Kręcone sianko - jak nad nim zapanować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-05, 20:39   #1
Kamillcia
Raczkowanie
 
Avatar Kamillcia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 103
GG do Kamillcia
Question

Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?


Postanowiłam napisać, bo mam dość spory problem z moimi włosami. Są lekko kręcone,bardzo delikatne i jest ich stosunkowo mało, ale za to niemal nieustannie tworzy się z nich sianko. Próbowałam różnych środków - pianek czy wosku, by jakoś podkreślić skręt, nadać im jakis ład - niestety z mizernym skutkiem Prosiłabym o pomoc - co z nimi zrobić, by ładnie je ułożyć? A może jakoś obciąć? Może inna fryzura? Dołączam fotki i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże w realizacji zmiany swojego wyglądu
Kamillcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-05, 21:01   #2
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Mam podobny typ włosów, no może po farbowaniu się trochę rozprostowały. Postaw na ich nawilżanie- wtedy nie będą takie sianowate, zaczną się ładniej kręcić. Mi wiele odżywek obciąża włosy, dlatego nakładaj je mniej- więcej od połowy długości, wtedy nie będą takie klapnięte przy skórze. Jeśli kręcone, cienkie włosy są zbyt długie, to wtedy smętnie wiszą i się nie kręcą. Jak długie masz włosy po rozpuszczeniu? Na tym zdjęciu słabo widać.
Ja po umyciu, odżywieniu, delikatnie rozczesuję włosy palcami i wgniatam piankę, i pozwalam im samym wyschnąć, dla takich włosów nie ma nic gorszego niż suszarka- robi się mega siano. Gdy już wyschną, psikam wodą Fructis do włosów kręconych i znów delikatnie czeszę palcami. Wtedy jest ładnie. Nie rozczesuj włosów zwykłaym grzebieniem, kup sobie taki z bardzo dużymi zębami, między którymi jest duża przerwa.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 09:53   #3
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Hej,
ja nie mam kręconych włosów ale falują mi się pod wpływem wilgoci i robi się z nich siano.Są cienkie i suche.Rzastin napisałaś,że suszarka to jeszcze większe zabójstwo.Zgadzam się z tym, ale co mam zrobić jeżeli nie używając suszarki mam jeszcze gorsze włosy?Kręcą mi się wtedy i wogóle nieładnie wyglądają.Co mam zrobić?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 10:01   #4
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

To zależy, czy chcesz, żeby były kręcone, czy wolisz proste. Jeśli chcesz je maksymalnie wygładzić, to susz je suszarką na dużej okrągłej szczotce i używaj jakiś środków przeciw puszeniu. Może ten będzie odpowiedni? Też chcę go wypróbować.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4688

Ja miałam kiedyś straszną szopę, nie do opanowania, ale po 3 balejażach włosy mocno się rozkręciły i przeszły w fale.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 10:15   #5
Kamillcia
Raczkowanie
 
Avatar Kamillcia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 103
GG do Kamillcia
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Cytat:
Napisane przez rzastin
Jak długie masz włosy po rozpuszczeniu? (...)
Ja po umyciu, odżywieniu, delikatnie rozczesuję włosy palcami i wgniatam piankę, i pozwalam im samym wyschnąć(...)
Włosy, po rozpuszczeniu, sięgają mi do łopatek. Co do odżywiania, to próbowałam różnych środków. Obecnie stosuję maseczkę Pantene Pro-V i choć włosy rzeczywiście stały się mocniejsze, to jednak dość szybko się przetłuszczają (pomimo tego, iż odżywkę nakładam od połowy włosów).
A Ty jaką odzywkę i piankę stosujesz?
Kamillcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 10:19   #6
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Mam kulkę Garniera ale tą drugą.Zaczynam twierdzić że na mnie nic nie działa.Ogólnie mam włosy proste,ale suche i, cienkie i falują mi się od skóry głowy przy wilgoci.Sama nie wiem co mam z nimi zrobić, moze jakiś zabieg w gabinecie?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 10:24   #7
Kamillcia
Raczkowanie
 
Avatar Kamillcia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 103
GG do Kamillcia
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Mam tez podobny problem - pod wpływem wilgoci włosy się mocniej falują, ale też puszą i wyglądają jak spalone... W sumie nie mam nic przeciwko lekkim lokom, ale jak nad nimi zapanować, by to w rzeczy samej były loki, fale a nie nastraszony busz
Kamillcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-06, 10:26   #8
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Cytat:
Napisane przez Kamillcia
Włosy, po rozpuszczeniu, sięgają mi do łopatek. Co do odżywiania, to próbowałam różnych środków. Obecnie stosuję maseczkę Pantene Pro-V i choć włosy rzeczywiście stały się mocniejsze, to jednak dość szybko się przetłuszczają (pomimo tego, iż odżywkę nakładam od połowy włosów).
A Ty jaką odzywkę i piankę stosujesz?
Bo przy cienkich włosach od maseczki, która jest z natury ciężka, lepsza jest zwykła odżywka. Lepiej też odpuścić sobie szampony typu 2 w 1 czyli z odżywką.
Ja ostatnio używam też Pantene Pro-V, szamponu z aminokwasami do włosów suchych i zniszczonych i odżywki do kompletu, lubię też Wax, ale nie za często. Piankę stosuję taką, jaka wpadnie mi akurat w ręce, teraz mam Wellę z jedwabiem, a ostatnio pojawiła się linia Welli do włosów kręconych, zamierzam wypróbować: http://www.wella.pl/consumer/consume...and_waves.jsp?

A jesli chodzi o fryzury, to mam w zdjęciach coś takiego- wydaje mi się, że powinnaś trochę skrócić włosy, nie będzie tak bardzo widać, że są takie cienkie i będą się bardziej kręcić:
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 10:36   #9
Kamillcia
Raczkowanie
 
Avatar Kamillcia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 103
GG do Kamillcia
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Szczerze mówiąc bardzo podobaja mi się te fryzury i chetnie przycięłabym moje włoski (szczególnie przypadła mi do gustu fryzura z załączonego zdjęcia). Obawiam się jednak, że moje włosy nie będą się tak układały, a poza tym mam dość okrągłą twarz - czy takie cięcie pasowałoby do mnie? Z grzywką czy bez? Poradźcie
Kamillcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 11:02   #10
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Jeśli z grzywką, to tylko delikatną, ukośną, zachodzącą na policzek. Jak utniesz zbyt krótko, to będzie podkreślać okrągły kształt twarzy. I radziłabym nieco krótsze włosy, niż na tym zdjęciu. Co do układania się włosów, to może być różnie, ale zauważ, że w tych wszystkich fryzurach włosy zaczesane sa 'do przodu', wtedy jest ich więcej przy twarzy.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 11:08   #11
Kamillcia
Raczkowanie
 
Avatar Kamillcia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 103
GG do Kamillcia
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

A ty jaką fryzurke nosisz i czy masz problemy z ułożeniem włosów?
Kamillcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-06, 20:56   #12
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kręcone sianko - jak nad nim zapanować?

Cytat:
Napisane przez Kamillcia
A ty jaką fryzurke nosisz i czy masz problemy z ułożeniem włosów?
Zazwyczaj mam taką fryzurkę, jak na zdjęciu, teraz włosy są dłuższe i już nie układają się zbyt dobrze Zaraz po myciu świetnie się kręcą, potem znów są klapnięte, wtedy robię głęboki ukłon i psikam włosy lakierem, czekam aż przeschnie, po wyprostowaniu się wraca ich objętość, ale to na krótko Podstawą jest dobre cięcie, bo tak naprawdę, to nie robię z nimi nic szczególnego, a na pewno ich nie modeluję, układam- tylko pianka i czasem ta woda Fructis.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.