Kwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-20, 21:23   #1
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102

Kwasy


Dziewczyny a ja mam takie pytanie o kwasy, trochę teraz o nich czytam, bo po lecie chcę kupić jakiś kwasowy kremik

Czy po nakładaniu kremu z kwasem cera się reguluje i przestaje się przetłuszczać? Jeśli tak, to jaki kwas ''potrafi'' cerę tak wyregulować? Jak to jest?

Proszę was o opinie
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 23:48   #2
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Kwasy

Kwasy w zaleznosci od tego z jakim mamy do czynienia (AHA, BHA, PHA) maja rozne zadania. Ale na pewno wspolna cecha ich wszystkich jest to,ze zluszczaja naskorek w mniejszym badz wiekszym stopniu dzieki czemu skora sie odnawia i jest w lepszej kondycji. Byc moze przy okazji tego zluszczania produkcja sebum sie reguluje, ale to nie jest docelowe dzialanie kwasow.

Tutaj zacytuje: "Warto pamiętać, że głównym zadaniem produktów z kwasem salicylowym jest uregulowanie procesu złuszczania skóry, natomiast wiele osób zwłaszcza z tłustą cerą oczekuje jeszcze redukcji przetłuszczania się cery, tego jednak kremy z kwasem BHA nam nie mogą zapewnić."

Moim zdaniem jezeli chcesz zredukowac przetluszczanie sie cery to powinnas zastanowic sie nad caloksztaltem swojej pielegnacji. Mi swiecenie sie zredukowalo jak zaczelam dobrze nawilzac twarz albo uwazac na to jakie kremy uzywam,bo czasami mimo ze nie mialam mega tlustej cery to po nalozeniu kremu twarz mi sie niemilosiernie swiecila.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 12:47   #3
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kwasy

Pamiętaj też,że w pierwszym rzucie reakcją skóry na krem z kwasem położony na noc może być nadprodukcja sebum - rano twarz jak wysmarowana masełkiem (ja tak miałam,ale nie tylko ja
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 07:59   #4
annie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 102
Dot.: Kwasy

Rozumiem dziewczyny, dziękuje za odpowiedź.
Widzę, że macie już trochę doświadczenia z kwasami, możecie powiedzieć jakich kremów kwasowych używacie? Miałyście może złuszczanie u kosmetyczki/dermatologa?


A mam jeszcze jedno pytanie. Znacie może jakieś artykuły/stronki, gdzie są opisane kwasy???

Edytowane przez annie89
Czas edycji: 2011-05-23 o 08:41
annie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 11:44   #5
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kwasy

Poszukaj na biochemi:
https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=66
Zwłaszcza Pielęgnacja Biochemiczek I Nie Tylko oraz Biochemiczne Kompendium.
Bardzo dużo informacji do poczytania także tutaj:
http://biochemiaurody.fora.pl/
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 23:28   #6
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Kwasy

Cytat:
Napisane przez annie89 Pokaż wiadomość
Rozumiem dziewczyny, dziękuje za odpowiedź.
Widzę, że macie już trochę doświadczenia z kwasami, możecie powiedzieć jakich kremów kwasowych używacie? Miałyście może złuszczanie u kosmetyczki/dermatologa?


A mam jeszcze jedno pytanie. Znacie może jakieś artykuły/stronki, gdzie są opisane kwasy???
Ja uzywalam kiedya Avene Triacneal. Mial w sobie kwasy AHA. W sumie twarz mi sie jakos specjalnie nie poprawila.Za to musialam uwazac,bo mam naczynkowa cere i krem ten zaognial je. Ponad to strasznie podraznial mi skore,ale moja cera jest wrazliwa wiec to dlatego. Pozniej mialam serum lemon tym razem z kwasem bha,ale tez niestety podraznial cere. OStatnio przerzucilam sie na serum azelo -oliwkowe z kwasem azelainowym i ten produkt spisuje sie niezle. Chociaz to nie jest typowy kwas po ktorym widac zluszczenie.

A strony to na pewno w sklepie Biochemi Urody. Tam sa bardzo fajnie opisane te kwasy.

Najwazniejsze co musisz wiedziec o kwasach to jezeli :

1.To sa dopiero Twoje poczatki z kwasami to najlepiej stosuj je co 3 dzien. Pozniej w miare tego jak skora zacznie sie przyzwyczajac mozesz zwiekszyc czestotliwosc ale tez z duza ostroznoscia.

2.Nie smaruj sie gruba warstwa.Cienka warstwa wystarczy. Musisz pamietac,ze latwo przedobrzyc z kwasami czego efektem koncowym moze byc poparzenie twarzy,ogromne podraznienie, rumien, zaognione naczynka. Musisz tez miec na uwadze to,ze kwasy moga dzialac jak taka bomba z opoznionym zaplonem, a efekty ich stosowania moga wyjsc na 2-3 dzien. I wtedy moze byc problem.

3.Przy stosowaniu kwasow musisz pamietac,ze dobre nawilzenie kremem nie zatykajacym porow to podstawa. Inaczej mozesz sobie wysuszyc cere, czego bedzie nadprodukcja sebum.

4. Koniecznie musisz pamietac o wysokiej ochronie anty UV., poniewaz kwasy szczgolnie AHA uwrazliwiaja na slonce. Mam tu na mysli filtry od 30 wzwyz. Tylko,ze tez nie moga zatykac porow bo taka kuracja kwasami nie ma wtedy sensu. Taka ochrona anty UV jest potrzebna glownie dlatego,ze kwasy zluszczaja naskorek i ten "nowy naskorek" potrzebuje ochrony. Gdy jej nie bedzie mial w postaci wysokich filtrow to mozesz narazic sie na przebarwienia, ktore moga wyjsc dopiero po jakims czasie. Przebarwienia te moga byc ciezkie do usuniecia.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2011-05-23 o 23:38
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.