Nieświeży makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-17, 21:14   #1
Monana111
Raczkowanie
 
Avatar Monana111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 55

Nieświeży makijaż


Mam nadzieję, że w dobrym dziale umieszczam
Drogie wizażanki, wiecznie gnębiącym mnie problemem jest nietrwałość mojego makijażu, i w desperacji zwracam się do was o pomoc. Otóż mam 15 lat dopiero i jestem chyba w jakimś "rozkwicie dojrzewania", bo i włosy muszę codziennie myć (przetłuszczanie), a makijaż... no właśnie, makijaż. Używam tuszu do rzęs, eye linera, cieni, kremu matującego, pudru i korektora. Z pierwszyma trzema jest w miarę w porządku (tylko eye liner trochę się niszczy pod okiem po jakimś czasie, ale taka już chyba jego natura ). Za to męczę się z matowaniem wydaje mi się, że wina nie leży po stronie kosmetyków, tylko właśnie po mojej jakże cudownej, będącej w okresie dojrzewania skóry . Po 3, 4 godzinach bycia w szkole strasznie się świecę, cerę mam tłustą (szczególnie w okolicach nosa) a dodawszy do tego krem matujący i puder zamieniam się w straszydło . Nie mogę z tych kosmetyków zrezygnować, bo byłoby jeszcze gorzej, więc mam takie zapytanie: czy da się coś z tym zrobić? Tzn. czy istnieje coś, co nie pozwoliłoby dojść do takiego stanu mojej skórze przynajmniej do 7 godzin? Myślałam o jakichś bazach pod makijaż, ale nie za bardzo się na tym znam... a może znacie jakiś naprawdę skuteczny żel oczyszczający lub coś matującego? Wiem, rozpisałam się niemiłosiernie, ale naprawdę to, co dzieje się z moją twarzą + makijaż doprowadza mnie na skraj załamania
Monana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 21:51   #2
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Nieświeży makijaż

Kwestia doboru kosmetykow moze odgrywac jakas role, ja w wieku 15 lat rowniez mialam ogromne problemy z przetluszczaniem sie skory.
Ja proponuje Ci nastepujace kosmetyki:

1. Zel oczyszczajacy Normaderm z Vichy - naprawde swietnie matowi i odswieza tlusta cere.
2. Tonik z tej samej serii
3. Krem Vichy Normaderm na dzien i na noc
3. Bibulki matujace do twarzy - ja uzywam essence z rossmana
4. Puder matujacy - np. true match z l'oreala.

Cena tych kosmetykow jest dosc wysoka, ale seria Normaderm pomogla uporac mi sie z problemem swiecacej buzi. Takze z wlasnego doswiadczenia polecam!

Do dzis kosmetyki te sa podstawa mojej pielegnacji, choc moja cera zmienila sie z tlustej w mieszana i nie mam juz z nia wiekszych problemow.
Glowa do gory, z problemami cery mozna sobie naprawde poradzic!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 21:59   #3
<<<Elka>>>
Raczkowanie
 
Avatar <<<Elka>>>
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 373
Dot.: Nieświeży makijaż

Również mam kłopoty ze świecącą się cerą (mam cerę mieszaną). Uważam, że ważny jest dobry wybór kosmetyków. Mnie osobiście pomagają kosmetyki Perfecta No Problem, a w szczególności z tej serii Antytrądzikowy krem matujący. Wiadomo co jednemu może odpowiadać, dla innych może być niewystarczające. W ciągu dnia poleciłabym Ci bibułki matujące. Poza tym piję bardzo dużo wody niegazowanej co również pozytywnie wpłyneło na wygląd mojej skóry.
__________________

Dieta Dukana czas start:
20. 09.2011r.
Cel:
72,6
--72--71--70--69--68--67--66--65(Icel)--64--63--62(IIcel)--61--60--59--58!!
<<<Elka>>> jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:00   #4
Naamah6
Zadomowienie
 
Avatar Naamah6
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
GG do Naamah6
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Kwestia doboru kosmetykow moze odgrywac jakas role, ja w wieku 15 lat rowniez mialam ogromne problemy z przetluszczaniem sie skory.
Ja proponuje Ci nastepujace kosmetyki:

1. Zel oczyszczajacy Normaderm z Vichy - naprawde swietnie matowi i odswieza tlusta cere.
2. Tonik z tej samej serii
3. Krem Vichy Normaderm na dzien i na noc
3. Bibulki matujace do twarzy - ja uzywam essence z rossmana
4. Puder matujacy - np. true match z l'oreala.

Cena tych kosmetykow jest dosc wysoka, ale seria Normaderm pomogla uporac mi sie z problemem swiecacej buzi. Takze z wlasnego doswiadczenia polecam!

Do dzis kosmetyki te sa podstawa mojej pielegnacji, choc moja cera zmienila sie z tlustej w mieszana i nie mam juz z nia wiekszych problemow.
Glowa do gory, z problemami cery mozna sobie naprawde poradzic!
To jest kwestia cery - ale moją przetłuszczającą sie strasznie Normaderm wysuszył i spotęgował świecenie...
Naamah6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:26   #5
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Nieświeży makijaż

Na pewno pomoże dobra pielęgnacji serią do młodej skóry z problemami - tu niestety trzeba popróbować na sobie. Ukojenie skóry wymaga też czasu.
Dobrym rozwiązaniem są bibułki [polecam inglota są bardziej chłonne niż essence] - nie tylko zniwelują błyszczenie, ale częściowo zapobiegną też zanieczyszczaniu porów.
Podkład, puder i korektor tylko z gatunku "clear" - np. ClearZone Manhattan
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 22:51   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez Naamah6 Pokaż wiadomość
To jest kwestia cery - ale moją przetłuszczającą sie strasznie Normaderm wysuszył i spotęgował świecenie...
Oczywiscie, to wszystko jest kwestia indywidualna i niestety te same kosmetyki moga u dwoch roznych osob miec zupelnie rozne efekty.

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
Dobrym rozwiązaniem są bibułki [polecam inglota są bardziej chłonne niż essence] - nie tylko zniwelują błyszczenie, ale częściowo zapobiegną też zanieczyszczaniu porów.
Taaak, zapomnialam o nich napisac, tez je mam i rzeczywiscie sa lepsze od essence, bo sa rzeczywiscie bardziej chlonne. Kosztuja chyba 18zl, bynajmniej ja tyle za nie placilam jakis czas temu.

Nie wiem czy jeszcze gdzies mozna znalezc i czy jeszcze produkuja (ja widzialam ostatnio na allegro) bibulki z Clean&Clear - tzw. ABSORBENTKI - za czasow mojego buntu hormonow i przetluszczajacej sie cery byl to nr 1 w walce z tlusta buzia!
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 23:42   #7
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez ulinkaaa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy jeszcze gdzies mozna znalezc i czy jeszcze produkuja (ja widzialam ostatnio na allegro) bibulki z Clean&Clear - tzw. ABSORBENTKI - za czasow mojego buntu hormonow i przetluszczajacej sie cery byl to nr 1 w walce z tlusta buzia!
W PL Clean&Clear już nie ma. Szkoda, bo były zdecydowanie najlepsze. Najbardziej do nich zbliżone są Ingloty.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 00:17   #8
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nieświeży makijaż

1. Moze zacznij testowac inne kosmetyki do pielegnacji, np wymieniony tu Vichy.
2. Moja najlepsza rada? - przestan sie malowac. Moze ja jestem starej daty, ale dla mnie 15 lat to zdecydowanie za malo zeby tak sie malowac . Bez przesady jestes jeszcze dzieckiem. Poza tym taka tapeta napewno nie wplywa pozytywnie na twoja skore. Blokuje pory, a suchy puder matujacy powoduje to, ze skora produkuje jeszcze wiecej sebum i w rezultacie jeszcze bardziej sie swiecisz. Tak mlodej i rozlegulowanej dorastaniem i hormonami skorze makijaz tylko szkodzi, podraznia, zapycha. Zostaw swoja skore w spokoju, zastosuj delikatna pielegnacje i przeczekaj. Daj sobie spokoj z jakimkolwiek wiekszym makijazem. Naprawde warto poczekac z takim malowaniem sie do ustabilizowania hormonow - potem skora bedzie zdrowsza. Widze to po kolezankach - te, ktore od gimnacjum/podstawowki sie tapetowaly teraz maja duzo gorsza cere !!!!!
Inna sprawa, ze jak zyje nie widzialam 14-15 latki ktoraby dobrze wygladala w makijazu. I nie jest to kwestia techniki.
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 09:29   #9
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
1. Moze zacznij testowac inne kosmetyki do pielegnacji, np wymieniony tu Vichy.
2. Moja najlepsza rada? - przestan sie malowac. Moze ja jestem starej daty, ale dla mnie 15 lat to zdecydowanie za malo zeby tak sie malowac . Bez przesady jestes jeszcze dzieckiem. Poza tym taka tapeta napewno nie wplywa pozytywnie na twoja skore. Blokuje pory, a suchy puder matujacy powoduje to, ze skora produkuje jeszcze wiecej sebum i w rezultacie jeszcze bardziej sie swiecisz. Tak mlodej i rozlegulowanej dorastaniem i hormonami skorze makijaz tylko szkodzi, podraznia, zapycha. Zostaw swoja skore w spokoju, zastosuj delikatna pielegnacje i przeczekaj. Daj sobie spokoj z jakimkolwiek wiekszym makijazem. Naprawde warto poczekac z takim malowaniem sie do ustabilizowania hormonow - potem skora bedzie zdrowsza. Widze to po kolezankach - te, ktore od gimnacjum/podstawowki sie tapetowaly teraz maja duzo gorsza cere !!!!!
Inna sprawa, ze jak zyje nie widzialam 14-15 latki ktoraby dobrze wygladala w makijazu. I nie jest to kwestia techniki.

popieram, ja mam 25 lat i jak mialam 15 nikt sie nie malowal, teraz moje rowiesniczki wygladaja o niebo lepiej niz te ktore wczesnie zzyly sie z z tapeta

w tym wieku cera sprawia problemy, kosmetyki regulujace przetluszczanie dostepne drogeryjnie czesto jeszcze poteguja problem bo wysuszaja na co cera reaguje zwiekszonym wydzielaniem sebum, warto udac sie do dermatologa, po jakas profesjonalną rade i środki

i rzeczywiscie odstawic ten makijaz jak cera jest problemowa to nas pewno o wiele gorzej bedzie wygladac po jakims czasie nie dosc ze tlusta to jeszcze ze splywajacym pudrem brrrr

mysle ze juz z samym dobrym kremem matujacym i matowana bibulkami wygladalaby o wiele lepiej, niestety dziewczyny(i mlode i starsze tez) czesto wygladaja naprawde zle zmakijazem ale z jakiegos dziwnego powodu wcale tego nie zauwazaja


polecAM DERMATOLOGA czesto to dobra inwestycja w przyszlosc bo nierzadko zdarza sie ze zaniedbane problemy z okresu dojrzewania zostają na przyszlosc i potem cieżej jest z nimi walczyc
a jezeli chodzi o kosmetyki to tez bez alkoholu decyl. bo to samo zlo dla takiej cery


i NIE UZYWAJ BAZ POD MAKIJAZ! nawet dla zdrowej cery nie jest polacane stosowanie ich ciagle, poza tym takie bazy to gl. silikony a te moga zapychac wiec ryzyko popgorszenia stanu skory jest znaczne, a po 2 to rolą baz na pewno nie jest ograniczanie przetluszczania sie skory

pozdrawiam
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 10:12   #10
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Nieświeży makijaż

ja bym poleciła puder mineralny.

matuje na długo i nie pogarsza stanu cery
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 17:25   #11
Monana111
Raczkowanie
 
Avatar Monana111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 55
Dot.: Nieświeży makijaż

Dziekuje wszystkim za pomoc... tylko kurde belek powiedzieć mi 'zrezygnuj z pudru' to tak, jakby powiedzieć 'zrezygnuj z mycia włosów' . Ale staram się ograniczać, bo kiedyś to jeszcze do tego dochodziła tona podkładu, kredka i malowanie dolnych rzęs, odłożyłam to bo stwierdziłam że to było zdecydowanie za dużo. Myślę, że najprędzej i najlepiej będzie zainwestować właśnie w jakieś kosmetyki głęboko oczyszczające, stosować wieczorem i rano, a potem śmignąć do szkoły z odrobiną (spróbuje ograniczyć ilość do minimum ) pudru i reszty, a po powrocie do domu się zmyć dokładnie (bo to, co miało matować, i tak zawsze zmywam po szkole).
Gorzej tylko z mamoną, bo los mnie karze brakiem kieszonkowego ale może kiedyś namówię mamę do jakiegoś kosmetyku, powinna się zgodzić jeśli zacznę mowić o tym, co to dojrzewanie robi z moją skórą...
A, zrobiłam sobie dla porównania dziś zdjęcia z makijażem i bez - prędzej schowałabym się pod kanapę niż pokazałabym się poza domem bez makijażu, więc jestem chybą tą nieszczęsną 1 osobą na 100 która wygląda naprawdę źle bez makijażu
Monana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-18, 17:34   #12
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nieświeży makijaż

Jak by ci to powiedziec - nie jojcz. Przezyjesz pokazujac sie bez makijazu, nie przesadzaj.
Ale wybor nalezy do ciebie - czy przez nastepny rok, dwa chcesz wygladac lepiej (albo raczej "lepiej") i zyc przez nastepne 15 ze zniszczona cera, czy sie przemeczysz i za prare lat bedziesz sie cieszyc ladna cera.

Mam kolezanki, ktore ladowaly w liceum makijaz na twarz codziennie, a potem sie dziwily, ze ja mam taka ladna cere a one nie. Ja mam dalej ladna cere, a one maja zniszczona i nic juz im nie pomoze.
Swoja droga wlacz myslenie. Kosmetyki kolorowe niby maja jakies odzywcze komponenty, ale ich zadaniem jest "malowac" a nie dbac. Tak samo jak farby do wlosow. Popatrz na wlosy farbowane latami od najmodszych lat. Wszystko na ten temat.
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 12:01   #13
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Nieświeży makijaż

OK, konkrety bez umoralniania ode mnie

1. Nie ma bata, pielegnacja na pierwszym miejscu, jest duzo dobrych, polskich i tanich firm, ktore oferuja serie dla mlodych, tlustych cer z problemami, chociazby Ziaja, firma sie rozwija i robi coraz lepsze kosmetyki, a wiec - zel oczyszczajacy, tonik (koniecznie, najlepiej bez alkoholu, bo bedzie przesuszal i problemy z cera moga sie zaostrzyc) i lekki krem nawilzajacy. Radze omijac szerokim lukiem kremy matujace, robia wiecej szkody niz pozytku. Polecam sprawic sobie gabeczke do mycia twarzy, dokladniej pozwala oczyscic skore wraz z zelem i dodatkowo delikatnie zluszcza naskorek oraz poprawia krazenie dzieki masazowi - polecam Kosztuje kilka zlotych, jest trwala, dobrze sie splukuje i bedzie ci sluzyc kilka miesiecy.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8045
Proponuje tez regularne stosowanie maseczek oczyszczajaco-normalizujacych, np. z glinka, 2 razy w tygodniu. Po kilku sesjach naprawde widac roznice w wygladzie cery, ktora nie tylko jest lepiej oczyszczona i znikaja niespodzianki ale tez i przestaje sie przetluszczac. Polecam z serii AA Therapy Tradzik.

2. Makijaz - Wizazanki wyzej maja racje, makijaz pogarsza stan cery i w efekcie dreptasz w kolko ze swoim problemem. Zadalas jednakze pytanie na Wizazystce i w tym temacie pragniesz odpowiedzi, wiec...
Jezeli koniecznie chcesz pozostac przy makijazu, to zmodyfikuj go troche - odloz ciezkie, matujace pudry (tworza zapychajaca koldre na twojej twarzy, spod ktorej po kilku godzianch wyziera sebum i w efekcie tworzy sie na twarzy blyszcza skorupa, czego wlasnie chcesz uniknac. Swietnie, ze zrezygnowalas z podkladow, duzy plus Jezeli masz jakies niespodzianki do ukrycia uzyj korektora, dokladnie rozcierajac brzegi, to ujendolici twarz, pomin juz wtedy puder (ukryjesz co jest do ukrycia, a matowieniem zajmie sie pielegnacja, ktorej nie bedzie przeszkadal kolejny kosmetyk na twarzy). Jezeli jednak naparwde nie mozesz uniknac pudru, to uzywaj lekkich pudrow zawierajacych jedwab, a nie talk. Unikaj rowniez pudrow rozswietlajacyh, z drobinkami.
Jesli chodzi o makijaz oczu - naprawde podaruj sobie nakladaj cieni, jezeli masz problem z ciemna skora powiek, widocznymi zylkami, ip. wklep odrobine korektora zeby ujendolicic ich kolor, a na rzesy zrob henne, zrezygnuj z tuszu i kredki. Twoj oraganizm, a wiec rowniez i oczy wciaz sie rozwija, daj mu szanse na naturalne piekno zanim zatrujesz je chemia
W ciagu dnia uzywaj bibulek matujacych lub zwyklych chusteczek higienicznych, przykladaj je miejsce po miejscu w celu zebrania sebum (nie pocieraj skory!), po kilku tygodniach dobry pielegnacyjny system powinien zaczac dzialac i zmniejszy sie problem przetluszczania.

3. Polecam wizyte u kosmetyczki lub dermatologa ale to juz jest konkretny koszt, wiec sama musisz ta opcje rozwazyc

Na koniec - czy problem z przetluszczona skora i makijazem masz tylko w szkole? Mogloby to oznaczac, ze w budynku szkoly jest np. zbyt suche powierze, ktore wzmaga wydzielanie sebum. Czasem dobrym sposobem na to jest noszenie ze soba wody w spray'u, zwilzenie delikatnie twarzy i osuszenie chusteczkami, wbrew pozorom makijaz pozostaje na miejscu
Serdecznie radze odstawienie matujacych specyfikow, to tylko pozory, ze bez nich jest gorzej, przez tydzien-dwa skora dostosuje sie do nowej pielegnacji i potem stopniowo bedzie lepiej. Wazniejsze jest nawilzanie niz matowienie na sile. A wiec lekki krem-zel nawilzajacy zamiast matujacego mazidla i pudru Problem matowienia skry trzeba zaczac u podstaw i "leczyc" go przyczynowo, a nie skutkowo, objawowo.
Aha - bazom stanowdcze NIE

Pozdrawiam
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 18:05   #14
Monana111
Raczkowanie
 
Avatar Monana111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 55
Dot.: Nieświeży makijaż

Ogólnie rzecz biorąc trochę zostałam zjechana, ale wcale się nie dziwię
Dzięki vril, że chciało ci się tyle nad moim przypadkiem rozwodzić a więc:
- ok, to odkładam i krem matujący, na razie będę używać pudru mineralnego Essence w kompakcie (bo podobno mineralny najmniej szkodzi młodej cerze z tego co się doczytałam)
- ograniczę też użycie korektora (no i mniejszą ilość pudru też spróbuję)
- zaopatruję się jak najszybciej w żel, tonik i krem (Ziaja? warto spróbować, rzeczywiście, i ja ostatnio słyszałam trochę dobrego o tej firmie)
- maseczkę też dołączę do pielęgnacji
- zaopatrzę się w bibułki matujące, może zastąpią mi puder
- i takie zapytanie: gdzie można kupić hennę ? nigdy nie widziałam, ja zresztą jestem dość laik jeśli chodzi o to, gdzie można co dostać więc będę wdzięczna za odpowiedź
- cienie... też trochę trudno zrezygnować, używam dość delikatnych, nie Inglotów czy innych jaskrawych, tylko tych z Sensique dających minimalny odcień, ale jeśli konieczne, to i cienie da radę wyrzucić
- kredki akurat nie używam, tylko trochę eyelinera pod oko, ale nie wyobrażam sobie zrezygnować z niego o.O ale postaram się przynajmniej robić mniejszą krechę

vril, powiedziałabym że w szkole szczególnie skóra robi mi się tłusta, w domu to nie jest taki duży problem, właśnie w szkole jest najgorzej. Woda w sprayu? Ciekawe, może i warto wypróbować
Echh, wymęczyłam wszystkich, wiem że maruda ze mnie niesamowita ale dziękuję wszystkim bardzo bardzo, i tym, którzy polecili konkretne kosmetyki i konkretne rady, i tym, którzy mnie skrytykowali, bo bądź co bądź, wiem, że rację mają
Monana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 20:08   #15
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Nieświeży makijaż

Moim zdaniem nie zostałaś zjechana. Starsze koleżanki starają Ci się uświadomić jak wielki błąd popełniasz malując się w tak młodym wieku. Kiedyś to było nie do pomyślenia...
Wierz mi, odpowiednia pielęgnacja może zdziałać cuda.
Postaw na naturalność, zrezygnuj z pudru, kredek i cieni, sam tusz, który delikatnie podkreśli rzęsy oraz błyszczyk jak najbardziej wystarczy.
Poza tym, czy możesz mi wyjaśnić po co Wy, 13, 14, 15 latki się malujecie? Poproszę o konkretne uzasadnienie, bo dla mnie to jest nie do pojęcia.
Koleżanko vril - z tym stwierdzeniem 'makijaż pogarsza cerę' to chyba troszkę przesadziłaś Chyba, że doszukuję się dziury w całym i odbieram to w innym kontekście niż powinnam...
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 20:26   #16
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nieświeży makijaż

Cienie czy kredka na oczy to jeszcze nie tak zle, bo to tylko miejscowo, bardzo skory nie zniszczy (choc jak kolezanka wyzej nie kumam, po co 15 w ogole naklada jakikolwiek makijaz ), natomiats napewno cos nakladane na cala twarz tak. Radze ci kupic kredke na wypryski Vich - jest w cielistym kolorze i dobrze maskuje wypryski, ale ma za zadanie przede wszystkim leczyc pryszcze. Bardzo pomaga Dodatkowo jesli martwisz sie konkretnie o wypryski mozesz zakupic plasterki Vichy na pryszcze - sa baaardzo dobre, zaklejasz na noc i rano pryszcza nie ma, nie musisz na niego ladowac korektora.
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 07:52   #17
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Nieświeży makijaż

Wiesz, mi nie chodzi o to, że cienie i kredka zniszczą jej skórę ( a to zależy czego używa ), ale miałam na myśli to, że taki makijaż może postarzać. I to bardzo.
A po co młoda dziewczyna ma to robić? Żeby poczuć się doroślej?
Dobijesz 30stki to będziesz chciała się odmłodzić.
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 09:02   #18
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Nieświeży makijaż

Monana111 ciesze sie, ze pare rad moze sie przydac
Henne kupisz w sklepie kosmetycznym ale mnie raczej chodzilo o to, bys udala sie do kosmetyczki i tam ja wykonala, to kosztuje tylko kilka zlotych. Henna przyciemni rzesy i podkresli oko, moze nawet na tyle, ze zrezygnujesz z tuszu
Moze to troche na wyrost, to co pisze o oczach ale sama mam z nimi problem od lat i wiem jak kosmetyki moga zaszkodzic w tak wrazliwym miejscu.
Dobrze, ze preferujesz delikatny makijaz, najwazniejsze to nic na sile I nie czuj sie zjechana, zapewne nikt nie mial takich intencji.

Chiante - mialam na mysli, ze makijaz moze pogorszyc stan cery, ktora juz ma problemy Nie chodzi mi o to, ze makijaz sam w sobie to samo zlo, tylko o to, ze kamuflowanie problemow zamiast ich leczenie u podstaw nie jest dobrym rozwiazaniem. W zdaniu, ktore zanaczylas odnioslam sie do problemu Monany, a nie makijazu w ogole
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 09:24   #19
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Nieświeży makijaż

A ja jestem w szoku, że kobiety - niby dorosłe i światłe ciągłe wierzą w jakiś durny, PRLowski mit, że kosmetyki kolorowe (nowoczesne) niszczą skórę.

Pewnie - źle dobrany podkłąd może, np pozapychac pory, ale nie można uogólniac, że makiją niszczy skóre.

Odpuście sobie w ogóle odpowiadanie na takie posty, skoro wypisujecie inforacje nie prawdziwe i robicie młodej wode z mózgu.

Zgadzam sie ze stwierdzeniem, ż epielkęgnacja to podstawa i najpierw trzeba wyleczyć cerę, a potem się malowac.

Szczezrze odradzam kosmetyki matujące - pogarszają tylko stan cer mieszanych i tłustych. polecam Ci lekturę watku ocerach mieszanych na Biochemii Kosmetycznej.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-20, 11:41   #20
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A ja jestem w szoku, że kobiety - niby dorosłe i światłe ciągłe wierzą w jakiś durny, PRLowski mit, że kosmetyki kolorowe (nowoczesne) niszczą skórę.


Odpuście sobie w ogóle odpowiadanie na takie posty, skoro wypisujecie inforacje nie prawdziwe i robicie młodej wode z mózgu.
Popieram

vril dzięki za sprostowanie ( już miałam napisać to, co wizażanka wyżej tylko trochę dosadniej, ale wolę spytać dokładnie co miałaś na myśli niż oskarżać bezpodstawnie )
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 11:56   #21
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez Monana111 Pokaż wiadomość
Ogólnie rzecz biorąc trochę zostałam zjechana, ale wcale się nie dziwię
Dzięki vril, że chciało ci się tyle nad moim przypadkiem rozwodzić a więc:
- ok, to odkładam i krem matujący, na razie będę używać pudru mineralnego Essence w kompakcie (bo podobno mineralny najmniej szkodzi młodej cerze z tego co się doczytałam)
- ograniczę też użycie korektora (no i mniejszą ilość pudru też spróbuję)
- zaopatruję się jak najszybciej w żel, tonik i krem (Ziaja? warto spróbować, rzeczywiście, i ja ostatnio słyszałam trochę dobrego o tej firmie)
- maseczkę też dołączę do pielęgnacji
- zaopatrzę się w bibułki matujące, może zastąpią mi puder
- i takie zapytanie: gdzie można kupić hennę ? nigdy nie widziałam, ja zresztą jestem dość laik jeśli chodzi o to, gdzie można co dostać więc będę wdzięczna za odpowiedź
Kochana od siebie dodam (bo i sama przez to przechodziłam 10 lat temu) - zrezygnuj z typowych młodzieżowych serii przeciwtrądzikowych. Działają zbyt agresywnie.
Jeśli szukasz łagodnego a zarazem dobrze oczyszczającego żelu do mycia twarzy to polecam Ziaję ale z serii PRO czyli to kosmetyki używane w gabinetach kosmetycznych. I wcale nie są drogie.
Np. ten żel Ziaji jest naprawdę fajny i popatrz na pojemność -> http://www.allegro.pl/item434132322_...0ml_od_ss.html (słabo się pieni, wskazane jest używanie gąbeczek do mycia)
Świetne maseczki oczyszczające lub ściągające -> http://www.allegro.pl/item458727226_...rmabrazja.html
-> http://www.allegro.pl/item457825394_...dermabraz.html
Sama używam, mam cerę mieszaną, błyszczącą wiec rozumiem Twój problem.

Co do Henny to zrób ją sobie u kosmetyczki, taki zabieg nie jest drogi
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 11:58   #22
Audacieux
Wtajemniczenie
 
Avatar Audacieux
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łysa Góra!
Wiadomości: 2 485
Dot.: Nieświeży makijaż

mnie też dziwi, że tak wiele kobiet jeszcze wierzy w teorię, że malowanie się przyczynia się do szybszego starzenia się skóry, mamy XXI wiek, a zalatuje mi tu babcinymi teoriami.

Wiadomo, że używanie kosmetyków nieodpowiednich do rodzaju skóry jest złe, że mogą zapychać pory itd, ale nie demonizujmy działania dobrej jakości podkładu, jeśli jest dobrze dobrany do typu skóry - na pewno nie zaszkodzi.
Ja co prawda nie malowałam się w wieku 15 lat na codzień, ale wiadomo, czas idzie naprzód - cofał się nie będzie. Delikatny makijaż u 15 latki? Czemu nie. Byle by był naprawdę delikatny
__________________

Audacieux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:32   #23
kate771
Raczkowanie
 
Avatar kate771
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 44
GG do kate771
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez Audacieux Pokaż wiadomość
mnie też dziwi, że tak wiele kobiet jeszcze wierzy w teorię, że malowanie się przyczynia się do szybszego starzenia się skóry, mamy XXI wiek, a zalatuje mi tu babcinymi teoriami.

Wiadomo, że używanie kosmetyków nieodpowiednich do rodzaju skóry jest złe, że mogą zapychać pory itd, ale nie demonizujmy działania dobrej jakości podkładu, jeśli jest dobrze dobrany do typu skóry - na pewno nie zaszkodzi.
Ja co prawda nie malowałam się w wieku 15 lat na codzień, ale wiadomo, czas idzie naprzód - cofał się nie będzie. Delikatny makijaż u 15 latki? Czemu nie. Byle by był naprawdę delikatny

Zgadzam sie calkowicie z Audacieux.A co do samego problemu,dlaczego to 15-latka w ogole sie maluje,to mysle drogie wizazanki,ze zdecydowanie przesadzacie!
Ja mam w tym momencie 20 lat,ale doskonale pamietam siebie z przed 5 i tez wowczas nie chcialam zeby traktowano mnie jak totalne dziecko.Malowalam sie, moze nie tak mocno jak autorka watku,ale byl to jednak jakis makijaz.Wcale nie czulam sie za mloda na podklad,tusz czy jakies delikatne kolorystycznie cienie czy tez blyszczyk.Wiec nie dziwi mnie ze dorastajaca dziewczyna chce sie malowac,podkreslac juz swoja urode.Leczenie cery i pewien umiar w makijazu to juz inne sprawy o ktorych Monana111 powinna pamietac.Ale watpie zeby przemowily do niej wasze teksty typu:po co juz sie malujesz,daj sobie spokoj z makijazem,15 lat to jeszcze dziecko itp.
kate771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:58   #24
magna
Raczkowanie
 
Avatar magna
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kaszuby
Wiadomości: 37
Arrow Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez kate771 Pokaż wiadomość
Zgadzam sie calkowicie z Audacieux.A co do samego problemu,dlaczego to 15-latka w ogole sie maluje,to mysle drogie wizazanki,ze zdecydowanie przesadzacie!
Ja mam w tym momencie 20 lat,ale doskonale pamietam siebie z przed 5 i tez wowczas nie chcialam zeby traktowano mnie jak totalne dziecko.Malowalam sie, moze nie tak mocno jak autorka watku,ale byl to jednak jakis makijaz.Wcale nie czulam sie za mloda na podklad,tusz czy jakies delikatne kolorystycznie cienie czy tez blyszczyk.Wiec nie dziwi mnie ze dorastajaca dziewczyna chce sie malowac,podkreslac juz swoja urode.Leczenie cery i pewien umiar w makijazu to juz inne sprawy o ktorych Monana111 powinna pamietac.Ale watpie zeby przemowily do niej wasze teksty typu:po co juz sie malujesz,daj sobie spokoj z makijazem,15 lat to jeszcze dziecko itp.
A może ktoś zastanowiłby się nad tym, że pacykowanie się nieodpowiednimi kosmetykami w wieku lat 15 może zaburzyć totalnie kondycję skóry?? To jest okres burzy hormonów i z tym przede wszystkim trzeba się uporać. Ja mając 15 lat malowałam lekko rzęsy, żeby wyglądały na dłuższe, i wszystko. Dziś zbliżając się nieuchronnie do 40 wyglądam lepiej niż niejedna dziewczyna przed 30. To w jakim wieku żyjemy nie ma żadnego znaczenia, organizmy ludzkie, aż tak się nie zmieniły. Polecam serię Nivei Visage Young - żel, tonik i krem matująco-koloryzujący. Żel i tonik zajmą się oczyszczeniem i "uspokojeniem" cery, a krem ładnie zmatuje i nada lekkiego koloru, nie tworząc dziwnej, kapiącej maski. Powodzenia!!
magna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 12:59   #25
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Nieświeży makijaż

Można nawet powiedzieć, że długie siedzenie przed wizażem szkodzi skórze bardziej niż niektóre kosmetyki kolorowe Taka prawda
__________________

Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 13:32   #26
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A ja jestem w szoku, że kobiety - niby dorosłe i światłe ciągłe wierzą w jakiś durny, PRLowski mit, że kosmetyki kolorowe (nowoczesne) niszczą skórę.

Pewnie - źle dobrany podkłąd może, np pozapychac pory, ale nie można uogólniac, że makiją niszczy skóre.

Odpuście sobie w ogóle odpowiadanie na takie posty, skoro wypisujecie inforacje nie prawdziwe i robicie młodej wode z mózgu.

Zgadzam sie ze stwierdzeniem, ż epielkęgnacja to podstawa i najpierw trzeba wyleczyć cerę, a potem się malowac.

Szczezrze odradzam kosmetyki matujące - pogarszają tylko stan cer mieszanych i tłustych. polecam Ci lekturę watku ocerach mieszanych na Biochemii Kosmetycznej.
ja nie tyle wierze z poprl-owski PR o ile posluguje sie ogolnodostepna wiedza...chociazby fakt, ze wiele podkladow zawiera silikony, ktore potrafia uczulac i zapychac( sama jestem przykladem) wiec taki podklad chyba nie pomoze osobie z okreslonymi tendencjami? wielokrotnie tez pisano i mowiono o tym, ze podklady ciezkie i nieodpowiednio dobrane zaburzaja oddychanie skory, argument ze "jedynie zle dobrane kosmetyki moga szkodzic" tez ciezko obronic , poniewaz zastanowmy sie ile tak naprawde kobiet( nie mowiac o 15-latkach ) potrafi sobie naprawde dobrze dobrac kosmetyki? z tego co sie czyta raczej mniej niz wiecej

i jeszcze wiele o tym mozna by pisac

od siebie tylko dodam ze patrzac na dziewczyny i kobiety, zdecydowanie lepiej wyglada zadbana ,wyleczona cera nie pokryta warstwa podkladu niz taka z podkladem ktory ma duzo ukryc, po prostu, nie mowic juz o komforcie , zawsze wiec bede twierdzic ze lepiej sie skupic na pielegnacji niz "upiększaniu" tu raczej w funkcji "przyslaniania"....i od tego nalezy zaczac a nie od drugiego konca, chyba to i zdrowsze rozwiazanie i w perspektywie estetyczniejsze
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:03   #27
Monana111
Raczkowanie
 
Avatar Monana111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 55
Dot.: Nieświeży makijaż

Mam takie lekkie wrażenie, że uważacie, iż pudru używam dla kaprysu, a to nie tak chętnie bym z niego zrezygnowała, gdyby tylko nochal, broda i ogólnie strefa T przestały mi się przetłuszczać. Więc teraz biorę się za naturalną pielęgnację i ograniczam użycie kosmetyków do malowania, żeby oczyszczanie mogło się toczyć bez większych przeszkód .
chiante, maluję się, bo gdy patrzę na siebie bez makijażu to widzę zupełnie inną osobę - nieatrakcyjną, z podkrążonymi oczami, okrągłą niczym pulpet twarzą, jednym słowem twarz osoby, którą jakiś czas temu jeszcze wszyscy uważali za wybryk natury. Nie wiem, może jestem w takim przekonaniu, że będąc pomalowana zakrywam to, co chcę ukryć, czyli okrągłą buźkę, wypryski, pory, cienie pod oczami, no i opadnięte oczy. Może i to głupie, ale mając makijaż czuję, że ludzie nie traktują mnie jak wcześniej, teraz słyszę wiele komplementów dotyczących mojej buźki, wcześniej słyszałam 'gruba! brzydka! zrób coś z tymi przyszczami!'. Malowanie, hm, wciągło mnie że tak powiem i teraz trudno mi z tego zrezygnować, bo boję się powrotu do dawniejszej sytuacji.
Dla uogólnienia to z podkładu już się wyleczyłam, nie żałuję, że go odstawiłam, bo chociaż zmian na skórze nie widzę, to czuję, że jest mi lżej na twarzy.
Poczytam jeszcze dokładnie jak się tą hennę robi u kosmetyczki i jak to będzie wyglądać, bo nie chcę tak trafiać w ciemno, chyba że jakaś uprzejma wizażanka mi to wyłoży w kilku zdaniach
Teraz tylko trudny wybór co do kosmetyków ale chyba najprędzej skuszę się na jakąś serię z Ziaji.
A, magna, mam bodajże żel oczyszczający, krem nawilżający i krem + lekki podkład z Nivea Visage Young ale ta seria chyba w ogóle na mnie nie działa, stosuję już z przerwami od pół roku i nic
W każdym razie dziękuję raz jeszcze tym, którzy się tu męczyli, bo przypadek mój nie jest chyba zbyt łatwy
Monana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:35   #28
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Nieświeży makijaż

Monana zadala konkretne pytanie w swoim watku, wiec lepiej ograniczmy sie wlasnie do tego, a nie do umoralniajacyh tez, kto co powinien i w jakim wieku.

Co do henny - kosmetyczka kladzie ci na skore pod oczami, tuz pod linia dolnych rzes nawilzone waciki, potem naklada cieniutkim pedzelkiem czarna maziaje (to wlasnie henna, jest w postaci proszku, ktory miesza sie z kilkoma kroplami wody zeby uzykac lekka maz), siedzisz z zamknietymi oczami kilka minut, a potem kosmetyczka zmywa ci dokladnie calosc wacikami i gotowe To jest jak "farba" na wlosy, tylko, ze w tym wypadku kolorujesz rzesy
O ile henne na brwi mozna sobie samemu zrobic w domu, to polozyc henne na rzesy samemu nie da rady, musi to zrobic druga osoba i lepiej sie jednak wybrac do kosmetyczki i zaplacic 6 zl (rozne ceny w roznych miastach) niz poddawac sie eksperymentom z udzialem kolezanki, itp.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 15:39   #29
chiante
Zadomowienie
 
Avatar chiante
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Stąd :)
Wiadomości: 1 008
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Napisane przez magna Pokaż wiadomość
A może ktoś zastanowiłby się nad tym, że pacykowanie się nieodpowiednimi kosmetykami w wieku lat 15 może zaburzyć totalnie kondycję skóry?? To jest okres burzy hormonów i z tym przede wszystkim trzeba się uporać. Ja mając 15 lat malowałam lekko rzęsy, żeby wyglądały na dłuższe, i wszystko. Dziś zbliżając się nieuchronnie do 40 wyglądam lepiej niż niejedna dziewczyna przed 30. To w jakim wieku żyjemy nie ma żadnego znaczenia, organizmy ludzkie, aż tak się nie zmieniły. Polecam serię Nivei Visage Young - żel, tonik i krem matująco-koloryzujący. Żel i tonik zajmą się oczyszczeniem i "uspokojeniem" cery, a krem ładnie zmatuje i nada lekkiego koloru, nie tworząc dziwnej, kapiącej maski. Powodzenia!!
Mi co prawda daleko 40, do 30 również, ale to co napisałaś jest dowodem, że makijaż w młodym wieku może sporo narozrabiać i odbić się później.


Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość

od siebie tylko dodam ze patrzac na dziewczyny i kobiety, zdecydowanie lepiej wyglada zadbana ,wyleczona cera nie pokryta warstwa podkladu niz taka z podkladem ktory ma duzo ukryc, po prostu, nie mowic juz o komforcie , zawsze wiec bede twierdzic ze lepiej sie skupic na pielegnacji niz "upiększaniu" tu raczej w funkcji "przyslaniania"....i od tego nalezy zaczac a nie od drugiego konca, chyba to i zdrowsze rozwiazanie i w perspektywie estetyczniejsze
Całkowita racja, zgadzam się z Tobą

Cytat:
Napisane przez Monana111 Pokaż wiadomość
chiante, maluję się, bo gdy patrzę na siebie bez makijażu to widzę zupełnie inną osobę - nieatrakcyjną, z podkrążonymi oczami, okrągłą niczym pulpet twarzą, jednym słowem twarz osoby, którą jakiś czas temu jeszcze wszyscy uważali za wybryk natury. Nie wiem, może jestem w takim przekonaniu, że będąc pomalowana zakrywam to, co chcę ukryć, czyli okrągłą buźkę, wypryski, pory, cienie pod oczami, no i opadnięte oczy. Może i to głupie, ale mając makijaż czuję, że ludzie nie traktują mnie jak wcześniej, teraz słyszę wiele komplementów dotyczących mojej buźki, wcześniej słyszałam 'gruba! brzydka! zrób coś z tymi przyszczami!'. Malowanie, hm, wciągło mnie że tak powiem i teraz trudno mi z tego zrezygnować, bo boję się powrotu do dawniejszej sytuacji.
Moim zdaniem masz problem i to bardziej psychiczny niżeli kosmetyczny. Popadłaś w kompleksy, nie dostrzegasz w sobie tego, co masz najlepsze. Tak bardzo zależy Ci na zdaniu innych? Czy warto? Nie sądzę.
Możesz być najpiękniejszą kobietą o niespotykanej urodzie, ale jeśli w środku jesteś zadufaną w sobie, pyszałkowatą egoistką to uroda nie sprawi, że ktoś będzie Cię lubił...
Z tego, co czytam, wydajesz się być bardzo miłą osobą, a to rzadko spotykane u zbuntowanych i przemądrzałych nastolatek.
Zbyt wiele uwagi poświęcasz na wygląd zewnętrzny, a nie tylko on się liczy. Z takim podejściem można popaść w paranoje. Pokochaj siebie taką, jaka jesteś, a wtedy i inni dostrzegą w Tobie tą 'iskierkę' A tym co są ślepi i powierzchowni...kij w oko
__________________


chiante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 20:12   #30
Monana111
Raczkowanie
 
Avatar Monana111
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 55
Dot.: Nieświeży makijaż

Cytat:
Z tego, co czytam, wydajesz się być bardzo miłą osobą


Sporo masz racji, bo ja jestem typową szarą myszką, która nie dość że urodą nie grzeszy, to i rzadko wydusi z siebie coś sensownego... hmm może jak piszę tutaj czy na gadu czy gdziekolwiek indziej, byle nie w cztery oczy, to problemów nie mam, ale jak gadam z kimś normalnie... język w kołek, oczy do dołu... no tragedia, nieśmiała jestem okropnie i trudno mi to zwalczyć
Chociaż nie oszukujmy się, ludzie przy pierwszym spotkaniu zwracają najpierw uwagę na wygląd, dopiero potem człowieka wysłuchają, a biorąc pod uwagę moją płochliwą naturę położona jestem w trudnej sytuacji echh mam nadzieję, że w miarę czasu wynormalnieję i nie będę mieć problemów z kontaktem z ludźmi. No ale nie o tym ten wątek
vril, dziękować bardzo, chyba się skuszę na tą hennę jeśli to taki dość nieskomplikowany zabieg i wystarczy zamiast tuszy, w końcu przestanę wydawać na nie fortuny no i problemów od razu mniej dziękuję
A, zakupiłam dziś Garniera Czystą skórę 3 w 1 (maseczka, peeling i żel) oraz tonik z tejże serii. Tak poleciła mi pani w Rossmanie (Bożeż ty mój i znowu zapomniałam jak się na takie osoby mówi ), bo były z wymienionych w tym wątku tylko resztki z NVY, a tak to bieda i nędza no, chyba czas na zmianę Rossmana . Ale po użyciu tych dwóch jestem zadowolona, bo minęła już godzina a cera jeszcze mi się nie natłuściła
Monana111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.