Nadmierne owłosienie u blondynki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-15, 22:31   #1
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 188

Nadmierne owłosienie u blondynki


Cześć dziewczyny.

Mam problem z nadmiernym owłosieniem i chciałabym się Wam zapytać, czy to wszystko jest w granicach "normy" i taka uroda, czy raczej powinnam zacząć coś z tym robić.
Mówiłam o tym ginekolog na wizycie i uznała, że jest to bardziej problem kosmetyczny niż medyczny, ale sama nie wiem.
Otóż. Ja wiem, że prawie wszędzie na naszym ciele mamy włosy, ale u mnie jest ich jakby więcej, a jestem taka typową polską blondynką.
Na policzkach mam tzw. baki i nie jest to jakiś meszek, ale są też włosy około 1 cm, no może tak 0,5 cm. Nie są ciemne! Są jasne, ale ta długość...
Wokół piersi jest podobnie... mam dużo takich dłuższych włosków, które są jasne, ale właśnie dłuższe. Jeden jest trochę ciemniejszy.
Od pępka w dół też są włosy dłuższe i nawet ciemne, bo gdy byłam małolatą, to kilka razy sobie je zgoliłam maszynką...
Zauważyłam też, że na pośladkach rosną mi takie pojedyńcze, dłuższe włosy, trochę ciemniejsze, a reszta to taki meszek, który jak się dłużej przyjrzeć to jest widoczny...
Nie wiem co z tym zrobić... zbadałam sobie nawet testosteron z ciekawości i wyszło mi 0,51 ng/ml norma jest 0,23-0.73 czyli niby w normie, ale bliżej tej górnej granicy...
Wiem, że powinnam jeszcze zrobić inne badania, żeby wykluczyć jakieś zaburzenia hormonalne, ale narazie chciałam się z Wami podzielić swoim problemem i poprosić o radę, czy w ogóle warto badać się dalej, czy to wszystko jest raczej normalne...
No i ciekawi mnie, czy takie włosy da się jakoś trwale usunąć? Bo wiem, że laser działa tylko na włosy ciemne, a moje są jasne.
Bardzo proszę o pomoc!
Martiza3346 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 23:03   #2
Affectionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 240
Dot.: Nadmierne owłosienie u blondynki

Hej
Miałam/mam podobną sytuację: jestem blondynką i mam wąsik(jasny blond) pojedyncze włoski wokół skutków(czarne grube), poniżej pępka również mam czarne grube włoski.
I nie to nie jest normalne i to nie jest opcja "taką masz urodę" też to słyszałam od lekarzy.
Nie chcę Cię w żadnym wypadku straszyć ale polecałabym wizytę u ginekologa-endokrynologa podwójna specjalność tu dużo daje. Taka osoba pokieruje dalej jakie badania wykonać w jakim czasie cyklu.
U mnie hirsutyzm okazał się tylko częścią problemu ale da się z tym żyć i walczyć. Jakbyś chciała porozmawiać na priv albo jeśli jesteś z Krk albo okolic to mogę podać dobrego lekarza
Affectionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 23:12   #3
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Nadmierne owłosienie u blondynki

Cytat:
Napisane przez Martiza3346 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.

Mam problem z nadmiernym owłosieniem i chciałabym się Wam zapytać, czy to wszystko jest w granicach "normy" i taka uroda, czy raczej powinnam zacząć coś z tym robić.
Mówiłam o tym ginekolog na wizycie i uznała, że jest to bardziej problem kosmetyczny niż medyczny, ale sama nie wiem.
Otóż. Ja wiem, że prawie wszędzie na naszym ciele mamy włosy, ale u mnie jest ich jakby więcej, a jestem taka typową polską blondynką.
Na policzkach mam tzw. baki i nie jest to jakiś meszek, ale są też włosy około 1 cm, no może tak 0,5 cm. Nie są ciemne! Są jasne, ale ta długość...
Wokół piersi jest podobnie... mam dużo takich dłuższych włosków, które są jasne, ale właśnie dłuższe. Jeden jest trochę ciemniejszy.
Od pępka w dół też są włosy dłuższe i nawet ciemne, bo gdy byłam małolatą, to kilka razy sobie je zgoliłam maszynką...
Zauważyłam też, że na pośladkach rosną mi takie pojedyńcze, dłuższe włosy, trochę ciemniejsze, a reszta to taki meszek, który jak się dłużej przyjrzeć to jest widoczny...
Nie wiem co z tym zrobić... zbadałam sobie nawet testosteron z ciekawości i wyszło mi 0,51 ng/ml norma jest 0,23-0.73 czyli niby w normie, ale bliżej tej górnej granicy...
Wiem, że powinnam jeszcze zrobić inne badania, żeby wykluczyć jakieś zaburzenia hormonalne, ale narazie chciałam się z Wami podzielić swoim problemem i poprosić o radę, czy w ogóle warto badać się dalej, czy to wszystko jest raczej normalne...
No i ciekawi mnie, czy takie włosy da się jakoś trwale usunąć? Bo wiem, że laser działa tylko na włosy ciemne, a moje są jasne.
Bardzo proszę o pomoc!
Mam identyczny problem, robilam Tsh- w normie, ale chyba musze wybrac sie do endokrynologa.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 23:18   #4
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 188
Dot.: Nadmierne owłosienie u blondynki

Zapomniałam dodać, że choruję od kilku lat na niedoczynność tarczycy. I może też tutaj leży źródło problemu... sama nie wiem
Martiza3346 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 23:22   #5
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Nadmierne owłosienie u blondynki

Cytat:
Napisane przez Martiza3346 Pokaż wiadomość
Zapomniałam dodać, że choruję od kilku lat na niedoczynność tarczycy. I może też tutaj leży źródło problemu... sama nie wiem
No podejrzewam, że tak.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 23:39   #6
Affectionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 240
Dot.: Nadmierne owłosienie u blondynki

Ja bym raczej się skupiła na zbadaniu androgenów bo to one są w 99% przyczyną problemu
Affectionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 00:16   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nadmierne owłosienie u blondynki

Cytat:
Napisane przez Martiza3346 Pokaż wiadomość
Od pępka w dół też są włosy dłuższe i nawet ciemne, bo gdy byłam małolatą, to kilka razy sobie je zgoliłam maszynką...
Golenie nie zmienia grubości/gęstości/koloru włosów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-16, 00:18   #8
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 188
Dot.: Nadmierne owłosienie u blondynki

Coś w tym jest... to pewnie złudzenie takie
Martiza3346 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-16 00:18:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.