Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-21, 11:15   #1411
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
mogłabyś mi podać namiary na tą panią doktor? Mieszkam w Krakowie, może bym się do niej wybrała w Nowym Roku... Czy tych zabiegów trzeba robić aż 5? Szczerze mówiąc nie mam tyle kasy, w tym momencie stać by mnie było na 2 zabiegi...
wydaje mi się, że nawet jakbyś chciała i miała kasę to 5 zabiegów nie możesz mieć, tzn. nie zdążysz, bo to się robi w odstępach 4-6 tyg i ona je robi tylko w zimie (gdzieś do marca) jak nie ma słońca. Zabiegi mogą być wykonywane od listopada do marca (głównie wtedy jak nie ma ostrego słońca).
Ja miałam 5 zabiegów, ale nie w jednym czasie... Zrobiłam 2 zabiegi, potem zaszłam w ciążę, przerwałam, potem kolejne dwa, znów zaszłam w ciążę, no i znów przerwałam (bo w ciąży nie można), no i teraz po 4 letniej przerwie byłam na piątym zabiegu.

Wszystko zależy od stanu twojej cery ile będziesz musiała przejść zabiegów, może wystarczą Ci 2-3? a może tylko jeden?? Musi Cię obejrzeć lekarka tutaj są namiary na nią: www.politowska.pl jak dla mnie świetna lekarka .
Ja robiłam peeling jakoś 8 grudnia i na następny mogę iść dopiero za 6 tyg od daty tego peelingu. Także ze 2 zdążysz w tym roku zrobić, gdybyś się zdecydowała
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 16:29   #1412
mia100k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 11
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Hej , ja mam 24 lata i od dawna walczę z bliznami. Przeszłam, kwasy , maści , super kosmetyki, mikro i ostatnio fraksel i... i nic. Blizny są jak były i tyle. Kwasy można powiedzieć ze robione systematycznie troszkę je spłyciły, ale robione były przez dermatologa. Nie polecam fraksela, zabieg jest drogi, bardzo ale to bardzo bolesny i nie daje efektów. Najlepsza tak naprawdę jest cierpliwość i systematyczność tzn. ciągłe złuszczanie naskórka, ale pod okiem dermatologa. Uwierzcie, że nie ma jednej 100% metody (bo sama ją z bym ją sobie zafundowała). Pozdrawiam i 3mam za was i siebie kciuki.
mia100k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 08:56   #1413
*Niki*
Zakorzenienie
 
Avatar *Niki*
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: KrK
Wiadomości: 4 767
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez mia100k Pokaż wiadomość
Hej , ja mam 24 lata i od dawna walczę z bliznami. Przeszłam, kwasy , maści , super kosmetyki, mikro i ostatnio fraksel i... i nic. Blizny są jak były i tyle. Kwasy można powiedzieć ze robione systematycznie troszkę je spłyciły, ale robione były przez dermatologa. Nie polecam fraksela, zabieg jest drogi, bardzo ale to bardzo bolesny i nie daje efektów. Najlepsza tak naprawdę jest cierpliwość i systematyczność tzn. ciągłe złuszczanie naskórka, ale pod okiem dermatologa. Uwierzcie, że nie ma jednej 100% metody (bo sama ją z bym ją sobie zafundowała). Pozdrawiam i 3mam za was i siebie kciuki.
a ile zabiegów kwasami przeszłaś?? I jak one się dokładnie nazywały?? Bo kwas kwasowi nierówny zależy też ilu %
__________________
Nie rzucaj słów na wiatr, jeśli nie wiesz, dokąd je zaniesie...
*Niki* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-27, 20:53   #1414
malehulahopp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Hej. Mam pytanie, co prawda nie jestem do końca pewna czy to dobry wątek. W każdym razie: mam przebarwienia na ramionach po wakacyjnych przygodach z komarami i słońcem. Ramiona nie wyglądają teraz najpiękniej i chcę coś z tym zrobić. Wyczytałam, że acnederm albo tointex mogłyby coś pomóc. A teraz pytanie: czy możecie mi coś doradzić?
pozdrawiam
malehulahopp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 12:20   #1415
owsianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Hej ja też mam blizny potrądzikowe...byłam już o krok od lasera, ale
gdzieś wyczytalam ze dobra jest masc cebulowa sylikonowa oceanic...
kupiłam ją... i ja stosuję, z tym, że ja używam jej wraz z
dermarollerem (jeśli ktoś zna) ;p i musze sie przyznać, że efekty są
powalające... aż wierzyć sie nie chce, mialam ze 20 blizn dziurek na
każdym z policzków a pozostało mi z 10?z tym, że zniknęły malutkie, a
te większe jedynie zrobiły się płytsze. Ale mam nadzieje, że z
biegiem czasu pozbędę się też tych większych ;D...
owsianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 12:26   #1416
pocahontas18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Ehhh....też mam blizny i przebarwienia po trądziku, tyle, że na plecach A jest tego mnóstwo, moje plecy są poprostu koszmarne

No i coś czego nie mogę sobie wybaczyć to to, że sama się tak załatwiłam przez wyciskanie, drapanie i zupełny brak pielegnacji, a teraz wstyd bluzeczkę na ramiączkach założyć
Dokładnie mam taki sam problem, głupia byłam ze takich problemów sobie narobiłam, a teraz chciałabym jak najszybciej usunąć te blizny na plecach, ramionach i twarzy. gdy poszłam do lekarza moja pani dermatolog była przerażona wyglądem moich pleców i przepisała mi Aknemycin Plus. Zlikwidowal plamki, lecz jedna taka mala buteleczka to troche za malo na moj tradzik, przebarwienia, blizny.Teraz stosuje krem Aknicare, ale nie widze zbyt duzej poprawy. Pozdrawiam
pocahontas18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 01:55   #1417
corridore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

Witam wszystkich!
Po trądziku pozostały mi zaczerwienienia i blizny jak na foto. Wiele z nich powstało prawie 10 lat temu ale do dziś nie zbielały. Niestety sporadycznie poajwiają się nowe krostki i nie wiem czy w takiej sytuacji glikol byłby odpowiedni. Zaczeriwenia są dość płytkie i niewielkich rozmiarów natomiast jest ich tak dużo, że pokrywają całe skronie. Może ktoś miał podobny problem i z niego wyszedł.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
corridore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 13:33   #1418
magdadro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 663
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

Cytat:
Napisane przez corridore Pokaż wiadomość
Witam wszystkich!s
Po trądziku pozostały mi zaczerwienienia i blizny jak na foto. Wiele z nich powstało prawie 10 lat temu ale do dziś nie zbielały. Niestety sporadycznie poajwiają się nowe krostki i nie wiem czy w takiej sytuacji glikol byłby odpowiedni. Zaczeriwenia są dość płytkie i niewielkich rozmiarów natomiast jest ich tak dużo, że pokrywają całe skronie. Może ktoś miał podobny problem i z niego wyszedł.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Nie sądzę by glikol w przypadku pojawiania się krostek był przeciwwskazany, a wręcz przeciwnie. Ja miałam kilka takich zabiegów (krostki tez mi wychodziły) i efekty były znakomite, choć przyznaję blizny miałam znacznie "młodsze" i płytsze a mój problem dotyczył głównie przebarwień.
Najlepiej będzie jak poszukasz dobrego dermatologa estetycznego w swojej miejscowości i sięgniesz po fachową poradę. Salony kosmetyczne w twoim przypadku odradzam, no chyba ze są to salony w których konsultują dermatolodzy estetyczni.
magdadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 18:52   #1419
bloobs
Raczkowanie
 
Avatar bloobs
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 45
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

A ja mam pytanie odnośnie Acne Dermu: mam ponad pół tubki, przy czym otworzyłam ją jakieś pół roku temu (około czerwca), przez słońce i czas wakacji nie stosowałam i dlatego mi zostało. Wiecie może czy można używac tej maści nadal? Czy po tak długim czasie nie nadaje się już do dalszego użycia? Pytam, bo wiem, że niektóre specyfiki trzeba zużyc w miarę szybko po otwarciu...
Dzięki z góry za odpowiedź!
bloobs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 20:48   #1420
Fauka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
GG do Fauka
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Cześć

Mam taki problem. Otóż mam cerę skłonną do przetłuszczania się, po prostu po 2 godzinach się świecę... w dodatku kilka lat temu cierpiałam na trądzik. Za pomocą dermatolog dzisiaj jest już lepiej, co jakiś czas syakakuje mi kilka krost ale nie mam z nimi większych problemów. Niestety moim problemem są czerwone ślady pozostałe po nich, część zbledła jednak nadal mam wiele kropek na czole. Co polecacie na to? słyszałam że czerwone ślady są łatwe do wyelczenia. Blizn nie mam, tylko te ślady.

Pozdrawiam
Fauka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 21:12   #1421
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Te ślady to właśnie przebarwienia i właśnie nie są takie łatwe w usunięciu
poczytaj ten wątek plus wątek o przebarwieniach
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 06:55   #1422
Heeh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

Witam
Mam 17-scie lat , jestem zalamany stanem mojej skory , obecnie stosuje SAMĄ Benzacne , nawet niczym nie nawilzam skory , wiem ze to blad jednak wlasnie tutaj kieruje do was pytanie - Prosze o polecenie kremu
nawilzajacego a co najwazniejsze zalezy mi na pozbyciu sie tych Śladów po pryszczach/Przebarwień , mam krem No-Scar jednak po nim wyskakuja mi na nowo pryszcze wiec go nie uzywam.
Duzo czytalem na temat Cepan , Skinoren , Acne Derm - jednak nie wiem co wybrac , poradzcie cos , bardzo prosze.
Moze jakies zabiegi byly by idelane w moim przypadku u kosmetyczki ?
Jakies rady jak dbac o cere tez by sie przydaly,dodam ze podczas zmiany temperatury strasznie robie sie czerwony na twarzy ; /

Mam rowniez pytanie czy moge stosowac ten peeling ? -

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-24196-opis -Ziaja-Pro-Peeling-z-mikrogranulkami-bardzo-mocny.htm

Z góry dziekuje , ZDJECIA MOICH POLICZKÓW :

http://img513.imageshack.us/i/2222222a.jpg/

http://img684.imageshack.us/img684/823/11111 mh.jpg
Heeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 09:02   #1423
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

polecam wyszukiwarkę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 10:11   #1424
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

krem - bardzo dobry jest humektan czy babydream z rossmanna z rumiankiem, wit. e i pantenolem. nie zapychaja one porow.

co do pielegnacji:
rano i wieczorem mycie twarzy delikatnym zelem - nie zadnym clearasilem ani garnierem - wyprobuj np babydream zel do twarzy i ciala lub jakis zel do higieny intymnej. po umyciu twarzy krem nawilzajacy obowiazkowo!

a jesli chodzi o peeling - jesli masz ropne krosty, nie uzywaj go, bo je porozdrapujesz. w takim wypadku wyprobuj raczej peeling enzymatyczny.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 14:02   #1425
Heeh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

Dzieki za odpowiedz , dzis kupie Humektan.

Czy Acne Derm w moim przypadku ( patrz zdjecia ) bylby odpowiedni do stosowania ?
Heeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 14:12   #1426
_Mateusz_
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 199
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

To zależy czy nie masz wrażliwej cery... Bo mnie ten acne-derm strasznie swędzi- nie do zniesienia :/ Pzdr.

Edytowane przez _Mateusz_
Czas edycji: 2010-01-07 o 14:23
_Mateusz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 14:49   #1427
Heeh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

Mateusz - pomaga Ci Acne Derm ?
Heeh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 16:27   #1428
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

poczytaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64816
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-07, 17:04   #1429
_Mateusz_
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 199
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

Cytat:
Napisane przez Heeh Pokaż wiadomość
Mateusz - pomaga Ci Acne Derm ?
Hmm.... Dawno stosowałem, ale z tego co pamiętam to widziałem różnicę Tylko że ja zużyłem 1,5 tubki i nie smarowalem tyle co jest napisane na opakowaniu. Używałem może z 1,5 miesiąca
Ps. Dodam że nie używałem ŻADNYCH kremów nawilżających, filtrów, itp (a w dodatku mam same wysuszające kosmetki :P) więc może dlatego mnie tak bardzo swędziało? ? (znaczy się od wysuszenia skóry,itp)
Pozdrawiam :brzyda l:
_Mateusz_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-07, 17:17   #1430
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

Cytat:
Napisane przez Heeh Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz , dzis kupie Humektan.

Czy Acne Derm w moim przypadku ( patrz zdjecia ) bylby odpowiedni do stosowania ?
nie stosowalam nigdu nic na przebarwienia, wiec na ten temat nie moge sie wypowiedziec, ale poczytaj watek, do ktorego link podala visionAM. na pewno znajdziesz tam sporo informacji, ktore Cie interesuja.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 19:39   #1431
zzabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 12
GG do zzabkaa
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

ja polecam żel do mycia twarzy nivea, krem alantan z apteki, pomoże Ci na wysuszoną skórę, a do tego z biochemii urody żel hialuronowy i hydrolat z kwiatu kocanki. mam wrażliwą skórę i nic z tych rzeczy mi nigdy nie zaszkodziło, jak używałam rzeczy z biochemii to poznikały mi pryszcze jedynie po hydrolacie oczarowym coś mi wyskoczyło,możliwe że byłam uczulona. także polecam wymienione przeze mnie rzeczy
__________________
pracuję nad sobą
zzabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 11:39   #1432
india83
Zakorzenienie
 
Avatar india83
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 555
Dot.: Trądzik , Ślady , Przebarwienia,Czerwona Twarz.Co polecacie ? Moje ZDJECIA !

Ja też miałam problem z przebarwieniami. Czasem jak się zapomne i zaczne cokolwiek wyciskac(zaskórniki),a pózniej schodzi mi skóra, pojawiaja sie nowe przebarwienia, ale jest ich znacznie mniej. Dermatolog przepisał mi ACNE DERM i rzeczywiscie przebarwienia znikały, ale przed ślubme musialam sie troszkę opalic wiec odstawialm. Ostatnio kosmetyczka zaleciła mi Krem BANDI Youn Care(złuszczający na noc) i szczerze powiem, że jest rewelacyjny. Oto opis: Nawilżający krem eksfoliujący z kwasami AHA (5%), stymulujący odnowę komórek. Preparat delikatnie złuszcza i usuwa nagromadzone martwe komórki. Głęboko oczyszcza i zwęża pory. Nadaje skórze elastyczność, gładkość i miękkość. Już po tygodniu stosowania wygląd skóry ulega zauważalnej poprawie - niedoskonałości zmniejszone, pory zwężone, gładka skóra o wyrównanym kolorycie! Preparat zawiera kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas cytrynowy, kwas winowy oraz kwas jabłkowy. Osobiście bardzo polecam!!! Najlepszy krem jaki miałam do tej pory.
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca." Paulo Coelho
india83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 16:52   #1433
ryszrda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

Cześć wszystkim . mam problem ... w ostatniej chwili zostałam zaproszona na studniówkę, a mam mały problem z cerą . dzięki Bogu nie mam trądziku jako takiego ale jakieś zaskórniki na brodzie i rozszerzone pory na policzkach i nosie ... nie zdążę zrobić sobie serii zabiegów (zresztą po zakupie sukienki i butów nawet nie mam tyle kasy teraz ;p) i mam pytanie ... czy jeden "zabieg z kwasami owocowymi AHA" dał by rade jakoś poprawić wygląd mojej cery? prosze pomóżcie mi, to niby taki drobiazg ale potrafi zepsuć humor ...
ryszrda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 17:42   #1434
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

zaskórniki na brodzie i rozszerzone pory to przecież nie są przebarwienia po trądziku
Tak na szybko i tanio powinna na pory pomóc maska z zielonej glinki, no i wyszukiwarka bo na Wizażu jest sporo podobnych tematów
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 11:45   #1435
Pat7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 52
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

Cytat:
Napisane przez ryszrda Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim . mam problem ... w ostatniej chwili zostałam zaproszona na studniówkę, a mam mały problem z cerą . dzięki Bogu nie mam trądziku jako takiego ale jakieś zaskórniki na brodzie i rozszerzone pory na policzkach i nosie ... nie zdążę zrobić sobie serii zabiegów (zresztą po zakupie sukienki i butów nawet nie mam tyle kasy teraz ;p) i mam pytanie ... czy jeden "zabieg z kwasami owocowymi AHA" dał by rade jakoś poprawić wygląd mojej cery? prosze pomóżcie mi, to niby taki drobiazg ale potrafi zepsuć humor ...
Polecam ultradźwięki. Nie są za drogie, a po jednym razie jest super efekt. Na trzeci po skóra jest najładniejsza
Pat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 22:36   #1436
tk90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 43
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

od jakiegos czasu chodze na zabiegi mikrodermabrazji zeby pozbyc sie blizn i przebarwien potradzikowych( mialem bardzo silny tradzik) Bylem juz moze 10 razy, efekty sa bardzo widoczne ale jeszcze sporo jest do zrobienia. Za zabieg place 80 zł. Nie wydaje Wam sie ze za duzo razy tam bylem? Moze pora zmienić lekarza (zabiegi wykonuje prywatnie u dermatologa) . Pani doktor nie nakazała mi używania żadnych specjalnych kosmetyków...
tk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:38   #1437
xflyleafx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

a ja tak troche z innej beczki, to czy kwas migdałowy usuwa całkowicie tradzik? czy normalnie nawrót moze wystapic? wiem ze nie mozna spodziewac sie cudow, ale mi kosmetyczka np mowila ze usuwa i ze nawrotow nie ma, ze czasem wyskoczy jakis pryszcz, ale nie powraca tradzik.
srednio wiarygodna jest ta kosmetyczka dlatego pytam was
xflyleafx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:35   #1438
magdadro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 663
Dot.: komu udalo sie SKUTECZNIE USUNAC przebarwienia(potradzikow e) ?

Cytat:
Napisane przez xflyleafx Pokaż wiadomość
a ja tak troche z innej beczki, to czy kwas migdałowy usuwa całkowicie tradzik? czy normalnie nawrót moze wystapic? wiem ze nie mozna spodziewac sie cudow, ale mi kosmetyczka np mowila ze usuwa i ze nawrotow nie ma, ze czasem wyskoczy jakis pryszcz, ale nie powraca tradzik.
srednio wiarygodna jest ta kosmetyczka dlatego pytam was

Czy usuwa trądzik to nie wiem bo ten problemy w moim przypadku został "potraktowany" kwasem glikolowym.
Wiem natomiast (również z własnego doświadczenia) ze bardzo ładnie usuwa przebarwienia , tyle tylko, że moje przebarwienia miały charakter barwnikowy a nie pozapalny jak to bywa w przypadku trądziku.
magdadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 20:59   #1439
Kamillllllllll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 20
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Pozwolę sobie skopiowac mój post i innego tematu o bliznach

Tak naprawdę wiekszość blizn nie wymaga specjalistycznego leczenia i goi sie bez żadnej interwencji,wskutek czego dochodzi do jej naturalnego usuwania.Ale niestety to długo trwa,od 6-12 miesięcy.Jęsli minął rok a ślad jakiś jeszcze jest to wtedy się powinno podjąć leczenie (tak dla pocieszenia to zwykle blizny potradzikowe sie najlepiej goją w przeciwienstwie do tych po urazach,oparzeniach itp,)wszystko zależy od trybu życia,nie musisz kupowac żadnych masci kremów na blizny,skóra sama sobie poradzi.Blizny nie należy opalać bo to tylko pogarsza sprawę,blizna moze stać się bardziej widoczna jesli jest świeża.Ludzie zwykle tego nie robią i są efekty.Blizny należy chronić przed słońcem gdyż skóra pod wpływem promieniowania UV czesto ma skłonnośc do słabszej regeneracji,tak samo przebarwienia ale to juz po za tematem.Nie powinno się także dopuszczać to tego aby blizna była często przemrożona,czyli przebywanie zbyt długo na mrozie.Dostarczaj organizmowi odpowiednią ilośc witaminy A(lub betakaroten),która przyspuiesza odnowę tkanki i przywraca wlaściwe proporcje rozwoju,witamine C która odgrywa ważną rolę w przebiegu procesów metabolicznych skóry,jest konieczna do syntezy najważniejszego budulca skóry i białka organizmu czyli kolagenu,dostarczaj też organizmowi witamine młodosci czyli witamine E,która działa przeciwzapalnie,sprzyja tworzeniu kolagenu, poprawia elastyczność, działa gojąco na blizny.Cynk również ci pomoże w przyspieszeniu gojenia blizny,zapewnia jak każdy minerał poprawę ukrwienia skóry dzięki czemu jej komórki są lepiej zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze ponadto działa przeciwzakażnie oraz Witamina B5,inaczej kwas pantotenowy,który uczestniczy w regeneracji skóry.Pomoże takze dieta która będzie zawierała odpowiednie ilości pełnowartościowego białka,dostarczając wszystkich niezbędnych aminokwasów,współtworzy tkankę skórną i ma wpływ na wytwarzanie kolagenu.
Z domowych sposobów na blizny to polecam:rano przekładaj na 30-40 minut gotowaną cebulą ze skrobią(maką) ziemniaczaną na blizny po czym zwywasz namoczonym z ciepłej ugotowanej wody rumiankiem.Po południu i wieczorem kilka minut przecieraj namoczoną z ciepłej wody wody ugotowanej torebką herbaty z mielisą,Drugi sposób to wyciskaj sok ze świeżej cebuli na bliznę trzy razy dziennie.Cebula powoduje uelastycznienie,spłaszcze nie oraz zbladnięcie blizny,wzmaga rozlużnienie tkanki bliznowatej,przyspiesza jej regenerację i zmniejsza stopień reakcji zapalnej.
Kamillllllllll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 22:14   #1440
tk90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 43
Dot.: BLIZNY PO TRĄDZIKU

Wymienione przez ciebie domowe sposoby mozna tez uzywac na blizny potradzikowe? pierwszy raz o czyms takim czytam
tk90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.