do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-07, 07:02   #1
hogcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 22

do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?


Hej Mojej cioci do higieny intymnej ginekolog polecil po prostu szare mydlo (miala problem z infekcjami). Przez jakis czas uzywalam wiec mydelka, ale ostatnio zapragnelam miec pianke Bielendy zielona herbata No i zastanawiam sie co jest lepsze, bo ta pianka (i zreszta wszystkie plyny do higieny intymnej jakie widzialam w M1) maja na drugim miejscu w skladzie SLS. Co prawda mnie nie podraznia ale skoro moze wysuszac to chyba nie jest najlepsze. Mydlo jest tansze i bardziej naturalne a pianka ladnie pachnie i lepiej odswieza... no i mam dylemat Czego Wy uzywacie i co myslicie o tym SLS?
hogcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 07:06   #2
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

wiesz, ja uzywam zelu z ziaji. jednak pamietam, ze po porodzie w szpitalu to wszystkie polozne polecaly po prostu szare mydlo do mycia intymnego i pomoglo. te miejsca zaczely sie ladnie goic, nie bylo zadnych infekcji.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 10:00   #3
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Ja używam płynu Intima i jest super a w dodatku ładnie pachnie
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 10:15   #4
aleksandra07
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra07
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 21
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

miałam pianke ale dla mnie lepszy jest żel do higieny intymnej avonu lub zel z sreii AA, te środki są naprawdę bardzo delikatne i przyjemne, z szarego mydła nie korzystałam
aleksandra07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 11:33   #5
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez hogcia
Hej Mojej cioci do higieny intymnej ginekolog polecil po prostu szare mydlo (miala problem z infekcjami). Przez jakis czas uzywalam wiec mydelka, ale ostatnio zapragnelam miec pianke Bielendy zielona herbata No i zastanawiam sie co jest lepsze, bo ta pianka (i zreszta wszystkie plyny do higieny intymnej jakie widzialam w M1) maja na drugim miejscu w skladzie SLS. Co prawda mnie nie podraznia ale skoro moze wysuszac to chyba nie jest najlepsze. Mydlo jest tansze i bardziej naturalne a pianka ladnie pachnie i lepiej odswieza... no i mam dylemat Czego Wy uzywacie i co myslicie o tym SLS?

Naturalne mydło szare do mycia i prania
Skład: Sodium Palmate, Aqua, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA/ Sodium Tallowate, Sodium Lardate, Titanium Dioxide.


Na czym miałaby polegać jego naturalność? Chyba głównie na braku substancji, które mogłyby podrażnić alergików (bawników, konserwantów), ale i takich, które mają jakieś właściwości pielęgnacyjne. Zwykłe mydło, które niestety zmienia pH skóry, co sprzyja infekcjom. Może tak samo wysuszać i podrażniać jak detergenty.

Niektóre detergenty wysuszają mniej, inne bardziej. SLS jest jednym z bardziej agresywnych, i oczywiście może podrażniać, zwłaszcza wrażliwe cery. Producenci kosmetyków starają się zneutralizować takie działanie, poprzez dodawanie rozmaitych środków nawilżających i łagodzących, ale to wszystko kwestia receptury.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 13:34   #6
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

ja polecam lactacyd z paleczkami mlekowymi, uzywam juz drugi rok i bardzo sobie cenie te zelhttp://www.gsk.com.pl/produkty/Lactacyd.html
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 13:35   #7
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

a ja polecam płyn ginekologiczny Laktacyd nie zawiera wogóle mydła.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 14:14   #8
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez hogcia
Hej Mojej cioci do higieny intymnej ginekolog polecil po prostu szare mydlo (miala problem z infekcjami). Przez jakis czas uzywalam wiec mydelka, ale ostatnio zapragnelam miec pianke Bielendy zielona herbata No i zastanawiam sie co jest lepsze, bo ta pianka (i zreszta wszystkie plyny do higieny intymnej jakie widzialam w M1) maja na drugim miejscu w skladzie SLS. Co prawda mnie nie podraznia ale skoro moze wysuszac to chyba nie jest najlepsze. Mydlo jest tansze i bardziej naturalne a pianka ladnie pachnie i lepiej odswieza... no i mam dylemat Czego Wy uzywacie i co myslicie o tym SLS?

hmmm polecil cioci a nie Tobie, to sprawa indywidualna wiec nie masz sie co sugerowac co poleca komus. Mnie moja pani doktor kazala wrecz uzywac zelu do higieny intymnej wtedy jak mialam problem z infekcja. nie wiem kompletnie co to jest to sls, ale jak powiedzialam lekarce ze uzywam plynu ziaji to poiwiedziala zebym najlepiej zostala przy tej opcji i nic nie probowala ulepszac.
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 14:22   #9
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Mydlo narusza delikatna skorke i ingeruje w ph, a zele przywracaja rownowage i lagodza
Tak jak do twarzy sa odpowiednie zele, pianki, zeby nie wysuszac skory nie powodowac przesuszania,. tak do higieny intymnej sa odpowiednie produkty
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 15:20   #10
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

ja jestem za kosmetykami przeznaczonymi do higieny intymnej czyli wszelkie płyny, żele, pianki
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 15:22   #11
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Ja z kolei jestem za mydełkiem Dove-polecane przez dermatologów i mojego gina .Do produktów do higieny intymnej nie jestem przekonana,bo stosowane długi czas niszczą naturalną florę bakteryjną.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 16:09   #12
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Ja z kolei jestem za mydełkiem Dove-polecane przez dermatologów i mojego gina .Do produktów do higieny intymnej nie jestem przekonana,bo stosowane długi czas niszczą naturalną florę bakteryjną.
W takim razie ten plyn Lactacyd, ktory ma pozyteczne bakterie kwasu mlekowego, tak bardzo potrzebne naszej florze bakteryjnej w okolicach intymnych, tez ma po jakims czasie zniszczyc moja flore bakteryjna??
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:14   #13
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

O to byś musiała zapytać osoby,które stosują go regularnie
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:28   #14
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez Fresa
O to byś musiała zapytać osoby,które stosują go regularnie
A skad one maja niby wiedziec, ze maja zniszczona flore baktreyjna przez ten plyn? Chyba raczej trzeba zapytac by lekarzy lub moze w aptece...
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:34   #15
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

W aptece to tylko będą zachwalać,byle sprzedać.Prędzej polecam lekarza .Częste infekcje, podatność na zakażenia grzybicze-to mogą być następstwa zniszczonej flory bakteryjnej.I czasami nawet nikt nie kojarzy tego faktu np.z płynami itp.Przecież teoretycznie one mają pomagać.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:38   #16
olla22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 235
GG do olla22
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

ja polecam tylko i wylacznie plyny przeznaczone do higieny intymnej. w zadnym przypadku nie mydlo. polecam lactacyd jak najbardziej lekarze zalecaja stosowanie jednego i sprawdzonego plynu .jezeli odpowiada to nie zmieniac i nie szukac wrazen. plyny i zele do higieny intymnej sa tak delikatne ze mozna ich uzywac nawet do twarzy kiedy zabraknie nam kosmetyku do buzki.
pozdrawiam

a tak poza tym to mam pytanie do uzytkowniczek lactacydu:uzywacie plynu czy emulsji??
olla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:45   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez olla22
ja polecam tylko i wylacznie plyny przeznaczone do higieny intymnej. w zadnym przypadku nie mydlo. polecam lactacyd jak najbardziej lekarze zalecaja stosowanie jednego i sprawdzonego plynu .jezeli odpowiada to nie zmieniac i nie szukac wrazen. plyny i zele do higieny intymnej sa tak delikatne ze mozna ich uzywac nawet do twarzy kiedy zabraknie nam kosmetyku do buzki.
pozdrawiam

a tak poza tym to mam pytanie do uzytkowniczek lactacydu:uzywacie plynu czy emulsji??
No wlasnie...tak sie zastanawiam wogole nad roznica, bo chyba ten plyn jest tylko w wyjatkowych wypadkach, jak mamy jakies podraznienie itp. (z tego co czytalam w opisie produktu) a emulsja to tak na codzien do mycia...
tak??
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:45   #18
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

ja tez uzywam lactacydu juz od pol roku i jestem zadowolona.jest on dostepny w formie emulcji i plynu. plyn jest zalecany przy infekcjach i stanach zapalnych(moze byc tez stosowany jako srodek do codziennej pielegnacji), ma on niskie kwasne ph. z kolei emusja ma nieco wyzsze ph niz sam plyn i jest glownie przeznaczony do codziennej pielegnacji.ja uzywam plynu.
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:49   #19
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Hmm ,właśnie przede wszystkim na początku warto przeczytać dokładnie co pisze na opakowaniu,żeby wiedzieć z czym się ma doczynienia
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-07, 16:56   #20
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Ja z kolei jestem za mydełkiem Dove-polecane przez dermatologów i mojego gina .Do produktów do higieny intymnej nie jestem przekonana,bo stosowane długi czas niszczą naturalną florę bakteryjną.
Dove, ma raczej niewiele wspólnego z mydłem sodowym. Ma neutralne pH, zawiera substancje nawilżające - porównaj składy.


Cytat:
W takim razie ten plyn Lactacyd, ktory ma pozyteczne bakterie kwasu mlekowego, tak bardzo potrzebne naszej florze bakteryjnej w okolicach intymnych, tez ma po jakims czasie zniszczyc moja flore bakteryjna??
W Lactacydzie nie ma żadnych bakterii! Jest tylko kwas mlekowy, który pomaga utrzymać właściwy odczyn. Taki sam kwas, jaki produkuje naturalna flora bakteryjna pochwy (Lactobacillus).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:02   #21
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Zdecydoowanie polecam żele.
Używam Ziaji - też mam problemy z infekcjami, dlatego używam teraz żelu z macierzanką (taki zielony) i mam spokój
Na przemian stosuję z melonem.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:12   #22
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Mydła sodowe,to takie, które są stałe w temperaturze pokojowej i rozpuszczalne w wodzie - produkuje się z nich mydła w kostkach.
Więc Dove na pewno spełnia te kryteria .

Natomiast nikogo na siłę nie zachęcam by je stosował-oddałam swój głos na dany temat
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:23   #23
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Dove nie mam, więc nie sprawdzę, ale producent pisze, że jego skład chemiczny nie ma NIC wspólnego ze składem tradycyjnego mydła, czyli pozyskiwanego w reakcji zmydlania tłuszczu.
Dove, to kostka myjąca o neutralnym pH.


Czasem do mydeł produkowanych w oparciu o sole sodowe dodaje się detergenty o odczynie lekko kwaśnym, dzięki czemu mają pH zbliżone do naturalnego odczynu skóry.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:37   #24
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Dove naturalne czy tez nie potrafi podraznic albo uczulic, ja nie moge nim w ogole myc np twarzy bo mam pozniej pelno malenkich czerwonych kropeczek, dlatego do higieny intymnej osobiscie balabym sie
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 20:04   #25
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

ja używam lactacydu i uważam, że jest najlepszy. jakiś czas temu nie było go w drogerii i kupiłam płyn do higieny intymnej nivea, niestety nie był to strzał w dziesiątkę. no i moja gin też mi polecała lactacyd jako zapobiegający infekcjom.
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 20:35   #26
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Mentha,a czym się różni kostka myjąca od mydła?Znam wiele mydeł w postaci kostki-Luksja ,Fa itp.
Młodda,sama woda też może podrażnić skórę .

Pozdrawiam
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 20:51   #27
agadus
Wtajemniczenie
 
Avatar agadus
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gruncik rolny nie obsiany
Wiadomości: 2 533
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

ja urzywam zelu ziaja intima stosuje go juz od 3 moze 4 lat i jestrem zadowolona jezeli chodzi o sprawy kobiece to polecam ( sam lekarz polecil ) poprostu naturalny jogurt 2 łyzeczki rozmieszac z przegotowana letnia woda ok 2 szklanki i płukac za pomoca irygatora nie jest inwazyjny i naturalny i co najwazniejsze zawiera paleczki kwasu mlekowego sama u siebie stosowalam i naprawde pomaga
agadus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:10   #28
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez Fresa
(...)
Młodda,sama woda też może podrażnić skórę .

Pozdrawiam
w sumie racja, ale czasami mozna w podraznieniach pomoc nie neguje w kazdym badz razie mydelka, jesli komus pomaga, nie mam nic przeciwko, tylko trzeba uwazac, bo infekcja-nic milego.
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 21:20   #29
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Ja myśle, że płyny do higieny intymnej jednak po coś są.. Mówię o tych bardziej specjalistycznych. Wiec lepiej je używać zamiast mydła.
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 22:20   #30
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: do higieny intymnej co lepsze szare mydelko czy zel?

Cytat:
Napisane przez olla22
a tak poza tym to mam pytanie do uzytkowniczek lactacydu:uzywacie plynu czy emulsji??
płynu
emulsja po jakimś czasie też mnie podrażniła.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 16:28:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.