SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Mój ulubiony lakier do decoupage )
TO-DO Aquagel mat, satin lub błyszczacy wodne 8 5,44%
TO-DO TRANSPARENT VARNISH - galaretka na bazie rozpuszczalnika 1 0,68%
TO-DO Touch Me - idealnie matowy 3 2,04%
Dala Deco Varnish 0 0%
Modge Podge Heritage - klej, podkład i lakier w jednym 15 10,20%
Heritage Hard Varnish - twardy lakier Polyurethene Hard Varnish, na bazie wody 0 0%
Lakier Pasuto na bazie wody 0 0%
Wernik szklący 20 13,61%
Werniks antygraf 2 1,36%
Żywica szkląca 4 2,72%
Fiksatywa w sprayu 5 3,40%
Lakier bezbarwny w sprayu 5 3,40%
Inny lakier hobbystyczny 4 2,72%
3V3 lakier w żelu 8 5,44%
Beckers wodny 1 0,68%
Flugger 20 23 15,65%
Flugger 50 16 10,88%
Flugger 70 25 17,01%
Hartz lack 4 2,72%
Luxens 1 0,68%
Domalux akrylowy 9 6,12%
Domalux poliuretanowy 6 4,08%
Dulux 5 3,40%
Vidaron - dawna Śnieżka 34 23,13%
Inny lakier budowlany 14 9,52%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 147. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-09, 23:50   #61
pati100larz
Majsterkowicz
 
Avatar pati100larz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 452
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Ja nawet bym powiedziała że ten lakier nie cuchnie... tylko ma taki specyficzny zapach, który mi się kojarzy ze zjełczałymi orzechami :p Dopiero nafta ftalowa (rozpuszczalnik) śmierdzi, kiedy myję pędzel. A staram się nanosić cieniutką warstwę zawsze, choć wychodzi różnie, bo jak już wspomniałam dość ten lakier jest gęsty, a rozrzedzać się go boję, bo będzie sechł jeszcze dłużej.

Do sklepów budowlanych jeszcze nie zajrzałam, bo mam do nich daleko i nie po drodze, dwoma autobusami musiałabym jechać ale jak już będę zdesperowana to chyba sobie zrobię rundkę po obrzeżach miasta
A w budowlanych da się kupić puszkę lakieru mniejszą niż 1l? Tak około 0,2 - 0,5l? Bo więcej mi zdecydowanie nie trzeba
__________________
mój decoupage
pati100larz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 23:59   #62
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Nie mam pojęcia ale litr lakieru akrylowego można kupić w granicach kilkunastu zł (przynajmniej kiedy ja kupowałam kiedyś w jakimś markecie budowlanym to od takich cen się zaczynały) a najwyżej na dłużej Ci starczy. Może są też mniejsze puszki, jeśli były to wychodziły sporo drożej bo nie kupiłam^^
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 20:12   #63
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Pół litra jest osiągalne 3V3 żelowy jest w takich opakowaniach.
Flugger jest w 0,38 litra ale on nie jest ogólnie dostępny, tylko w sklepach firmowych.
Popularny Vidaron (dawna Śnieżka) jest w op. 1-litrowych
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 20:26   #64
teofano
Zadomowienie
 
Avatar teofano
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 178
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Vidarona ja kupuję w puszce 0,4 litra. Ale przelewam do słoika, bo po pewnym czasie wieczko się nie domyka i lakier gęstnieje. A tak w słoik i mam problem z głowy.
Co do innych lakierów. Spodobał mi się Dala. Ale używam go do bizuterii. Bo pokrycie nim szkatułki doprowadzić może do bankructwa. To takie moje prywatne odczucie.
teofano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 16:19   #65
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Ja też kupuję w mniejszych Vidaron.A olejny Ci się przyda do butelek.Piekny połysk i efekt końcowy.Trwały.Przy nakładaniu pomaga ogrzanie go-nie jest wtedy taki gęsty.Rozcieńczania nie polecam.2 cieńkie warstwy schły mi na meblach(na moich nibyantykach)2 dni i nic się nie klei.Ale kładłam cieniutko i odpowiednim pędzlem. Czasem też wykańczam nim szkatułki.daje inny efekt.I na złocenia kładę.Ale trzeba pamiętać oczywiście,że przez wzgląd na jego miodowy kolor prace też takie będą więc do super bieli sie nie nadaje ale na brązach wygląda pięknie!
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 11:41   #66
ula1409
Rozeznanie
 
Avatar ula1409
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 902
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

A czy ktoś używa lakieru firmy Altax?Dzisiaj taki właśnie kupiłam bo innego nie było.
__________________
Pozdrawiam Ula


Mój decoupage
Blog- http://ula1409.blogspot.com/
ula1409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 11:40   #67
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Witajcie!
Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z decoupage i lakier kupiłam dopiero jak mi coś wyszło. Zaczęłam od ozdobienia zwykłej deski do krojenia i za pierwszym razem nie byłam zachwycona efektem. Wszystko zdarłam do końca i jeszcze raz pomalowałam, przykleiłam inny motyw - teraz właśnie zabieram się za lakierowanie. Ja kupiłam "ekocynkal" Malexim - jest gęsty i nie wiem jak go rozcieńczyć Możecie mi podpowiedzieć co zrobić? Robiłam próbę na drewnie i ciężko go rozprowadzić albo ja nie mam jeszcze wprawnej ręki.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-19, 12:48   #68
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Tu masz jego charakterystykę http://www.malexim.pl/www/zdjecie.php?id=9&rodzaj=4
Rozpuszczalnikiem, jak wynika z opisu jest woda pitna
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 13:06   #69
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Cytat:
Napisane przez Pupil Pokaż wiadomość
Tu masz jego charakterystykę http://www.malexim.pl/www/zdjecie.php?id=9&rodzaj=4
Rozpuszczalnikiem, jak wynika z opisu jest woda pitna
Dziękuję bardzo. Zdążyłam też tam zajrzeć i znalazłam przy okazji inne rzeczy, które potrzebne będą do remontu
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-04, 20:11   #70
katatonia00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 91
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Witam was, przeczytalam te 3 stronki, inne też, cale google przeszukałam no ale nic mi nigdzie nie mowi - jaki lakier do prac, w ktorych stosowalam crack dwu lub jednoskladnikowy . dwuskladnikowy +farba olejna i jednoskladnikowy +akryl.
I wiem, że ponoć na cracki nalezy dac lakier nie akrylowy, tylko ten inny na litere p - nazwy nie pamietam;/... nigdy nie używałam lakierów ani takich na litere p, ani akrylowych, a nie potrafie znalezc w internecie informacji na ten temat, a jak sa to są takie zawiłe, ze no nie umiem sobie poradzic z tym.
Pomoze mi ktos?

jaki lakier na crack 1 i 2 skladnikowy
gdzie mozna taki kupić
czym najlepiej rozprowadzać
ile mniej wiecej schnie
czy to spray czy w zwyklym pojemniku

bede bardzo wdzieczna, bo juz tydzien szperam na stornach i no ni w piec ni w 10, nie wiem
__________________
Mój wątek o moich rysunkach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post21740473
katatonia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 10:12   #71
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

To źle szperasz bo była tu mowa o tym ....no dużo razy
Na dwuskładnikowca każdy inny tylko nie akryl( a ten na p to poliuretanowy )
Na 1-dno - akrylowy.
Korzystamy z lakierów budowlanych(w sklepach z farbami,marketach budowlanych) bo tańsze i wydajniejsze. Ja polecam Vidaron (i 1 i drugi choć drugi to olejny-schnie długo(ze 2 dni) i zażólca ale trwały)
Można też specjalne do decou-ale są drogie.
Akryl chnie szybko.Dziennie można położy ze 2-3 warstwy nawet.
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-09, 10:49   #72
pati100larz
Majsterkowicz
 
Avatar pati100larz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 452
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Jambolajko, skieruję pytanie do Ciebie, ponieważ używasz olejnego Vidarona, to może będziesz się orientować Temat nie dotyczy decou, nie zbijcie mnie za to

Mianowicie jestem niszczycielem obcasów, a jakoś nie potrafię z nich zrezygnować i wpadłam na pomysł, żeby sobie je przejechać lakierem olejnym, kilka warstw + zetrzeć na mat, gdyby się błyszczały za bardzo.
Moje pytanie brzmi: czy ten lakier na plastikowym obcasie się utrzyma, nie będzie odpryskiwał? Wcześniejsze zmatowienie niestety nie wchodzi w grę, bo czarny kolor by się starł, mogę co najwyżej obcasy odtłuścić i boję się, że to nie wystarczy :/
__________________
mój decoupage
pati100larz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 16:20   #73
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

aaaaaaaaaa kupiłam flugera wreszcie i dupa, kompletnie nie potrafie tym lakierowac tzn. mat wychodzi gładko, ale błysk to jakaś porażka, próbowałam na milion sposób,zawsze powstają smugi czy komuś udało się uzyskać nim super ekstra tafle szkła, czy to jest nie wykonalne???? może tylko ja taka pokraka jestem, z drugiej strony zostałam rozpieszczona przez HL - gdzie błyszcząca tafla wychodziła bez problemu, ale żółknął okropnie
Lakierowałam pędzlem syntetycznym jakimś - nylonowym chyba, no takim z pomarańczowym włosiem i takim mięciusieńkim do akwareli - może ten mój syntetyczny się do niego nie nadaje
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 19:28   #74
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Ja też nie lubię Flugera, jedyne opcje jak na razie które opanowałam (zapewne przeczytałam tu na forum tylko tego nie pamiętam) żeby wyglądało znośnie to ostatnią warstwę rozcieńczyć wodą, lub przeszlifować takim na prawdę drobniutkim papierem ściernym/szorstką stroną zmywaka.
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 19:59   #75
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Szlifowanie odpada bo chce żeby to była tafla szkła, ale rozcieńczyć spróbuje, żeby chociaż uzyskać konsystencje śnieżki. Na razie HL polakierowałam, bo na sobotę potrzebuje pudełko.

Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 12:45   #76
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Rozcieńczyłam wodą, przy mazianiu pędzlem jako tako to wygląda, ale przy grubszej warstwie i efekcie który by mnie zadowalam lakier pęka, albo tworzy się coś podobnego do Wielkiego Kamionu

Zastanawiam sie nad tym werniksem szklącym - jaką to ma konsystencje i jak się to nakłada, czym się czyści pędzle, gdzie to najtaniej kupić, czy musi być samopoziomujący?

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

http://www.tuluz.pl/produkt-436.html to te same tylko jeden samopoziomujacy a drugi nie http://www.tuluz.pl/produkt-11160.html ?
drugiego bubla nie chce juz kupic dlatego taka upierdliwa jestem zwłaszcza ze kosztuje prawie stówę

------------------------------------------------
jeszcze dodam opinie na temat flugera - tego się w ogolę nie da szlifować na mokro jako tako idzie i takim strasznie grubym papierem ściernym, no ale tez na gładko ciężko doszorować. Znowu zostałam przyzwyczajona przez HL, że wystarczyło trochę papieru 600-1000 i pudełeczko gładziutkie jak pupka niemowlaka.... tak samo snieżka - nigdy nie potraktowałabym jej papierem 300 a na pewno nie 100 jak teraz, bardzo dziwne....

------------------------------
aha kupiłam tez touch me to do na pierwszy rzut oka nie wyglądał zachęcająco, bałam się ze kilka dych za 3 kropelki lakieru poszły w błoto. (mój maż zachęcił mnie do kupienia, bo bardzo lubi takie wyszorowane papierem powierzchnie lakieru ) po wyschnięciu smugi pędzla znikają a powierzchnia w dotyku przypomina plastik gumowany śmieszna taka, hmmm jak macie pilota od N to własnie taki jest ten lakier ale tez trochę przygasza kolory, to wygląda jak zmatowione papierem ściernym bardzo wydajny jest, i te 3 kropelki w tym mikro słoiczku na długo wystarczą

Edytowane przez Emila3000
Czas edycji: 2011-10-15 o 12:56
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 14:03   #77
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Werniks szklący nie musi być samopoziomujący Sam szklący też jest bardzo fajny ale bezwarunkowo nie daje się szlifować Zresztą nawet jest to napisane na opakowaniu Ja go daję 2-3 warstwy na sam koniec i jest cacy piękna tafla szkła. Wodorozcieńczalny więc pędzle myjesz w wodzie Kupuję w Tuluzie, najczęściej w mniejszych opakowaniach, tych po 28 zł czy coś koło tego

Touch me to-do też mam i mam mieszane uczucia. Wygląda po lakierowaniu jak maska zrobiłam nim zeszmacone lusterko - w dotyku jest aksamitnie włochate mięciuteńkie, ale wizualnie wygląda jak pokryte gumą. Nie na wszystko się nadaje
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 14:14   #78
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

a jaką ma konsystescje? wodnistą?

ten super matowy, faktycznie wygląda jak pokryty gumą narazie polakierowałam nim pudelko dla męza :brzyda l:
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 20:09   #79
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Emilia, jeszcze odnośnie Fluggera, ktos pisał (Jambolaya??) że daje go grubą warstwę praktycznie go wylewając, jak chce uzyskać "taflę szkła". U mnie to nie dzialalo wiec jakos nie pisałam wczesniej. Szlifowanie fluggera można zacząc sporo później niż "normalnego" lakieru (tzn dłużej schnie), za to ja np ostatnio wyrównywalam go przecierając zamiast papierem ściernym to szorstką stroną zmywaka.
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-15, 21:17   #80
katatonia00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 91
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Cytat:
Napisane przez jambolaja Pokaż wiadomość
To źle szperasz bo była tu mowa o tym ....no dużo razy
Na dwuskładnikowca każdy inny tylko nie akryl( a ten na p to poliuretanowy )
Na 1-dno - akrylowy.
Korzystamy z lakierów budowlanych(w sklepach z farbami,marketach budowlanych) bo tańsze i wydajniejsze. Ja polecam Vidaron (i 1 i drugi choć drugi to olejny-schnie długo(ze 2 dni) i zażólca ale trwały)
Można też specjalne do decou-ale są drogie.
Akryl chnie szybko.Dziennie można położy ze 2-3 warstwy nawet.
dziękuje Ci bardzo i o to mi chodziło, cały czas myslałam czytajac przeróżne wypowiedzi i na innych forach, że poliuretanowy jest na kazdy rodzaj cracka, ale mnie ucieszyłaś, i teraz wiem, że moge użyć akrylowego< wlasnie taki kupilam, chyba ze śnieżki > bo używałam tylko jednoskładnikowego... Jeszcze raz bardzo dziękuje
__________________
Mój wątek o moich rysunkach
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post21740473
katatonia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 22:20   #81
pati100larz
Majsterkowicz
 
Avatar pati100larz
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 452
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Cytat:
Napisane przez katatonia00 Pokaż wiadomość
dziękuje Ci bardzo i o to mi chodziło, cały czas myslałam czytajac przeróżne wypowiedzi i na innych forach, że poliuretanowy jest na kazdy rodzaj cracka, ale mnie ucieszyłaś, i teraz wiem, że moge użyć akrylowego< wlasnie taki kupilam, chyba ze śnieżki > bo używałam tylko jednoskładnikowego... Jeszcze raz bardzo dziękuje
Ja mam właśnie akrylowego Vidarona i na kraka jednoskładnikowego (ja mam TAKI) używać go nie mogę, bo się warzy Tak że widocznie to zależy od firmy i lakieru, i kraka.
Tak że najpierw wypróbuj i zobaczysz, czy kupno lakieru poli będzie konieczne
__________________
mój decoupage
pati100larz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 14:35   #82
jambolaja
Zakorzenienie
 
Avatar jambolaja
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 895
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

A to ciekawe,bo jest na bazie wody przecież...ja mam country crack stamperii i jest ok.Widać wszystko trzeba przepraktykować...
__________________
DecouTworki (lepiej oglądać ostatnie stronki niż marne początki)
Papierki małe i większe
jambolaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 14:45   #83
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
a jaką ma konsystescje? wodnistą?
on jest żelowy
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 14:46   #84
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

ale nie taki kisiel jak fluger?? i można go spokojnie sobie wylewać dowoli? wczoraj i tak kupilam w. szklący ten za 28 zeta
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 14:56   #85
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Ruskim targiem - gęsty kisiel
Im starszy tym bardziej gęstnieje, starość dla niego zaczyna się od odkręcenia słoiczka Więc na początku jest gęsty ale dość lejący się, po kilku tygodniach zdecydowanie gęstnieje, dlatego ja preferuję małe słoiczki, aby mieć pewność,że będę go używać w odpowiedniej konsystencji

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Acha z wylewaniem do woli to tak nie do końca - ale ja daję dość grubą warstwę
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 14:59   #86
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

czyli dopiero w okolicach grudnia go otworze i hurtem wszystkie prezenty nim zaleje dzięki za wszystkie info
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 15:04   #87
Pupil
Osiołek z zakątka :)
 
Avatar Pupil
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 757
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?


Ja też maluję nim hurtem wtedy wychodzi najekonomiczniej
__________________
Zapraszam:

[SIGPIC][/SIGPIC]

Pupil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 12:12   #88
Certua
Raczkowanie
 
Avatar Certua
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 48
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Cytat:
Napisane przez teofano Pokaż wiadomość
Teraz używam Vidaron lakier akrylowy. Świetny jest.
Popieram, polecam
__________________
W człowieku najbardziej zdumiewające jest to, że w ogóle jest
Certua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 19:44   #89
Oloosia
Rozeznanie
 
Avatar Oloosia
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 593
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Cytat:
Napisane przez Certua Pokaż wiadomość
Popieram, polecam
Ja również Chociaż Vidaron trochę żółknie. Szczególnie na białych powierzchniach. Ostatnio robiłam chustecznik i czasami musiałam po 3 razy malować farbą, bo robiły się żółte zacieki...
Oloosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 20:15   #90
kicia0940
Zadomowienie
 
Avatar kicia0940
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 571
Dot.: SONDA - Jaki lakier najlepszy do decoupage ?

Robie te nasze prace Walentynkowe i juz ostatecznie mnie trafia z Flugerem
Emi powyżej miała racje:
- Fluger matowy - TAK
- Fluger błyszczacy - NIE
Mam dosyć tego kisielu, same smugi
__________________
Dłubanki moje i mojej mamy:
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=8680

Mój Decoupage - tu oglądaj prace sprzed grudnia 2010
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404567
kicia0940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-03 15:47:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.