CV: "EDUKACJA" a "DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE" + "ZAINTERESOWANIA". Jak to ugryźć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 14:30   #1
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317

CV: "EDUKACJA" a "DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE" + "ZAINTERESOWANIA". Jak to ugryźć?


Hej Dziewczyny !

Temat CV był zapewne wałkowany na forum wiele razy, ale wiadomo, że większości osób zależy na tym, by ich przypadek został rozważony w osobnym wątku. Zapowiada się długi post, więc bardzo Was proszę o cierpliwość i o wyrażenie opinii po dotarciu do końca, za co będę niezmiernie wdzięczna !

Otóż głowię się nad dwiema rubrykami w moim CV: "EDUKACJA" (w kontekście rubryki "DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE") i "ZAINTERESOWANIA".

Jeśli chodzi o tę pierwszą, to problem polega na tym, że miałam dość długą przerwę w studiowaniu, spowodowaną różnymi czynnikami. Zaliczyłam 1-wszy rok studiów w roku akademickim 2006/2007. Później, z racji różnych komplikacji, nie udało mi się zaliczyć 3-ciego semestru (zresztą nie miałam też pieniędzy na naukę itp.). W międzyczasie imałam się różnych zajęć, byłam nawet zarejestrowana jako osoba bezrobotna. Niestety, miałam długie przerwy między okresami zatrudnienia (od września do grudnia 2007, ale wtedy jeszcze byłam na 3-cim semestrze studiów dziennych [nie ujęłam tego w CV], którego w ostateczności nie zaliczyłam oraz od stycznia do lipca 2009, kiedy po prostu nie mogłam znaleźć pracy), natomiast od stycznia 2010 roku aż do teraz nie pracowałam oficjalnie w ogóle (wykonywałam jedynie prace dorywcze - głównie korepetycje), przy czym w okresie 05.2010 - (bodajże) 12.2010 byłam zarejestrowana jako osoba bezrobotna. W roku akademickim 2010/2011 wróciłam na studia i we wrześniu czeka mnie obrona pracy licencjackiej, ale niestety moje CV nie wygląda zachęcająco, ponieważ kontynuacja studiów odbywała się w systemie zaocznym i tak, jak mówię - nie pracowałam poważnie/oficjalnie w tym czasie. CV wygląda więc mniej więcej tak:

EDUKACJA
2010 – 2012 Uczelnia Z, Miasto
Kierunek (kontynuacja nauki od trzeciego semestru, specjalizacja: ................) [Tu studiowałam zaocznie.]

2006 – 2007 Uczelnia Y, Miasto
Kierunek (zaliczone dwa semestry) [Tu studiowałam dziennie.]

2003 – 2006 LO X, Miasto
klasa z rozszerzoną liczbą godzin z ................


DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE
09.2009 – 01.2010 Firma, Miasto
Stanowisko [Praca biurowa, przeważnie od poniedziałku do piątku, na umowę zlecenie.]

07.2009 – 08.2009 Firma, Miasto
Stanowisko [Praca biurowa, przeważnie od poniedziałku do piątku, na umowę o pracę.]

12.2007 – 12.2008 Firma, Miasto
Stanowisko [Praca jako merchandiser, 3 x w tyg., na umowę zlecenie.]

07.2007 – 08.2007 Firma, Miasto
Stanowisko [Praca manualna w fabryce, od poniedziałku do piątku, na umowę o pracę - traktowana jako wakacyjna, bo od października zaczynałam 3-ci semestr studiów.]

2006 – 2012 Prace dorywcze (roznosicielka ulotek, hostessa, opiekunka do dzieci, korepetytorka j. obcych)

W związku z tym chciałabym Was zapytać:
1. Czy w ogóle wpisywać do CV, że wykonywałam ww. prace dorywcze? Nie wygląda to zbyt profesjonalnie, ale bez tej informacji długie przerwy w zatrudnieniu przy przerwie w edukacji, a później przy studiach zaocznych, wyglądają jeszcze gorzej ... Natomiast jeśli informuję o korepetycjach i baby-sittingu, mogę zaproponować przedstawienie referencji od rodzin, u których uczyłam i pilnowałam dzieci, a to chyba jakiś plus?
2. Jak - w razie pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej - wyjaśnić komuś, skąd brak normalnej pracy w czasie studiowania na drugiej uczelni w systemie zaocznym? Chodzi tu o taki przypadek, gdybym pominęła informację o pracach dorywczych.


Druga kwestia jest związana z zainteresowaniami. Zastanawiam się, czy umieszczać w ogóle tę rubrykę w dokumencie, ponieważ moje CV jest bardzo schludne i przejrzyście skonstruowane, a teraz - gdy mogę w nim wpisać dodatkowo miesięczną praktykę studencką - część informacji zostałaby przeniesiona na kolejną stronę (jak wiadomo: więcej niż 1 strona CV u osoby bez porządnego doświadczenia nie wchodzi w grę ). Oczywiście odpowiednie sformatowanie tekstu by temu zaradziło, ale... Interesuję się ginekologią, chemią kosmetyczną i bardzo lubię wykonywać tłumaczenia pisemne z lub na j. ang. O ile ostatnie hobby jest dość normalne plus ma związek z moim wykształceniem i może się przydać w poszukiwanej przeze mnie pracy, o tyle dwa pierwsze zainteresowania hm... boję się, że mogą zniechęcić przyszłego pracodawcę do mojej osoby (choć mówi się, iż nietypowe hobby może być tym czynnikiem, dzięki któremu ktoś się nami zainteresuje, dzięki któremu wyróżnimy się z grona kandydatów). Do tej pory w zainteresowaniach wpisywałam "Tłumaczenia pisemne, uprawianie sportu (pływanie, jazda na rowerze, piłka siatkowa i koszykowa, turystyka górska), muzyka.", ale w sumie sport i muzyka nie są moimi hobby - muzyki słucha każdy, co najwyżej preferencje odnośnie gatunków bywają różne, a sport? No cóż, robię to wszystko, o czym napisałam, ale bardzo nieregularnie i raczej nie w ramach hobby, lecz w celu urozmaicenia sposobów wykorzystywania czasu wolnego . Mam więc do wyboru: albo wpisać ginekologię, chemię kosmetyczną i tłumaczenie (czyli wszystkie trzy), albo nie wpisywać nic. Co powinnam zrobić Waszym zdaniem?

No nic, to by było na tyle. Bardzo, ale to bardzo dziękuję tym z Was, którym chciało się przeczytać to, co napisałam i oczywiście czekam na Wasze wypowiedzi , za które z góry dziękuję !
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 16:19   #2
pelna_sprzecznosci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 317
Dot.: CV: "EDUKACJA" a "DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE" + "ZAINTERESOWANIA". Jak to ugryźć?

Przepraszam, że "podbijam" temat, ale miałam problemy techniczne (moje posty nie były wyświetlane na forum), przez co niniejszy wątek wylądował pod koniec drugiej strony tematów i pewnie przepadłby bez odpowiedzi, a dzięki "podbiciu" może ktoś się nim zainteresuje i zdecyduje się na wypowiedź !
pelna_sprzecznosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:04.