masaż twarzy - działa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-20, 16:33   #1
Claudia___1
Przyczajenie
 
Avatar Claudia___1
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Lightbulb

masaż twarzy - działa?


Hej! Ostatnio sporo czytałam o masażach twarzy i ich działaniu. Powiem szczerze, że w temat wkręciła mnie przyszła teściowa. Ma bzika na punkcie dbania o cerę i tych wszystkich cudów anty-aging. Osobiście trochę w to nie wierzę, żeby masaż twarzy miał takie duże znaczenie jeśli chodzi o np. działanie przeciwzmarszczkowe. Ale artykułów o tym jest masa, np. xxx - ulubiona stronka teściowej
Szukam czegoś na temat masażu twarzy w przypadku cery tłustej/trądzikowej. Wierzycie w ogóle w takie czary? Macie jakieś doświadczenia?

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-10-23 o 14:13 Powód: link
Claudia___1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-20, 17:02   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: masaż twarzy - działa?

Cytat:
Napisane przez Claudia___1 Pokaż wiadomość
Hej! Ostatnio sporo czytałam o masażach twarzy i ich działaniu. Powiem szczerze, że w temat wkręciła mnie przyszła teściowa. Ma bzika na punkcie dbania o cerę i tych wszystkich cudów anty-aging. Osobiście trochę w to nie wierzę, żeby masaż twarzy miał takie duże znaczenie jeśli chodzi o np. działanie przeciwzmarszczkowe. Ale artykułów o tym jest masa, np. xxx - ulubiona stronka teściowej
Szukam czegoś na temat masażu twarzy w przypadku cery tłustej/trądzikowej. Wierzycie w ogóle w takie czary? Macie jakieś doświadczenia?
Masaże działają raczej na poprawę owalu twarzy i jędrności, a nie stricte przeciwzmarszczkowo. Zresztą zmarszczki to jest akurat najmniejszy problem związany ze starzeniem, bardziej postarzają obwisy i działanie grawitacji oraz nierówny koloryt.

To nie są żadne czary, chyba że czarami nazwiesz też chodzenie do masażystów czy na siłownię.
Masaży nie dobiera się do cery tłustej czy suchej tylko na konkretny problem. Jak masz chomicze policzki to masaż jest taki sam dla cery suchej jak i tłustej.
Jedyne na co trzeba uważać przy tłustej i trądzikowej cerze to to, że w niektórych przypadkach masaż może powodować wysyp niedoskonałości. W innych przypadkach może jednak okazać się pomocny w zapobieganiu zanieczyszczania się cery (sebum łatwiej opuszcza pory).

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-10-23 o 14:14 Powód: link
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-21, 17:21   #3
Claudia___1
Przyczajenie
 
Avatar Claudia___1
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 10
Dot.: masaż twarzy - działa?

Dzięki za odpowiedź! Szukam czegoś co poskromi "świecenie się" mojej cery... Bardzo ciężko to opanować, wszystkie matujące kosmetyki tylko zatykają pory, a nie w tym rzecz.
Claudia___1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-22, 04:47   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: masaż twarzy - działa?

Cytat:
Napisane przez Claudia___1 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź! Szukam czegoś co poskromi "świecenie się" mojej cery... Bardzo ciężko to opanować, wszystkie matujące kosmetyki tylko zatykają pory, a nie w tym rzecz.
Masażem tego na pewno nie osiągniesz. To w ogóle nie ta kategoria problemów.
Polecam bibułki lub chusteczki matujące. W ciągu prawie 20 już lat zmagania się z tłustą cerą nie znalazłam nic skuteczniejszego a jednocześnie tak prostego w stosowaniu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-22 05:47:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.