Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-08-14, 17:02   #2881
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Jawjola, LT ma podejrzenie alergii na bmk i za dużo się naczytałam o wstrząsach. W przypadku wstrząsu trzeba szybko podać adrenalinę, boję się że gdyby do niego doszło nie zdążylibyśmy do przychodni czy do szpitala. Strzykawka w domu da mi poczucie bezpieczeństwa.

Trochę mniej mnie na forum, bo Twixy uwielbiają mój telefon i rozprasza ich przy karmieniu no i ogólnie często mają go w rączkach. Najlepsza zabawka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 17:22   #2882
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Aniamii kaszka to jedyny posiłek, ktory daje łyżeczka, chyba, ze brak mi sil i podam słoiczek.
Natomiast mam zamiar dawac kaszke w kostkach.
Na sniadanie roznie, ale glownie staram sie dac warzywo, tera królował ogorek i awokado. Na jutro mam pomidora chyba, ze zrobie mu placuszki z borówkami. Mam zamiar robic tez jaglanke np z daktylami albo omlet.

Ledwo dzisiaj zipie od rana sama na zakupach bylam, Filip w chuscie ja latałam po lidlu, weszlam do mięsnego, kilometrowa kolejka, may rozdarty, wszyscy do uśmiechają sie do niego, ale oczywiscie nikt mnie nie przepuścił, wiec wyszlam. Nie nadaje sie na wielkie zakupy z dzieckiem, autem i wszystkim dookola. Pozniej latałam juz z wozkiem i kupowalam pojedynczo
Chrzciny niby w sobote, a od jutra juz mamy gosci.

Wczoraj zamowilam sobie sukienke, mam nadzieje, ze jest rozpinana jak wyglada na zdjeciu i oczywiscie dla Filipa wzielam dwie pary jeansow i bluze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 17:31   #2883
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Aniamii kaszka to jedyny posiłek, ktory daje łyżeczka, chyba, ze brak mi sil i podam słoiczek.
Natomiast mam zamiar dawac kaszke w kostkach.
Na sniadanie roznie, ale glownie staram sie dac warzywo, tera królował ogorek i awokado. Na jutro mam pomidora chyba, ze zrobie mu placuszki z borówkami. Mam zamiar robic tez jaglanke np z daktylami albo omlet.

Ledwo dzisiaj zipie od rana sama na zakupach bylam, Filip w chuscie ja latałam po lidlu, weszlam do mięsnego, kilometrowa kolejka, may rozdarty, wszyscy do uśmiechają sie do niego, ale oczywiscie nikt mnie nie przepuścił, wiec wyszlam. Nie nadaje sie na wielkie zakupy z dzieckiem, autem i wszystkim dookola. Pozniej latałam juz z wozkiem i kupowalam pojedynczo
Chrzciny niby w sobote, a od jutra juz mamy gosci.

Wczoraj zamowilam sobie sukienke, mam nadzieje, ze jest rozpinana jak wyglada na zdjeciu i oczywiscie dla Filipa wzielam dwie pary jeansow i bluze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co się dzisiaj w sklepach dzieje poszłam po pare rzeczy na obiad, a ludzi tyle jak przed Gwiazdką. Zwątpiłam o co chodzi, telewizji nie oglądam, może nie wiem, że jakaś wojna będzie, a tu tylko wolny dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 18:29   #2884
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez amparo27 Pokaż wiadomość
Co się dzisiaj w sklepach dzieje poszłam po pare rzeczy na obiad, a ludzi tyle jak przed Gwiazdką. Zwątpiłam o co chodzi, telewizji nie oglądam, może nie wiem, że jakaś wojna będzie, a tu tylko wolny dzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bylam dzisiaj w Lidlu, dwoch Biedronkach, Intermarche i ELeclerck i dalej nie kupilam wszystkiego! Ludzie biora wszystko jak opętani! Pewnie tez na taka wygladalam, ale robilam zakupy na ciasta, wyżywienie 5 osob, choc i tak w koszyku mialam mniej niz inni


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 18:34   #2885
Aniamii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 158
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Demeter dzięki już muszę się rozglądać bo jest duży i jest mu ciasno. Dziś jak chciałam go upiąć to się rozplakał. Mam recaro.
I tu dobre pytanie do wszystkich: jaki fotelik polecacie? Może macie jakieś doświadczenia ze starszymi dziećmi albo któraś mama interesuje się już tematem i czyta różne opinie.
Ewka jest co nosić Nie, ja 158cm a mąż jak na mężczyznę to też niewiele lepszy trochę ponad 170.
Fiolek dziękuję za odpowiedzi
Amparo jutro święto też miałam zamiar zrobić zakupy bo już pustki zaczynają nas dopadac, ale miałam rano szczepienie więc zakupy odłożyłam na później i widzę że dobrze zrobiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aniamii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 19:11   #2886
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Aniamii to skąd u was takie wielkie chlopisko? My z tz oboje wysocy ja 180 on 186. Ale to prawda że jest co nosić, choć dla mnie to słodki ciężar i ja tam go lubię nosić. Co do fotelikow to też właśnie chciałam to pytanie zadać bo my już też ledwo się mieściły w cybex Anton 5 ja chciałabym taki żeby się odwracal fotelik na boki i widziałam też że są takie regulowane jakoś do pozycji pollezacej. W rodzinie mają chyba właśnie recaro ale muszę popytać co i jak. Taki fotelik to pewnie też spory wydatek rzędu 800/1000
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 19:40   #2887
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Aniamii to skąd u was takie wielkie chlopisko? My z tz oboje wysocy ja 180 on 186. Ale to prawda że jest co nosić, choć dla mnie to słodki ciężar i ja tam go lubię nosić. Co do fotelikow to też właśnie chciałam to pytanie zadać bo my już też ledwo się mieściły w cybex Anton 5 ja chciałabym taki żeby się odwracal fotelik na boki i widziałam też że są takie regulowane jakoś do pozycji pollezacej. W rodzinie mają chyba właśnie recaro ale muszę popytać co i jak. Taki fotelik to pewnie też spory wydatek rzędu 800/1000
O to u Was taki wzrost jak u nas, ciekawe jaka córa będzie. Mam nadzieję że mnie nie przerośnie

Chyba nawet więcej za taki fotelik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-14, 19:49   #2888
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Dziewczyny, które były z dziećmi a wizycie u neurologa, możecie opisać jak ta wizyta wyglądała? O co pytał, jakie robił badania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 19:59   #2889
Ewka788
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 427
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Demeter, dlatego ja wolałam syna. Wiadomo że to loteria ale córa byłaby pewnie jeszcze wyższa a ja z powodu swojego wzrostu długo miałam kompleksy... a facet to facet. Patrzyłam na srokao za pastami do zębów to ziajka bez fluoru z ksylitolem jest ok i chyba ta będziemy kupować spróbuję też tej lavera... w ogóle to chciałabym miętową pastę dla młodego... ale nic mi w oko nie wpadło. Co do fotelika i cen to jakaś masakra jest z tymi rzeczami dla dzieci. Producenci wiedzą że rodzicom zależy na bezpieczeństwie więc zapłacą każda cenę a ceny są masakryczne. Wiadomo że w markecie można kupić dużo taniej ale większość jednak wybierze droższy ...

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Bielinka my byliśmy, neurolog zmierzył młodego centynetrem krawieckim, głowę, klatkę piersiowa i chyba długość, obstukal gumowych mloteczkiem, posadził i poprzechylal na boki, potem postawił i też sprawdzał jego odruchy, pytał czy się obraca, podnosi głowę, siedzi, pelza, czy wyciąga ręce po zabawki czy przekłada przedmioty z ręki do ręki czy próbuje coś mówić. Chyba tyle. Dał też skierowanie na USG przezciemiaczkowe. Ogólnie bardzo dobrze wszystko przebiegało. Bez paniki.
Ewka788 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 20:23   #2890
zori86
Zadomowienie
 
Avatar zori86
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Hej ostatnio mam dni świstaka
Widzę że Małej lepiej idzie blw, fajnie to tam sobie mieli

Co do fotelików, syn ma recaro. Ogólnie jestem zadowolona. Mimo wszystko trzeba dopasować do samochodu. I tak jak był dobrany do auta Tż, tak jak zostal przeniesiony do mojego samochodu, to z przodu jeszcze jako tako. Ale z tylu w ogóle fotelik nie pasował.

Przy synu stosowalam pastę lavera. Nie pieni się, dziecię bez obaw moze pokonać. I tym razem tez zakupie.

Mam biedronke pod nosem i jak widzę co się dzieje przed takimi dniami to jest jakiś koszmar.
I dla odmiany z ta mała w wozku jestem częściej przepuszczana przy kasach niż w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Ewka w wiekszosci te z marketu nie maja testow zderzeniowych. Mimo wszystko, wolę kupować ciuchy w lumpkach ale foteliki mieć porządne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zori86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 20:53   #2891
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Zori mnie dzisiaj pierwszy raz zdarzylo, ze w Biedronce specjalnie otworzyła kasjera dla mnie kase. Za to na pasach przepuszczają od razu

Tyle co czytalam o fotelikach to mysle o axkid minikid lub duofix. Ostateczna decyzje podejmie za nas pewnie sprzedawca, bo bede chciala, zeby dopasował fotelik do auta jak i do dziecka.

Bielinka nas neurolog wypytałam o moja ciaze, przejrzała ksiazeczke zdrowia synka, pokazywala mu rozne rzeczy, zeby sprawdzic jak wodzi za tym wzrokiem. Nastepnie położyła go na kozetce opukala, calego obejrzała pod lupą, zmalała, obejrzała glowke. Sprawdziła odruchy, położyła na brzuszku i chwilke obserwowała.
Bylismy ponad dwa miesiace temu, wiec dokladnie nie pamietam juz wizyty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-14, 21:18   #2892
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Hej, czytam was na bieżąco tylko juz na napisanie nie mam czasu jak u amparo telefon młodą rozprasza i ciągle go zabiera
Moja młoda pelza juz do przodu, ale nie czworakuje, nawet nóg nie podciaga pod brzuch wiec chyba zostaliśmy sami na wątku moja tylko taka leniw
Trochę mnie niepokoi waga córki, wychodzi na to, że w 3 miesiące przybrała tylko ok 1kg, bardzo powoli przyrasta na wadze. W czwartek mam szczepienie to wypytam lekarki od razu
Ja jak będę wracać do pracy to starsza bedzie w przedszkolu, a młodsza będzie z moją babcia w domu. Dobrze, że jest chętna z młodą zostać
Ostatnio patrzylam na foteliki i fajny jest ten axkid minikid, ale u nas sie chyba nie sprawdzi bo potrzebujemy fotelika, który można szybko zamontować, niestety czesto trzeba będzie go przekładać, czytalam wczoraj blog 8* i zastanawiam sie nad gb vaya lub britax dualfix m size. Przy starszej mam joie stages, niby ok, ale minus to brak możliwości nachylenia fotelika podczas jazdy. A wy macie jakies typy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 21:29   #2893
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cześć! U nas niestety nocka znowu słaba. Co do rozszerzania- to 2 razy w ciągu dnia tylko, bo zawsze coś jest do zrobienia... ale jakoś tak staram się żeby to był obiadek/słoiczek, a jako podwieczorek kaszka z owocem. Kaszka nie za bardzo wchodzi, najsmaczniejsze są jarzynki z mięskiem, wszystko co zielone ląduje na podłodze...
Fotelik wybierać będziemy u polecanych sprzedawców, u nas w mieście jest 8 gwiazdek i tam się wybierzemy, ten fotelik już będzie na lata i nie szkoda mi zainwestować. I teksty w stylu- tanie foteliki są tak samo bezpieczne ale producentów nie stać na testy- no proszę litości. Po to są testy, żeby było wiadomo co się z ciałem dzieje po uderzeniu- to chodzi o życie i zdrowie i nie zamierzam na tym oszczędzać
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 21:33   #2894
Demeter_
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 990
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Demeter, dlatego ja wolałam syna. Wiadomo że to loteria ale córa byłaby pewnie jeszcze wyższa a ja z powodu swojego wzrostu długo miałam kompleksy... a facet to facet. Patrzyłam na srokao za pastami do zębów to ziajka bez fluoru z ksylitolem jest ok i chyba ta będziemy kupować spróbuję też tej lavera... w ogóle to chciałabym miętową pastę dla młodego... ale nic mi w oko nie wpadło. Co do fotelika i cen to jakaś masakra jest z tymi rzeczami dla dzieci. Producenci wiedzą że rodzicom zależy na bezpieczeństwie więc zapłacą każda cenę a ceny są masakryczne. Wiadomo że w markecie można kupić dużo taniej ale większość jednak wybierze droższy ...

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Bielinka my byliśmy, neurolog zmierzył młodego centynetrem krawieckim, głowę, klatkę piersiowa i chyba długość, obstukal gumowych mloteczkiem, posadził i poprzechylal na boki, potem postawił i też sprawdzał jego odruchy, pytał czy się obraca, podnosi głowę, siedzi, pelza, czy wyciąga ręce po zabawki czy przekłada przedmioty z ręki do ręki czy próbuje coś mówić. Chyba tyle. Dał też skierowanie na USG przezciemiaczkowe. Ogólnie bardzo dobrze wszystko przebiegało. Bez paniki.
Ewka, no proszę Cię. A ja mam córkę i to czy będzie wyższa ode mnie czy nie, to nie ma znaczenia.

Co do fotelików, nie porównywałabym fotelików z atestami do tych z marketów. Co jak co, ale tu chodzi i bezpieczeństwo, zdrowie a często i życie dziecka. Nie mam zamiar na tym oszczędzać, pewnie pojedziemy przymierzyć coś do auta i do dziecka, ale jeszcze nie interesowałam się tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Demeter_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 21:44   #2895
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Ja mam daleko sklep 8*, ale na ich grupie widzialam polecany sklep w mojej okolicy, na pewno pojade przymierzyć do auta bo mamy dość problematyczne siedzenia z tylu
A co do rozszerzania diety to nie zawsze podejdzie malej zupka, zasada jest taka, że im bardziej śmierdzi tym bardziej smaczniejsza mamy kaszke/kleik z owocem rano, a po poludniu obiad. Ciężkie to rozszerzanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 22:09   #2896
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez BielinkaO Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które były z dziećmi a wizycie u neurologa, możecie opisać jak ta wizyta wyglądała? O co pytał, jakie robił badania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pytał o przebieg ciąży, poród, w którym miesiącu zaczęli trzymać główkę, świadomie się uśmiechać, przekręcać na brzuch, trzymać przedmioty, czy coś nas niepokoi. Zmierzył obwód głowy, a potem się zaczęło badanie i wiszenie głową w dół
Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Zori mnie dzisiaj pierwszy raz zdarzylo, ze w Biedronce specjalnie otworzyła kasjera dla mnie kase. Za to na pasach przepuszczają od razu

Tyle co czytalam o fotelikach to mysle o axkid minikid lub duofix. Ostateczna decyzje podejmie za nas pewnie sprzedawca, bo bede chciala, zeby dopasował fotelik do auta jak i do dziecka.

Bielinka nas neurolog wypytałam o moja ciaze, przejrzała ksiazeczke zdrowia synka, pokazywala mu rozne rzeczy, zeby sprawdzic jak wodzi za tym wzrokiem. Nastepnie położyła go na kozetce opukala, calego obejrzała pod lupą, zmalała, obejrzała glowke. Sprawdziła odruchy, położyła na brzuszku i chwilke obserwowała.
Bylismy ponad dwa miesiace temu, wiec dokladnie nie pamietam juz wizyty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem w szoku jak wózek działa na kierowców, zawsze nas przepuszczają na pasach, aż mi z tym dziwnie
Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Hej, czytam was na bieżąco tylko juz na napisanie nie mam czasu jak u amparo telefon młodą rozprasza i ciągle go zabiera
Moja młoda pelza juz do przodu, ale nie czworakuje, nawet nóg nie podciaga pod brzuch wiec chyba zostaliśmy sami na wątku moja tylko taka leniw
Trochę mnie niepokoi waga córki, wychodzi na to, że w 3 miesiące przybrała tylko ok 1kg, bardzo powoli przyrasta na wadze. W czwartek mam szczepienie to wypytam lekarki od razu
Ja jak będę wracać do pracy to starsza bedzie w przedszkolu, a młodsza będzie z moją babcia w domu. Dobrze, że jest chętna z młodą zostać
Ostatnio patrzylam na foteliki i fajny jest ten axkid minikid, ale u nas sie chyba nie sprawdzi bo potrzebujemy fotelika, który można szybko zamontować, niestety czesto trzeba będzie go przekładać, czytalam wczoraj blog 8* i zastanawiam sie nad gb vaya lub britax dualfix m size. Przy starszej mam joie stages, niby ok, ale minus to brak możliwości nachylenia fotelika podczas jazdy. A wy macie jakies typy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie, moi też nie czworakują, a są najstarsi na wątku. Pełzanie raz im się zdarzyło i koniec. Przemieszczają się turlając i kręcą się wokół własnej osi. Rehabilitantki ostatnio stwierdziły, że mają za słabe rączki od wczoraj próbują podnosić brzuszki, PT dzisiaj kilka razy przesunął się do tyłu, więc widzę światełko w tunelu i ćwiczymy dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-14, 22:09   #2897
agaciaaas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 063
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Co do kaszki, to u nas jest wieczorem, bo rano dużo słabiej szła robię z ok. 50-60 ml wody i 5-6 łyżeczek kaszki plus trochę banana lub owoce ze słoiczka/tubki. Czasem zje połowę, czasem całość, dwa dni temu dorabiałam drugie tyle i zjadł wszystko, także różnie bywa. A co do spania po kaszce to u nas NIC kaszka nie zmienia nawet jak zjadł podwójną porcję to na mleczko budził się standardowo.

Czy wasze dzieci też są takie towarzyskie? Mój mały ostatnio ciągle zaczepia obcych ludzi. Dziś podrywał 10-miesięczną dziewczynkę i kasjerkę z rossmana, zaczepiał panią z optyka i wszystkich ludzi spotkanych po drodze w galerii, jeśli tylko byli wystarczająco blisko
__________________

agaciaaas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 04:40   #2898
BielinkaO
Zakorzenienie
 
Avatar BielinkaO
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 406
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Co do fotelika to pewnie pojedziemy do 8☆ żeby nam dopasowali i do dziecka i do auta. Nie mam zamiaru oszczędzać na bezpieczeństwie dziecka.

Też nas wszyscy przepuszczaja z wózkiem na pasach. A przy kasie w biedronce tylko raz jakiś Rosjanin nas przepuścil w kolejce.

Moje dziecko nikogo nie zaczepia, najwyżej patrzy z zainteresowaniem i do wybranych się uśmiecha.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 05:40 ---------- Poprzedni post napisano o 05:39 ----------

A no i jest jedną z najstarszych tutaj i nie raczkuje. Pelza sprawnie wokół własnej osi i do tyłu, przyjmuje pozycję czworacza, ale nie rusza do przodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
BielinkaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 07:41   #2899
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Coosik mam minikida ale nie jest to dobry wybór jak przekładać trzeba. Mąż montuje go ok 10 minut. Mówi, że jak miałby kupować na 2 auta to na isofix jednak.
Cytat:
Napisane przez BielinkaO Pokaż wiadomość
A no i jest jedną z najstarszych tutaj i nie raczkuje. Pelza sprawnie wokół własnej osi i do tyłu, przyjmuje pozycję czworacza, ale nie rusza do przodu.
no co Ty!
Kuba przybiera czworaczą odkąd skończył 5,5msc ale nie czworakuje tylko pełza jak strzała. Nie martwi mnie to wcale bo córa miała to samo. Pełzała kilka msc. Czworakować zaczęła jak już chodziła z podparciem niektóre dzieci nie czworakują wcale pełzanie też ćwiczy obie półkóle tzn fajnie jak raczkuje i warto zachęcać ale nie ma się co martwić jak tego nie zrobi.

dzień dobry
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside

Edytowane przez LittleBeetle
Czas edycji: 2018-08-15 o 07:43
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-08-15, 08:47   #2900
jawjola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 255
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cooos_ik moja też nie czworakuje. Jedynie obraca się wokół własnej osi i pełza do tyłu. Do przodu nie umie. Pozycji czworaczej też nie przyjmuje, do siadania daleka droga moim zdaniem.
jawjola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:03   #2901
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

To do tego minikida nie mozna dokupic Isofix? Czytalam o testach, a nie doczytalam u Isofix, gdzie u nas jest podstawa i tylko taki bede brala.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:04   #2902
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez jawjola Pokaż wiadomość
Cooos_ik moja też nie czworakuje. Jedynie obraca się wokół własnej osi i pełza do tyłu. Do przodu nie umie. Pozycji czworaczej też nie przyjmuje, do siadania daleka droga moim zdaniem.


Z tego już niedaleko do czworakowania.

Moja się boi podłogi, jak ja kładę bez maty ton jest płacz. Muszę poczekać aż sama odkryje ze to nic strasznego. Pewnie niedługo się odważy wyruszyć z maty na eksplorację domu

Mnie się wydaje że kaszka na noc jednak pomaga. Czuję to po cycach dziś mi rano mleko pociekło bo jadla w nocy tylko raz, a nie 3-4 jak do tej pory. Drugi raz był już o 5.
No i te pobudki co 5 godzin też mi dużo dają. Ostatnio mieliśmy co 2-3, straszne nocki.


Moja mała też taki czaruś i lubi obcych zaczepiać, panów w szczególności. Chociaż ostatnio jedna pani w windzie ja zaczepiała,a ona w płacz. Pani było głupio Może to już ten etap kiedy zaczyna rozdzielać swoich od obcych
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:10   #2903
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Chyba ten minikid jest bez możliwości isofix niestety u nas też fotelik na isofix musi byc, trzeba sie powoli rozgladac
Moja z maty juz wyrusza na zwiedzanie podlog, na razie przepelza zawsze w strone drzwi i luka gdzie matka uciekła
Iguszka mi nie chce kaszek jesc, a probuje juz 7 z kolei, moze faktycznie pod wieczór jej będą lepiej wchodzic. Musze spróbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:15   #2904
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
Aniamii to skąd u was takie wielkie chlopisko? My z tz oboje wysocy ja 180 on 186. Ale to prawda że jest co nosić, choć dla mnie to słodki ciężar i ja tam go lubię nosić. Co do fotelikow to też właśnie chciałam to pytanie zadać bo my już też ledwo się mieściły w cybex Anton 5 ja chciałabym taki żeby się odwracal fotelik na boki i widziałam też że są takie regulowane jakoś do pozycji pollezacej. W rodzinie mają chyba właśnie recaro ale muszę popytać co i jak. Taki fotelik to pewnie też spory wydatek rzędu 800/1000

Myślę, że za rwf'a to 900-1000 to najniżej ile się da niestety.


Cytat:
Napisane przez BielinkaO Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które były z dziećmi a wizycie u neurologa, możecie opisać jak ta wizyta wyglądała? O co pytał, jakie robił badania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Ewka788 Pokaż wiadomość
-

Bielinka my byliśmy, neurolog zmierzył młodego centynetrem krawieckim, głowę, klatkę piersiowa i chyba długość, obstukal gumowych mloteczkiem, posadził i poprzechylal na boki, potem postawił i też sprawdzał jego odruchy, pytał czy się obraca, podnosi głowę, siedzi, pelza, czy wyciąga ręce po zabawki czy przekłada przedmioty z ręki do ręki czy próbuje coś mówić. Chyba tyle. Dał też skierowanie na USG przezciemiaczkowe. Ogólnie bardzo dobrze wszystko przebiegało. Bez paniki.

Bielinka, u nas tak samo wyglądała wizyta. USG trwało 10 sekund i wizyta po USG tak samo jak pierwsza. Pani orzekła, że nic się nie dzieje i tyle.


Cytat:
Napisane przez agaciaaas Pokaż wiadomość

Czy wasze dzieci też są takie towarzyskie? Mój mały ostatnio ciągle zaczepia obcych ludzi. Dziś podrywał 10-miesięczną dziewczynkę i kasjerkę z rossmana, zaczepiał panią z optyka i wszystkich ludzi spotkanych po drodze w galerii, jeśli tylko byli wystarczająco blisko
Moja mała z kolei zaczepia wszystkich panów


U nas próby czworakowania przystopowały, bo na dywanie przesunęła jedno kolano, drugie kolano i chciała obie rączki na raz. Wylądowała na nosie i bardzo się przestraszyła. Widzę teraz, że dużo ostrożniejsza jest i raczej pełza. Albo po prostu porzuca zainteresowanie czymś co jest za daleko i szuka czegoś bliżej
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:25   #2905
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Minikid o Ile nic się nie zmieniło nie ma isofix zreszta pamiętajcie, że isofix jest do 18kg (no chyba, że wyszło coś nowego).
Najtańszy Rwf kupić można za ok 730zł(joie stages).
Dziewczyny jakie leki brałyście na wakacje? Muszę powoli robić listę i zakupy.
Na 10h lotu pół przypada na aktywność Kubusia czy któraś ma pomysł czym go zająć? Czy widziałyście w samolocie dziecko raczkujące? Mozna?
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:40   #2906
bonjourbelle
Zakorzenienie
 
Avatar bonjourbelle
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 4 355
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Little ja nie widziałam żeby dziecko raczkowało w samolocie, ale nasz lot to był taki wiesz.. Na jedną drzemkę
Pani gdzieś na tyle samolotu miała dwa trochę starsze maluchy i cały lot krzyczały

Nie byłam nigdy w takim większym samolocie na duże dystanse.. W nich jest więcej miejsca chyba, co nie?
bonjourbelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:45   #2907
cooos_ik
Zadomowienie
 
Avatar cooos_ik
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 316
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Cytat:
Napisane przez LittleBeetle Pokaż wiadomość
Minikid o Ile nic się nie zmieniło nie ma isofix zreszta pamiętajcie, że isofix jest do 18kg (no chyba, że wyszło coś nowego).
Najtańszy Rwf kupić można za ok 730zł(joie stages).
Dziewczyny jakie leki brałyście na wakacje? Muszę powoli robić listę i zakupy.
Na 10h lotu pół przypada na aktywność Kubusia czy któraś ma pomysł czym go zająć? Czy widziałyście w samolocie dziecko raczkujące? Mozna?
Wlasnie mialam pisac, ze stages najtanszy doszedl jeszcze maxi cosi mobi xp za 850zl.
Zastanawiam się nad fotelikiem do 18kg jest niestety, ciekawe kiedy Iga osiągnie tą wage. Oby nie tak szybko jak siostra bo ma 3.5 niecale, a skubana juz 18kg waży, tu sie cieszę, że fotelik do 25kg mam.
Co do apteczki ja biore dla obu zawsze : inhalator + nebbud (starsza czesto krtan miała), nasivin, aromaktiv, fenistil, octanisept, plastry, altacet, ibum, termometr

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cooos_ik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:46   #2908
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Kurcze, naprawdę nie ma isofixa do Minikida? Byłam nastawiona na ten fotelik i myślałam że ma
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:50   #2909
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2

Cytat:
Napisane przez bonjourbelle Pokaż wiadomość
Little ja nie widziałam żeby dziecko raczkowało w samolocie, ale nasz lot to był taki wiesz.. Na jedną drzemkę
Pani gdzieś na tyle samolotu miała dwa trochę starsze maluchy i cały lot krzyczały

Nie byłam nigdy w takim większym samolocie na duże dystanse.. W nich jest więcej miejsca chyba, co nie?
no właśnie ja mam więcej dalekodystansowych za sobą ale kurcze w ogóle nie kojarzę raczkującego dziecia a nie bardzo wiem jak go utrzymam w ryzach bo średnio na rękach chce być, wysiedzi trochę ale nie tyle
O córe się nie boje jeśli chodzi o głośność, nie sądze by innym przeszkadzała (ona wstydliwa na początku więc przy takiej ilości osób raczej nie powinna dawać w kość ) natomiast właśnie mam zagwozdkę jak Kubę zająć
Co do miejsca to my mamy to miejsce z największą ilością miejsca na nogi bo przed nami jeszcze to łóżeczko będzie ale Kuba to z niego wyfrunie jeśli chodzi o przestrzeń w alejkach to jeśli się różnią to nieznacznie choć dreamlinerem lecę pierwszy raz, nie wiem czy w nim tak samo ale leciałam tym największym airbusem to jakoś nie odczułam specjalnej różnicy.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez cooos_ik Pokaż wiadomość
Wlasnie mialam pisac, ze stages najtanszy doszedl jeszcze maxi cosi mobi xp za 850zl.
Zastanawiam się nad fotelikiem do 18kg jest niestety, ciekawe kiedy Iga osiągnie tą wage. Oby nie tak szybko jak siostra bo ma 3.5 niecale, a skubana juz 18kg waży, tu sie cieszę, że fotelik do 25kg mam.
Co do apteczki ja biore dla obu zawsze : inhalator + nebbud (starsza czesto krtan miała), nasivin, aromaktiv, fenistil, octanisept, plastry, altacet, ibum, termometr
dzięki!
wiesz ja jeszcze myślałam czy by Kubusiowi minikida nie dać a córze kupić ale ona waży 13kg..........więc średnio mam jak bo większe od 15 są
Cytat:
Napisane przez Cay Pokaż wiadomość
Kurcze, naprawdę nie ma isofixa do Minikida? Byłam nastawiona na ten fotelik i myślałam że ma
ja mam minikida i nie mam a chyba on nie ma wersji.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-15, 09:53   #2910
_toja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mamusie Styczniowe 2018r. cz. 2 💕

Little nie sądze żeby ktoś pozwolił na raczkowanie po samolocie :/ ewentualnie leżenie na brzuszku na wolnych siedziskach, albo łażenie po samolocie z dzieckiem na rękach. Gdzieś też widziałam patent, żeby na siedzenia położyć legowisko dla psa- w ramach maty dla dziecka
A podpowiedź do apteczki: https://www.tasteaway.pl/2013/10/15/...eczka-malucha/

My braliśmy po prostu wszystko co mamy w domu, ale jechaliśmy tylko na 3 dni do Karpacza więc w razie czego z dokupieniem braków nie byłoby problemu.
_toja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-29 19:39:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.