Aparaty ortodontyczne cz. XV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-21, 15:51   #1
harmonetka
Raczkowanie
 
Avatar harmonetka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 35

aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????


jak w temacie poszukuje dziewczyn które napisza mi cos o tych apratach
harmonetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 16:01   #2
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Wejdź na temat zbiorczy o aparatach (częśc VI) tam pewnie się znajdą dziewczyny z tym aparatem
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 18:57   #3
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja mam taki aparat. Pytaj o co chcesz.
aha, daję Ci link, w którym zamieszczam fotki z prostowania moich zębów:http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=373

Mam aparat Damon w pełni metalowy. Jestem strasznie zadowolona,że własni taki typ aparatu "wzielam".
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 19:30   #4
edzia013
Raczkowanie
 
Avatar edzia013
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 70
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

wow, ale postęp ;p
edzia013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 21:37   #5
niebieskazalotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 131
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Też mam Damona. W razie potrzeby - pytaj
niebieskazalotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 19:19   #6
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

a ja nie wiem czy to Damon czy nie, ale zamki są mniejsze i bez gumek
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:14   #7
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez gabryssiaa Pokaż wiadomość
a ja nie wiem czy to Damon czy nie, ale zamki są mniejsze i bez gumek
a masz pierścienie?
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 20:16   #8
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
a masz pierścienie?
Nie
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:19   #9
ariva
Wtajemniczenie
 
Avatar ariva
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 110
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

O to możesz mieć Damon'a.
__________________
\
ariva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 20:20   #10
gabryssiaa
Zakorzenienie
 
Avatar gabryssiaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 5 648
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Cytat:
Napisane przez ariva Pokaż wiadomość
O to możesz mieć Damon'a.
jak chcesz to możesz zobaczyć jaki mam aparat. Właśnie wstawiłam zdjęcia na aparatowym forum, cz VI.
gabryssiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 19:01   #11
majeczka3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 90
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

hej
możecie mi polecić dobrego ortodontę z Warszawy który zakłada aparat systemem Damona?
majeczka3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 20:55   #12
siasienia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Witam ! Nosze aparat DAMON ( 22 miesiace gore, 13 miesiecy dół) . Miałam bardzo poważny przepadek, ponieważ przy zaciśniętych zębach góra z dołem stykały mi się tylko w jednym miejscu( stykaly sie lewe szóstki) , reszta zębów pozostawała w " powietrzu". Za dwa miesiace mam sciagna gore, ale troche sie obawiam, ze po zdjeciu zeby wroca do poprzedniego stanu. Nosze te całe wyciągi i jest dobrze, ale gdy je zdjeme na kilka godzin juz ten zgryz nie jest taki idealny, a co dopiero bedzie po kilku latach ?! Miał ktos może podobny przypadek?
siasienia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 12:24   #13
kciusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Witam,

mam pytanie odnośnie aparatu ortodontycznego. Ile wydaliście pieniążków na całość leczenia tak mniej więcej?

Bo ja już nosze pół roku aparat i powiem wam, ze to co mówił mi ortodonta na początku że to będzie jakieś 7 tysiecy to jakaś bujda...

Do tej pory wydałam:
- 120 zł zdjecie rentgenowskie zębów,
- 0 zł - pierwsza wizyta darmo :P
- 700 zł - aparat do rozszerzania górnej szczęki
- 5 tys. na górę i dół (aparat z zamkami przezroczystymi - niby, bo i
tak żółkną :P)
- 120 zł wizyta x ok. 5 = 600 zł

Do tej pory, czyli przez pół roku wydałam: 6420 zł

A jeszcze 1,5 roku co najmniej... więc ortodonta mnie okłamał...

Po za tym nie wyrosła mi nigdy dwójka, już mi się zrobiło miejsce ale dopiero po ściągnieciu aparatu mogę mieć wstawiony implant - koszt 3 tysiące.

1. Powiedźcie mi czy ściąganie aparatu coś kosztuje?
2. Ile kosztuje wybielanie zębów?
3. Czy ktoś z was miał np. nierówne zęby i miał je tak jakby dorabiane, mam nierówną dwójkę, jest troche mniejsza, słyszałam że można ją wyrównać...ile coś takiego kosztuje?
4. Ile kosztuje aparat retencyjny?

To chyba wszystko
Pozdrawiam
kciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 15:10   #14
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

1. ściągnięcie aparatu to tyle w zależności ile orto sobie zawoła. Może to byc 50,100,150 a nawet 200 pln.
2. wybielanie nie wiem, ale można zakupic sobie nakładki wybielające. ale z wybielanie zebów po ściągnięciu aparatu trzeba zaczekac około 6 miesięcy.
3.można spiłowac zeby do równej długości, ale jeśli jeden ząb jest krótszy można go jeszcze w aparacie wyciągnać do dołu, jeśli to nie skutkuje to jakieś koronki czy coś? nie wiem
4.aparat retencyjny też w zależności co bedziesz mieć. ja mam szyny i koszt jednej to 250 - 300 pln.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 16:44   #15
milutek
Wtajemniczenie
 
Avatar milutek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 219
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez kciusia Pokaż wiadomość
...
- 5 tys. na górę i dół (aparat z zamkami przezroczystymi - niby, bo i
tak żółkną :P)
...
jeśli masz szafirowy (kryształowy) to Ci nie zżółknie,
jeśli masz porccelanowy czy tam ceramiczny to możliwe
__________________
milutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 17:20   #16
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez kciusia Pokaż wiadomość
Witam,

Ile wydaliście pieniążków na całość leczenia tak mniej więcej?
ja wydałam 1800zł. na aparat + 150zł separacja i wyciski
a pozatym 100zł miesięcznie
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-06, 13:32   #17
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

wszystko zalezy jaka masz wade ale w sumie za taka powazniejsza wychodzi 4000 zl gora i dol, a w tym trzeba wliczyc jeszcze wizyty co miesiac
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-08, 14:13   #18
ma_musia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

witam wszystkich na forum dołącze sie do rozmowy , ja nosiłam aparat pare lat temu , tylko ze nie moge powiedziec ile to kosztowało bo wtedy byłam jeszcze na utrzymaniu rodziców i to oni placili . robiłam to w Spółdzielni stomatologicznej w Gdyni , nie daleko ulicy Bema stomatologia gdynia . powiem tak moi rodzice za bogaci nie byli bo tata sam pracował na kolei a miałam jeszcze 5rodzeństwa . Teraz zapewne ceny sie zmienily bo to przeciez juz czas jakis zlecial , ale z tego co wiem mają dobrych stomatologów i nie ceny tez ok. Jeśli kiedys ktos tam był to może pamięta to miejsce jeszcze jak była na ścianach błazeria a teraz - ekstra klasa. duzo sie tam zmienilo ale stomatolodzy dalej sa do polecenia .

pozdrawiam wszystkich bojących sie i tych nie bojacych sie stomatologa - ja naleze do tych pierwszych .

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

ja miałam np dolne 2 z tylu bo niebylo dla nich miejsca z przodu . jak bylam w szkole podstawowej to wszyscy dentysci mnie odsylali mówiąc ze mam je wypychac jezykiem a samy sie wyprostuja . a szczerze mówiąc mogłam już w podstawowej szkole miec wyleczona wade a tak to zawsze wstydzilam sie usmiechac .
ma_musia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:39   #19
Tinka*
Wtajemniczenie
 
Avatar Tinka*
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 136
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Ja ogolnie nie powinnam sie wypowidac bo nie mam aparatu... ale szykuje sie. Mam niewielka wade, po prostu 8ki wszystkie wyrosly, zrobil sie scisk i wykrzywilo mi to dolna szczeke.
Orientowalam sie co do jednego aparatu - przezroczystego. Nie wiem z czego, chyba porcelana ale nie chce sklamac.
W 1 gabinecie (prywatny/NFZ) w Gdansku - 3400 za łuk x 2 (gora i dól) + 100zł wizyta.
W 2 gabinecie (100% prywatny), Gdansk - 2600 za łuk + 80zł wizyta.
W 3 gabinecie (prywatnt/NFZ) Pruszcz Gdański (myslalam ze na mojej wiosce bedzie taniej) - 3000 za łuk + 200zł wizyta.
Trzeba szukac w roznych gabinetach, ja tylko przedzwonilam do 2, w jednym bylam osobiscie. Mozna wiele stracic pieniedzy... ;/
Tinka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 09:26   #20
kciusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez Tinka* Pokaż wiadomość
Ja ogolnie nie powinnam sie wypowidac bo nie mam aparatu... ale szykuje sie. Mam niewielka wade, po prostu 8ki wszystkie wyrosly, zrobil sie scisk i wykrzywilo mi to dolna szczeke.
Orientowalam sie co do jednego aparatu - przezroczystego. Nie wiem z czego, chyba porcelana ale nie chce sklamac.
W 1 gabinecie (prywatny/NFZ) w Gdansku - 3400 za łuk x 2 (gora i dól) + 100zł wizyta.
W 2 gabinecie (100% prywatny), Gdansk - 2600 za łuk + 80zł wizyta.
W 3 gabinecie (prywatnt/NFZ) Pruszcz Gdański (myslalam ze na mojej wiosce bedzie taniej) - 3000 za łuk + 200zł wizyta.
Trzeba szukac w roznych gabinetach, ja tylko przedzwonilam do 2, w jednym bylam osobiscie. Mozna wiele stracic pieniedzy... ;/








Ja jak pisałam wyżej wydałam już prawie 7000 tysiecy w pół roku.... jeżdzę 80km...z Lęborka do Gdańska Wrzeszcz.... doktor Słomińska...i to u niej tyle pieniędzy :/ jest dobra, ale troche żałuje że nigdzie bliżej np. do Wejherowa chociażby nie poszłam.... do niej pojechałam bo ona jako jedyna chyba w rejonie zakłada aparat lingwalny, ale niestety mam za dużą wadę na ten aparat..i dobrze bo jest strasznie drogi :P
kciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 11:27   #21
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

wydaje mi sie jak bylam na pierwszej wizycie (3 lata temu) to doktor mówila że koszt calkowity aparatu na górę to 15 tysięcy (tak dużo dlatego, że mój ojciec chcial by sprowadzili z za granicy, bardzo estetycznie wyglądal i nie jak aparat więc jestem bardzo zadowolona) + comiesięczne wizyty i inne to w sumie za wszystko bylo z 22? tys. nie wiem dokladnie ile bo to nie ja placilam

Edytowane przez vanity__
Czas edycji: 2010-02-10 o 11:32
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 16:55   #22
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez vanity__ Pokaż wiadomość
wydaje mi sie jak bylam na pierwszej wizycie (3 lata temu) to doktor mówila że koszt calkowity aparatu na górę to 15 tysięcy (tak dużo dlatego, że mój ojciec chcial by sprowadzili z za granicy, bardzo estetycznie wyglądal i nie jak aparat więc jestem bardzo zadowolona) + comiesięczne wizyty i inne to w sumie za wszystko bylo z 22? tys. nie wiem dokladnie ile bo to nie ja placilam
Oj, bardzo jestem ciekawa takiego luksusowego aparatu...
Czy mogłabyś zamieścić fotki??
natewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 17:10   #23
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

bardzo możliwe że mam gdzieś jakieś zdjęcie, fenomen jego polega wlaśnie na tym że on go nawet z bliska nie bylo widać,bo każdy zamek byl zalożony na caly ząb, a zamek byl przezroczysty, więc tylko jak się bardzo uważnie przyjżeć zębowi to widać drut(bo musial być gdzieś przymocowany) pomiędzy dziąslem a zębem, nie wiem jak to opisać
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 10:17   #24
ma_musia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

hejka wlasnie zasiadlam do kompa i czytam co pisalyscie porazka z tymi cenami . tylko to jest tak zapoznasz sie z paroma ofertami i niektore beda mialy atrakcyjnie niskie ceny ale to jest to ze niema sie pewnosci ze bedziemy zadowoleni. ale te 22 tes to ja bym sie jednak nie pokusila hehe. ale zapewno warto . no moja znajoma jakis czas temu zakupila aparat ma go juz wsumie 8mies . wsumie nie miala takiej zadnej duzej wady ale jej facet powiedzial ze chcialby by wyprostowala wszystkie zeby . wydala cała wyplate kupila a on po 3mies ja zostawil . no coz chociaz do ząbków następny facet nie bedzie mógł mieć zastrzeżeń .
a tak wogle ile tak moze kosztowac na dolne od 1 do 3.
ma_musia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-16, 17:43   #25
lemurkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

hmm..zaczynam załować, ze mieszkam w stolicy tydzień temu byłam u lekarza - wykrył parodontozę i zalecił aparat...Nigdy nie myślałam o tym no ale skoro trzeba to trzeba...tylko jestem przerażona tym cennikiem. Koszt aparatu to od 3 do 5,5 tys.zł wizyty 350-380 zł. Powiedzcie mi proszę czy często trzeba chodzić na takie wizyty?koszt aparatu jestem w stanie jakoś przełknąć..ale jesli mialabym co 2 tyg przez poltora roku wydawać 400 zł na wizyty to...
lemurkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 08:36   #26
kciusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez lemurkaa Pokaż wiadomość
hmm..zaczynam załować, ze mieszkam w stolicy tydzień temu byłam u lekarza - wykrył parodontozę i zalecił aparat...Nigdy nie myślałam o tym no ale skoro trzeba to trzeba...tylko jestem przerażona tym cennikiem. Koszt aparatu to od 3 do 5,5 tys.zł wizyty 350-380 zł. Powiedzcie mi proszę czy często trzeba chodzić na takie wizyty?koszt aparatu jestem w stanie jakoś przełknąć..ale jesli mialabym co 2 tyg przez poltora roku wydawać 400 zł na wizyty to...


No to widzę że w stolicy jeszcze więcej chcą pieniędzy za aparat...a wydawało mi się że tam jest taniej bo więcej jest tych ortodontów i w ogóle..... ja też wydałam na góre i dół 5 tysięcy....a na początku mówili ze 3600zł...a jak przyszło do zapłaty to psikus.... Nie martw się wizyty są co 2 miesiące....ale z jednej strony ja i tak odczuwam przy mojej skromnej wypłacie te 120 + 50zł na dojazd co 2 miesiące... Mam nadzieje że za półtora roku sciagne aparat i nie bede załować wydanych pieniędzy

Pozdrawiam
kciusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-17, 13:04   #27
lemurkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez kciusia Pokaż wiadomość
No to widzę że w stolicy jeszcze więcej chcą pieniędzy za aparat...a wydawało mi się że tam jest taniej bo więcej jest tych ortodontów i w ogóle..... ja też wydałam na góre i dół 5 tysięcy....a na początku mówili ze 3600zł...a jak przyszło do zapłaty to psikus.... Nie martw się wizyty są co 2 miesiące....ale z jednej strony ja i tak odczuwam przy mojej skromnej wypłacie te 120 + 50zł na dojazd co 2 miesiące... Mam nadzieje że za półtora roku sciagne aparat i nie bede załować wydanych pieniędzy

Pozdrawiam
no może i gdzieś chcą mniej za aparat ale ja się bardzo boję dentystów dlatego wybrałam dużą klinikę w nadziei, że tam jest po prostu więcej możliwości we wszystkim. A wyjśca nie mam bo przez zły zgryz mi się zęby wypychają i zaczynają ruszać więc za chwilę mogą wypaść. Ale skoro wuzyty co dwa miesiące to mnie to pociesza
lemurkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-18, 22:33   #28
grudge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 12
GG do grudge
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cześć dziewczyny,

Piszecie że w różnych miejscach, różne ceny. Tak naprawde duża różnica jest nawet w "niewidoczności" aparatów- znajoma założyła górę za 2000zł ceramiczny , "bezcieniowy" i widać go , inna zapłaciła 500zł więcej i... nie widać.

Czy znacie w Trójmieście solidnego ortodontę za dobrą kasę? Czy słyszałyście kiedyś o możliwości płatności za aparat w ratach?

Będę wdzięczna za info.
grudge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-19, 17:52   #29
Armaniii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Cytat:
Napisane przez kciusia Pokaż wiadomość
Witam,

mam pytanie odnośnie aparatu ortodontycznego. Ile wydaliście pieniążków na całość leczenia tak mniej więcej?

Bo ja już nosze pół roku aparat i powiem wam, ze to co mówił mi ortodonta na początku że to będzie jakieś 7 tysiecy to jakaś bujda...

Do tej pory wydałam:
- 120 zł zdjecie rentgenowskie zębów,
- 0 zł - pierwsza wizyta darmo :P
- 700 zł - aparat do rozszerzania górnej szczęki
- 5 tys. na górę i dół (aparat z zamkami przezroczystymi - niby, bo i
tak żółkną :P)
- 120 zł wizyta x ok. 5 = 600 zł

Do tej pory, czyli przez pół roku wydałam: 6420 zł

A jeszcze 1,5 roku co najmniej... więc ortodonta mnie okłamał...

Po za tym nie wyrosła mi nigdy dwójka, już mi się zrobiło miejsce ale dopiero po ściągnieciu aparatu mogę mieć wstawiony implant - koszt 3 tysiące.

1. Powiedźcie mi czy ściąganie aparatu coś kosztuje?
2. Ile kosztuje wybielanie zębów?
3. Czy ktoś z was miał np. nierówne zęby i miał je tak jakby dorabiane, mam nierówną dwójkę, jest troche mniejsza, słyszałam że można ją wyrównać...ile coś takiego kosztuje?
4. Ile kosztuje aparat retencyjny?

To chyba wszystko
Pozdrawiam


to zalezy gdzie robisz moja ort. wzieła 1300 za normalny za całkiem nie widoczny 2 razy tyle czyli 2600 i po zakączeni leczenia jeszcze 800 na wkładany

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez kciusia Pokaż wiadomość
Witam,

mam pytanie odnośnie aparatu ortodontycznego. Ile wydaliście pieniążków na całość leczenia tak mniej więcej?

Bo ja już nosze pół roku aparat i powiem wam, ze to co mówił mi ortodonta na początku że to będzie jakieś 7 tysiecy to jakaś bujda...

Do tej pory wydałam:
- 120 zł zdjecie rentgenowskie zębów,
- 0 zł - pierwsza wizyta darmo :P
- 700 zł - aparat do rozszerzania górnej szczęki
- 5 tys. na górę i dół (aparat z zamkami przezroczystymi - niby, bo i
tak żółkną :P)
- 120 zł wizyta x ok. 5 = 600 zł

Do tej pory, czyli przez pół roku wydałam: 6420 zł

A jeszcze 1,5 roku co najmniej... więc ortodonta mnie okłamał...

Po za tym nie wyrosła mi nigdy dwójka, już mi się zrobiło miejsce ale dopiero po ściągnieciu aparatu mogę mieć wstawiony implant - koszt 3 tysiące.

1. Powiedźcie mi czy ściąganie aparatu coś kosztuje?
2. Ile kosztuje wybielanie zębów?
3. Czy ktoś z was miał np. nierówne zęby i miał je tak jakby dorabiane, mam nierówną dwójkę, jest troche mniejsza, słyszałam że można ją wyrównać...ile coś takiego kosztuje?
4. Ile kosztuje aparat retencyjny?

To chyba wszystko
Pozdrawiam
tak sciaganie aparatu kosztuje w moim przypadku 800 zł to jest aparat kóry nosisz przez 10 godzi dziennie ale ja wole nosic cały dzień nawet w nocy ten aparat jest po to aby wyprostowane juz zeby staneł w miejscu
Armaniii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-22, 11:45   #30
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Aparat ortodontyczny - Cena za całe leczenie?

Wydatek jest to masakryczny Postaram się podliczyć wszystko
Zdjęcie -70 zł
Odcisk zębów- 30 zł
Aparat góra- 1400
Aparat dół- 1400
Wyrwana górna 8, 4 razem- 300 zł
Wyrwana górna 6- 500 zł (było kilka komplikacji, szycie, zastrzyki itd)
Wyrwane dwie dolne 8- w sumie 450 zł
Wyrwana dolna dwójka- 100 zł
Co 6 tygodniowa wizyta- 100 zł jednorazowo
Nie licząc wydałam na aparat 4250...
Nawet nie chce wiedzieć ile to jest już z wizytami a końca nie widać.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.