slub cywilny a Kosciol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-06, 15:35   #1
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241

slub cywilny a Kosciol


czesc dziewczyny!
Mam pytanie w zwiaku ze slubem cywilnym.Otoz pare miesiecy temu wzielam slub cywilny,niestety do tej pory nie wiem jak mam sie zachowac odnosnie spowiedzi i komunii w kosciele.Slyszalam ze po cywilnym nie mozna przystepowac do komunii i spowiedzi(a nawet jesli to rozgrzeszenia sie nie dostanie).Jestesmy z mezem katolikami,chcielibysmy w przyszlosci wziasc slub koscielny i zyc jak normalna katolicka rodzina.Chodzimy do kosciola i ta sytuacja nas bardzo nurtuje,no wiec jak to wlasciwie jest?mzoe warto pojsc do spowiedzi i porozmawiac z ksiedzem?znacie moze kogos kto rozgrzeszenie dostal i mogl normalnie przystepowac do komunii?
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:49   #2
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
Slyszalam ze po cywilnym nie mozna przystepowac do komunii i spowiedzi(a nawet jesli to rozgrzeszenia sie nie dostanie).
Pierwsze słyszę, żeby Kościół nie dawał rozgrzeszenia w związku z zawarciem ślubu cywilnego?? Z jakiego powodu? Czy to grzech śmiertelny?
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:55   #3
miaumiau
Raczkowanie
 
Avatar miaumiau
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 389
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Kościół chyba nie do końca akceptuje sam ślub cywilny. Tzn. ważne jest wg kościoła, aby zawrzeć związek małżeński przed Bogiem. Teoretycznie wspólne życie po ślubie cywilnym może z punktu widzenia Kościoła wyglądać jak życie na kocią łapę. Nie wiem jak jest ze spowiedzią i rozgrzeszeniem, ale komunii chyba się nie powinno przyjmować.
miaumiau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:57   #4
MissPearl
Rozeznanie
 
Avatar MissPearl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 545
Dot.: slub cywilny a Kosciol

też nigdy o tym nie słyszałam.. jakoś super pozytywnie nie są do tego nastawieni, ale rozgrzeszenie dadzą

ja sama jestem po ślubie cywilnym i planuję na przyszły rok kościelny,
podobnie jak moja kuzynka, która jest po cywilnym i w czerwcu ma kościelny, ma nawet już dziecko, i mówiła że nie było problemów z załawieniem wszytskiego w kościele
__________________

Pomagajmy psiaczkom: www.pustamiska.pl
MissPearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:59   #5
justynkavip
Zadomowienie
 
Avatar justynkavip
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 886
Dot.: slub cywilny a Kosciol

współżycie po ślubie cywilnym jest grzechem cudzołóstwa, spowiedź w tym wypadku jest bez sensu, gdyż mówiąc "postanawiam poprawę" kłamałabyś, bo i tak byś dalej współżyła. Jesteś wierząca, cóż - ślub kościelny jest tu wyjściem. Chyba tylko on.
__________________
A jeśli słowa - to banalne.
Takie dla których brakło stronnic.
Moja, Jedyna - Ukochana
Tak jakby Ci chodziło o nic.
#Kora
justynkavip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 15:59   #6
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: slub cywilny a Kosciol

[quote=miaumiau;12180772]Kościół chyba nie do końca akceptuje sam ślub cywilny. Tzn. ważne jest wg kościoła, aby zawrzeć związek małżeński przed Bogiem. Teoretycznie wspólne życie po ślubie cywilnym może z punktu widzenia Kościoła wyglądać jak życie na kocią łapę.

O to mi wlasnie chodzi.Niby jestesmy malzenstwem a jednak nim nie jestesmy przed Bogiem...
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:01   #7
MissPearl
Rozeznanie
 
Avatar MissPearl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 545
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez miaumiau Pokaż wiadomość
Kościół chyba nie do końca akceptuje sam ślub cywilny. Tzn. ważne jest wg kościoła, aby zawrzeć związek małżeński przed Bogiem. Teoretycznie wspólne życie po ślubie cywilnym może z punktu widzenia Kościoła wyglądać jak życie na kocią łapę. Nie wiem jak jest ze spowiedzią i rozgrzeszeniem, ale komunii chyba się nie powinno przyjmować.

nie przesadzajmy, mam koleżankę która podczas spowiedzi wyznała, że mieszkała przed ślubem 1,5 roku z chłopakiem - ksiądz ją pouczył idał rozgrzeszenie, więc może normalnie przystępowac do komunii
wiadomo, że można trafic na księdza, który będzie negatywnie stawiony do tego, no to wtedy trzeba iśc do innego księdza
__________________

Pomagajmy psiaczkom: www.pustamiska.pl
MissPearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 16:11   #8
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Dziewczyny, widzimisię księdza nie ma tu żadnego znaczenia
Stanowisko Kościoła katolickiego jest jasne.

Współżycie przed ślubem jest grzechem ciężkim. Za "ślub" Kościół uznaje w tym przypadku tylko ślub kościelny, przysięgę małżeńską złożoną przed Bogiem.

Tak więc jeżeli nie macie ślubu kościelnego, a żyjecie jak małżeństwo, tzn. mieszkacie razem, współżyjecie (i nie macie zamiaru tego zmieniać), to nie macie prawa przystępować do komunii.

Oczywiście jeżeli będziecie chcieli zmienić tę sytuację i zdecydujecie się na ślub kościelny, to ksiądz udzieli rozgrzeszenia pewnie podczas spowiedzi na dzień/kilka dni przed ślubem - jeżeli do ślubu kościelnego planujecie mieszkać razem.

__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:15   #9
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: slub cywilny a Kosciol

...
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391

Edytowane przez Cay
Czas edycji: 2012-04-01 o 17:57
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:17   #10
justynkavip
Zadomowienie
 
Avatar justynkavip
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 886
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez Nija_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, widzimisię księdza nie ma tu żadnego znaczenia
Stanowisko Kościoła katolickiego jest jasne.

Współżycie przed ślubem jest grzechem ciężkim. Za "ślub" Kościół uznaje w tym przypadku tylko ślub kościelny, przysięgę małżeńską złożoną przed Bogiem.

Tak więc jeżeli nie macie ślubu kościelnego, a żyjecie jak małżeństwo, tzn. mieszkacie razem, współżyjecie (i nie macie zamiaru tego zmieniać), to nie macie prawa przystępować do komunii.

Oczywiście jeżeli będziecie chcieli zmienić tę sytuację i zdecydujecie się na ślub kościelny, to ksiądz udzieli rozgrzeszenia pewnie podczas spowiedzi na dzień/kilka dni przed ślubem - jeżeli do ślubu kościelnego planujecie mieszkać razem.


dokładnie
__________________
A jeśli słowa - to banalne.
Takie dla których brakło stronnic.
Moja, Jedyna - Ukochana
Tak jakby Ci chodziło o nic.
#Kora
justynkavip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:17   #11
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez MissPearl Pokaż wiadomość
nie przesadzajmy, mam koleżankę która podczas spowiedzi wyznała, że mieszkała przed ślubem 1,5 roku z chłopakiem - ksiądz ją pouczył idał rozgrzeszenie, więc może normalnie przystępowac do komunii
wiadomo, że można trafic na księdza, który będzie negatywnie stawiony do tego, no to wtedy trzeba iśc do innego księdza
Autorce wątku chyba nie chodzi o to czy szukać takiego księdza który da Ci rozgrzeszenie czy dać sobie spokój. Jeśli chodzi o księży to rzeczywiście zależny od tego na którego się trafi. z tym, ze po spowiedzi nie powinno się współżyć z mężem cywilnym.

Natomiast jeśli chodzi o naukę Kościoła w tej kwestii, to małżeństwo cywilne jest traktowane jak związek na kocią łapę i ksiądz nie powinien dać rozgrzeszenia na spowiedzi. Dopóki nie zmienicie stanu na sakramentalne małżeństwo jesteście w stanie grzechu ciężkiego...

Dawniej jeśli zawierało się małżeństwo cywilne a dopiero po jakimś czasie kościelne trzeba było prosić o rozgrzeszenie biskupa. Teraz na szczęście już nie robią takich problemów
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 16:29   #12
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: slub cywilny a Kosciol

nie daje rozgrzeszenia bo to jest tak jakbyś uprawiała seks przed ślubem (kościelnym oczywiście)
ksiądz tłumaczył nam w szkole, że nie udziela rozgrzeszenie parom, które mieszkają ze sobą przed ślubem (k.) bo na pewno uprawiają seks (jaaasne), a przecież szczere żałowanie za grzechy i postanowienie poprawy ma się nijak do regularnego uprawiania seksu.
A ślub cywilny z punktu widzenia Kocioła nie ma żadnego znaczenia.
Możesz rozgrzeszenie dostac jedynie przed ślubem kościelnym.

Tak uczył mnie mój ksiądz.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:30   #13
MissPearl
Rozeznanie
 
Avatar MissPearl
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 545
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Honcia zgadzam się z Toba w 100%

Najwyraźniej źle zrozumiałam autorę wątku.. Wiadomo, że kosciół uznaje jedynie ślub kościelny, i ślub cywilny nie ma znaczenia, bo to i tak życie na kocią łapę i, że tak powiem "ot tak" nie dostanie się rozgrzeszenia
Jedynie w przypadku ślubu kościelnego ksiądz udzieli rozgrzeszenia
__________________

Pomagajmy psiaczkom: www.pustamiska.pl
MissPearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:31   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Wg Kościoła NIE JESTEŚCIE małżeństwem, podpisaliście jedynie umowę

Tak wczoraj usłyszałam na prekanie.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:38   #15
wiewioora83
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioora83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 090
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
Niby jestesmy malzenstwem a jednak nim nie jestesmy przed Bogiem...
Dla kościoła nie jesteście małżeństwem, bo nie składaliście przysięgi przed Bogiem. A dlaczego od razu nie wzięliście ślubu kościelnego? Nie byłoby problemu.
wiewioora83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:38   #16
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: slub cywilny a Kosciol

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;12181534]Wg Kościoła NIE JESTEŚCIE małżeństwem, podpisaliście jedynie umowę

Tak wczoraj usłyszałam na prekanie.[/quote]
O właśnie
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:39   #17
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Dla Koscioła Katolickiego ślub cywilny nie jest sakramentem. Więc cudzołożycie do chwili otrzymania ślubu kościelnego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:39   #18
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Dzieki dziewczyny za wszystkoe odpowiedzi,szczerze mowiac myslalam ze jednak da sie cos z tym zrobic...a tu widze ze tylko koscielny rozwiazuje sprawe
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:42   #19
wiewioora83
Wtajemniczenie
 
Avatar wiewioora83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 090
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za wszystkoe odpowiedzi,szczerze mowiac myslalam ze jednak da sie cos z tym zrobic...a tu widze ze tylko koscielny rozwiazuje sprawe
No a dlaczego od razu nie wzięliście ślubu kościelnego, tylko cywilny?
wiewioora83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 16:49   #20
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Moj maz jest obcokrajowcem,po slubie cywilnym latwej nam bylo zalatwic sprawy urzedowe,pozatym uparl sie ze sam zarobi na wesele,nie chcielismy pomocy od rodzicow,teraz zbieramy fundusze...ale jak to w zyciu zawsze jakies wydatki i nie wiem teraz kiedy to wesele bedzie...
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:51   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Rozwiązanie jest - odpuścić sobie religię. Same kłopoty
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:56   #22
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny!
Mam pytanie w zwiaku ze slubem cywilnym.Otoz pare miesiecy temu wzielam slub cywilny,niestety do tej pory nie wiem jak mam sie zachowac odnosnie spowiedzi i komunii w kosciele.Slyszalam ze po cywilnym nie mozna przystepowac do komunii i spowiedzi(a nawet jesli to rozgrzeszenia sie nie dostanie).Jestesmy z mezem katolikami,chcielibysmy w przyszlosci wziasc slub koscielny i zyc jak normalna katolicka rodzina.Chodzimy do kosciola i ta sytuacja nas bardzo nurtuje,no wiec jak to wlasciwie jest?mzoe warto pojsc do spowiedzi i porozmawiac z ksiedzem?znacie moze kogos kto rozgrzeszenie dostal i mogl normalnie przystepowac do komunii?

faktycznie, straszna katoliczka z ciebie skoro nie masz bladego pojęcia o podstawowych naukach kościoła.
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 16:56   #23
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Rozwiązanie jest - odpuścić sobie religię. Same kłopoty
Nie chodzi mi o to ze religia to tylko klopot,gdybym sobie to olewala to nie pytalabym o ta sprawe na forum.
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:00   #24
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Wiesz... tak szczerze dla mnie jako katoliczki właśnie branie ślubu cywilnego jest bez sensu... czy nie lepiej zdecydować się na skromną ceremonie kościelną i pozbyć się wyrzutów sumienia??
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:04   #25
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez Honcia Pokaż wiadomość
Wiesz... tak szczerze dla mnie jako katoliczki właśnie branie ślubu cywilnego jest bez sensu... czy nie lepiej zdecydować się na skromną ceremonie kościelną i pozbyć się wyrzutów sumienia??
może nie cywilny, ale dla katolików chyba najlepiej wziąć ślub konkordatowy.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:17   #26
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez MoniX24 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny!
Mam pytanie w zwiaku ze slubem cywilnym.Otoz pare miesiecy temu wzielam slub cywilny,niestety do tej pory nie wiem jak mam sie zachowac odnosnie spowiedzi i komunii w kosciele.Slyszalam ze po cywilnym nie mozna przystepowac do komunii i spowiedzi(a nawet jesli to rozgrzeszenia sie nie dostanie).Jestesmy z mezem katolikami,chcielibysmy w przyszlosci wziasc slub koscielny i zyc jak normalna katolicka rodzina.Chodzimy do kosciola i ta sytuacja nas bardzo nurtuje,no wiec jak to wlasciwie jest?mzoe warto pojsc do spowiedzi i porozmawiac z ksiedzem?znacie moze kogos kto rozgrzeszenie dostal i mogl normalnie przystepowac do komunii?
KK nie uznaje slubu cywilnego. Rozgrzeszenie mozesz dostac, ale wg KK malzenstwem nie jestescie...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:24   #27
MoniX24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 241
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez ElettroVoce Pokaż wiadomość

faktycznie, straszna katoliczka z ciebie skoro nie masz bladego pojęcia o podstawowych naukach kościoła.
Wiesz,moze nie wielka ale staram sie postepowac w zyciu jak katolik.Pomagac a nie tak jak Ty krytykowac.Chyba ze po to tylku tu zagladasz...kazdemu sie w zyciu roznie uklada ,zycze Ci zebys zawsze byla taka "poprawna katoliczka"w kazdej sytuacji w zyciu.
MoniX24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:36   #28
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: slub cywilny a Kosciol

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
może nie cywilny, ale dla katolików chyba najlepiej wziąć ślub konkordatowy.
Chodzi mi o obecną sytuację autorki wątku. Skoro zbierają i zbierają na ten ślub i dozbierać się nie mogą, a chcą żyć jak małżeństwo katolickie to moim zdaniem powinni wziąć po prostu ślub, bez zbędnych fajerwerków (wesele i 150 gości). To kosztuje mniej niż wesele
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 20:19   #29
fikusia87
Raczkowanie
 
Avatar fikusia87
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 253
Dot.: slub cywilny a Kosciol

ja po cywilnym normalnie szłam do komunii idzie sie dla siebie i dla boga a nie to zeby kazdy mówił jak masz życ czy isc do komunii czy nie.
Ja miałam innych ludzi zdanie gdzies zawsze znajdzie sie jakies ALE .
__________________
Kocham ..... Tęsknie ..... Czekam .....

A JA CZEKAM NA CIEBIE ŻEBYŚ PRZYSZEDŁ JUŻ WRESZCIE.

... CYWIL 23.06.2009 ... CZEKAM
fikusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 20:23   #30
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: slub cywilny a Kosciol

dlatego trzeba brać ślub konkordatowy.
kościół nie uznaje w pełni ślubu cywilnego, i na odwrót - ślub kościelny (tylko) nie jest uznawany tak do końca w urzędzie...

i to nieprawda że kościoł ci zabroni się spowiadać i nałoży na ciebie ekskomunike
rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:39.