Zapadam w sen zimowy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-07, 16:55   #1
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395

Zapadam w sen zimowy!!!


Nie jestem pewna czy to wątek odpowiedni na Ginekologię, więc możecie mnie przenieść, jakby co. Otóż... zapadam w sen zimowy... Tzn. caaaały czas jestem zmęczona, mogłabym właściwie spać caluteńkie dnie. Często mam problemy z anemią, więc wykupiłam sobie żelazo, ale jutro zrobię sobie wyniki jeszcze, bo być może to właśnie to jest tego przyczyną. Przez myśl przeszła mi też depresja. Depresja w sensie choroby, bo to moje zmęczenie to z taką ogólną niechęcią się wiąże. Ale nie chcę się pod to podciągać, bo depresja, to chyba coś poważnego, a to, że ja wracam ze szkoły i śpię, potem oglądam telewizję, myję się i znowu śpię, wstaję padnięta i nie mam siły na nic, a w moim pokoju jest syf, bo mi się nie chce sprzątać to chyba jeszcze o niczym okropnym nie świadczy? Bo bałagan zawsze miałam, a i zmęczona często bywałam. A może to ta jesień? Albo po prostu zwykłe zmęczenie (ale chyba nie, bo aż tak padnięta, to nigdy nie chodziłam, jestem nie do życia...)? A może tabletki anty? Sama już nie wiem, pomysłów milion, może coś się na tym znacie, bo ja chyba kompletnie nie? Do tego często mi niedobrze, ale może to z nerwów, albo co. Ciąża raczej wykluczona. Do tego ręce mi się często trzęsą... Już nie wiem co ze mną nie tak.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 18:09   #2
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

proponuję badania okresowe, jeśli wyjdą ok - witaminki w postaci zarówno tabletek jak i żywności,owoce, warzywa.polecam też pluszzz active lub żeń szeń
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 18:13   #3
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Tradycyjna rada ode mnie: zbadaj tarczycę.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 18:17   #4
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
proponuję badania okresowe, jeśli wyjdą ok - witaminki w postaci zarówno tabletek jak i żywności,owoce, warzywa.polecam też pluszzz active lub żeń szeń

A cóż to są te badania okresowe?

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Tradycyjna rada ode mnie: zbadaj tarczycę.

Hmmm. Żaden lekarz jeszcze mi nigdy tego nie zlecał, możesz mi powiedzieć jaki hormon muszę sobie zbadać?
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 18:20   #5
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Najprościej TSH. Objawy, które opisujesz mogą podpadać pod niedoczynność tarczycy. Mogą, nie muszą oczywiście.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 18:24   #6
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Najprościej TSH. Objawy, które opisujesz mogą podpadać pod niedoczynność tarczycy. Mogą, nie muszą oczywiście.

Wystraszyłam się teraz.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 18:48   #7
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

są to badania profilaktyczne krwi,moczu czy kału. z wynikami idziesz do swojego internisty i on Ci powie czy wszystko w normie. ja z reguły jeśli sama widzę że w ok (obok Twoich wyników zawsze umieszczone są prawidłowe normy) to wizytę u lekarza odpuszczam, bo szkoda czasu. jeśli jednak niepokoi Cię to co się z Tobą dzieje warto zwrócić się do lekarza z tymi wynikami mimo wszystko,zresztą dobry lekarz zawsze coś wypatrzy
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 18:56   #8
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
są to badania profilaktyczne krwi,moczu czy kału. z wynikami idziesz do swojego internisty i on Ci powie czy wszystko w normie. ja z reguły jeśli sama widzę że w ok (obok Twoich wyników zawsze umieszczone są prawidłowe normy) to wizytę u lekarza odpuszczam, bo szkoda czasu. jeśli jednak niepokoi Cię to co się z Tobą dzieje warto zwrócić się do lekarza z tymi wynikami mimo wszystko,zresztą dobry lekarz zawsze coś wypatrzy
Jutro zrobię morfologię i może kupię żeń szeń, a resztą zajmę się później w razie potrzeby. Może potem tą tarczycę też zbadam, ale poczytałam trochę na internecie i nie wydaje mi się, żeby to było to. Odstawię też tabletki anty, jak skończę to opakowanie... No i poczekam na efekty. Bo tak jak w tej chwili, to ja nie mogę dłużej funkcjonować...
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:00   #9
katarzynkajg
Zadomowienie
 
Avatar katarzynkajg
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 1 628
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

dołącze sie do wątku mam pytanko a czy badania tsh morfologia i ob jest refundowane? jutro idę je zrobić a zapomniałam zapytać lekarza dodam że mam na to skierowanie
katarzynkajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:03   #10
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez katarzynkajg Pokaż wiadomość
dołącze sie do wątku mam pytanko a czy badania tsh morfologia i ob jest refundowane? jutro idę je zrobić a zapomniałam zapytać lekarza dodam że mam na to skierowanie

Wydaje mi się, że wszystkie na skierowanie są bezpłatne. Na pewno morfologia i ob są. Tego jestem pewna, bo często mam robione. A co do tsh, to nie wiem, ale skoro masz skierowanie, to wydaje mi się, że raczej tak.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:07   #11
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Jutro zrobię morfologię i może kupię żeń szeń, a resztą zajmę się później w razie potrzeby. Może potem tą tarczycę też zbadam, ale poczytałam trochę na internecie i nie wydaje mi się, żeby to było to. Odstawię też tabletki anty, jak skończę to opakowanie... No i poczekam na efekty. Bo tak jak w tej chwili, to ja nie mogę dłużej funkcjonować...
a jak długo bierzesz anty??
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-07, 19:11   #12
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
a jak długo bierzesz anty??
Ojej, to trudne pytanie. Mam 16, 5 lat. Pierwsze dostałam jakieś dwa lata temu (oczywiście wtedy jeszcze nie z powodu antykoncepcji, aż tak szybka to nie byłam) i brałam je pół roku, bo miałam nieregularne miesiączki. Po tym pół roku je odstawiłam na jakieś pół roku czy jakoś tak, chyba na trochę dłużej, nie pamiętam dobrze jak to tam było. I teraz biorę 10 miesięcy od stycznia, ale od 4 miesięcy biorę nowe. Tzn. teraz 4 miesiąc tych nowych. Trochę pogmatwane.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:14   #13
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Ojej, to trudne pytanie. Mam 16, 5 lat. Pierwsze dostałam jakieś dwa lata temu (oczywiście wtedy jeszcze nie z powodu antykoncepcji, aż tak szybka to nie byłam) i brałam je pół roku, bo miałam nieregularne miesiączki. Po tym pół roku je odstawiłam na jakieś pół roku czy jakoś tak, chyba na trochę dłużej, nie pamiętam dobrze jak to tam było. I teraz biorę 10 miesięcy od stycznia, ale od 4 miesięcy biorę nowe. Tzn. teraz 4 miesiąc tych nowych. Trochę pogmatwane.
jeśli tyle czasu bierzesz tabletki i żadnych tego typu reakcji jak teraz nie miałaś to nie wydaje mi się żeby to była wina tabletek ... marsz do lekarza i badania przede wszystkim
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:16   #14
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
jeśli tyle czasu bierzesz tabletki i żadnych tego typu reakcji jak teraz nie miałaś to nie wydaje mi się żeby to była wina tabletek ... marsz do lekarza i badania przede wszystkim
No tak, ale teraz biorę te nowe, to myślę, że może to być od nich. Ale tak w ogóle to ja i tak je już odstawiam, na jakiś czas przynajmniej, bo niestety mój chłopak wyjechał do innego miasta i widujemy się na tyle rzadko, że w tej sytuacji chyba wolę nie faszerować się tabletkami. Zacznę brać jak będę go miała na miejscu.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:22   #15
ancur85
Raczkowanie
 
Avatar ancur85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 42
GG do ancur85
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
No tak, ale teraz biorę te nowe, to myślę, że może to być od nich. Ale tak w ogóle to ja i tak je już odstawiam, na jakiś czas przynajmniej, bo niestety mój chłopak wyjechał do innego miasta i widujemy się na tyle rzadko, że w tej sytuacji chyba wolę nie faszerować się tabletkami. Zacznę brać jak będę go miała na miejscu.
w sumie też racja. ja odstawiłam tabletki 3 miesiące temu ze względu na długi, bo 6 letni okres brania ich bez przerwy, a że faceta nie mam na dzień dzisiejszy to tym bardziej nie są mi potrzebne, po co się truć.najgorsze jest to, że teraz po 3 miesiącach od zaprzestania zażywania dzieje się coś strasznego z moją ... twarzą,normalnie załamka.cały ten hormonalny syf wychodzi mi całą twarzą ale miejmy nadzieję,że i to minie.nie zapadaj w sen zimowy,bo jesień dopiero,słońce,piękne kolorowe drzewa i spacery i jeśli pogoda jest ok to ubieraj się i na dwór,a nie spać pozdrawiam i powrotu do zdrówka
ancur85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 19:31   #16
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
w sumie też racja. ja odstawiłam tabletki 3 miesiące temu ze względu na długi, bo 6 letni okres brania ich bez przerwy, a że faceta nie mam na dzień dzisiejszy to tym bardziej nie są mi potrzebne, po co się truć.najgorsze jest to, że teraz po 3 miesiącach od zaprzestania zażywania dzieje się coś strasznego z moją ... twarzą,normalnie załamka.cały ten hormonalny syf wychodzi mi całą twarzą ale miejmy nadzieję,że i to minie.nie zapadaj w sen zimowy,bo jesień dopiero,słońce,piękne kolorowe drzewa i spacery i jeśli pogoda jest ok to ubieraj się i na dwór,a nie spać pozdrawiam i powrotu do zdrówka

Oh, mam nadzieję, że mi nie powyskakują żadne pryszcze.
Nie dziękuję, bo zapeszę, a Tobie życzę powrotu cery do normalności i również pozdrawiam.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 23:32   #17
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ancur85 Pokaż wiadomość
jeśli tyle czasu bierzesz tabletki i żadnych tego typu reakcji jak teraz nie miałaś to nie wydaje mi się żeby to była wina tabletek ... marsz do lekarza i badania przede wszystkim
a skad takie przekonanie? skutki uboczne przy tabletkach anty moga pojawic sie KIEDYKOLWIEK. miesiac od rozpoczecia brania, dwa, rok, piec.. nie ma reguly ;]
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 13:40   #18
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

Cytat:
Napisane przez ojejka89 Pokaż wiadomość
a skad takie przekonanie? skutki uboczne przy tabletkach anty moga pojawic sie KIEDYKOLWIEK. miesiac od rozpoczecia brania, dwa, rok, piec.. nie ma reguly ;]

Ooo... Aż tak? Ja myślałam, że to tak mniej więcej w okresie trzech opakowań wychodzą najczęściej takie skutki uboczne, a potem to już tak rzadko się zdarza. No ale w każdym razie postanowiłam, że dopóki nie będziemy z chłopakiem mieszkać w jednym mieście i widywać się często, to odstawiam tabletki po tym opakowaniu.

Oddałam dzisiaj krew do badania, oczywiście z małym cyrkiem pt. "Jak ja się boję igieł", no i jutro mam przyjść po wyniki.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 21:59   #19
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

blad. w czasie pierwszych trzech miesiecy skutki uboczne sa czyms 'normalnym'. jednak pojawic sie moga zawsze. przeciez w innym wypadku dziewczyny by nie zmienialy tabletek skoro niemile skutki uboczne mialyby minac po 3 miesiacach i nigdy nie wrocic...

tak btw, dobry wybor, Lakhi
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 23:16   #20
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Zapadam w sen zimowy!!!

tsh tez jest refundowane
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.