Novofem i problemy żołądkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-28, 18:37   #1
pureinsanity
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 65
Arrow

Novofem i problemy żołądkowe


Potrzebuję waszej pomocy. Już od kilku lat jestem na HTZ, wcześniej brałam Femoston, ale ostatnio źle na niego reagowałam (bardzo bolesne miesiączki doprowadzające co miesiąc do wymiotów itd.). Ginekolog zmieniła mi tabletki na Novofem, kończę drugie opakowanie.
Właśnie od około 2 miesięcy mam ciągłe dolegliwości trawiennie - bóle brzucha, nudności, bolesne wzdęcia, zaparcia, to wszystko niezależnie od diety (tak samo czuję się po smażonym mięsie jak i po kleiku ryżowym). Gastrolog nie widziała niczego nieprawidłowego w badaniach. Zaczęłam się zastanawiać czy te problemy nie są wywoływane przez Novofem. Co więcej, wyczytałam w ulotce że zawiera on laktozę jednowodną, a ja mam nietolerancję laktozy.
Zaczęłam rozważać odstawienie Novofemu, ale to nie takie proste w przypadku terapii. W tej chwili nie mam jak wybrać się do mojej ginekolog. Jak myślicie, czy może istnieć związek między tabletkami a moimi objawami? Może któraś z Was miała takie doświadczenia z Novofemem (a w przypadku nie tolerujących laktozy - innym lekiem zawierającym laktozę jednowodną)?
pureinsanity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-28 19:37:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.