Przebarwienia w pachwinach ;-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 13:10   #1
agata_ja3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 72

Przebarwienia w pachwinach ;-(


Witam!
Mam taką sprawę/pytanie....
Parę lat temu miałam operację (usunięcie torbiela z jajnika) i byłam "krojona" od biodra do biodra. I jak to wiadomo po zabiegu nie można wstawać tak więc byłam parę razy podmywana przez pielęgniarki jakimś płynem (chyba) rozcieńczonym z wodą. Tak mnie tym załatwili że skóra schodziła mi płatami (z pachwin i pośladków) wyglądało to jak poparzenie i na pewno to było poparzenie a raczej sparzenie skóry (myślę że za dużo dodała tego dziadostwa do wody).Teraz skóra w pachwinach jest baaardzo ciemna co nieestetycznie wygląda. I moje pytanie do Was...czy nie wiecie jaki specyfik do podmywania używają w szpitalach? Co to w ogóle jest?
I czy jest szansa żeby przywrócić tej spalonej skórze poprzedni kolor? Gdzie się udać? Co radzicie?
pozdrawiam
agata_ja3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 06:37   #2
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Przebarwienia w pachwinach ;-(

Cytat:
Napisane przez agata_ja3 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam taką sprawę/pytanie....
Parę lat temu miałam operację (usunięcie torbiela z jajnika) i byłam "krojona" od biodra do biodra. I jak to wiadomo po zabiegu nie można wstawać tak więc byłam parę razy podmywana przez pielęgniarki jakimś płynem (chyba) rozcieńczonym z wodą. Tak mnie tym załatwili że skóra schodziła mi płatami (z pachwin i pośladków) wyglądało to jak poparzenie i na pewno to było poparzenie a raczej sparzenie skóry (myślę że za dużo dodała tego dziadostwa do wody).Teraz skóra w pachwinach jest baaardzo ciemna co nieestetycznie wygląda. I moje pytanie do Was...czy nie wiecie jaki specyfik do podmywania używają w szpitalach? Co to w ogóle jest?
I czy jest szansa żeby przywrócić tej spalonej skórze poprzedni kolor? Gdzie się udać? Co radzicie?
pozdrawiam
Być może pomógłby krem na przebarwienia. Najlepiej jednak by było, gdybyś skonsultowała się z lekarzem. Nawet ginekologiem bądź lekarzem pierwszego kontaktu. Oni skierowaliby Cię dalej, być może do dermatologa.
Ten specyfik to pewnie jakiś płyn odkażający, jednak pewności mieć nie mogę, gdyż nigdy nie miałam z tym styczności.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 10:09   #3
olala10
Raczkowanie
 
Avatar olala10
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 47
GG do olala10
Dot.: Przebarwienia w pachwinach ;-(

a byc moze jest to wynik zmian hormonalnyh?
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO. KACPERRRO 17.08.2009r.
olala10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 15:04   #4
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomości: 4 171
Dot.: Przebarwienia w pachwinach ;-(

w szpitalach uzywaja wody+normalne mydło, dezynfekcja Octaniseptem, nie wiem może ktoś się pomylił i użył czegoś do dezynfekcji powierzchni.
candy111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:32.