Jak odchudzić dolne partie ciała? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-04, 00:40   #1
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534

Jak odchudzić dolne partie ciała?


Przyznaję zapuściłam się, niechaj moja waga pozostanie tajemnicą ale do rzeczy:
Jakiś czas temu schudłam 15 kg. Problem w tym że tylko "na górze". Oczywiście dół też trochę spadł ale naprawdę minimalnie w porównaniu z resztą.
Obecnie mam różnicę 35(!) cm pomiędzy talią a biodrami, wizualnie wygląda to na jeszcze więcej. Stanęłam przy scianie i zmierzyłam że tak powiem szerokość ciała w talii i w biodrach: 27 i 55cm. Fakt, daje to efekt talii osy ale nie mogę tego nawet podkreślić bo przez to biodra wydają się jeszcze szersze i szersze. Noszę bluzki w rozmiarze 42 i to tylko przez duży biust - te marszczone - 40 a spodnie 46! Czy istnieje jakaś dieta pozwalająca odchudzić konkretne partie ciała? Ćwiczę oczywiście ale mimo to wciąż chudne "na górze"....
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 12:46   #2
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

Moim zdaniem nie ma takiej diety. To gdzie najszybciej tyjemy jest juz zaprogramowane, ze tak powiem i nie da sie tego obejsc
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 14:50   #3
Nanas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 62
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

Na dolne partie ciała, to przede wszystkim polecam ćwiczenia brzuch-uda-pośladki (BPU), możesz się o takie zapytać w Twoim lokalnym klubie fitness, a do tego wystarczy zdrowa dieta (dużo warzyw i owoców) i i ewentualnie można dołożyć jakis suplement diety, najlepiej na bazie naturalnych składników jest tego sporo , który pozwoli Ci na szybsze spalanie tłuszczu. Ja brałam Biocla z zieloną herbatą.
Nanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 16:04   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

A dużo masz jeszcze do zrzucenia? U mnie zawsze najpierw chudnie górna część ciała (piersi! ), a dół dopiero na końcu, jak już góra nie bardzo ma z czego chudnąć...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 17:35   #5
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

Cóż, jeszcze jakieś 20 kg Ale obecnie wyglądam strasznie nieproporcjonalnie. O ćwiczeniach wiem - robie 8 minute wszystkie naprzemiennie.
Piersi na szczęście jakoś bardzo mi nie spadły najbardziej talia - jakieś 10 cm a biodra ledwie 3. ;/
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 15:17   #6
kojaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 26
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

Wiesz ja bym Ci oprócz intensywnych treningów brzucha (brzuszki), ud (nożyce) i pośladków ( przysiady na postawionych wzdłuż ciała nogach i prostych plecach) dołączyłabym ćwiczenia na mięśnie pleców i klatki piersiowej, żeby Twoje piersi nie straciły na jędrności. Ja też mam sylwetkę gruszki z masywnym dołem i o wiele więcej wysiłku sprawia mi utrzymanie dolnych części ciała w odpowiednim rozmiarze. Dziewczyny wspominały tu o bio cla z zieloną herbatą, muszę przyznać że działa. Zielona herbata dodatkowo zmniejsza apetyt trzymam kciuki.
kojaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 16:12   #7
kasia1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

ja tez mam problem chce schudnac z 7 kg ale jak?? pomozcie
kasia1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-08, 14:32   #8
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

coz 35 cm ja tez mam mniej weiecej taka roznice i wg mnie wyglada to tragicznie... gore mam niemal chudą w talii 60 a biodra 95... tak bardzo chcialabym zrzucic choc ze 3-4 cm z bioder ale wydaje sie to niemozliwe, chociaz kiedys mi sie udalo nie wiem jakim cudem.. jestem juz zalamana w tym momencie bo nie chodzi tu o tusze tylko o dysproporcje ktora przy kazdej tuszy wyglada niekorzystnie:/ ostatnio troche schudlam to kilka cm zlecialo z talii a z bioder 0 ;( Na prawde, mi nawet zadne cwiczenia nie chca pomoc...
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2009-02-08 o 14:33
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 08:50   #9
lina999
Przyczajenie
 
Avatar lina999
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 28
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

też mam problem z dolna cześcia ciała.. nagjgorzej z udami 52cm w obwodzie a jestem szczupła u góry i wyglada to nieproporcjonalnie. próbowałam wieelu rzeczy, jedyne co cokolwiek dało to rozciągnie . efekty były dopiero po ok 4 mioesiącach ale przynajmniej zmniejszyły sie troszkę uwypuklenia z przodu.
lina999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 19:01   #10
Atka87
Zadomowienie
 
Avatar Atka87
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 295
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

Myślę, że trzeba wziąć się za ćwiczenia (rowerek, stepper, 8min legs i buns). U mnie różnica między talią a biodrami to 30 cm mniej więcej, też uważam, że jest za duża, bo widać dysproporcje i na dodatek biodra i tyłek wydają się grube w porównaniu z górą. Ja akurat na szczęście chudnę (lub tyję) w tych dolnych partiach ciała.

Także polecam ćwiczenia
__________________

Atka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 21:35   #11
Polinka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

Niestety fakt, że trudniej jest schudnąć w dolnej części ciała (biodra, pośladki) jest uwarunkowany inną budową komórek tłuszczowych w tej partii ciała, są one większe niż adipocyty w części brzusznej i trudniej je stracić. Komórki tłuszczowe zgromadzone w dolnej części ciała są najłatwiej mobilizowane w okresie laktacji, co oczywiście nie oznacza, że to ma stanowić metodę odchudzania, ale taka już jest nasza kobieca fizjologia;] W tym przypadku raczje nie ma co liczyć, ze sama dieta pozwoli zmniejszyć obwód bioder
Polinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-13, 21:49   #12
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Jak odchudzić dolne partie ciała?

Po prostu masz taką budowę ciała. Nie dasz rady jej zmienic, możesz jedynie zmniejszyć tkankę tłuszczową, ale proporcje pozostaną takie same.
Ja osobiście Ci zazdroszczę, bo mam budowę chłopięcą - jablko. Nigdy nie mialam talii osy,
od zawsze mam ten sam obwód biustu i bioder, obojętnie ile przytyję czy schudnę, i od zawsze różnica między biodrami a talią to około 10cm. Nigdy tego nie zmienię, a szkoda. Jdyny plus, to zajefajny tyłek którego mi zazdroszczą koleżanki, ale co z tego, skoro proporcje są jakie są....

Proponuję ci generalnie schudnąć, na siecie niskowęglowodanowej, bo to wegle sa odpowiedzialne za odkladanie sie tluszczu - nie tluszcz i kalorie.
DO tego cwicz aeroby - rowerek, chód, bieg, orbitrek.
Spróbuj też cwiczen wzmacniających mięśnie dolne - najlpiej na silowni, wtedy profesjonalny trener ci rozpisze trening,
a jak w domu to ja proponuje:

wzmocnienie mięśni pośladków (proste cwiczenie - pozycja piesek i wymachy 1 nogi w tyl i do gory, seria 15 x 3 kazda noga).

na biodra nie ma cwiczen , bo to kosci a nie miesnie, ale bardzo chudną przy chodzeniu pod górkę i bieganiu - z doswiadczenia.

proponuje tez unikanie bluzeczek typu empire, baby-doll, czyli odciętych w talii, kupuj ciuchy wcięte w talii - zeby ją podkreślic i spodnie biodrówki
spodniczki dopasowane, gladkie, do tego trochę dłuższe bluzeczki, np marszczone w okolicy bioder.
dobrze powinny wygladac tez np. tuniki plus pasek w talii (nie w biodrach).

zazdroszcze i pozdrawiam!
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.