Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-11, 20:46   #301
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale regulowałaś i mierzyłaś pH? Bo w recepturach z Mazideł nie ma składników podnoszących pH, trzeba samemu uregulować (np. sodą).
tak, regulowałam sodą oczyszczoną i sprawdzałam papierkami lakmusowymi piszcie szybko czy zmywać czy nie bo właśnie nałożyłam
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 22:29   #302
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
tak, regulowałam sodą oczyszczoną i sprawdzałam papierkami lakmusowymi piszcie szybko czy zmywać czy nie bo właśnie nałożyłam
Nie zmywać.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 13:46   #303
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Wczoraj ukręciłam peeling enzymatyczny na bazie kwasów owocowych AHA 50 C.I.

Przepis podano mi w sklepie internetowym, na forum nikt się nie pokusił. A ja koniecznie chciałam coś z tego ukręcić, bo skoro już kupiłam i leży w lodówce...

pierwszy przepis który wykonałam jest zalecany dla osób nie przyzwyczajonych do kwasów, delikatny

Aby uzyskać produkt o 10% stężeniu kwasu AHA (dla skóry delikatnej, nieprzyzwyczajonej do kwasów) należy użyć:
- AHA 50 C.I.: 20%
- kwas hialuronowy/hydromanil: 10%
- wodę: 70%

Całość mieszamy i nakładamy na buzię, po 20 minutach zmywamy i
nakładamy najlepiej serum olejowe (mieszanka olejów lub jeden wybrany), natomiast
na serum można położyć glinkę, błoto lub maskę algową, a po 30
minutach zmyć.

Proste czyli tak jak lubię, dla początkujących. Troszkę nie pasuje mi konsystencja, jest bardzo rzadka. Na szczęście nie spływała zbytnio, dało radę nałożyć cieniutką warstwę.

Pytanie do zaawansowanych, co myślicie o tym przepisie? Czy mogłabym go czymś zagęścić, bym mogła nałożyć grubszą warstwę, a może jest to niewskazane?

Peeling wygładził buzię, ożywił ją, z czego jestem bardzo zadowolona. Raczej nie rozpuścił, usunął drobnych skórek, ani zaskórników w wierzchniej warstwie.
Czy peeling enzymatyczny z mazideł jest mocniejszy? Ten na bazie bure... nie pamiętam nazwy ale na pewno wiecie o co kaman.

Czy ten kwas jest na tyle drażniący, że konieczne jest stosowanie wysokich filtrów po jego użyciu?

i przepis na mocniejsze wersje wg sklepu:

Aby uzyskać produkt o 30% stężeniu kwasu AHA (dla cery już przyzwyczajonej do kwasów, np. po stosowaniu toniku z AHA lub wcześniejszych zabiegach) należy użyć:
- AHA 50 C.I.: 60%
- kwas hialuronowy/hydromanil: 10%
- wodę: 30%

Edytowane przez lejla11
Czas edycji: 2012-04-17 o 10:39
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 23:07   #304
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

ja jeszcze ostatnie pytanie - czy z wcześniej opisanym tonikiem z kwasu migdałowego 5% (pH 4, 10% hydromanilu, 0,5% konserwantu) mogę używać inne produkty z kwasami? mam maść acne derm, odstawiłam ją odkąd używam toniku, ale dla pewności wolę się spytać czy to zasadne?
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 23:15   #305
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
ja jeszcze ostatnie pytanie - czy z wcześniej opisanym tonikiem z kwasu migdałowego 5% (pH 4, 10% hydromanilu, 0,5% konserwantu) mogę używać inne produkty z kwasami? mam maść acne derm, odstawiłam ją odkąd używam toniku, ale dla pewności wolę się spytać czy to zasadne?
Wszystko zależy od "wytrzymałości" Twojej skóry.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 23:31   #306
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

ale ogólnie są jakieś przeciwskazania do mieszania kwasów na twarzy? bo w acne derm również są jakieś delikatne kwasy. głównie chodzi mi o szybkie rozjaśnienie przebarwień, skóra jest bardzo jasna, więc w sumie raczej białe przebarwienia nie byłyby problemem.
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 12:05   #307
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
ale ogólnie są jakieś przeciwskazania do mieszania kwasów na twarzy? bo w acne derm również są jakieś delikatne kwasy. głównie chodzi mi o szybkie rozjaśnienie przebarwień, skóra jest bardzo jasna, więc w sumie raczej białe przebarwienia nie byłyby problemem.
Właśnie też mnie tgo nurtuje zbieram się do ukręcenia kiegoś kremu z mixem kwasów ale nie mam pojęcia w jakim % i jakie połączyc ze sobą mam migdała salicyla LHA i glukolaktana a i kwas jabłkowy i mlekowy.NA ZSK są przepisy ale na osobne kremy a mi się marzy cosik w jednym np dwa lub trzy kwasy z bezpiecznym stężeniem
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 13:54   #308
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kwasy można łączyć, nie ma przeciwwskazań. Osobiście nie polecam mieszania na starcie aż tylu rodzajów. Wybrałabym 1-2 i zaczynała od 5%-7%. Tak jak w przypadku innych składników najlepiej trzymać się zasady "nie wszystko na raz". Zwłaszcza toniki z kwasami w wyższych stężeniach mogą powodować bardzo kapryśne reakcje skóry. Wszystko zależy od cery.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 17:31   #309
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

no to ja melduję, jak ktoś ciekawy, że póki co tonik 5% z kwasu migdałowego i acne derm się nie gryzą u mnie
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 21:09   #310
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

witam

Ja jedynie mieszam żel hialuronowy z olejkiem i daję na buzię, albo dosypuje coś do masek/odżywek, albo rozrabiam glinkę z hydrolatem i olejkiem, tyle mojego hand-made.

Ale stwierdziłam, że czas w końcu nabrać doświadczenia i pozwolę sobie zadać pytanie:

czy ten ekstrakt: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...ku-granatu/357 rozpuści się w olejach? bo chyba raczej nie

bo chciałam sobie zrobić mieszankę olejów- arganowy, tamanu, macadamia i sypnąć do tego ten granat. Taka moja mieszanka olejów do używania z żelem hialuronowym.

Bo jeśli nie to co? muszę rozpuścić w hyrolacie i potem zmieszać z olejami? co oczywiście się nie połączy i trzeba będzie wstrząsać?

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Najprostszą naturalną mgiełkę otrzymasz wlewając wybrany hydrolat do butelki z atomizerem.
dokładnie, te wszystkie avonowe psikadła się chowają przy nawet samym hydrolacie z atomizerem

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

milabeata86, dokałdnego przepisu nie znam ale sama możesz popróbować z kombinacją woda + alkohol + olejki eteryczne
Przykład
czyli same olejki eteryczne w hydrolacie się nie rozpuszczą?
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 21:14   #311
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
witam

Ja jedynie mieszam żel hialuronowy z olejkiem i daję na buzię, albo dosypuje coś do masek/odżywek, albo rozrabiam glinkę z hydrolatem i olejkiem, tyle mojego hand-made.

Ale stwierdziłam, że czas w końcu nabrać doświadczenia i pozwolę sobie zadać pytanie:

czy ten ekstrakt: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...ku-granatu/357 rozpuści się w olejach? bo chyba raczej nie

bo chciałam sobie zrobić mieszankę olejów- arganowy, tamanu, macadamia i sypnąć do tego ten granat. Taka moja mieszanka olejów do używania z żelem hialuronowym.

Bo jeśli nie to co? muszę rozpuścić w hyrolacie i potem zmieszać z olejami? co oczywiście się nie połączy i trzeba będzie wstrząsać?

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------



dokładnie, te wszystkie avonowe psikadła się chowają przy nawet samym hydrolacie z atomizerem

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------



czyli same olejki eteryczne w hydrolacie się nie rozpuszczą?
Tak W sumie ja wolę takie, bo jak dodam jakiegoś emulgatora, to jeśli mi się nie rozwarstwi, to zostawia jakieś takie nieprzyjemne na buzi i kij. Dwufazówka lepsiejsza dla mnie.

Nie. P-4C z ZSK zmiesza ci olejek eteryczny z czymś (wodą, hydrolatem) na klarowny roztwór.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-14, 22:51   #312
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
1)Tak W sumie ja wolę takie, bo jak dodam jakiegoś emulgatora, to jeśli mi się nie rozwarstwi, to zostawia jakieś takie nieprzyjemne na buzi i kij. Dwufazówka lepsiejsza dla mnie.

Nie. P-4C z ZSK zmiesza ci olejek eteryczny z czymś (wodą, hydrolatem) na klarowny roztwór.
Dziękuje bardzo za odpowiedź

Więc zrobię dwufazówkę (moja twarz nie przepada za wszelkimi zbytecznymi dodatkami)

Jak rozumiem trwałość 2 tygodnie w lodówce albo trzeba dodać konserwant, tak?

I przy następnej okazji wezmę p-4c.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 07:54   #313
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Hydrolaty sa konserwowane, a oleje tez maja jakas tam swoja wartosc, ale nie wiem, jak to sie ma, jak sie do nich cos doda i razem wymiesza...
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:08   #314
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Czy ekstrakt z pin bark rozpuszcza Wam się całkowicie czy widać ,,kropeczki"? Bo ja robię już drugi raz serum i nie jestem w stanie go wymieszać - nie rozuszcza się też w trakcie stania w lodówce. Hydrolat miał temp. pokojową, nawet lekko ogrzałam wcześniej zlewkę.
Robię to: http://mazidla.com/receptariusz/29/2...zajow-cer.html
I drugie pytanie - czy myślicie, że mogłabym do tego dorzucić trochę ekstraktu z truskawki? Mam sporą ilość i nie wiem co z nim robić już.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:51   #315
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

nikt nie ma doświadczenia z kwasami owocowymi?
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:00   #316
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
Ale stwierdziłam, że czas w końcu nabrać doświadczenia i pozwolę sobie zadać pytanie:

czy ten ekstrakt: http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...ku-granatu/357 rozpuści się w olejach? bo chyba raczej nie

bo chciałam sobie zrobić mieszankę olejów- arganowy, tamanu, macadamia i sypnąć do tego ten granat. Taka moja mieszanka olejów do używania z żelem hialuronowym.

Bo jeśli nie to co? muszę rozpuścić w hyrolacie i potem zmieszać z olejami? co oczywiście się nie połączy i trzeba będzie wstrząsać?[COLOR="Silver"]
Hej Jeśli mieszanke olejów stosujesz z żelem hialuronowym spróbuj w niewielkiej porcji żelu rozmieszać akstrakt z granatu. Ten ekstrakt rozpuszcza sie w wodzie więć w żelu też powinien .
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 11:23   #317
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Hydrolaty sa konserwowane, a oleje tez maja jakas tam swoja wartosc, ale nie wiem, jak to sie ma, jak sie do nich cos doda i razem wymiesza...
Mam jeszcze zamiar dodać żel hialuronowy do tego, nawet znalazłam przepis z taką opcją.
I właśnie w tym przepisie nakazują trzymać to w lodówce i zużyć w ciągu dwóch tygodni.
I tak zrobię mała porcję, żeby zobaczyć jak to będzie na mnie działać i czy w części olejowej dać takie oleje czy inne.

Ew potem zrobię z dodatkiem alantoiny i czymś może jeszcze.

Tylko mam inną wątpliwość, granat ma dużo witaminy c, a np olej z rokitnika żelazo, a tego się chyba nie powinno łączyć.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Hej Jeśli mieszanke olejów stosujesz z żelem hialuronowym spróbuj w niewielkiej porcji żelu rozmieszać akstrakt z granatu. Ten ekstrakt rozpuszcza sie w wodzie więć w żelu też powinien .
dziękuję za odpowiedź, sama już nie wiem czy w żelu samym czy z dodatkiem hydrolatu
Będę mieszać to samo mi wpadnie do głowy wpadnie jak to ma wyglądać.
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 12:45   #318
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Nie mam pojecia, co sie z soba powinno laczyc, a co nie. Jest gdzies watek na Wizazu na ten temat, poszukaj.

Mi sie ekstrakty owocowe rozpuszczaja calkowicie. Z banana tylko takie czarne kropeczki plywaja, ale najwyrazniej tak ma byc, bo podwyzszona temperatura nic nie daje.
Mocznik potrafi wytracac ekstrakty, mialam raz ta "przyjemnosc"
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 14:18   #319
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Czy ekstrakt z pin bark rozpuszcza Wam się całkowicie czy widać ,,kropeczki"? Bo ja robię już drugi raz serum i nie jestem w stanie go wymieszać - nie rozuszcza się też w trakcie stania w lodówce. Hydrolat miał temp. pokojową, nawet lekko ogrzałam wcześniej zlewkę.
Pine bark nie rozpuszcza się dobrze w wodzie. Powiedziałabym nawet, że w ogóle się nie rozpuszcza, tylko rozprasza. Bez rozpuszczalników (np. glikol, etanol) właściwie nie ma sensu go stosować, bo drobinki będą się osadzać na skórze, zamiast w nią wnikać. Porcję ekstraktu najlepiej rozrobić z małą ilością rozpuszczalnika i dopiero dodać do reszty.

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Hej Jeśli mieszanke olejów stosujesz z żelem hialuronowym spróbuj w niewielkiej porcji żelu rozmieszać akstrakt z granatu. Ten ekstrakt rozpuszcza sie w wodzie więć w żelu też powinien .
Niestety również w przypadku tego ekstraktu rozpuszczalność w wodzie jest pobożnym życzeniem. Podejrzewam, że w żelu tym bardziej się nie rozpuści. Ale możesz sprawdzić. Ekstrakt z wina, który w wodzie ma się rozpuszczać bardzo łatwo, w żelu HA mi się nie rozpuścił.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 18:10   #320
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Pine bark nie rozpuszcza się dobrze w wodzie. Powiedziałabym nawet, że w ogóle się nie rozpuszcza, tylko rozprasza. Bez rozpuszczalników (np. glikol, etanol) właściwie nie ma sensu go stosować, bo drobinki będą się osadzać na skórze, zamiast w nią wnikać. Porcję ekstraktu najlepiej rozrobić z małą ilością rozpuszczalnika i dopiero dodać do reszty.
.
Skąd więc taki przepis na mazidłach?
Lorri, a może być spirytus? i ile na tą porcję? 1ml wystarczy? I czy jak dodam teraz to coś poprawi?

A zrobiłam podwójną porcję
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 17:02   #321
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Kochane, potrzebuję rady Chciałabym ukręcić tonik nawilżający (NMF,gliceryna,pantenol,a lantoina, HA/hydromanil, woda dest/hydrolat) i do tego olejek arganowy.
Moje pytanie: czy konieczne jest dodanie emulgatora, czy wystarczy wstrząsnąć przed użyciem? Dodam, że chcę rozpylać tonik atomizerem(żeby nie marnować na waciku)
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:14   #322
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Skąd więc taki przepis na mazidłach?
Lorri, a może być spirytus? i ile na tą porcję? 1ml wystarczy? I czy jak dodam teraz to coś poprawi?

A zrobiłam podwójną porcję
Ja się ciągle dziwię tym informacjom o "rozpuszczalności" niektórych ekstraktów w wodzie. Jeśli coś pływa w roztworze niczym fusy w kawie, to nie ma mowy o całkowitej rozpuszczalności i na skuteczność antyoksydacyjną ekstraktu nie ma co liczyć (a w każdym razie będzie ona bardzo ograniczona). Wystarczy do porcji ekstraktu dodać trochę glikolu butylenowego, żeby zobaczyć różnicę.

Niestety teraz już dolewanie rozpuszczalnika raczej nie pomoże.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 23:21   #323
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

A mi dziewczyny w hydrolacie się wszystkie ekstrakty ładnie rozpuszczają


Mam pytanie do Was dziewczyny, bo chcę zrobić tonik z kwasem migdałowym, ale oczywiście zapomniałam zamówić papierki wskaźnikowe i nie wiem jak teraz sprawdzić Ph, a raczej przez jakiś czas nie będę nic zamawiać
Kupię je gdzieś stacjonarnie? Albo czy wiecie ile dodać sody, aby wyregulować Ph w tym przepisie z mazideł, na tonik 5% z hydromanilem
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 06:24   #324
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
. Wystarczy do porcji ekstraktu dodać trochę glikolu butylenowego, żeby zobaczyć różnicę.

Niestety teraz już dolewanie rozpuszczalnika raczej nie pomoże.
No trudno, dobrze, że dopytałam w końcu.
Czy to tylko gl.butylenowy może być czy coś innego?
Mam wysyp po gl. propylenowym - butylenowego nie próbowałam, ale się boję
Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A mi dziewczyny w hydrolacie się wszystkie ekstrakty ładnie rozpuszczają


Mam pytanie do Was dziewczyny, bo chcę zrobić tonik z kwasem migdałowym, ale oczywiście zapomniałam zamówić papierki wskaźnikowe i nie wiem jak teraz sprawdzić Ph, a raczej przez jakiś czas nie będę nic zamawiać
Kupię je gdzieś stacjonarnie? Albo czy wiecie ile dodać sody, aby wyregulować Ph w tym przepisie z mazideł, na tonik 5% z hydromanilem
To nie wiem jak to robisz
Papierki w sklepie z art. chemicznymi, typu próbki, miarki - w każdym mieście większym jest. Polecam zrbić od razu większe zakupy, bo cały sprzęt jest dużo tańszy niż w mazidlanych sklepach
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:25   #325
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość

To nie wiem jak to robisz
Papierki w sklepie z art. chemicznymi, typu próbki, miarki - w każdym mieście większym jest. Polecam zrbić od razu większe zakupy, bo cały sprzęt jest dużo tańszy niż w mazidlanych sklepach
No własnie nie wiem jak, to jest, zawsze jak robię sobie tonik z hydrolatu i dodaję ekstrakt, to wszystko się ładnie rozpuszcza
Może to też zasługa, że dodaję czasami hydromanil, HA itp., sama nie wiem.
Nie jestem jakoś bardzo w tym wszystkim obeznana, sugerowałam się tym co było napisane na mazidłach, że ekstrakty rozpuszczają się w wodzie i póki co zawsze mi się rozpuściły

I dziękuję za informację, poszukam gdzie u mnie jest taki sklep
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:39   #326
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
A mi dziewczyny w hydrolacie się wszystkie ekstrakty ładnie rozpuszczają
Ale masz na myśli ekstrakty antyoksydacyjne, takie jak pine bark, ekstrakt z winogron, z granatu? Ja robię wszystko na wodzie, może hydrolat jest lepszym medium.

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
No trudno, dobrze, że dopytałam w końcu.
Czy to tylko gl.butylenowy może być czy coś innego?
Mam wysyp po gl. propylenowym - butylenowego nie próbowałam, ale się boję
Etanol też się nada. A glikolu dużo nie trzeba. Najlepiej dodawać po kropelce do ekstraktu w osobnym naczynku, aż się całość rozpuści.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:46   #327
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale masz na myśli ekstrakty antyoksydacyjne, takie jak pine bark, ekstrakt z winogron, z granatu? Ja robię wszystko na wodzie, może hydrolat jest lepszym medium.
Stosuję ekstrakty z ananasa i truskawki i oba mi się rozpuszczają
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:50   #328
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Stosuję ekstrakty z ananasa i truskawki i oba mi się rozpuszczają
A no widzisz, ekstrakty owocowe to inna bajka. Co ciekawe, ekstrakt z truskawki (czy raczej poziomki, Fragaria Vesca to poziomka) ma się wg opisu rozpraszać w wodzie, nie rozpuszczać.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-04-17 o 09:55
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 10:21   #329
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

A ja mam wrażenie, że truskawka tylko częściowo się rozpuszcza, reszta też rozprasza.
Czy do niej tez mogę glycol dodać?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 13:26   #330
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A no widzisz, ekstrakty owocowe to inna bajka. Co ciekawe, ekstrakt z truskawki (czy raczej poziomki, Fragaria Vesca to poziomka) ma się wg opisu rozpraszać w wodzie, nie rozpuszczać.
Przypuszczam, że u mnie pewnie jakieś inne składniki mają wpływ na to, że truskawka się rozpuszcza całkowicie
Jeszcze nawet teraz podeszłam zobaczyć, czy jak tak sobie stoi nie ruszana ta buteleczka, to czy coś tam pływa, ale nic takiego nie ma, wszystko jest ładnie rozpuszczone
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:06.