sciaganie tipsow - samemu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-12, 14:50   #1
bunny.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ze szczecina
Wiadomości: 2

sciaganie tipsow - samemu


Witam, to moj pierwszy post na tym forum.
w miare mozliwosci przejrzalam inne tematy, ale nie natrafilam wiec postanowilam zalozyc swoj, poniewaz zadam od razu pare pytan
Zaczne od poczatku: ok. 2 miesiace temu mama namowila mnie na zrobienie tipsow. poszlam wiec do stylistki poleconej mi przez kolezanke, zrobila mi tipsy zelowe i w sumie wszystko bylo ok. potem poszlam na odnowienie i juz pierwszego dnia po odnowie zel na wszystkich paznokciach lewe reki poodpyrkiwal i byly brzydkie pecherzyki. czy to moze byc spowodowane tym, ze wzielam wtedy dosc dluga ciepla kapiel? dziwne jest dla mnie to, ze tylko w jednej rece poodpryskiwal.
ogolnie stwierdzilam, ze nie jestem zadowolona, tipsy nie sa dla mnie, bo dosc drogo to kosztuje, a do tego trzeba ciagle je odnawiac i placic za ewentualne zlamania tipsa w miedzy czasie. dlatego zdecydowalam, ze chce sie tipsow pozbyc raz na zawsze, poniewaz moje naturalne paznokcie w tym czasie zdazyly juz troche urosnac. teraz jednak musze czekac caly weekend zeby pojsc do kosmetyczki i je sciagnac dlatego chcialabym zapytac, czy samej moge spilowac wiechrznia warstwe zelu, tak zeby tylko pozbyc sie koloru, obciac je do dlugosci mojego paznokcia i poczekac, az reszta zejdzie z czasem?
z gory dziekuje za odpowiedzi.
bunny. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 15:48   #2
Monika Leśna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 87
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Hej! dziewczyny już wiele razy pisały,że po pierwsze możesz zacząć od delikatnego spiłowania żelu czy akrylu na powiarzchni paznokcia, potem zamoczyć w acetonie, który rozpuszcza masę.Są zwolenniczki i przeciwniczki moczenia w acetonie,ale musisz uważać jeśli zdecydujesz się na spiłowanie masy żebyś nie piłowała po płytce!!! Bo potem możesz mieć duże problemy z paznokciem. Chyba najlepiej byłoby jednak odwiedzić stylistkę paznokci... Powodzenia
Monika Leśna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 15:49   #3
nothing_matter
Zadomowienie
 
Avatar nothing_matter
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 613
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

niby tak nie można, ale ja sama ściągałam sobie tipsy 2 razy i nic sobie nie uszkodziłam. pazurki były mocne, płytka nie była przepiłowana i ogólnie w porządku tylko po prostu trzeba to robić delikatnie
nothing_matter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 21:25   #4
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

próbować zawsze można (bo kto Wam zabroni) Jednak trzeba bardzo uważać, żeby paznokci nie przepiłować, jak ktoś nie ma wprawy ani wyczucia to często się zdarza. Lepiej zostawić troszeczkę żelu na paznokciach niż spiłować do dużo za dużo Powodzenia
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 21:35   #5
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Ja osobiście jestem przeciwniczką ściągania samodzielnie. Owszem są dziewvczyny, które to zrobia i im się uda, ale są też takie, które zniecierpliwione, tu pociągna, tu tu mocniej podpiłują i w efekcie paznokcie są przepiłowane, wierzchnie warstwy są pozrywane, a paznokcie słabe...
Odradzam również, kiedys popularna metode tzw "zrastania"- dziewczyny tylko podpiłowywały z grubości, skracały i pozostawiały zel aby zrósł wraz ze wzrostem paznokcia. Niestety po jakkims czasie żel trzyma sie juz na końcówce paznokcia i bardzo wystaje poza wolny brzeg naturalnego, wystarczy wtedy byle lekke szrpnięcie i ciągnie płytke paznokciowa za soba bolesnie ja łamiąc.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 07:53   #6
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

oj ja swego czasu taka madra bylam. paznokcie przedluzone akrylem albo zelem juz nie pamietam, tak spilowalam sobie ta warstwe, ze moja plytka paznokciowa byla zaczerwieniona, i okropnie bolala ze nie moglam niczego dotykac. od tamtej pory juz nigdy sama nie sciagalam a raczej juz nie mialam okazji robic takich pazurkow ze wzgledu na dzidzie
dlatego tez wszystkim radze udac sie do specjalistki w tej dziedzinie
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 11:30   #7
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Cytat:
Napisane przez Monika Leśna Pokaż wiadomość
Hej! dziewczyny już wiele razy pisały,że po pierwsze możesz zacząć od delikatnego spiłowania żelu czy akrylu na powiarzchni paznokcia, potem zamoczyć w acetonie, który rozpuszcza masę.Są zwolenniczki i przeciwniczki moczenia w acetonie,ale musisz uważać jeśli zdecydujesz się na spiłowanie masy żebyś nie piłowała po płytce!!! Bo potem możesz mieć duże problemy z paznokciem. Chyba najlepiej byłoby jednak odwiedzić stylistkę paznokci... Powodzenia
To akurat tyczy sie akryli
Żeli nie moczymy w acetonie - chyba że silikonowy SF, lub SPNek

Podpiłować zawsze możesz , ale nic nie obcinaj !Z matowieniem to hmmm , no troszeczkę nic sie nie stanie jak przelecisz pazurka pilnikiem ale jak masz czekać tylko dwa dni , to lepiej poczekaj i idź do stylistki
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-14, 18:23   #8
bunny.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ze szczecina
Wiadomości: 2
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Dzieki za odpowiedzi. Chcialam sama sciagnac paznokcie z dwoch powodow. po pierwsze finansowych. po drugie pekly mi ostatnio dwa tipsy i mialam dosc ukrywania rak, zeby ktos tego nie widzial, bo wygladalo wrecz smiesznie i jakbym sama sobie je odgryzla :P do tego jeszcze jeden pekl mi tak, ze byl odsloniety naturalny paznokiec, dosc miekki po pilnikowaniu u kosmetyczki. potem zauwazylam ze jest o peklniety i to w taki sposob, ze nie da sie tego nijak spilowac i troche sie balam ze calkiem mi ten paznokiec peknie na pol zanim zdaze pojsc do mojej kosmetyczki.
zdecydowalam sie wiec i sama sobie zdjelam te paznokcie, w taki sposob w jaki opisywalyscie, czyli spilowalam tylko tipsa i czesc zelu, a reszte pozostawilam w obawie, ze paznokcie moga byc miekkie i moglyby popekac tak jak tamten, o ktorym pisalam.
udalo sie chyba, bo nic mnie nie boli, nie jest czerwone, ani sine. pomalowalam je odzywka zeby nie bylo widac sladow po pilowaniu i zeby byly dodatkowo chronione. a ten pekniety zakleilam klejem, nie wiem czy to dobry pomysl, ale balam sie, ze sprawa sie pogorszy, a poniewaz to tylko wierzchia warstwa, to nie dojdzie do zadnych uszkodzen. niedlugo odrosnie i bedzie cacy mam nadzieje :P
dzieki
bunny. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-14, 19:26   #9
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 12:52   #10
kajka1403
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 74
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

dziwi mnie żę nie zlożyłaś reklamacj kompie na to nie miała rzadnego wpływu tera je obetnji i spiłuj delikatnie warstwy żelu naloz odzywke na paznkcjie i po bolu
kajka1403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 19:16   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Cytat:
ten pekniety zakleilam klejem, nie wiem czy to dobry pomysl
Nie, nie dobry.
Zakleiłas paznokiec, a wiesz co było pod sposdem? Czy nie bylo tam wirusów, bakterii, czy grzybów, którym własnie stowrzyłas idealne dla nich- beztlenowe środowisko do rozwoju?
Lepiej zawsze pójśc do salonu, nawet na tak wydawałby sie "banalny" zabieg jak usuwanie akrylu, czy żelu, aby nie miec jakis dziwnych niespodzianke, potem
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 11:10   #12
ewelajna80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ze świata
Wiadomości: 29
GG do ewelajna80
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

a ja bylam taka mądra i sama zdjełam a teraz mam swoje paznokcie jak kartka papieru
__________________
ewelajna
ewelajna80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 16:07   #13
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Ja swoje spiłowałam z grubości nie tykając naturalnej płytki i skróciłam (mam jakiś pilnik do tipsów, nie zrobiłabym tego takim to naturalnych paznokci bo bym się chyba zajechała, o obcinaniu wogóle nie było mowy) a potem pozwoliłam im odrosnąć. Niestety przy samym końcu zaczęłam je "zgryzać" no i ta końcówka faktycznie była w fatalnym stanie.
Wydaje mi się, że jeśli masz wyraźny odrost możesz je minimalnie podpiłować na granicy i potraktować bezbarwną odżywką a na ściągnięcie iść do salonu. Z tego co się orientowałam zdjęcie nie kosztuje majątku, a szkoda pazurków, które właśnie udało Ci się zapuść.


Jeszcze jedno: Na Twoim miejscu reklamowałabym tą robotę, nie jestem znawcą ale mi po kąpieli nic się nie działo... z tipsami czy bez trzeba się jakoś myć
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 20:58   #14
Different
Raczkowanie
 
Avatar Different
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 142
GG do Different
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

ja sobie tez zama zciagałam. no ale paznokcie mialam strasznie zmasakrowane. Cienkie, delikatne i w ogole. i dlatego sama juz tego nierobie. przestałam chodzic na robienie tipsow poniewaz zapuszczam swoje własne a pozatym moja kolezanka ma tipsy juz ponad miesiac...okropnie to wyglada poniewaz nie dolewa sobie zelu ... poradziłam jej zdjecie tipsów bo moze to zle wpłyynac na paznokcie po takim duuuzym czasie niedotlenienia ich ... ale ona mnie niesłucha, a niedawno zobaczyłam ze na jej dłoniach robia sie brudne i brudno zielone plamki czy to moze byc grzyb?
Different jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 10:34   #15
Suarra
Raczkowanie
 
Avatar Suarra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Mielec
Wiadomości: 94
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Different, a po co dotleniac paznokcie? One nie oddychaja. Paznokcie sa martwym wytworem naskorka. Zle na nie moze wplynac jedynie duzy zrost, ale o tym pisala juz Albertynka. No i wlasnoreczne spilowywanie

A zielone plamki- owszem. To moze byc grzybek- PSEUDOMONAS AERUGINOSA.
__________________
Wirtualna Adopcja
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520

Edytowane przez Suarra
Czas edycji: 2007-12-03 o 10:35 Powód: spelling
Suarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 10:40   #16
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Cytat:
Napisane przez Suarra Pokaż wiadomość
Different, a po co dotleniac paznokcie? One nie oddychaja. Paznokcie sa martwym wytworem naskorka. Zle na nie moze wplynac jedynie duzy zrost, ale o tym pisala juz Albertynka. No i wlasnoreczne spilowywanie

A zielone plamki- owszem. To moze byc grzybek- PSEUDOMONAS AERUGINOSA.

ale na dloniach pseudo monas ? przeciez pseudomonas to bakteria beztlenowa, wiec nie moze byc na dloniach tylko np, pod zapowietrzonym tipsem
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 17:48   #17
Suarra
Raczkowanie
 
Avatar Suarra
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Częstochowa/Mielec
Wiadomości: 94
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Ah, faktycznie napisane zostalo ze na dloniach sie robia. Moja wina- nie doczytalam zbyt dokladnie.
__________________
Wirtualna Adopcja
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Suarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 17:53   #18
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

pamietam jak raz mylam kuchnie i lazienke zielonym cifem,po dwoch dniach tipy sie po prostu same odkleily przy niewielkim uzyciu sily,a jak je podgryzalam to az sie wykruszaly jedyne co zostalo to resztki kleju na plytce ..............
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 17:54   #19
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Cytat:
Napisane przez Different Pokaż wiadomość
ja sobie tez zama zciagałam. no ale paznokcie mialam strasznie zmasakrowane. Cienkie, delikatne i w ogole. i dlatego sama juz tego nierobie. przestałam chodzic na robienie tipsow poniewaz zapuszczam swoje własne a pozatym moja kolezanka ma tipsy juz ponad miesiac...okropnie to wyglada poniewaz nie dolewa sobie zelu ... poradziłam jej zdjecie tipsów bo moze to zle wpłyynac na paznokcie po takim duuuzym czasie niedotlenienia ich ... ale ona mnie niesłucha, a niedawno zobaczyłam ze na jej dłoniach robia sie brudne i brudno zielone plamki czy to moze byc grzyb?
to na pewno jest grzyb!!!! wystarczy niewielka szparka pod tipsem,wilgoc,brak powietrza i gotowe...wspolczuje leczenia
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-07, 08:49   #20
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Niekoniecznie. Dziewczyna przzy zaniedbanych przedłuzonych paznokciach może miec poprostu konkretne zapowietrzenia, w których zbiera sie brud wygkądsjacy jak plamy na paznokciach.
Jednakże tez polecałabym zdjęcie tego.

Decydując sie na przedłuzenie paznokci trzeba brac pod uwage konsekwencje finansowe- reguralnegu uzupełniania.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 09:59   #21
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
to na pewno jest grzyb!!!! wystarczy niewielka szparka pod tipsem,wilgoc,brak powietrza i gotowe...wspolczuje leczenia

ale dziewczyna wyraznie napisala ze to nie na paznokciach tylko na dloniach te plamy.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 17:59   #22
monisia_89
Raczkowanie
 
Avatar monisia_89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mysłowice City
Wiadomości: 362
GG do monisia_89 Send a message via Skype™ to monisia_89
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
pamietam jak raz mylam kuchnie i lazienke zielonym cifem,po dwoch dniach tipy sie po prostu same odkleily przy niewielkim uzyciu sily,a jak je podgryzalam to az sie wykruszaly jedyne co zostalo to resztki kleju na plytce ..............
no i swoje tipsy zgryzłam bo już brakowalo mi 3 tipsow kasy na uzupelnianie nie mialam....
naprawde nie robcie tego został mi klej na paznokciach ale stosuje odzywki i już nie wygladają źle ;D
monisia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 20:18   #23
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Cytat:
Napisane przez monisia_89 Pokaż wiadomość
no i swoje tipsy zgryzłam bo już brakowalo mi 3 tipsow kasy na uzupelnianie nie mialam....
naprawde nie robcie tego został mi klej na paznokciach ale stosuje odzywki i już nie wygladają źle ;D
Ja tez sama ściągnęłam tipsy (tzn. nie do końca tipsy, żel, bo miałam zażelowane moje naturalne) i strasznie teraz tego żałuje.
Zawsze miałam bardzo mocne, zdrowe pazury, a teraz wyglądają... koszmarnie. Używam mnóstwo odżywek, mam nadzieję, że ich stan się wkrótce poprawi, bo teraz, uwierzcie, wstyd łapki pokazywać.

Dziewczyny, nie ściągajcie sobie tipsów same.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 21:33   #24
monisia_89
Raczkowanie
 
Avatar monisia_89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mysłowice City
Wiadomości: 362
GG do monisia_89 Send a message via Skype™ to monisia_89
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

popieram nie ściągajcie same... a najlepiej zastanowić zy warto wogule zakladać
monisia_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-11, 23:28   #25
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: sciaganie tipsow - samemu

Nie trzeba zaraz rezygnowac z przedłuzania w ogole
Wystarczy podjąc swiadoma decyzje, ze przedłużenie paznokci, to nie jednorazowy wydatek, ale co 3-4 tygodnie powtarzający sie reguralnie ze wzgkędu na uzupełnienia, albo mniejszy jednorazowy- fachowe ściągnięcie.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.