Czy ktoś prowadzi sklep internetowy?? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-10, 17:13   #151
kamila0591
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 44
Sklep internetowy z odzieżą

Czy jest tutaj ktos kto prowadzi taki sklep ? Mam okazje uzyskac dofinansowanie z urzedu pracy i sie zastanawiam. Kusi bo nie trzeba oplacac lokalu tylko zus, ksiegowa i inne. Wiem ze jest tego duzo ale internet zawsze bedzie i zawsze ludzie beda tu robic zakupy. Czy to sie oplaca? Jakie hurtownie wybrac? Czy na chwile obecna ma to sens ?
kamila0591 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 23:08   #152
INTP
Przyczajenie
 
Avatar INTP
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19
Dot.: Sklep internetowy z odzieżą

Na allegro są bardzo niskie marże, coraz więcej ludzi kupuje bezpośrednio na alixpress. Pewnie wielu sprzedawców z allegro też tam kupuje. Jednak nie polecam tego typu działalności.

Edytowane przez INTP
Czas edycji: 2015-09-12 o 23:19
INTP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 18:10   #153
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Zastanawiam sie nad otwarciem sklepu internetowego, mam bloga którego miesięcznie odwiedza około 70-100 tys różnych osób ( w tym regularnych uzytkowników około 25 tys) - i z tematyką związaną z blogiem chciałabym ten sklep otworzyć. Na tę chwilę tylko rozważam, nie podjęłam żadnej decyzji. Myślę, ze gdybym reklamowała produkty ze sklepu na blogu to miałabym szanse na dobry start. Ale tego oczywiście nie wiem, moge pogdybać.

Dlatego tez piszę tutaj, może ktoś podzieli się informacjami, jak to wygląda w praktyce, ile przychodu może wygenerować sklep dzięki przejściom z bloga. Wiem, że wszyscy nie kupią, ale z doświadczenia też wiem, że reklamy na blogach są niezykle skuteczne i reklamdawcy sporo placą za reklamy czyli musi się im to opłacać.

Podpowie coś ktoś? Myślę w dobrym kierunku czy lepiej się w to nie pakowac?
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 12:04   #154
kattbienias
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 49
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Przy takim ruchu możesz śmiało otwierać sklep. Koszt uruchomienia wyniesie Ciebie koło 1000 zł, nie licząc zakupu asortymentu. Mój sąsiad mi stworzył sklep i naprawdę nie narzekam na biznes. Najważniejsze jest utrzymanie wysokiego poziomu konwersji ( stosunek sprzedaży do odwiedzin). Nie wiem, w jakim asortymencie operujesz, jednakże przy takim ruchu spokojnie powinnaś sprzedać dość sporo produktów.
kattbienias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 18:29   #155
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Cytat:
Napisane przez kattbienias Pokaż wiadomość
Przy takim ruchu możesz śmiało otwierać sklep. Koszt uruchomienia wyniesie Ciebie koło 1000 zł, nie licząc zakupu asortymentu. Mój sąsiad mi stworzył sklep i naprawdę nie narzekam na biznes. Najważniejsze jest utrzymanie wysokiego poziomu konwersji ( stosunek sprzedaży do odwiedzin). Nie wiem, w jakim asortymencie operujesz, jednakże przy takim ruchu spokojnie powinnaś sprzedać dość sporo produktów.
mam bloga kulinarnego, więc myślę ze artykuły kuchenne (wałki, patelnie, kubki itp) ale tutaj jest tak ogromna konkurencja, ze tez bedzie cieżko a jak to na tę chwilę z kasami fiskalnymi wygląda? masz ryczałt czy czy normalny podatek?
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 18:10   #156
EwelinaBobek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

kasa fiskalna do takiego sklepu jest wymagana?>
__________________
reklama
EwelinaBobek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 08:31   #157
SylwCia9114
Raczkowanie
 
Avatar SylwCia9114
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 118
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Cytat:
Napisane przez EwelinaBobek Pokaż wiadomość
kasa fiskalna do takiego sklepu jest wymagana?>

W przypadku bycia Vatowcem - możesz rozliczać się bezrachunkowo - zestawienia sprzedaży na koniec miesiąca w excelu + podbicie księgowej, lub faktury na osobę fizyczną/firmę. Kasa fiskalna może być, ale nie musi. Obecnie oferowane są platformy sklepowe przez co nie musisz stawiać na włanym serwerze i własnym kodzie. Wykupujesz abonament z gotowcem i konfigurujesz pod siebie. Bycie w Vacie pozwala na handel z wiekszymi kontrahentami np zasilanie restauracji itp.

Popatrz sobie na oferty startupowe - tj miejsca w inkubatorach ok 250 zł/miech dostajesz osobowość prawną, księgową pomoc i prawniczą. Jak Ci biznes nie wyjdzie zamykasz bez konsekwencji - bez obciążeń ZUS, US Itp. Np Twój startup, aip - te najgodniejsze polecenia. Popatrz, poczytaj. Sklep internetowy fajna sprawa
SylwCia9114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 08:52   #158
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Forma rozliczenia to jedno, ale dowód sprzedaży dla klienta to coś zupełnie innego. Sprzedawca ma obowiązek wydać towar z dowodem zakupu w przypadku osoby fizycznej - może to być paragon z kasy fiskalnej albo faktura vat. Niemniej jednak dowód zakupu być musi.

Co do wyniku finansowego i zysku to trzeba dobrze skalkulować marżę, w zależności od produktu / usługi wysokość marży może się różnić, nie musi być stała dla całego asortymentu. A zysk, wiadomo, to wynik finansowy po uwzględnieniu kosztów działalności w przychodach. No i trzeba pamiętać jeszcze o dochodowym, płaconym od zysku. Przy niskich wynikach może okazać się, że po zapłaceniu dochodowego, w kieszeni zostaje nie wiele.

Najlepiej zbadać zaangażowanie użytkowników próbną sprzedażą pojedynczego produktu lub usługi, tylko pamiętaj o wykazaniu tego w rozliczeniu rocznym, jeśli taką próbę przeprowadzisz jako osoba fizyczna a nie w ramach DG
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 12:51   #159
Papi_27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Trudno ocenić zaangażowanie i skłonność Czytelników do zakupów. Ale przy całkiem sporej liczbie UU jest szansa na biznes Konkurencja jest spora, zależy jakie marże będziesz mieć, ale myślę, że szanse mogą być całkiem spore i z czasem Ci się rozkręci. Wiele chyba nie ryzykujesz 3mam kciuki! Powodzenia
Papi_27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 14:22   #160
milosznowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Z tym sklepem internetowym nie jest tak łatwo.. aby w ogóle wejść w internet trzeba mieć dobrych specjalistów od marketingu, pozycjonowania i w ogóle trzeba wiedzieć jak poruszać się w tym środowisku. Co więcej konkurencja jest już tak ogromna, że możecie zapomnieć o startowaniu ze sklepem z odzieżą czy kosmetykami. Trzeba mieć ogromne fundusze aby podołać w tych branżach.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-10-16 o 15:51 Powód: Link.
milosznowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 06:56   #161
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

A ja bym nie demonizowała, wszystko zależy od pomysłu na zbudowanie lojalności klienta - coraz więcej osób z mojego otoczenia jest w stanie zapłacić za produkt wyższą cenę niż w większości sklepów, dlatego że są przez ten sklep "zaopiekowani" w wielu innych obszarach konsumenckich. Także miejsce będzie zawsze. A pierwszy zadowolony klient przyprowadzi kolejnych, tylko małymi kroczkami. Oczywiście kwestie marketingu są istotne, ale nawet najlepszy marketing poza dużym ruchem może nie przełożyć się na sprzedaż.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 18:42   #162
Fadella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Na pewno dobry kierunek, myślę ze wielu znajomych z bloga odwiedzi sklep ( ważna jest branża czy będzie podobna do tematyki bloga). Ja zaczęłam od sklepu zdobywając linki za duże pieniądze, które jednak na klientów się nie przełożyły. Teraz dopiero będę zakładać blog lub kilka bo to konieczne ale pewnie wiele czasu minie zanim go zaczną odwiedzać bo w blogach tez konkurencja duża, pewnie nie mniejsza niż w sklepach internetowych. Ale życzę powodzenia.
Fadella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 10:18   #163
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

A jak się przebić ze swoimi produktami? Na rynku handlu elektronicznego jest coraz ciaśniej.
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 16:27   #164
barbara_kzo
Raczkowanie
 
Avatar barbara_kzo
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 53
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Zacznij może od fp na fb i zobacz czy znajda się klienci
__________________
Tańsze kosmetyki - Blog
barbara_kzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 07:34   #165
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: sklep internetowy, ile uzytkowników by zacząć zarabiać?

Cytat:
Napisane przez mbrs Pokaż wiadomość
A jak się przebić ze swoimi produktami? Na rynku handlu elektronicznego jest coraz ciaśniej.
Ja bym proponowała pobiegać bo blogach marketingowych i stworzyć dla siebie najlepszy plan działania - moim zdaniem warto myśleć długofalowo. FB na start to dobry pomysł ale jak w każdym przypadku potrzebny jest viral i płatna reklama. Poczytaj o adwords. Niestety, ale bez zainwestowania środków w reklamę, przy dużej konkurencji i w dodatku bez ambasadorów marki wybicie się jest bardzo trudne.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 11:32   #166
durdzin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Odzieżowy sklep internetowy...

Ja zdecydowanie polecam nowy sklep, ale z odjechanymi cenami
xxx

Mają oczywiście ubrania damskie, galanterię, dodatki. Rzeczy dla dziecka, do domu. Ceny ekstra. Są też na facebooku

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-01-22 o 12:48 Powód: reklama i nie na temat
durdzin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 11:33   #167
durdzin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: sklep internetowy, pomoc.

Ja zdecydowanie polecam nowy sklep, ale z odjechanymi cenami
xxx

Mają oczywiście ubrania damskie, galanterię, dodatki. Rzeczy dla dziecka, do domu. Ceny ekstra. Są też na facebooku

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-01-22 o 12:47 Powód: reklama i nie na temat
durdzin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 19:03   #168
Qfelicjanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 32
Dot.: Odzieżowy sklep internetowy...

Akurat z tymi środkami przeznaczonymi na start samego uruchomienia to bym nie przesadzała. Sama przechodziłam tą samą drogę i np. korzystając z różnych usług esprzedaży można na spokojnie za darmo uruchomić sklep, a dopiero jak się będzie rozrastał to wykupować abonamenty, które też nie są wcale drogie.
Qfelicjanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 21:16   #169
iincognito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Odzieżowy sklep internetowy...

Sklep internetowy zawsze! Jest niby tego dużo lecz trafiając w odpowiednią grupę odbiorców można reklamą pantoflową zyskać dużo klientów. Stosuj metodę 3xc Cena czyni cuda!
__________________
Naklejki do pokoju dziecka
iincognito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-12, 18:00   #170
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Chce założyć internetowy sklep z ubraniami ale mam wątpliwości

Konkurencja na internetowym rynku odzieżowym jest duża. Nie przebijesz darmowych przesyłek i odsyłek, cen, promocji itd. Musiałabyś mieć jakiś bardzo oryginalny, nigdzie indziej niedostępny towar, znaleźć sobie niszę. Trudne. I masz zdecydowanie za mały budżet. Sam e-sklep, dobrze, płynnie działający to jest spory wydatek. To już nie te czasy, że klient będzie się chciał męczyć z byle jak działającą stroną.

Zacznij od Allegro i zobacz jak Ci idzie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-03-12 o 18:02
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 20:42   #171
chocaholic
Wtajemniczenie
 
Avatar chocaholic
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 818
szukam

nieaktualne
__________________

Edytowane przez chocaholic
Czas edycji: 2017-03-14 o 12:07
chocaholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 19:44   #172
chocaholic
Wtajemniczenie
 
Avatar chocaholic
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 818
Dot.: szukam wspólniczki - sklep internetowy z ubraniami

nieaktualne
__________________

Edytowane przez chocaholic
Czas edycji: 2016-04-15 o 09:09
chocaholic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 11:13   #173
drozdobyx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 18
sklep internetowy

Cześć,
Planuje założenie sklepu internetowego odzieżowego . Na stronie sklepu będą się znajdować wzory nadruków, które później umieścimy na koszulce. Nie wiem jak zrobić z płatnościami online, z którego systemu skorzystać. Wiem,że najbardziej popularne są Dotpay i PayU. Możecie mi napisać, z którego wy korzystacie? i jakie są zalety?


Jestem tutaj nowa, więc jeśli temat się powtórzył to z góry przepraszam.
drozdobyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 16:35   #174
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: sklep internetowy

Cytat:
Napisane przez drozdobyx Pokaż wiadomość
Cześć,
Planuje założenie sklepu internetowego odzieżowego . Na stronie sklepu będą się znajdować wzory nadruków, które później umieścimy na koszulce. Nie wiem jak zrobić z płatnościami online, z którego systemu skorzystać. Wiem,że najbardziej popularne są Dotpay i PayU. Możecie mi napisać, z którego wy korzystacie? i jakie są zalety?


Jestem tutaj nowa, więc jeśli temat się powtórzył to z góry przepraszam.
Lepiej mieć do wyboru kilka opcji płatności online, niżeli jedną- to na pewno. Paypal jest międzynarodowy, więc jak chcecie mieć klientów nie tylko z kraju, to taką opcję też warto by mieć.

Z PayU to korzystam tylko i wyłącznie na Allegro, w innym wypadku nie miałam z nim do czynienia.
W 3/4 zakupach korzystam ze wspomnianego PayPal, który bardzo sobie chwalę.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-19, 21:02   #175
iincognito
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: sklep internetowy

Ja korzystam z tpay i nie narzekam.
__________________
Naklejki do pokoju dziecka
iincognito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 11:01   #176
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: sklep internetowy

Cytat:
Napisane przez Justyna1980_K Pokaż wiadomość
Hej, ja często korzystam z płatności dotpay i jeszcze mi się nie zdarzyło,żeby był jakiś problem. Fajna jest opcja Ferbuy gdzie możesz coś kupić teraz a zapłacić później- to jest czasami bardzo przydatne
Czy korzystałaś z tego Ferbuy?
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 14:03   #177
Aga_xoxo
Przyczajenie
 
Avatar Aga_xoxo
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 20
Dot.: sklep internetowy

Ja akurat korzystam z PayU i sklep mam stworzony w woocommerce na wordpressie i nie narzekam, aczkolwiek trzeba się umieć poruszać w wordpressie i woocommerce żeby coś takiego stworzyć.
__________________
Mikroreklama

"Licz na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze"
Aga_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 17:01   #178
Samantha32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Sklep internetowy

Witam
dziewczyny prowadzicie może sklep internetowy, jakie są Wasze wrażenia?
Samantha32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-15, 10:09   #179
zulka_kulka
Przyczajenie
 
Avatar zulka_kulka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Pierwszy sklep internetowy - jaką wybrać platformę?

Cześć !

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad otworzeniem sklepu internetowego z naturalnymi kosmetykami. To miałby być taki biznes po godzinach na początek, a jak się uda rozkręcić to i może na pełen etat.

Czy któraś z Was prowadzi sklep internetowy i chciałaby udzielić mi kilku porad na start?

Przede wszystkim nie mogę się zdecydować na jakiej platformie postawić swój sklep. Widziałam oferty shoper, shoplo, esklep na home.pl, ale zupełnie nie znam się na temacie i potrzebuje porady. Macie może jakieś doświadczenia w tym temacie? Co wybrać, na co zwrócić uwagę itd.

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informację.
zulka_kulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-16, 12:53   #180
jaga777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czy ktoś prowadzi sklep internetowy??

Hej ! w zeszłym roku otwarłam swój sklep z odzieżą z początku szło ciężko, bo nie byłam rozpoznawalna ciężko było się przebić. Później czytałam poradnik jak to robić i okazało się, że miałam słaby adres siedziby. W Polsce największe dochody mają firmy z Warszawy. Załatwiłam sobie /reklama/ i moje zyski od razu skoczyły do góry. Podaję Ci link, może się przydać jeśli na poważnie myślisz o własnym sklepie internetowym /reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2018-11-16 o 16:02 Powód: reklama
jaga777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-08 13:55:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.