Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-29, 19:06   #1
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459

Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc


Witam
Pracuje w firmie A na pól etatu na zastępstwo już od roku. Dziewczyna za która pracuje miała wrócić w grudniu a ja miałam dostać normalna umowę. Ale ona nie wraca bo idzie na urlop wychowawczy. Nie mogą mi zmienić umowy, musieliby mnie zwolnić i znów przyjąć- a tak też nie mogą zrobić. Planuje w przyszłym roku zacząć się starać o dziecko. Dlatego chciałabym się zatrudnić gdzieś jeszcze. I tu mam kilka pytań:

1 pyt: która z firm płaci mi składki itd? ta w której byłam wcześniej zatrudniona? czy może obie?
2 pyt: jeśli zaszłabym w ciąże to należy mi się urlop macierzyński z firmy B? (z A na pewno nie).
3 pyt: kto mi płaci na urlopie macierzyńskim, firma czy państwo?
4 pyt: czy jeśli pracuje już rok ale na pół etatu to w razie zwolnienia należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Bardzo proszę o odp
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 18:37   #2
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Witam
Pracuje w firmie A na pól etatu na zastępstwo już od roku. Dziewczyna za która pracuje miała wrócić w grudniu a ja miałam dostać normalna umowę. Ale ona nie wraca bo idzie na urlop wychowawczy. Nie mogą mi zmienić umowy, musieliby mnie zwolnić i znów przyjąć- a tak też nie mogą zrobić. Planuje w przyszłym roku zacząć się starać o dziecko. Dlatego chciałabym się zatrudnić gdzieś jeszcze. I tu mam kilka pytań:

1 pyt: która z firm płaci mi składki itd? ta w której byłam wcześniej zatrudniona? czy może obie?
2 pyt: jeśli zaszłabym w ciąże to należy mi się urlop macierzyński z firmy B? (z A na pewno nie).
3 pyt: kto mi płaci na urlopie macierzyńskim, firma czy państwo?
4 pyt: czy jeśli pracuje już rok ale na pół etatu to w razie zwolnienia należy mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Bardzo proszę o odp
A na jaką umowę będziesz pracować w firmie A? Niezbyt rozumiem, czemu nie mogę Cię "zwolnić", a gdyby dziewczyna wróciła z urlopu, to by mogli .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 20:56   #3
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
A na jaką umowę będziesz pracować w firmie A? Niezbyt rozumiem, czemu nie mogę Cię "zwolnić", a gdyby dziewczyna wróciła z urlopu, to by mogli .
w firmie A mam umowę na zastępstwo. Nie mogą mnie zwolnić i zatrudnić po raz kolejny na normalną umowę
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 21:08   #4
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Czemu nie??? Ja przeszłam z umowy o zastępstwo bezpośrednio na normalną. Nikt mnie nie zwalniał po drodze. To powszechna praktyka. Nie ma z tym żadnego problemu. Kto Ci powiedział że nie mogą?
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 21:17   #5
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
w firmie A mam umowę na zastępstwo. Nie mogą mnie zwolnić i zatrudnić po raz kolejny na normalną umowę
Umowa na zastępstwo chyba jest na czas określony. Więc jeśli Ci się skończy, to chyba możesz normalną umowę podpisać?
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 21:20   #6
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Umowa na zastępstwo chyba jest na czas określony.
Może też być na "do powrotu zastępowanego pracownika". I tak czy inaczej jest 2 czy 3 dni wypowiedzenia zresztą każdą można rozwiązać za porozumieniem stron. Ja niczego nie wypowiadałam. Po prostu od 1. kolejnego miesiąca podpisałam normalną umowę o pracę.

Jeśli jest wola ze strony pracodawcy to kodeksowych przeszkód nie ma.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 13:07   #7
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Może też być na "do powrotu zastępowanego pracownika". I tak czy inaczej jest 2 czy 3 dni wypowiedzenia zresztą każdą można rozwiązać za porozumieniem stron. Ja niczego nie wypowiadałam. Po prostu od 1. kolejnego miesiąca podpisałam normalną umowę o pracę.

Jeśli jest wola ze strony pracodawcy to kodeksowych przeszkód nie ma.
Mi powiedzieli że nie mogą tak zrobić. Zatrudnili teraz nową dziewczynę, i chcieli zrobić tak że ja mam normalną umowę a ona ma na zastępstwo. Ale powiedzieli (centralne biuro jest w innym mieście), że to jest niezgodne z prawem. Bo musieli by mnie zwolnić i znów zatrudnić a za takie coś mogą zapłacić karę.
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-06, 14:01   #8
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

A nie mogą napisać aneksu zmieniającego twoją obecną umowę i dać ci nową umowę. W szkole w sekretariacie, gdzie pracowałam jak coś nauczycielom się zmieniało np ilość godzin, , to pisało się aneksy do jego umowy o pracę.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 14:44   #9
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
Ale powiedzieli (centralne biuro jest w innym mieście), że to jest niezgodne z prawem. Bo musieli by mnie zwolnić i znów zatrudnić a za takie coś mogą zapłacić karę.
No to są bzdury. Podejrzewałabym, że chcą Ci zamydlić oczy żebyś się nie dopominała umowy [ a może to po prostu brak wiedzy w HR].

Opisany przez Ciebie jako niemożliwy scenariusz został dokładnie zrealizowany w moim przypadku - dostałam stały etat dłuugo przed końcem zastępstwa, umowę bez żadnych problemów podpisałam od 1. następnego miesiąca, nik mnie nie zwalniał, a na zastępstwo za mnie, niejako na moje miejsce przyszła nowa koleżanka.

Nadmienię, że pracuję w dużej korporacji paranoidalnie przestrzegającej wszelkich kodeksowych zapisów.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2011-12-06 o 15:16
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 15:42   #10
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
No to są bzdury. Podejrzewałabym, że chcą Ci zamydlić oczy żebyś się nie dopominała umowy [ a może to po prostu brak wiedzy w HR].

Opisany przez Ciebie jako niemożliwy scenariusz został dokładnie zrealizowany w moim przypadku - dostałam stały etat dłuugo przed końcem zastępstwa, umowę bez żadnych problemów podpisałam od 1. następnego miesiąca, nik mnie nie zwalniał, a na zastępstwo za mnie, niejako na moje miejsce przyszła nowa koleżanka.

Nadmienię, że pracuję w dużej korporacji paranoidalnie przestrzegającej wszelkich kodeksowych zapisów.
czyli mnie zrobili w balona
pracuję już rok. Powiedzieli mi że nawet gdyby tamta dziewczyna wróciła to chcą żebym została. Bardzo zależy mi na normalnym etacie bo mam w planach dziecko. Dlatego pomysł zatrudnienia się gdzieś jeszcze
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 18:17   #11
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
A nie mogą napisać aneksu zmieniającego twoją obecną umowę i dać ci nową umowę. W szkole w sekretariacie, gdzie pracowałam jak coś nauczycielom się zmieniało np ilość godzin, , to pisało się aneksy do jego umowy o pracę.
Aneks w tym wypadku nie wystarczy, to inny rodzaj umowy, musi być nowa umowa.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
czyli mnie zrobili w balona
pracuję już rok. Powiedzieli mi że nawet gdyby tamta dziewczyna wróciła to chcą żebym została. Bardzo zależy mi na normalnym etacie bo mam w planach dziecko. Dlatego pomysł zatrudnienia się gdzieś jeszcze
No, trochę tak. Nie mogą Cię jedynie zatrudnić na etat dziewczyny na wychowawczym, ale skoro przyjęli kogoś innego...dobry pomysł zatrudnić się gdzieś indziej bo trudno liczyć że w ciąży ci tutaj dadzą Ci umowę. Niestety nie jestem pewna jak to wtedy jest z urlopem macierzyńskim , ale na zdrowy rozum dlaczego nie miałby Ci się należeć z potencjalnego drugiego miejsca, jesli będziesz tam na normalnej umowie o pracę. Składki na pewno z obu pensji.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-08, 12:01   #12
sharpnowaja
Zakorzenienie
 
Avatar sharpnowaja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 459
Dot.: Praca w 2 miejscach a urlop macierzyński- proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość

No, trochę tak. Nie mogą Cię jedynie zatrudnić na etat dziewczyny na wychowawczym, ale skoro przyjęli kogoś innego...dobry pomysł zatrudnić się gdzieś indziej bo trudno liczyć że w ciąży ci tutaj dadzą Ci umowę. Niestety nie jestem pewna jak to wtedy jest z urlopem macierzyńskim , ale na zdrowy rozum dlaczego nie miałby Ci się należeć z potencjalnego drugiego miejsca, jesli będziesz tam na normalnej umowie o pracę. Składki na pewno z obu pensji.
dzięki za odpowiedz
__________________
Nasz_Dzień
Nasze_Serce
sharpnowaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.