Interpretacja wyników krwi - prośba o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-07, 17:36   #1
joanna1704
Przyczajenie
 
Avatar joanna1704
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Nowa Dęba
Wiadomości: 2
Unhappy

Interpretacja wyników krwi - prośba o pomoc


Witam,
Z góry uprzedzam, że i tak pójdę do lekarza, chcę uspokoić, że nie oczekuję żadnego zanchorstwa czy innych samodzielnych prób leczenia, lecz dopiero w przyszłym tygodniu mam wizytę, a wyniki które odebrałam dzisiaj trochę mnie martwią. Może jest na forum ktoś, kto zechciałby rzucić na to okiem? Sprawdzałam oczywiście wcześniej jakieś interpretacje, ale wiadomo, Internet przyjmie wszystko. Mimo wszystko jednak chciałabym zasięgnąć czyjejś opinii na temat tych wyników.

Morfologia:
Wszystko w normie poza MID% wynik 10,4% norma to 2-10% (wiem, że sam MID o niczym nie świadczy, ale pozostałe parametry takie jak RBC HTC, MCV, RDW-SD itd w normie).

Biochemia:
Glukoza 5,4 mmol/l (norma 3,3 do 5,5)
Cholesterol 5,6 mmol.l (norma 3,0 - 5,0)
w tym HDL 1,7 mmol/l (0,9-2,1 norma) i LDL 3,14 mmol/l (norma poniżej 3)
Trójglicerydy ok, Sód na granicy normy (145 mmol/l), potas ok, a żelazo 33,1 mmol/l przy normie 6,6 - 26.
Podstawowe badanie moczu całkowicie w normie.

I zgłupiałam kompletnie. Mam tylko nadzieję, że to wszystko jest związane z nadwagą (no bo jakże by nie, prawda?), ale niepokoi mnie żelazo i % udział MID w morfologii.

Drogie Panie, Panowie, jakieś sugestie poza zmianą diety i wizytą u lekarza?
I dodam, że waga od 10 lat ta sama, a raczej nadwaga ta sama, a wyniki sprzed roku były ok... A i wiek nie jest zły bo 27 lat. Możliwe jest żeby ostatni 3 miesięczny bardzo stresujący okres czasu (intensywna choroba i śmierć mamy) mógł wpłynąć aż do tego stopnia na wyniki badań? Dieta taka sama, ilość ruchu nieco większa, nic poza tym. No i problem ze spaniem w nocy od śmierci mamy, zazwyczaj chodziłam spać o 23, wstawałam bez problemów o 6, teraz zasypiam ok 3, budzę się co godzinę, półtorej, wstaję jak zwykle o 6 kompletnie nie do życia. W ciągu dnia to mija, aż do wieczora.

Będę wdzięczna za każdą sugestię. Bo tak to będę siedzieć, myśleć i czekać bezsensownie. Nerwus jestem, ot co.
joanna1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 18:18   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Interpretacja wyników krwi - prośba o pomoc

żelazem nie musisz się przejmować. co najwyżej możesz powtórzyć za 2 tyg.

cholesterole i inne tego typu - tutaj kłania się dieta.

sód - mniej soli do jedzenia, więcej wody.

MID% też nie jest jakoś szalenie poza normą, więc spokojnie. taki wynik może być zawyżony jak maszyna nie wie, jak zaliczyć pewne elementy morfotyczne. albo może niedawno byłaś podziębiona?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-07, 20:12   #3
joanna1704
Przyczajenie
 
Avatar joanna1704
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Nowa Dęba
Wiadomości: 2
Dot.: Interpretacja wyników krwi - prośba o pomoc

Witaj,
Dzięki wielkie. Przeziębiona nie byłam od czasów liceum. Nawet kataru nie miałam. W panikę wpadłam, bo niedawno zmarła mama (w ciągu dwóch miesięcy mi ją zabrało), tata też nie najlepiej ze zdrowiem (u niego glukoza, cholesterol i trójglicerydy oraz sód to się pną w górę, pną...) i jeszcze teraz u mnie jakieś dziwactwa wyszły. Za dużo to na jednego człowieka, za dużo. Dziękuję, bo znacznie mnie uspokoiłaś. Spróbuję potrzymać dietę miesiąc i powtórzę badania.
Miłego wieczora.

Edytowane przez joanna1704
Czas edycji: 2016-06-07 o 20:14
joanna1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-07 21:12:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.