profilu takich zajęć nie będzie, bo to zwykłe LO, prawda?
Radziłabym Ci też sprawdzić plan zajęć obu kierunków. Co bardziej ci będzie odpowiadać, to wybierz
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 20:08   #7
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
Moim zdaniem technikum. Jestem po LO i żałuję. Zawsze zdobędziesz jakiekolwiek doświadczenie, zetkniesz się z problemem, będziesz wiedziała co cię czeka. Po technikum też zdajesz maturę i możesz iść później na studia. Masz zawód a do tego studia. A po liceum tylko ogólną wiedzę, albo wiedzę z zakresu przedmiotów rozszerzonych.
Mam siostrę która jest w LO Szkoła Mundurowa, w klasie policyjnej. Ma rozszerzoną geografię i jakieś zajęcia z poligonu, zajęcia obrony itp, ale więcej nic z tego nie wynosi. Zapewne na twoim profilu takich zajęć nie będzie, bo to zwykłe LO, prawda?
Radziłabym Ci też sprawdzić plan zajęć obu kierunków. Co bardziej ci będzie odpowiadać, to wybierz
No właśnie wybieram sie do lo mundurowego, gdzie jest dużo zajęć typu samoobrona, strzelnica, obozy, poligony. Takie cos mnie baaardzo kręci, aczkolwiek licze sie z tym, ze po 3 latach takiej "zabawy" (nie ma sie co oszukiwac, nie ma tam zbyt dobrego poziomu, zero wymagan, zero dyscypliny, nacisku na nauke, meeega luz) bede zalowac swojej decyzji. Wspomnienia beda na pewno wysmienite, ale czy to nie za malo? wiem ze to technikum byloby lepszym wyborem, tylko ze boje sie czy dam tam sobie rade. Najbardziej obawiam sie przedmiotow zawodowych i testu, ktory potwierdzi moje kwalifikacje. Gdyby nie to bez zastanowienia bym tam poszła
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 20:33   #8
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
czyli polecasz bardziej lo?
Za tydzień musze składać papiery, a kompletnie nie wiem co postawić na 1 miejscu.
Nie polecam Ci wprost konkretnego rodzaju szkoły . Wybierz to, co uważasz za interesujące i wnoszące coś w Twój samorozwój. Napisałam tylko, że praktyki z technikum nie są wiele warte, ale to nie znaczy, że z całego serca polecam ci ogólniak . Piszesz, że się boisz przedmiotów zawodowych, egzaminu końcowego, itd. To strach przed porażką utrudnia Ci wybór i warto się go pozbyć, żeby realizować pomysł na dalszą edukację .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 20:44   #9
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Nie polecam Ci wprost konkretnego rodzaju szkoły . Wybierz to, co uważasz za interesujące i wnoszące coś w Twój samorozwój. Napisałam tylko, że praktyki z technikum nie są wiele warte, ale to nie znaczy, że z całego serca polecam ci ogólniak . Piszesz, że się boisz przedmiotów zawodowych, egzaminu końcowego, itd. To strach przed porażką utrudnia Ci wybór i warto się go pozbyć, żeby realizować pomysł na dalszą edukację .
Dzięki za odpowiedź ale sama chyba nie zdecyduje, męcze sie z tym od września potrzebuje osoby, ktora powie mi wprost gdzie powinnam isc, wrecz mnie zmusi, da mi takiego "kopa". Niestety, na rodzicow w tej kwestii liczyc nie moge. Oboje zgodnie stwierdzili, ze to moj wybor i ze decyzja nalezy do mnie, ze nie chca sie udzielac i ze jesli zle by mi doradzili to zgonilabym na nich cala wine zwiazana z wyborem danej szkoly. W sumie to maja troche racji, ale to nie zmienia faktu, ze chcialabym aby ktos mi pchnął ku ktorejs z tych 2 szkol.
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 20:52   #10
Kwiateek99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 60
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

temat jakbym czytala o sobie - 5 lat temu mialam dokladnie ten sam problem, lo czy technikum ekonomiczne w zawodzie technik logistyk. Wybralam technikum i nie zaluje - technikum dostarczylo mi konkretnej fachowej wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych. Studiuje obecnie ekonomie(narazie 1 rok) i co moge powiedziec? Gdyby nie technikum nie wiedzialabym jak wypelnia sie fakture, wz, pz, cmr czy list przewozowy, to w technikum mielismy mase zajec na komputerach(w 4 klasie okolo 8h tygodniowo na wszystkich przedmiotach), na ktorych uczylismy sie praktycznych rzeczy w excelu, symfonii czy subjekcie gt(typowych programach dla nas). Praktyki zawodowe to tez wielki plus, niby ten jeden miesiac, ale juz cos mozna wrzucic do CV. Jak chcesz isc i uczyc sie gownianych historii czy polskich po 6h tygodniowo to idz do liceum, ale kogo to obchodzi, ze wiesz ze podmiotem lirycznym tego i tego wiersza jest ten i ten a ta i ta bitwa byla wtedy i wtedy? odpowiedz sobie sama. Co do egzaminu zawodowego- jest on CHOLERNIE schenatyczny, po rozwiazaniu 5 arkuszy na poczatku 4 klasy bylabym juz w stanie zdac egzamin. 1 i 2 zadanie na egz zawodowym to banalne przepisywanie tresci, 3 zadanie to wybor dostawcy(srednia wazona) i juz ile masz punktow za te 3 zadania! nastepne tez sa prosciutkie.

POLECAM GORACO TECHNIKUM.

ps. sorki za jakies bledy, ale nie chce mi sie juz porawiac

Edytowane przez Kwiateek99
Czas edycji: 2015-05-01 o 20:53
Kwiateek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 20:52   #11
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź ale sama chyba nie zdecyduje, męcze sie z tym od września potrzebuje osoby, ktora powie mi wprost gdzie powinnam isc, wrecz mnie zmusi, da mi takiego "kopa". Niestety, na rodzicow w tej kwestii liczyc nie moge. Oboje zgodnie stwierdzili, ze to moj wybor i ze decyzja nalezy do mnie, ze nie chca sie udzielac i ze jesli zle by mi doradzili to zgonilabym na nich cala wine zwiazana z wyborem danej szkoly. W sumie to maja troche racji, ale to nie zmienia faktu, ze chcialabym aby ktos mi pchnął ku ktorejs z tych 2 szkol.
Przekazanie podejmowania decyzji w tak ważnej sprawie innym osobom (a już szczególnie w necie) to słaba opcja. Lepiej sobie wszystko samodzielnie przeanalizuj, zrób listę zalet i wad każdej szkoły i zdecyduj .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 21:15   #12
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
temat jakbym czytala o sobie - 5 lat temu mialam dokladnie ten sam problem, lo czy technikum ekonomiczne w zawodzie technik logistyk. Wybralam technikum i nie zaluje - technikum dostarczylo mi konkretnej fachowej wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych. Studiuje obecnie ekonomie(narazie 1 rok) i co moge powiedziec? Gdyby nie technikum nie wiedzialabym jak wypelnia sie fakture, wz, pz, cmr czy list przewozowy, to w technikum mielismy mase zajec na komputerach(w 4 klasie okolo 8h tygodniowo na wszystkich przedmiotach), na ktorych uczylismy sie praktycznych rzeczy w excelu, symfonii czy subjekcie gt(typowych programach dla nas). Praktyki zawodowe to tez wielki plus, niby ten jeden miesiac, ale juz cos mozna wrzucic do CV. Jak chcesz isc i uczyc sie gownianych historii czy polskich po 6h tygodniowo to idz do liceum, ale kogo to obchodzi, ze wiesz ze podmiotem lirycznym tego i tego wiersza jest ten i ten a ta i ta bitwa byla wtedy i wtedy? odpowiedz sobie sama. Co do egzaminu zawodowego- jest on CHOLERNIE schenatyczny, po rozwiazaniu 5 arkuszy na poczatku 4 klasy bylabym juz w stanie zdac egzamin. 1 i 2 zadanie na egz zawodowym to banalne przepisywanie tresci, 3 zadanie to wybor dostawcy(srednia wazona) i juz ile masz punktow za te 3 zadania! nastepne tez sa prosciutkie.

POLECAM GORACO TECHNIKUM.

ps. sorki za jakies bledy, ale nie chce mi sie juz porawiac
Dzięki wielkie A wybrałaś zawod ekonomista czy logisyk? przedmioty zawodowe byly trudne czy idzie przezyc?

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Przekazanie podejmowania decyzji w tak ważnej sprawie innym osobom (a już szczególnie w necie) to słaba opcja. Lepiej sobie wszystko samodzielnie przeanalizuj, zrób listę zalet i wad każdej szkoły i zdecyduj .
No tak, ale robiłam juz to wielokrotnie i nic nie pomoglo. Mam takie "napady" kiedy jestem pewna, ze ide do technikum. Ale po 2/3 dniach jestem prawie pewna, ze moze jednak zdecyduje sie na lo. wkoncu jest krótsze, prostsze ( nie ma przedmiotow zawodowych ) Dlatego mysle, ze jedyna rozsadna opcja na chwile obecna jest to, by ktos mi doradzil. Potrzebuje czyjejs rady, opinii. Moze to da mi motywacje i pomoze w wyborze.
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 21:27   #13
Kwiateek99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 60
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie A wybrałaś zawod ekonomista czy logisyk? przedmioty zawodowe byly trudne czy idzie przezyc?

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------



No tak, ale robiłam juz to wielokrotnie i nic nie pomoglo. Mam takie "napady" kiedy jestem pewna, ze ide do technikum. Ale po 2/3 dniach jestem prawie pewna, ze moze jednak zdecyduje sie na lo. wkoncu jest krótsze, prostsze ( nie ma przedmiotow zawodowych ) Dlatego mysle, ze jedyna rozsadna opcja na chwile obecna jest to, by ktos mi doradzil. Potrzebuje czyjejs rady, opinii. Moze to da mi motywacje i pomoze w wyborze.
tak jak napisalam - technik logistyk. przedmioty zawodowe sa latwe, takie strasznie na logike, fajnie sie ich uczy w przeciwienstwie do jakiejs chemii czy fizyki. Ogolnie technikum bardzo na plus, zawod tez przyszlosciowy.
Kwiateek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 21:42   #14
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Ale kwestia zdawania egzaminów zawodowych, jest podobna do matury. A ona też nie zawsze wypada dość łatwa. Nie zdasz egzaminu nie masz zawodu. Nie masz matury, nie pójdziesz na studia.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 21:52   #15
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
tak jak napisalam - technik logistyk. przedmioty zawodowe sa latwe, takie strasznie na logike, fajnie sie ich uczy w przeciwienstwie do jakiejs chemii czy fizyki. Ogolnie technikum bardzo na plus, zawod tez przyszlosciowy.
Okej, dzieki wielkie Czyli mam rozumiec, ze nie zalujesz i polecasz?
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 22:00   #16
Kwiateek99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 60
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
Okej, dzieki wielkie Czyli mam rozumiec, ze nie zalujesz i polecasz?
tak, i nie ma co sie zastanawiac. zawsze technikum lepiej wyglada w cv + jest papierek za egz zawodowy i miesieczne praktyki, to sa bardzo cenne atuty w czasach, kiedy sporo ludzi nawet po studiach nie moze znalezc pracy. LO to przedluzenie gimnazjum i czasem zastanawiam sie jak ludzie moga byc tak niepowazni, zeby wybierac ten rodzaj szkoly. Wyjatkiem moze sa osoby, ktore z gory wiedza, ze chca isc na medycyne/prawo, bo wtedy wiadomo, ze technikum jest nie po drodze. W twoim wypadku jednak nie ma nad czym rozmyslac - technikum.
Kwiateek99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 22:18   #17
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
tak, i nie ma co sie zastanawiac. zawsze technikum lepiej wyglada w cv + jest papierek za egz zawodowy i miesieczne praktyki, to sa bardzo cenne atuty w czasach, kiedy sporo ludzi nawet po studiach nie moze znalezc pracy. LO to przedluzenie gimnazjum i czasem zastanawiam sie jak ludzie moga byc tak niepowazni, zeby wybierac ten rodzaj szkoly. Wyjatkiem moze sa osoby, ktore z gory wiedza, ze chca isc na medycyne/prawo, bo wtedy wiadomo, ze technikum jest nie po drodze. W twoim wypadku jednak nie ma nad czym rozmyslac - technikum.
Chodziłam do LO, nigdy nie planowałam medycyny ani prawa, kończę studia językowe. Ale byłam niepoważna wybierając liceum.

Edytowane przez Leseratte93
Czas edycji: 2015-05-01 o 22:19
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 09:42   #18
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
tak, i nie ma co sie zastanawiac. zawsze technikum lepiej wyglada w cv + jest papierek za egz zawodowy i miesieczne praktyki, to sa bardzo cenne atuty w czasach, kiedy sporo ludzi nawet po studiach nie moze znalezc pracy. LO to przedluzenie gimnazjum i czasem zastanawiam sie jak ludzie moga byc tak niepowazni, zeby wybierac ten rodzaj szkoly. Wyjatkiem moze sa osoby, ktore z gory wiedza, ze chca isc na medycyne/prawo, bo wtedy wiadomo, ze technikum jest nie po drodze. W twoim wypadku jednak nie ma nad czym rozmyslac - technikum.
Dzięki wielkie Teraz pozostaje kwestia czy sie tam dostane, ale jesli tak to bez wahania tam pojde
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:13   #19
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Leseratte93 no patrz, ja też I jeszcze uczyłam się tego "gównianego"polskiego , o moich przedmiotach kierunkowych nawet nie warto w takim razie wspominać. Straszny był ze mnie lekkoduch.

A wracając do wątku, słaba szkoła niezależnie od jej typu jest słaba i tyle. Skoro liceum jest kiepskie, to nie warto się tam pchać. Chyba że technikum jest równie kiepskie i są marne szanse na zdanie egzaminu zawodowego.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 23:23   #20
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Leseratte93 no patrz, ja też I jeszcze uczyłam się tego "gównianego"polskiego , o moich przedmiotach kierunkowych nawet nie warto w takim razie wspominać. Straszny był ze mnie lekkoduch.

A wracając do wątku, słaba szkoła niezależnie od jej typu jest słaba i tyle. Skoro liceum jest kiepskie, to nie warto się tam pchać. Chyba że technikum jest równie kiepskie i są marne szanse na zdanie egzaminu zawodowego.
Technikum jest dobre.. Sęk w tym, ze boje sie iz ilosc nauki mnie przytłoczy, albo przedmioty zawodowe do mnie nie "trafia" i nie zdam tego egzaminu zawodowego
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 22:45   #21
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Klaudiaaa11 Pokaż wiadomość
Technikum jest dobre.. Sęk w tym, ze boje sie iz ilosc nauki mnie przytłoczy, albo przedmioty zawodowe do mnie nie "trafia" i nie zdam tego egzaminu zawodowego
Jeżeli masz takie wątpliwości, to naprawdę lepszą opcją będzie "przegranie życia" w LO.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 21:02   #22
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Jeżeli masz takie wątpliwości, to naprawdę lepszą opcją będzie "przegranie życia" w LO.
Dzięki za rady złoże i tu i tu, zobaczymy po ogłoszeniu wyników i liste przyjętych osob
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 11:34   #23
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Bywa ciężko, chodzisz do szkoły tylko rok dłużej, a przedmiotów zawodowych masz więcej niż ten dodatek czasu. Tak więc wychodzisz pozniej niż liceum i uczysz się więcej.
Myślę, że technikum jest dla kogoś kto naprawdę interesuje się zawodem i chce go poznać troszkę. Sam zawód niewiele daje jako papier, ale nauka i owszem
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 12:36   #24
201702092106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 610
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez Kwiateek99 Pokaż wiadomość
tak, i nie ma co sie zastanawiac. zawsze technikum lepiej wyglada w cv + jest papierek za egz zawodowy i miesieczne praktyki, to sa bardzo cenne atuty w czasach, kiedy sporo ludzi nawet po studiach nie moze znalezc pracy. LO to przedluzenie gimnazjum i czasem zastanawiam sie jak ludzie moga byc tak niepowazni, zeby wybierac ten rodzaj szkoly. Wyjatkiem moze sa osoby, ktore z gory wiedza, ze chca isc na medycyne/prawo, bo wtedy wiadomo, ze technikum jest nie po drodze. W twoim wypadku jednak nie ma nad czym rozmyslac - technikum.
Baju, baju.
A swoją drogą śmieszy mnie tekst typu ,, Po techników przynajmniej masz zawód!"
201702092106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 13:32   #25
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Zwłaszcza z logistyki czy ekonomii, tak z pewnością pracodawca z miejsca skreśli ludzi po uniwerkach ekonomicznych jak tylko zobaczy absolwenta technikum. Chyba że szuka "przezuczaca" papierków za 1/3 tego, co musiałby zapłacić absolwentowi dobrej uczelni.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 00:35   #26
endzi812
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 57
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Też sobie wypraszam, że przez 3 lata leniuchowałam w liceum i zastanawiałam się tylko nad podmiotami lirycznymi! Mam papier, że skończyłam liceum, masę dodatkowych rzeczy, w które się angażowałam wpisane w CV (tak, z liceum), jakąś wakacyjną pracę w fabryce w Anglii, wolontariat w organizacji międzynarodowej i PRACA JEST. Więc chyba spoko po tym liceum nawet, jak zatrudnili mnie a nie jakiegoś technika turystyki czy obsługi turystycznej, nie? Zależy od tego co robisz, w co się angażujesz i jak ty się rozwijasz.

Być może technikum to najlepsza opcja dla Ciebie, ale nie bój się egzaminów zawodowych, bo tak samo możesz powiedzieć, że matura może być trudna i jej nie zdasz lepiej się nastawiać pozytywnie. Ja ci mogę powiedzieć co nieco o "szkołach mundurowych", bo byłam w policyjnej i nie żałuję tak jak mówiłaś wcześniej - wiele świetnych wspomnień i przeżytych chwil ja nie żałuję, choć u mnie w liceum kładli nacisk też na wiele różnych rzeczy, więc ja się rozwijałam też pod względami artystycznymi, humanistycznymi, w zarządzaniu, organizacji, promocji itp. to wszystko zależy od szkoły.

Tylko nie ciśnijcie po liceach albo miejcie świadomość, że my też ciśniemy po Was
endzi812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 11:36   #27
McSanora2276
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Myśleć pozytywnie to życia esencja, zawsze trzeba być dobrej myśli. Złe myślenie do niczego nie prowadzi człowieka. Tylko jest źle i gorzej. Ja bym proponowała jednak iść do liceum. Tak wiele moich znajomych skończyło technika i albo wyjechali za granicę albo na bezrobotnym
McSanora2276 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 13:48   #28
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Technikum logistyczne czy lo mat-geo-ang?

Cytat:
Napisane przez McSanora2276 Pokaż wiadomość
. Złe myślenie do niczego nie prowadzi człowieka. Tylko jest źle i gorzej.
To akurat nie do końca prawda.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-20 14:48:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.