Czy podrapanie przez kota moze byc niebezpieczne? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-25, 17:21   #31
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Ukąszenie przez kota

Babcia dostała zastrzyk, antybiotyki i opatrunek, ale w poniedziałek chyba jeszcze ją zawieziemy do szpitala od chorób zakaźnych. Kotkę chyba też lepiej przebadać, prawda? Ale znowu płacić tyle za zwykłe badanie...
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 19:34   #32
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Ukąszenie przez kota

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
Babcia dostała zastrzyk, antybiotyki i opatrunek, ale w poniedziałek chyba jeszcze ją zawieziemy do szpitala od chorób zakaźnych. Kotkę chyba też lepiej przebadać, prawda? Ale znowu płacić tyle za zwykłe badanie...
nie wiem czy jest sens w badaniu kotki - zakażenie w ranie wywołały bakterie normalnie bytujące w jamie ustnej każdego kota, a groźne w wpadku przeniesienia do rany u człowieka, więc jeśli nie podejrzewasz u niej wścieklizny, a z twojego postu wynika, że nie, to tak jak pisałam - nie ma potrzeby jej badać
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 23:30   #33
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Ukąszenie przez kota

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
nie wiem czy jest sens w badaniu kotki - zakażenie w ranie wywołały bakterie normalnie bytujące w jamie ustnej każdego kota, a groźne w wpadku przeniesienia do rany u człowieka, więc jeśli nie podejrzewasz u niej wścieklizny, a z twojego postu wynika, że nie, to tak jak pisałam - nie ma potrzeby jej badać
Wścieklizny nie podejrzewam, ale może jakieś inne cholerstwo się tam wdało? Nie mam pojęcia, babcia ledwo kuśtyka, noga rwie, dalej spuchnięta...
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 12:11   #34
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Ukąszenie przez kota

niestety - te 'kocie' bakterie mogą wywołać aż tak silne zakażenie, oprócz wścieklizny nie ma chorób, których można zarazic sie od kota przez ugryzienie trzeba brać antybiotyki i nie forsować nogi.
ale jeśli bardzo chcesz, to wizyta u weterynarza nie zaszkodzi pozdrawiam babcię i kotkę
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 14:05   #35
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Ukąszenie przez kota

co o za lekarz ktory zamiast zastrzyku przeciwtezcowego dal jej jakies tabletki????????????????? ??????????
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 16:18   #36
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Ukąszenie przez kota

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
niestety - te 'kocie' bakterie mogą wywołać aż tak silne zakażenie, oprócz wścieklizny nie ma chorób, których można zarazic sie od kota przez ugryzienie trzeba brać antybiotyki i nie forsować nogi.
ale jeśli bardzo chcesz, to wizyta u weterynarza nie zaszkodzi pozdrawiam babcię i kotkę
Uf, to dobrze, właśnie chciałam poszperać w Sieci o chorobach kocio-zakaźnych Dziękuję(my) za pozdrowienia

Cytat:
Napisane przez Malaika85 Pokaż wiadomość
co o za lekarz ktory zamiast zastrzyku przeciwtezcowego dal jej jakies tabletki????????????????? ??????????
Lekarz, jakich - niestety - pełno. Tak czy inaczej babcia ten zastrzyk dostała, dopiero na pogotowiu no i po tym opatrunku miałyśmy wrażenie, że wszystko ładnie się goi. Niestety, wczoraj znowu zaczęło puchnąć i zrobiło się bardzo czerwone, w skutek czego dzisiaj babcia znowu wylądowała u lekarza i dostała sporo leków. Lekarka powiedziała, że wścieklizna to być nie może bo już by były objawy, dała receptę no i teraz czekamy na efekty. Mam nadzieję, że pomogą

Dziękuję Wam za odpowiedzi
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 11:03   #37
Jassmine
Raczkowanie
 
Avatar Jassmine
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 158
GG do Jassmine Send a message via Skype™ to Jassmine
Post Dot.: Czy podrapanie przez kota moze byc niebezpieczne?

Cytat:
Napisane przez Po la Pokaż wiadomość
...toxo jest niebezpieczna gdy kobieta będąc w ciąży pierwszy raz się nią zarazi, gdy miała już wcześniej (przed ciążą) kontakt z toksoplazmozą to nie jest źle.
Z toxo to jest tak, ze lepiej miec przed ciąża, wtedy organizm wyprodukuje przeciwciala, bo zarażenie w trakcie skutkuje martwą ciążą, zaburzeniami rozwoju dziecka etc. Kot absolutnie nie jest wrogiem ciąży! Poza tym jeśliktos sie boi można zbadac poziom przeciwcial u kota i sprawdzic czy jest nosicielem, a nie oddawac/usypiać.

A co do Bartonelozy (chor. kociego pazura) http://www.veterynaria.pl/articles.php?id=36
__________________
moje portfiolio
www.malujmnie.pl lub
www.jassmine.maxmodels.pl
Jassmine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.