Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-05, 21:10   #1
Merry1280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Question

Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?


Hejka mam takie pytanie od wczoraj biore tabletki Antykoncepcyjne Yasminelle i mam kilka pytań :
1. Czy mogę sie normalnie odżywiać i pic napoje typu cola i.t.d
2. Czy moge spozywac alkohol ?
3. Mam problemy od czasu do czasu jarałam (ojca) i czasami mam ochotę zajarać czy podczas brania tabletek mozna? czy zmiejsza to ich skuteczność ?
Merry1280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 16:50   #2
szklaneczka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 19
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

przy tabletkach masz książeczkę, w niej opisane jest WSZYSTKO dokładnie, przeczytaj ją, proszę.
biorę te same tabletki, na samym początku przeczytałam książeczkę i tak na prawde wszystko jest czego szukasz.
szklaneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 16:54   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Jarałaś ojca?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 08:37   #4
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

no własnie??:/ A to nie Ty Merry miałaś problem z rodzicami? jak poszło? pogodziliscie ise?
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 19:49   #5
Merry1280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

no tak tak to ja miałam xD
no pogodzilismy sie
rodzice zrozumieli
nie krzyczeli wszystko spokojnie
i nawet doradzali jakie pozycje i.t.d xD
no i tylko mówili by potomka tak szybko nie zrobić
tak to ogólnie looz
przejmowałam sie za bardzo
Merry1280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 20:57   #6
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Cytat:
Napisane przez Merry1280 Pokaż wiadomość
Hejka mam takie pytanie od wczoraj biore tabletki Antykoncepcyjne Yasminelle i mam kilka pytań :
1. Czy mogę sie normalnie odżywiać i pic napoje typu cola i.t.d
2. Czy moge spozywac alkohol ?
3. Mam problemy od czasu do czasu jarałam (ojca) i czasami mam ochotę zajarać czy podczas brania tabletek mozna? czy zmiejsza to ich skuteczność ?
Dlaczego ludzie nie czytają ulotek?
1. Możesz - byle byś nie zwymiotowała do 4h po przyjęciu tabletki
2. patrz 1
3. zależy co jarałaś - jak myślisz o papierosach to już o nich nie myśl, zwiększa sie ryzyko zawału serca i choroby zakrzepowej. I to nie jest takie tam gadanie tylko na serio - NIE MA TABLETEK DLA PALACZY. Nie ma popalania ani ciągnięcia bucha. Albo papierosy, albo tabletki. (sama zrezygnowałam z palenia z powodu tabletek - to była najlepsza decyzja w zyciu). Jeżeli myślisz o czymś mocniejszym - podejrzewam ze podobnie.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:23   #7
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Boże. Rodzice doradzili pozycje 16 latce sypiającej z 15 latkiem. Ja pierdzoiulkam ale dżezzzz. Gratuluje rodziców w takim razie
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 21:44   #8
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Gwarantuje, że jeżeli zabroniliby jej widywać sie z chłopakiem, zrobiłaby to i tak i to z większą intensywnością niż dotychczas. Jedyne co mogli zrobić to to zaakceptować i pomóc, żeby kompletnie nie stracić kontaktu z córką i mieć wpływ na jej życie. Co się stało i tak sie nie odstanie.

Zreszta, życie intymne jest prywatną sprawą każdego człowieka i to 16sto latka decyduje się na to, jeżeli jest gotowa i podchodzi do tego świadomie i rozsądnie, a nie jej rodzice, którzy mówią "możesz dopiero po maturze".
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 21:48   #9
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Nie będę wchodzić w polemikę bo można by było odnośników do Twojej wypowiedzi napisać milion i jeszcze trochę. Tylko po co.

Wracając do tematu -> kierunek ulotka
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 22:13   #10
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Nie będę wchodzić w polemikę bo można by było odnośników do Twojej wypowiedzi napisać milion i jeszcze trochę. Tylko po co.

Wracając do tematu -> kierunek ulotka
byliczka - jakże iwem co masz na myśli - łączę sie z toba w nerwicy na temat młodizienczego seksu:P:P
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 22:20   #11
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Łączmy się cuzamen do kupy... i pomedytujmy bo tylko tyle można... ahmmmmmmmmm....
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 22:39   #12
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Dziewczyny, nie rozumiem Waszego zbulwersowania. Dziewczyna ma 16 lat i czuje się gotowa, by uprawiać seks, a Wam NIC DO TEGO. Będziecie pilnować własnych dzieci, nie cudzych.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 22:45   #13
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie rozumiem Waszego zbulwersowania. Dziewczyna ma 16 lat i czuje się gotowa, by uprawiać seks, a Wam NIC DO TEGO. Będziecie pilnować własnych dzieci, nie cudzych.
ZObaczymy, czy kjak wpadnie to też będzie taka pewna swej gotowości i prawa do decydowania o sobie. ALe fakt - naszych dzieci dopilnujemy, pamietam tylko, ze jej rodzice, bardzo nieładnie ją potraktowali po tym jak ise dowiedzieli - nie potrafią o tym z nią rozmawiać i z tego powodu bardzo jej współczułam, bo moja mama (fakt, lat mialam ponad 18-nascie) bardzo ładnie i spokojnie zareagowała, bez wyzwisk
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 22:58   #14
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Cytat:
Napisane przez HollyG Pokaż wiadomość
ZObaczymy, czy kjak wpadnie to też będzie taka pewna swej gotowości i prawa do decydowania o sobie. ALe fakt - naszych dzieci dopilnujemy, pamietam tylko, ze jej rodzice, bardzo nieładnie ją potraktowali po tym jak ise dowiedzieli - nie potrafią o tym z nią rozmawiać i z tego powodu bardzo jej współczułam, bo moja mama (fakt, lat mialam ponad 18-nascie) bardzo ładnie i spokojnie zareagowała, bez wyzwisk
A czy dwa lata to taka wielka różnica wieku?
Fakt, rodzice są różni, mogliby ją zwyzywać nawet gdyby uprawiała seks, mając lat 20. A jeżeli założycielka wątku pomyślała o antykoncepcji, to chyba świadczy o jakiejś dojrzałości, czyż nie? Poza tym, nie nam to oceniać.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 23:19   #15
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Czy o dojrzałości, pewnie też, raczej jednak o obawie przed reakcją rodiców, młodszego od siebie chłopaka, kolezanek oraz strachu przed porodem i końcem młodości. ALe fakt, nie nam to oceniac, choc jesli 16-latka bierze pigułki to moze sobie nieźle organizm niewykształcony rozlregulować, ale otj uz jej organizm i jej ewentualne problemy zdrowotne.
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 23:26   #16
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Tab. anty wypłukują magnez z organizmu...
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 23:32   #17
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Ehh dziewczyny, cały czas słychać o ubocznych skutkach brania tabletek antykoncepcyjnych, ale zapomina się o tym, że tak naprawdę wszystko szkodzi. Np. kawa, herbata są szkodliwe dla naszego zdrowia, a przecież korzystamy z nich codziennie. W Polsce, państwie ludzi starych i państwie kościelnym tabletki to ciągle nowość, ciągle coś "złego" i szkodliwego. To nie miejsce na dyskusję o wadach i zaletach pigułek, jednak moim zdaniem jest to najlepszy sposób na zapobieganie niechcianej ciąży.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 08:12   #18
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Owszem, jest skuteczny i sama mocno ise nad nimi zastanawiam, ale kawa i herbata nie może rozregulować rozwijającego się układu hormonalnego 16-latk, nie może powodować zakrzepicy i innych chorób o które podejrzewane są tabletki. Fakt, nie stwierdzono, ze skzodzą ale nie stwierdzono też że nie szkodzą, dlatego ja jestem w fazie zastanwaiania. Jej wystarczył,, raz, jak to nazwala w poprzednim poscie, zapomnienia z młodszym kolegą i juz szpikuje się pigułami - to jest dojrzałość?
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:11   #19
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Eeeee a kto powiedział że układ hormonalny 16sto latki sie rozwija? jak dostała okres w wieku 10 czy 11 lat to nic juz sie nie rozwija Oo

Poza tym, czesto młody układ hormonalny trzeba wyregulowac - ile to 13sto czy 14sto latek bierze tabletki na wyregulowanie okresu albo bolesne miesiączki. Tabletki to zestaw hormonów przetestowanych i szeroko używanych a nie substancja o nieznanym działaniu:|

Co do seksu w wieku 16 lat. Ja zaczełam w wieku 15stu lat i byłam na to gotowa - zabezpieczylam sie i wiedziałam, że robie to z dpowiednia osobą - jestesmy razem do dzisiaj.

A jak będziecie matkami to zobaczycie, że jedyną rzecza jaką mozecie zrobić jest zadbanie o to, żeby dziewczyna wiedziała o antykoncepcji i skąd sie biora dzieci - reszty NIE DA SIE upilnowac, chyba że zamierzacie byc jak ześwirowane mamuśki i zamierzacie chodzić ze swoimi córkami do szkoły a po szkole razem z nią na imprezy - tylko to sie nazywa krzywdzenie dziecka i zabieranie mu młodości.

16sto letni człowiek to w bardzo duzej czesci dorosłe i odpowiedzialne dziewczyny. A nazywanie ich dzieckiem znaczy, że wy zapomniałyscie jak same byłyscie młode, czyli tzw. "zapomniał wół jak cielęciem był."
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-09, 18:51   #20
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Mam 19 lat i czytałam watek merry - "Poniosło ją" z 15-latkiem z kórym była 2 miesiące...;/ dojrzałoość... Zgadzam sie co do roli matki, choć dla mnie ideałem niemal jest moja. A regulowac, rzeczywisce czasme trzeba, alep o co rozregulowywać zdrowy. poza tym o tym przebadaniu i pewności to nie tak od końca - gdyby tak było już bym je zjadała...
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 18:58   #21
HollyG
Zadomowienie
 
Avatar HollyG
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 547
Dot.: Czy powinien być jakiś specjalny tok odżywiania podczas brania tabletek Anty?

Aha, merry nie obraź się - Twoja historia posłuzyłam i trochę jako model do pokazania zachowania wielu nastolatek. Pracuje w dość niemilej dzielnicy miasta gdzie pelno takich szemranych panienek, ale absolutnie nie poruwnuje do nich Merry, takzebez urazy
HollyG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.