przebarwienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-31, 11:27   #1
bietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 188
Question

przebarwienia


mam ładnie opaloną skórę, ale straszne przebarwienia, peelingi nie pomagaja, robię je regularnie i to na długo przed sezonem letnim, dokładnie to są to takie jaśniejesz miejsca na skórze, tak jakbym miała białe plamy, czy komuś tez się coś takiego przytrafia?
bietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 12:35   #2
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: przebarwienia

Wygląda mi to na bielactwo- peelingami tego nie zlikwidujesz.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 12:35   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: przebarwienia

na intensywnie opalanej skórze mogą się pojawić małe jasne, okrągłe odbarwienia. przyczyną prawdopodobnie jest uszkodzenie melanocytów przez nadmiar UV. po zaprzestaniu opalania (i rozpoczęciu stosowania dobrych filtrów) po pewnym czasie mogą same zniknąć. inna mozliwość: vitiligo czyli bielactwo lub łupież pstry- powierzchowna grzybica skóry.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 20:43   #4
bietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 188
Dot.: przebarwienia

dzięki dziewczyny za odpowiedzi, strasznie mnie ciekawiło co to jest, teraz sama wiem, że to przez moją głupotę, upss, nie używam w ogóle filtrów, strsznie się po nich czuje, jestem spocona i mnie wszystko swędzi, no coż po prostu się przyzwyczaje do tych plam
bietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-31, 22:19   #5
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: przebarwienia

Cytat:
Napisane przez bietka
dzięki dziewczyny za odpowiedzi, strasznie mnie ciekawiło co to jest, teraz sama wiem, że to przez moją głupotę, upss, nie używam w ogóle filtrów, strsznie się po nich czuje, jestem spocona i mnie wszystko swędzi, no coż po prostu się przyzwyczaje do tych plam
Bietka, Ty nie szalej - filtr musi być, zawsze, kiedy się opalasz- w przypadku takich plam polecam co najmniej SPF 15. Lepiej sie spocić, niż później leczyć poparzenia, maskować przebarwienia albo w najgorszym przypadku złapać czerniaka. Z filtrem i tak sie opalisz, bo SPF 15 to dośc niski faktor i opalenzna będzie głębsza, ładna, dłużej sie będzie utrzymywać. Te białe plamy to ostrzezenie...
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 21:25   #6
bietka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 188
Dot.: przebarwienia

dzięki za radę , no ale cóż osiołowi nie przetłumaczysz i wiem doskonale, że już za jakieś kilka lat (jak nie krócej) będę strasznie żałować swojej młodzieńczej głupoty, ale i tak robie co robię i się pocieszam mottem "i tak wszyscy kiedyś umrzemy"
bietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.