oddanie rzeczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-12, 11:56   #1
Parabole
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 24

oddanie rzeczy


Jak to jest z Wami, kiedy oddajecie rzeczy po rozstaniu z bylym. I jak to u Was wyglada.

Lepiej oddac w dniu kiedy byly sie wynosi, czy miesiac pozniej a moze po jeszcze pozniejszym czasie kiedy emocje ucichna.

Ostatnia otrzymana wiadomosc: Hej, mam jeszcze Twoje rzeczy buty, garnitur, dokumenty kredytowe z bankiem.

I w sumie tyle, informacja ze je ma, ani nic by sie spotkac, ani jakis termin.
Mysle poprostu czy umawiac sie odrazu poki temat goracy, odebrac je, czesc, czesc i sprawa zalatwiona. Bez zbednych dyskusji, rozczulan.

Czy jednak wypada sie umowic w neutralnym miejscu, siasc gdzies jak normalni ludzie i obebrac rzeczy. Zamienic kilka slow, chocby z grzecznosci. Podziekowac za oddanie rzeczy i odejsc.

Kwestia tez czy lepiej zrobic to odrazu czy odczekac jeszcze zeby emocje opadly. Aby nie doszlo znow do jakiejs sprzeczki, wytykania sobie czegos.

I w sumie to nie wiem tez czy oddanie rzeczy to faktycznie oddanie ich bo tak wypada czy szukanie kontaktu...

Edytowane przez Parabole
Czas edycji: 2018-08-12 o 12:01
Parabole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 12:05   #2
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez Parabole Pokaż wiadomość
Jak to jest z Wami, kiedy oddajecie rzeczy po rozstaniu z bylym. I jak to u Was wyglada.

Lepiej oddac w dniu kiedy byly sie wynosi, czy miesiac pozniej a moze po jeszcze pozniejszym czasie kiedy emocje ucichna.

Ostatnia otrzymana wiadomosc: Hej, mam jeszcze Twoje rzeczy buty, garnitur, dokumenty kredytowe z bankiem.

I w sumie tyle, informacja ze je ma, ani nic by sie spotkac, ani jakis termin.
Mysle poprostu czy umawiac sie odrazu poki temat goracy, odebrac je, czesc, czesc i sprawa zalatwiona. Bez zbednych dyskusji, rozczulan.

Czy jednak wypada sie umowic w neutralnym miejscu, siasc gdzies jak normalni ludzie i obebrac rzeczy. Zamienic kilka slow, chocby z grzecznosci. Podziekowac za oddanie rzeczy i odejsc.

Kwestia tez czy lepiej zrobic to odrazu czy odczekac jeszcze zeby emocje opadly. Aby nie doszlo znow do jakiejs sprzeczki, wytykania sobie czegos.

I w sumie to nie wiem tez czy oddanie rzeczy to faktycznie oddanie ich bo tak wypada czy szukanie kontaktu...
Serio aż taka analiza w sprawie oddania rzeczy? Zapytaj kiedy i gdzie tej osobie pasuje, bierzesz rzeczy, dziękujesz i tyle. Najlepiej na jakimś parkingu np. przy sklepie. Po co jakieś siadanie i rozmowy? Im szybciej, tym lepiej, nie ma na co czekać, bo z jakiej racji ktoś ma tygodniami przechowywać Twoje rzeczy? A jak Ci na nich nie zależy, to poproś aby ta osoba je wyrzuciła lub oddała na cele charytatywne i tyle. I nie doszukuj się 10-tego dna, bo również zapytałabym co mam zrobić z rzeczami faceta.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 12:27   #3
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: oddanie rzeczy

Pisze, że ma, bo nie wie, czy chcesz je z powrotem, czy wyrzucić, czy co.

To w twoim interesie jest zaproponować spotkanie.

I wszystko, co napisała Ellen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 13:06   #4
ferreus_somnus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Stolec nagłego spadnienia
Wiadomości: 67
Dot.: oddanie rzeczy

Chcesz być uczciwa i w porządku wyślij paczką. Masz na to wywalone, jesteś na niego zła, albo very to jakieś duperele -wyrzuć. Mi się zdarzyłoi to i to.
ferreus_somnus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 13:09   #5
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez ferreus_somnus Pokaż wiadomość
Chcesz być uczciwa i w porządku wyślij paczką. Masz na to wywalone, jesteś na niego zła, albo very to jakieś duperele -wyrzuć. Mi się zdarzyłoi to i to.
Wątek raczej został założony przez faceta, któremu ex partner/ka chce zwrócić rzeczy (skoro informuje, że je ma).
Cytat:
Ostatnia otrzymana wiadomosc: Hej, mam jeszcze Twoje rzeczy buty, garnitur, dokumenty kredytowe z bankiem.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 15:43   #6
ferreus_somnus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Stolec nagłego spadnienia
Wiadomości: 67
Dot.: oddanie rzeczy

Rozwiązanie jest to samo dla obu płci
ferreus_somnus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 16:23   #7
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez ferreus_somnus Pokaż wiadomość
Rozwiązanie jest to samo dla obu płci
Ale inne w przypadku, gdy to ktoś ma nasze rzeczy, a nie my jego.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-13, 11:39   #8
ferreus_somnus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Stolec nagłego spadnienia
Wiadomości: 67
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ale inne w przypadku, gdy to ktoś ma nasze rzeczy, a nie my jego.
Hmm, może ja jestem jakiś dziwny, ale nigdy u nikogo nie zostawiam jakiejś swojej graciarni, a tym bardziej przedmiotów wartościowych. Co mi niby takiego kobieta mogła wyrzucić przy mieszkaniu oddzielnie, gdyby doszło do niespodziewanego rozstania? Ręcznik? Szczoteczkę? Zapomniane gacie czy T-shirta?
A przy wyprowadzce ze wspólnego mieszkania i tak się raczej nic wartościowego nie zostawia osobie, ktora w tym mieszkaniu pozostaje.

Kiedyś lasece, z którą się rozstałem w trybie natychmiastowym spakowałem łachy w karton i wysłałem na adres zameldowania zwykłą paczką. Oszałamiający koszt 16 złotych.

Innym razem po rozstaniu zostały mi firanki x2, które laska kupiła. Nie dopominała się, mi się nie paliło do ponownego widzenia, to poszły do kosza.
ferreus_somnus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 11:50   #9
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: oddanie rzeczy

Ja poprosilam tate i szwagra zeby zabrał moje rzeczy(meble komputer),małe rzeczy zabrałam sama.
Gdybym była Tobą poprosilabym kumpla zeby podjechal i odebrał(jesli ci zależy na tych rzeczach). napewno nie umawialabym się na żadne posiadowki i wyjasnianie
Napisz jej poprostu:
Zdzisiek może podjechac po tę rzeczy w środę po 20 ,napisz czy ci pasuje ten dzień jak nie to podaj inny dzień ktory ci bardziej odpowiada

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-08-13 o 12:25
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 12:02   #10
ferreus_somnus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: Stolec nagłego spadnienia
Wiadomości: 67
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez Parabole Pokaż wiadomość
Mysle poprostu czy umawiac sie odrazu poki temat goracy, odebrac je, czesc, czesc i sprawa zalatwiona. Bez zbednych dyskusji, rozczulan.
Dopiero sprawdzilem, że to mężczyzna pisze. Jeśli Ci kobieta sama przypomniała o gratach to wstyd unikać tematu i odkładać ostateczne domknięcie spraw ad calendas graecas . A jeśli chodzi o sceny i dramaty, to potrzeba do tego dwóch uczestników: nie musisz odpowiadać na prowokacje i możesz kontrolować przebieg rozmowy.
ferreus_somnus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 12:52   #11
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez ferreus_somnus Pokaż wiadomość
Hmm, może ja jestem jakiś dziwny, ale nigdy u nikogo nie zostawiam jakiejś swojej graciarni, a tym bardziej przedmiotów wartościowych. Co mi niby takiego kobieta mogła wyrzucić przy mieszkaniu oddzielnie, gdyby doszło do niespodziewanego rozstania? Ręcznik? Szczoteczkę? Zapomniane gacie czy T-shirta?
A przy wyprowadzce ze wspólnego mieszkania i tak się raczej nic wartościowego nie zostawia osobie, ktora w tym mieszkaniu pozostaje.

Kiedyś lasece, z którą się rozstałem w trybie natychmiastowym spakowałem łachy w karton i wysłałem na adres zameldowania zwykłą paczką. Oszałamiający koszt 16 złotych.

Innym razem po rozstaniu zostały mi firanki x2, które laska kupiła. Nie dopominała się, mi się nie paliło do ponownego widzenia, to poszły do kosza.
No jest napisane w pierwszym poście, co zostało u byłej autora

Ja sobie przydatne rzeczy zostawiłam, nie widzę sensu w wywalaniu. Nieprzydatne wywaliłam. Jeśli by byłemu zależało, to by się upomniał. Chyba ze by to były cenne rzeczy, to bym się skontaktowała i zapytała, w jaki sposób chce je odzyskać. Jeśli by mu zależało, żeby po nie przyjść, to tym lepiej, nie musiałabym się fatygować na pocztę.
__________________

Edytowane przez kalor
Czas edycji: 2018-08-13 o 12:56
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-13, 12:57   #12
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez Parabole Pokaż wiadomość

Czy jednak wypada sie umowic w neutralnym miejscu, siasc gdzies jak normalni ludzie i obebrac rzeczy. Zamienic kilka slow, chocby z grzecznosci. Podziekowac za oddanie rzeczy i odejsc.

..
Hm....bez urazy ale tu już nie ma nawet o czym gadać i nie ma sensu wymieniać grzeczności.

Zrób tak, jak dziewczyny mowią: wciągnij jakiegoś kolegę z autem do współpracy, napisz do niego sms z pytaniem kiedy mozesz się po rzeczy stawić, idź tam z kolegą, zabieraj rzeczy, powiedz ladnie: 'dziekuję" i pożegnaj się szybko, bez zbednych pogadanek.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-13, 20:54   #13
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: oddanie rzeczy

Najlepiej odebrać szybko i bezboleśnie, tj. bez wdawania się w jakiekolwiek rozmowy i jakiegos kolejnego wyjaśniania.

Przynajmniej sama za takim rozwiązaniem optowałam - ale zawsze rozstawałam się w sposób szybki, bez męczenia pupy i bez jakiegokolwiek kontaktu po rozstaniu, co uważam za niezdrowe do samej siebie.
Taki styl.

Są ludzie, którzy lubią mieć kontakt że swoimi eksami, więc u nich to pewnie inaczej wygląda.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 08:43   #14
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: oddanie rzeczy

Jeśli okoliczności rozstania były łagodne to wysyłałam kurierem rzeczy, bo nie chciało mi się już spotykać.
Jeśli facet zrobił mi krzywdę rzeczy wynosiłam przed śmietnik w worku informując, że wystawiłam rzeczy i czekają na odbiór.
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 21:21   #15
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: oddanie rzeczy

Umow sie odrazu na jakis termin, inaczej partnerka moze pomyslec, ze nie zalezy ci na tych rzeczach i wyrzucic do kosza.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 21:40   #16
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: oddanie rzeczy

takie bawienie się w oddawanie rzeczy jak dla mnie jest po prostu dziecinne.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 06:52   #17
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: oddanie rzeczy

Cytat:
Napisane przez lady666macbeth Pokaż wiadomość
takie bawienie się w oddawanie rzeczy jak dla mnie jest po prostu dziecinne.
Jak dla mnie też
Przecież musicie mieć jakiś wspólnych znajomych.moze przekazać ta reklamówka przez wspilnego kolegę
Problem z du.py
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 08:01   #18
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: oddanie rzeczy

To co mogłam zabrałam sama od razu. Resztę kazałem odesłać sobie pocztą. Tak samo zrobiłam z kluczem. Wsadzilam w kopertę i wysłałam.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-15 09:01:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.