balejaż na bardzo rozjaśnionych włosach - prośba o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-10, 08:41   #1
rakkat
Raczkowanie
 
Avatar rakkat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 62
GG do rakkat

balejaż na bardzo rozjaśnionych włosach - prośba o radę


Cześć Wam,
Chciałam poprosić o radę Specjalistkę tego forum lub Was Drogie Forumowiczki. Z góry przepraszam za długiego maila, ale chce dokładnie zobrazować jak wygląda sytuacja. Stoję własnie przed decyzją przyciemnienia moich bardzo rozjaśnionych włosów w salonie fryzjerskim, jednak boję się pewnych konsekwencji. Wiem, że w salonie zapewne mnie o wszystkim poinformują, jednak chciałam zasięgnąć również Waszej rady. Moje włosy są rozjaśniane z bardzo ciemnego blondu (szatynka) do bardzo jasnego blondu (platynowego). Pół roku temu miałam brązowe pasemka pomiędzy tymi rozjaśnionymi włosami, jednak nie podobały mi się i miałam ten kolor zdejmowany dekoloryzatorem. Po tym zabiegu te pasemka dekoloryzowane były w fatalnym stanie (ciągnęły się jak guma, gdy były wilgotne). W tej chwili większość tych włosów została ścięta, niektóre po prostu się połamały, a włosy, które teraz mam są w miarę dobrym stanie (stosuje bardzo intensywne profesjonalne maski), aczkolwiek nadal są suche i raczej matowe), ale gładkie. Ponieważ odrosty muszę robić przynajmniej raz w miesiącu, zaczyna to być dla mnie bardzo uciążliwe i mimo tego, że rozjaśniacz nakładany jest w profesjonalnym salonie i tylko na odrost wydaje mi się, że stan moich włosów się pogarsza. Bardzo Was proszę o radę co powinnam zrobić, żeby stopniowo zrezygnować z tego rozjaśniania. Wiem, że nie jest mi dobrze w ciemych włosach i w bardzo ciemnych pasmach. Może wystarczy zrobić jakiś delikatny balejaż, ale czy wówczas nadal będę musiała je rozjaśniać? Jeśli nieco przyciemnię włosy, to kolor będzie się wypłukiwał i będę musiała powtarzać nakładanie farby na całe włosy, co całkowicie wykończy moje włosy? Czy muszę się z tym liczyć, że po zrobieniu balejażu lub przyciemnieniu włosów będę miała je strasznie matowe? Jak dodać im później blasku? (stosuję już chyba wszystkie z profesjonalnych masek). Czy w ogóle mogę je w jakiś sposób przyciemnić? Najchętniej zdecydowałabym się na jakieś cieniutkie pasemka w postaci refleksów na początek. Bardzo proszę o radę. Nie wiem co robić.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź,
Kasia
rakkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 09:02   #2
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: balejaż na bardzo rozjaśnionych włosach - prośba o radę

Pasemka na rozjasnionych wlosach zeby wygladaly naturalnie nie moge byc ciemne, musi byc to max. sredni blond,a taki kolor bedzie sprawial wrazenie zielonego niestety i wyplukiwal sie do zielonego. Jesli chodzi o przyciemnianie - sama tak zrobilam, ale musialam nalozyc farbe i szampon kilkakrotnie zeby sie nie wyplukiwal. Efekt jest bardzo dla mnie zadowalający - wlosy sa ciemne, wydaja sie zdrowsze, nabraly polysku. Zreszta stwierdzilam ze mam dopiero 21 lat i nie bede rozjasniac wlosow do platyny bo ani to pieknie nie wyglada, a moje wlosy po paru latach rozjasniania przerzedziły sie o polowe i pokruszyly. I nigdy nie moglam zapuscic tych wlosow bo ciagle sie konce kruszyly.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 10:16   #3
rakkat
Raczkowanie
 
Avatar rakkat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomości: 62
GG do rakkat
Dot.: balejaż na bardzo rozjaśnionych włosach - prośba o radę

Dokładnie to samo mnie martwi. Bardzo żałuję, że "wkopałam się" w tę platynę. Może jest mi do twarzy w jasnym kolorze, ale aż w tak jasnych wyglądam nienaturalnie i nieustanne niszczenie tych włosów mnie przeraża. Nie wiem co będzie za rok. Nie chcę jednak ciemnych włosów, bo kłóci to się z moją urodą. Nie wiem co robić
A jak bardzo ciemne włosy uzyskałaś i z jakiego blondu?

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Czy ktoś mi może jeszcze doradzi?
rakkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:43   #4
Adzi07
Zakorzenienie
 
Avatar Adzi07
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Opole/Kassel De.
Wiadomości: 4 232
Dot.: balejaż na bardzo rozjaśnionych włosach - prośba o radę

To link do wątku o blond wlosach.https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=226083Nie musisz studiować całego,ale jeśli chcesz to proszę bardzo.Powiem tylko tak ze miałam to samo Przeczytaj moja historie około 15-20 stron a może coś Ci pomoże jak ja dochodziłam do wymarzonego boldu bez udziału rozjaśniaczy. I musze przyznac ze tez się czasami biłam z myślami o tym aby się poddać i przyciemnić kolor bo już byłam bezradna.Ale nie poddałam się dzięki dziewczyna w wątku którym Ci wysłałam.Mam nadzieje ze mogłam pomoc.Pozdrawiam.
__________________
blonding+ zapuszczanie 31.08.10.

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30
Adzi07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 21:30   #5
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: balejaż na bardzo rozjaśnionych włosach - prośba o radę

Mialam bardzo jasny blond, chyba najjasniejszy jaki mozna miec (prawie bialy). Powoli sobie malowalam szamponami i farbami i teraz mam braz, ale marzy mi sie ciemny braz Musisz sama zdecydowac, ew.poradzic sie kogos odnosnie koloru a potem jak zdecydujesz i bedziesz gotowa na podejmowanie krokow pisz co planujesz - wtedy doradzimy konkretniej
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.