Praktyki za granica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 21:22   #1
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139

Praktyki za granica


hej
mam takie male pytanko. Czy byla ktoras z was moze na praktykach za granica ?? Chodzi mi o prace na wakacje w hotelach na roznych stanowiskach. Bo jestem zainteresowana takim wyjazdem i znalazlam firme ktora sie z taka oferta oglasza, nazywa sie Explore The World. Tak jak przegladalam posiada te wszystkie referencje i jest chbya dosyc wiarygodna. A moze ktoras z Was byla na wakim wyjezdzie z tej firmy. I jesli wiece czy praca taka w wakacyjnym hotelu za granica jest naprawde taka ciezka ??
pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 20:57   #2
Anastazja86
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 8 016
Dot.: Praktyki za granica

hej, jak studiowałam turystykę byłam na praktykach na Cyprze. trwały one pół roku, wszystko załatwiane było przez szkołę, praca czasami po 14 h, najpierw pracowałam jako pokojowa potem kelneka aż w końcu jako recepcjonistka. za bilety zwracali mi pieniądze ( z pierwszą i ostatnią wypłatą), wypłata ok 2000 euro miesięcznie, oczywiście zakwaterowanie i wyżywienie zapewnione, powiem tak: było warto ze względu na zdobycie doświadczenia, podszkolenie języka, piękne krajobrazy i oczywiście ciepełko
Anastazja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 22:59   #3
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

dziekuje za odpowiedz jeszcze czy mozesz mi pwoeidziec jak to bylo z biletami ?? czy sama musialas tam doleciec czy dalas im pieniazki a oni wszystko zalatwili ??
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 19:42   #4
Anastazja86
Zakorzenienie
 
Avatar Anastazja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 8 016
Dot.: Praktyki za granica

bilety załatwiałam sama, w biurze podróży w jedną i drugą stronę od razu
Anastazja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 01:11   #5
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

moze teraz temat bedzie bardziej aktualny bo jade za 2 miesiace i chcialbym byc jaknajlepie przygotowana
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 07:31   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Praktyki za granica

Maudy, a czy jedziesz na własną rękę czy przez firmę o której pisalas w pierwszym poście?
Jesli prze firme, to przede wszystkim oni musza Ci powiedziec, co zalatwiaja oni, a co będziesz musiała załatwiac Ty. Bo część formalności trzeba czasami załatwic osobiście, już po dotarciu na miejsce, ale muszą Ci powiedziec, żę to albo tamto koniecznie trzeba załatwić.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 09:22   #7
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

jade z tej firmy co pisalam w pierwszym poscie. Oni mi pisza co trzeba pozalatwiac, ale chcialabym sie dowiedziec tak od strony mniej oficjalnej W sensie jakie rzeczy beda mi najbardziej potrzebne i takie tam , wiem ze to moze gupie pytania , ale jade sama na 4 miesiace i troszke zaczynam panikowac juz
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-02, 10:53   #8
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Praktyki za granica

Czy to trzeba być absolwentem? I czy jak komuś wpadnie do głowy pomysł takiej pracy, właściwie stażu to można to załatwiać przez firmę ?
Bo ja bym bardzo chętnie skorzystała z czegoś takiego ale nie wiem czy spełnię kwalifikacje.

Czy ktoś zna inne firmy, dzięki którym można gdzieś wyjechać i zdobyć doświadczenie za granicą ? I oczywiście jaki był wymagany poziom języka ?
Dzięki
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 12:21   #9
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Czy to trzeba być absolwentem? I czy jak komuś wpadnie do głowy pomysł takiej pracy, właściwie stażu to można to załatwiać przez firmę ?
Bo ja bym bardzo chętnie skorzystała z czegoś takiego ale nie wiem czy spełnię kwalifikacje.

Czy ktoś zna inne firmy, dzięki którym można gdzieś wyjechać i zdobyć doświadczenie za granicą ? I oczywiście jaki był wymagany poziom języka ?
Dzięki
ja zalatwilam to przez firme ETW. Jak narazie wydaja sie wporzadku. Absorwentem szkoly hotelarskiej jeszcze nie jestem, a jesli chodzi o jezyk to wiadomo zeby byl na jak najlepszym poziomie Ale tak jak w intenrcie czytalam czasami wystarczy to zeby sie dobrze umiec dogadac
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 14:52   #10
dzinula890
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 98
Dot.: Praktyki za granica

maudy i jak było na tych praktykach? Był ktoś może na stażu w Grecji w hotelu? Ja się wybieram w tym roku ale się zastanawiam czy to nie jest jakaś lipa z tym ETW. Niby wszystko było ok. Dostałam umowę na maila ale ta umowa jakaś strasznie ogólnikowa i praktycznie nic w niej nie ma.
Jakby ktoś miał jakieś doświadczenie z ETW byłabym wdzięczna za każdą opinie.
dzinula890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 22:45   #11
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

napisalam to na niektorych forach o podobnej tematyce i wklejam tutaj bo sie w sumie nic nie zmienilo. Poprostu temat jest dla mnie przykry .

z wiazku z tym ze dostaje maila z pytaniami na temat tych prkatyk. Mialam byc na prkatykach 4 miesiace a bylam 3 tygodnie. Okazalo sie ze po 3 tyogdniach pracuje zbyt wolno i dlatego mam isc do menagera zeby dal mi inna robote w hotelu . Tak mowil barman ktory sie mna opiekowa. Menager hotelu mi mowi ze pracy nie ma i ze mam wracac do domu, oczywiscie hoteli mi nie zapalci ze wzgledu na to ze mi kupili bilet lotniczy . Zadna z osob waznejszych bedacyh tam nie interesowala sie tym chociazby jak doajde na lotninsko. Jak rozmawialam z biurem to oni mi powiedzieli ze powodem mojego zwolnienia jest " spoznianie sie, bycie w zlym humorze i zbyt dlugie siedzenie na internecie' ( internet byl tam nasza jedyna rozrywka) zadna z osob bedacych w hotelu nigdy o tym nie wspomniala . Fakt faktem ze zrobilam zle , ze wyjechalam bez zadnych papierow na to ale maialam tego koszmaru dosyc , zrobili ze mnie tam smiecia ( w sumie po za prkatykantami , ktorzy tam byli i 3 barmanami i kucharza ktorzy jakos sie mna interesowali to nie bylo ludzi ktorych co kolwiek obchodzi po za pieniedzmi). Spakowalam swoje rzeczy i wrocilam do kraju ( bilet mialam oplacony przez nich) podejrzewam ze to byl prawdziwy powod , nie chcieli mi zaplacic bo jest kryzys dlatego znalezli smieszny powod i przyspozyli mi same nerwy. Juz na poczatku chodzily poglosy ze beda nas wczesniej do domu wysylac bo jest za duzo pracownikow a za malo gosci hotelowych. Menager z tego co wiem tez chcial zwolnic pokojowki wlasnie za to ze po 3 tygodniach za wolno sprzataja.
Wiele osob pewnie bedzie pisac ze pojechalam tam na wakacje czy cos , w takim razie mowie ze to byly moje najgorsze wakacje w zyciu. Pracowalam tak jak moglam i niektorzy byli zadowoleni z mojej pracy , goscie hotelowi darzyli mnie sympatia ale oni nie mieli nic do gadania.
Gdybym trafila do innego hotelu, gdzie kierwonictwo rozumie to ze na prkatykach sie dopiero uczy , to bym za rok pojechala z nowu . Bo to wszystko zalezy tylko od tego jak sie trafi w hotelu na ludzi. Moi znajomi jezdzili na prkatyki i mieli wszystko swietnie zorganizowane i wracali szczesliwi, PO roku jechali znowu .
A tak wogule to bylam w hotelu na Corfu Nissaki Beach Hotel

napisalm tutaj bo nie chce wiedcej dostawac maili dotyczacych tego wszystkiego. Jest mnostwo stron dotyczacych praktyk w grecji tak samo jak jest wiele opini pozytywnych i negatywnych.

Edytowane przez maudy
Czas edycji: 2010-03-15 o 22:53
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-16, 08:19   #12
dzinula890
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 98
Dot.: Praktyki za granica

maudy dzięki wielkie
Zdecydowałam jednak wyjechać z innej agencji.
dzinula890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 18:03   #13
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

i jesli moge cos jeszcze Ci poradzic to najlepiej pojedz sobie z kims znajomym albo zeby bylo duzo polakow w taj grupie co jedziesz , bo ja prkatycznie bylam tylko jeszcze z 1 chlopakiem z Polski . Jeszcze jedna firma ktora takie wyjazdy organizuje bylo The Tree, kolezanka od nich byla 2 razy i byla bardzo zadowolona i z tego co wiem to oplatas manipulacyjna jest znacznie mniejsza, chociaz wpadki tez sie zdarzaja ale wiadomo tak jak wszedzie . ONi maja u siebie forum gdzie wszystko jest poruszane publicznie i nie trzeba specialnie szukac opinni na ich temat. W kazdym abrdz razie powodzenia zycze
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 11:06   #14
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: Praktyki za granica

Ja znam 2 osoby, które były na takich praktykach (Majorka i Cypr). U nich wszytsko poszło świetnie.Moze dlatego,ze organizatorem w całości była uczelnia...
Wróciły opalone, z lepszą znajomością języka, wspaniałymi wspomnieniami i extra wpisem w CV.
Z tego co wiem, na miejscu praca była raczej lekka/stanowisko pokojówki, pomoc kuchenna, recepcjonistka/.
Ja sama uważam,że jest to SZANSA,ale co innego jest jechać samemu,a co innego z uczelni, która od wielu lat organizuje takie praktyki.
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:53   #15
dzinula890
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 98
Dot.: Praktyki za granica

Ja właśnie wybieram się z koleżanką więc razem damy radę.
Postanowiłyśmy jechać z Baby Care. Mają bardzo fajne oferty praktyk.
U nas uczelnia niby "organizuje" praktyki w Grecji ( przynajmniej na początku tak nam mówiono), ale jak przyszło co do czego to wszystko same musiałyśmy załatwiać. Szkoła tylko służy radą przy podpisywaniu umowy hehe. Mam tylko nadzieję że sytuacja w Grecji do wakacji się trochę poprawi i że trafimy na dobry hotel.
dzinula890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 18:16   #16
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

napewno takie prkatyki to doskonala szansa na poprawe znajomosci jezyka , zdobycie doswiadczenia i mozna tak jeszcze troszke wymieniac. Trzeba jednak dobrze trafic i znac swoje prawa. I jak bys miala jeszcze jakies pytania to pytaj smialo sluze pomoca bo cos jednak wiem o tym wszyskim
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 23:25   #17
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Praktyki za granica

mam takie pytanie. MOja histroie po czescie znacie i tak sobie siedze i mysle ze chcialabym jeszcze raz sprobowac wyjechac na prkatyki do Grecji. Tym razem jednak jechalabym przez uczelnie. Myslice ze to dobry pomysl ??
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:02   #18
Milka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Praktyki za granica

Witam serdecznie wszystkie Użytkowniczki Forum !
Mam na imię Marta !

Do moudy: nie bardzo Cię rozumiem, skoro przeżyłaś taką traumę w Grecji to po co chcesz raz jeszcze tam wracać... Piszę , bo sama byłam na takiej praktyce w ubiegłym roku ze wspomnianą firmą BC - i teraz tak się zastanawiam, czy firma, która prowadzi kilkanaście rzeczy na raz może się specjalizować w czymś dobrze i robić to dobrze ? nie sądze!!! Ja także nie trafiłam dobrze, ale teraz jestem mądra po szkodzie i na miejscu mogłam dowiedzieć się więcej szczegółów .Nie wierzcie ,że jedna firma jest dobra druga nie, ja generalnie uważam,że te mniejsze specjalizujące się w czymś są o niebo lepsze, ponieważ w większości znają swoich uczestników i zawsze jakoś pomagają - ale to tak na marginesie - po prostu wszytskie firmy w Polsce współpracują w zasadzie z tymi samymi organizatorami i to czy ktoś jest tylko zadowolony czy nie zalezy od Hotelu tylko i wyłącznie ! Jeśli jest dobrze to wszystko idzie super ,a jeśli są jakieś problemy to sama wiem że potem mało jest firm , które się troszczą o ludzi (Ty moudy miałas złe wrażenia z etw , ale ja osobiście znam kilku znajomych, którzy po wyjeździe z nimi są wręcz zachwyceni do tego stopnia, że i w tym roku wrócili ponownie do tego samego hotelu właśnie z w/w Etw - więc nie ma reguły naprawdę ). Ja generalnie twierdzic będe ,że firmy, które robią po dziesięć rzeczy na raz nie specjalizują się tak naprawdę w niczym i chodzi o generowanie zysków i ja bałabym się wyjechać z taką firmą .Może na przyły rok się odważe i spróbuje ...Pozdrawiam!


Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
mam takie pytanie. MOja histroie po czescie znacie i tak sobie siedze i mysle ze chcialabym jeszcze raz sprobowac wyjechac na prkatyki do Grecji. Tym razem jednak jechalabym przez uczelnie. Myslice ze to dobry pomysl ??


---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

A Twoją historię to już znam na pamięć, nie ma chyba forum gdzie byś swoich opowieści nie zawarła ...

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
napisalam to na niektorych forach o podobnej tematyce i wklejam tutaj bo sie w sumie nic nie zmienilo. Poprostu temat jest dla mnie przykry .

z wiazku z tym ze dostaje maila z pytaniami na temat tych prkatyk. Mialam byc na prkatykach 4 miesiace a bylam 3 tygodnie. Okazalo sie ze po 3 tyogdniach pracuje zbyt wolno i dlatego mam isc do menagera zeby dal mi inna robote w hotelu . Tak mowil barman ktory sie mna opiekowa. Menager hotelu mi mowi ze pracy nie ma i ze mam wracac do domu, oczywiscie hoteli mi nie zapalci ze wzgledu na to ze mi kupili bilet lotniczy . Zadna z osob waznejszych bedacyh tam nie interesowala sie tym chociazby jak doajde na lotninsko. Jak rozmawialam z biurem to oni mi powiedzieli ze powodem mojego zwolnienia jest " spoznianie sie, bycie w zlym humorze i zbyt dlugie siedzenie na internecie' ( internet byl tam nasza jedyna rozrywka) zadna z osob bedacych w hotelu nigdy o tym nie wspomniala . Fakt faktem ze zrobilam zle , ze wyjechalam bez zadnych papierow na to ale maialam tego koszmaru dosyc , zrobili ze mnie tam smiecia ( w sumie po za prkatykantami , ktorzy tam byli i 3 barmanami i kucharza ktorzy jakos sie mna interesowali to nie bylo ludzi ktorych co kolwiek obchodzi po za pieniedzmi). Spakowalam swoje rzeczy i wrocilam do kraju ( bilet mialam oplacony przez nich) podejrzewam ze to byl prawdziwy powod , nie chcieli mi zaplacic bo jest kryzys dlatego znalezli smieszny powod i przyspozyli mi same nerwy. Juz na poczatku chodzily poglosy ze beda nas wczesniej do domu wysylac bo jest za duzo pracownikow a za malo gosci hotelowych. Menager z tego co wiem tez chcial zwolnic pokojowki wlasnie za to ze po 3 tygodniach za wolno sprzataja.
Wiele osob pewnie bedzie pisac ze pojechalam tam na wakacje czy cos , w takim razie mowie ze to byly moje najgorsze wakacje w zyciu. Pracowalam tak jak moglam i niektorzy byli zadowoleni z mojej pracy , goscie hotelowi darzyli mnie sympatia ale oni nie mieli nic do gadania.
Gdybym trafila do innego hotelu, gdzie kierwonictwo rozumie to ze na prkatykach sie dopiero uczy , to bym za rok pojechala z nowu . Bo to wszystko zalezy tylko od tego jak sie trafi w hotelu na ludzi. Moi znajomi jezdzili na prkatyki i mieli wszystko swietnie zorganizowane i wracali szczesliwi, PO roku jechali znowu .
A tak wogule to bylam w hotelu na Corfu Nissaki Beach Hotel

napisalm tutaj bo nie chce wiedcej dostawac maili dotyczacych tego wszystkiego. Jest mnostwo stron dotyczacych praktyk w grecji tak samo jak jest wiele opini pozytywnych i negatywnych.
Milka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 20:34   #19
LUCJA_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Thumbs up Dot.: Praktyki za granica

Witam wszystkie forumowiczki i forumowiczów

Pragnę podzielić się swoimi wrażeniami i doświadczeniami związanymi właśnie z udziałem w pracy wakacyjnej w Grecji, z których wróciłam kilka dni temu....
Zanim zdecydowałam się na wyjazd wcześniej nie czytałam forów ...pewnie dlatego wylądowałam w Hotelu Nissaki Beach na Korfu z explore the world, z którego przedwcześnie wróciła maudy.
Chciałabym w tym miejscu co nieco opowiedzieć o swoim wyjeżdzie do tego hotelu. Przede wszystkim wyspa przepiękna , myślę że jedna z najbardziej urokliwych w Grecji, zaś samą praktykę oceniam na PLUS. Klimatyzacji w pokoju nie było, ale przez ten fakt nie będę narzekać, ponieważ inne kwestie zakwaterowania zgadzały się z tym co na stronie podają: pokój 2-osobowy , z łazienką, tv i warunki może nie hotelu 5***** ,ale bardzo przyzwoite, wyżywienie naprawdę super : posiłki zawsze były ciepłe, urozmaicone , a napoje bez ograniczeń. Pracowałam jako kelnerka i na barze lipiec jest najgorszym miesiącem, bo najwięcej gości ,dlatego też to czas dłużej pracy ,ale i napiwków. Manager i przełożeni nie zmieniali się od kilku lat i naprawdę trudno mi zrozumieć ,że maudy nie ze swojej winy wróciła po 3 tygodniach, ponieważ manager był wyrozumiałym i sympatycznym człowiekiem, z którym nieraz my studenci mogliśmy pożartować, czy jak coś komuś nie pasowało ,to wyjaśnić.Nas była piątka z Polski, i 3 z nas zaproponowano powrót za rok. W każdym bądź razie ja jestem usatysfakcjonowana z moich wakacji, wróciłąm bogatsza o nowe doświadczenia, referencje , zaliczone praktyki, bo nie dodałam,że studiuje turystykę, opalona no i z zapasowym planem na wakacje za rok.Jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie Grecji, organizacji wyjazdu, itd.to zapraszam do kontaktu ze mną na prv.: lucja_nainska@wp.pl , Pozdrawiam Łucja.

Edytowane przez LUCJA_86
Czas edycji: 2010-09-03 o 20:35
LUCJA_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 23:16   #20
kaaasiaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Praktyki za granica

hej
odświeżam wątek ponieważ chciałabym pojechać właśnie na praktyki za granicę. Jestem na I roku turystyki i rekreacji . Uczelnia współpracuje z firmą która wysyła na praktyki właśnie do Grecji. Firma to The Tree. Byłyście może z nimi na praktykach? Bo niestety nie znam nikogo ze znajomych kto by tam był, ale nawet wykładowcy sobie to chwalili. Jeśli któraś z Was była na takim wyjeździe macie może jakieś porady, na co mam uważać ?
pozdrawiam serdecznie
kaaasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:04   #21
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Praktyki za granica

moja koleżanka była w Grecji z Tree 2 razy i była b.zadowolona mieli tam jakieś zmiany, że raz na rano raz na popołudnie praca i miejsca też różne - sala, recepcja, kuchnia. I dużo czasu wolnego na imprezowanie
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 15:20   #22
Desdemona
Raczkowanie
 
Avatar Desdemona
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z zielonej krainy.
Wiadomości: 55
GG do Desdemona
Dot.: Praktyki za granica

A ja chciałam się dowiedzieć, czy któraś z Was była na praktykach zagranicznych wchodzących w skład programu Erasmus? Z tego, co przeczytałam na stronie mojej uczelni, wygląda to tak, że student sam ma sobie znaleźć miejsce odbywania praktyk i otrzyma na to jakiś grant (tylko wtedy, gdy miejsce nie będzie organizacją związaną z UE i będzie w kraju, który bierze udział w programie Erasmus). Rodzaj praktyki musi być związany z kierunkiem studiów. Jestem na psychologii, ciężko mi coś znaleźć i nie wiem, czy w ogóle się kwalifikuję. Nie mam certyfikatu językowego (niby mogę mieć od lektora, bo uczęszczam na kurs), nie wiem, czy się dogadam. Jak u Was było z językiem? Nie wiem też, czy jeśli znajdę praktyki w mieście, gdzie mieszka moja siostra, to czy mogę mieszkać z nią, czy też jest to narzucone odgórnie? Słowem: same pytania. (: Jak coś wiecie, proszę o poratowanie. Dodam jeszcze, że chodzi mi o UK.
__________________
` Nim zaklniesz się, żeś jego
Drżąc przy tym i wzdychając,
A on ci miłość przysięgnie
Niczego już nie tając,
Pamiętaj tylko o tym, że
Jedno z was na pewno łże.

Edytowane przez Desdemona
Czas edycji: 2012-03-21 o 15:22
Desdemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 11:54   #23
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Praktyki za granica

Podbijam...zainteresowała m się praktykami, które organizuje firma Tee. Jestem po studiach, nie mogę znaleźć pracy w pl... czy któraś z Was była? Chodzi mi o praktyki w biurach, nie w hotelach.
Interesuje mnie jak to wygląda, czy jest ciężko oraz co jesli chodzi o zakwaterowanie itp, bo z tego co wyczytałam to oni mogą pomóc załatwić rodzinę goszczącą, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce... Te praktyki są bezpłatne albo bardzo mało płatne, prawda?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 19:39   #24
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Praktyki za granica

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
Podbijam...zainteresowała m się praktykami, które organizuje firma Tee. Jestem po studiach, nie mogę znaleźć pracy w pl... czy któraś z Was była? Chodzi mi o praktyki w biurach, nie w hotelach.
Interesuje mnie jak to wygląda, czy jest ciężko oraz co jesli chodzi o zakwaterowanie itp, bo z tego co wyczytałam to oni mogą pomóc załatwić rodzinę goszczącą, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce... Te praktyki są bezpłatne albo bardzo mało płatne, prawda?
Podbijam pytanie o Tee To jakaś firma krzak czy faktycznie coś robią? Chciałam zamówić ich katalog ale jest z 2008 roku więc raczej nie jest zbyt aktualny.

Znacie jeszcze inne tego typu firmy? Szczególnie interesowały by mnie te mające w swojej ofercie staże/praktyki związane z PR lub marketingiem.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 10:22   #25
Desdemona
Raczkowanie
 
Avatar Desdemona
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: z zielonej krainy.
Wiadomości: 55
GG do Desdemona
Dot.: Praktyki za granica

Jedyne, czym mogę Was poratować, to wyszukiwarka praktyk, którą udostępnia moja uczelnia albo gdzieś ją znalazłam, nie pamiętam. Dla mnie tam nic nie ma, ale może Wy znajdziecie. Wtedy jednak trzeba wszystko sobie organizować samemu.

http://www.placement-uk.com/pages/index.php (jak zapiszemy się do newslettera, to na maila będą nam przychodzić oferty z różnych dziedzin - jednak jak widać, dotyczy to tylko UK)
__________________
` Nim zaklniesz się, żeś jego
Drżąc przy tym i wzdychając,
A on ci miłość przysięgnie
Niczego już nie tając,
Pamiętaj tylko o tym, że
Jedno z was na pewno łże.
Desdemona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 20:04   #26
CAROLANGUE
Przyczajenie
 
Avatar CAROLANGUE
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Praktyki za granica

Gdyby ktoś jeszcze szukał, polecam ten post:
/link/
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-03-02 o 11:12 Powód: link
CAROLANGUE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-01 21:04:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.