mieszkanie z chłopakiem - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 12:04   #91
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
A jeżeli byłaby katoliczką, to już masz prawo nazywać ją dziwką?
Przepraszam, ale według mnie jesteś okropną hipokrytką. Normalny katolik nie oskarżał by każdego o rozwiązłość, bo mieszka z chłopakiem/narzeczonym.
Tak w ogóle, znasz pojęcie słowa 'rozwiązłość'?
Cytuję za Katechizmem Kościoła Katolickiego:

"Wykroczenia przeciw czystości
2351 Rozwiązłość jest nieuporządkowanym pożądaniem lub nieumiarkowanym korzystaniem z przyjemności cielesnych. Przyjemność seksualna jest moralnie nieuporządkowana, gdy szuka się jej dla niej samej w oderwaniu od nastawienia na prokreację i zjednoczenie."
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:10   #92
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Cytuję za Katechizmem Kościoła Katolickiego:

"Wykroczenia przeciw czystości
2351 Rozwiązłość jest nieuporządkowanym pożądaniem lub nieumiarkowanym korzystaniem z przyjemności cielesnych. Przyjemność seksualna jest moralnie nieuporządkowana, gdy szuka się jej dla niej samej w oderwaniu od nastawienia na prokreację i zjednoczenie."
Nie jestem wierząca, więc nie obchodzi mnie, co jest napisane w Katechizmie. To nie forum religijne, więc mówimy o uniwersalnych znaczeniach. A w takim znaczeniu rozwiązłość to uprawianie seksu z kim popadnie. Czy osobę mieszkające z partnerem (uprawiając seks tylko z jedną osobą) można nazwać osobą rozwiązłą?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:12   #93
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
co do prokreacji - przeciez juz od dawna kosciol odszedl od tego ze seks malzenski ma sluzyc tylko prokreacji.
poza tym - jezeli zwiazek jest oparty na milosci to w czym sie rozni od tego zawartego w kosciele? partnerzy tez uprawiaja seks dla bliskosci, nie tylko czystej zadzy.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:14   #94
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Nie jestem wierząca, więc nie obchodzi mnie, co jest napisane w Katechizmie. To nie forum religijne, więc mówimy o uniwersalnych znaczeniach. A w takim znaczeniu rozwiązłość to uprawianie seksu z kim popadnie. Czy osobę mieszkające z partnerem (uprawiając seks tylko z jedną osobą) można nazwać osobą rozwiązłą?
Dla mnie tak. I jeszcze jeden cytat z KKK:

"2353 Nierząd jest zjednoczeniem cielesnym między wolnym mężczyzną i wolną kobietą poza małżeństwem. Jest on w poważnej sprzeczności z godnością osoby ludzkiej i jej płciowości w sposób naturalny podporządkowanej dobru małżonków, jak również przekazywaniu życia i wychowaniu dzieci. Poza tym nierząd jest poważnym wykroczeniem, gdy powoduje deprawację młodzieży."
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:18   #95
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
co do prokreacji - przeciez juz od dawna kosciol odszedl od tego ze seks malzenski ma sluzyc tylko prokreacji.
poza tym - jezeli zwiazek jest oparty na milosci to w czym sie rozni od tego zawartego w kosciele? partnerzy tez uprawiaja seks dla bliskosci, nie tylko czystej zadzy.
Z tym, ze wg religii katolickiej Bóg daje małżonkom różne łaski, które objawiają się także w seksie. Narzeczeni czy partnerzy takich łask nie otrzymują, ponieważ nie mają sakramentu ślubu, a więc ich współżycie nie jest tak owocne i pełne duchowo jak małżonków. Żeby to zrozumieć trzeba po prostu w pełni przyjąć katolicką wiarę w Boga.
A seks małżeński wg kościola katoliciego może służyć zarówno bliskości, jak i rządzy. Spokojnie można spełniać swoje zachcianki w łóżku z wyjątkiem seksu analnego i zabaw wibratorami - gdzieś to czytałam.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-02-18 o 12:24
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:18   #96
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Dla mnie tak. I jeszcze jeden cytat z KKK:

"2353 Nierząd jest zjednoczeniem cielesnym między wolnym mężczyzną i wolną kobietą poza małżeństwem. Jest on w poważnej sprzeczności z godnością osoby ludzkiej i jej płciowości w sposób naturalny podporządkowanej dobru małżonków, jak również przekazywaniu życia i wychowaniu dzieci. Poza tym nierząd jest poważnym wykroczeniem, gdy powoduje deprawację młodzieży."
I to ci daje prawo nazywać innych dziwką?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:18   #97
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Kasiu, tutaj się raczej ze słownika języka polskiego albo wyrazów obcych korzysta, to forum wielowyznaniowe i staramy się nie nawracać nikogo na swoją wiarę. Krucjaty to nie tu.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 12:23   #98
Marika_1987
Rozeznanie
 
Avatar Marika_1987
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: w swoim świecie
Wiadomości: 879
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Ja czysta i niewinna? Dobre sobie. Już wyjaśniam.
Byłam osobą wierzącą, wzięłam ślub kościelny, rozwiodłam się, przed nim uprawiałam seks z partnerem i nie mam się czego wstydzić. Odeszłam od wiary z powodów osobistych.
Teraz uprawiam seks z czystej przyjemności i bliskości z mężem ( bez ślubu kościelnego) bez funkcji prokreacyjnej i jest mi z tym dobrze. Czerpię przyjemność z seksu, bo chyba przede wszystkim o to chodzi w zbliżeniu.

I NIKT nie ma prawa oceniać moralności drugiego człowieka.
__________________
Tylko człowiek mądry, nigdy nie przestaje się dziwić. Dla ludzi głupich jest to zbyt trudne, przyzwyczajeni do szarości dnia nie zauważają kolorów, jakie daje świat

Moje maluchy

większy maluch
Dawid ur. 28.09.2008 g. 7:58, 56/3030

mniejszy maluch
Liliana ur. 06.10.2012 g. 01:25, 48/2560

Marika_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:26   #99
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Ja czysta i niewinna? Dobre sobie. Już wyjaśniam.
Byłam osobą wierzącą, wzięłam ślub kościelny, rozwiodłam się, przed nim uprawiałam seks z partnerem i nie mam się czego wstydzić. Odeszłam od wiary z powodów osobistych.
Teraz uprawiam seks z czystej przyjemności i bliskości z mężem ( bez ślubu kościelnego) bez funkcji prokreacyjnej i jest mi z tym dobrze. Czerpię przyjemność z seksu, bo chyba przede wszystkim o to chodzi w zbliżeniu.

I NIKT nie ma prawa oceniać moralności drugiego człowieka.
Otóż to.
Gdyby tak było, to ja tak samo napisałabym, że kasia971 jest osobą niemoralną, bo obraża inne użytkowniczki i narzuca im swoje poglądy.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:34   #100
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Marika_1987 Pokaż wiadomość
Czerpię przyjemność z seksu, bo chyba przede wszystkim o to chodzi w zbliżeniu.
Tak, oczywiście, przyjemność fizyczna jest bardzo istotna, ale seks oparty tylko na rozkoszy jakoś mnie nie przekonuje. Dobrze jest podczas zbliżenia czy pieszczot czuć, ze mężczyzna jest we mnie wpatrzony jak w obrazek nie tylko dlatego, że jestem seksowna i daję mu cielesne doznania (to brutalne, ale faceci są tak skonstruowani, ze 80 % kobiet jest w stanie wywołać u nich silne podniecenie, więc to jakiś powód do radości?), ale również z powodu uczuć jakimi mnie obdarza, zeby to nie było tylko zwykłe ,,pukanie" z 2-3 czułymi gestami, bo tak wypada.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-02-18 o 12:36
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:41   #101
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
zeby to nie było tylko zwykłe ,,pukanie" z 2-3 czułymi gestami, bo tak wypada.
A zdajesz sobie sprawę z tego, że są małżeństwa katolickie, w których tak to właśnie wygląda?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 12:45   #102
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
A zdajesz sobie sprawę z tego, że są małżeństwa katolickie, w których tak to właśnie wygląda?
Oczywiście, że tak.
Są też ,,małżeństwa katolickie", które biorą ślub kościelny, bo ładnie i romantycznie, a chodząc na nauki przedmałżeńskie współżyją bez najmniejszych skrupułów. Skoro ślub i przygotowanie zawalili to trudno żeby w łóżku było rozkosznie, a zarazem uczuciowo i czule.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-02-18 o 12:47
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:45   #103
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
a wiele zwiazkow bez slubu, gdzie dokladnie to sie czuje? ja czuje milosc mojego partnera, nie tylko pozadanie
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:54   #104
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
ja czuje milosc mojego partnera, nie tylko pozadanie
No nie wątpię. Przecież każde małżeństwo, także katolickie kiedyś małżeństwem nie było, a ich miłość nie rozpoczęła się wraz z sakramentem tylko dużo wcześniej Ale miłość miłości nierówna.
Np ludzie w związkach cywilnych tez się kochają, ale nie chcą do swojego małżeństwa zaprosić Boga. Może im się dobrze układać, nie przeczę, ale zawsze warto wierzyć, że Bóg udoskonali małżeństwo i pomoże w ewentualnych konfliktach dlatego właśnie część ludzi bierze w pełni dojrzale ślub kościelny.

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-02-18 o 12:56
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:55   #105
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

czyli miłość osób niewierzących jest gorsza?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:56   #106
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Oczywiście, że tak.
No więc powinnaś wiedzieć, że nie ma reguły. Ślub kościelny nie gwarantuje miłości, czułości, szacunku, a brak ślubu nie oznacza z definicji szmacenia drugiej strony i siebie.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:58   #107
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Kasiu, tutaj się raczej ze słownika języka polskiego albo wyrazów obcych korzysta, to forum wielowyznaniowe i staramy się nie nawracać nikogo na swoją wiarę. Krucjaty to nie tu.
Ja tej wielowyznaniowości specjalnie tutaj nie widzę. Jeśli ludzi piszą to przeważnie, że odeszli od wiary katolickiej.

A tak przy okazji np. dla muzułmanki, to w ogóle nie do pomyślenia jest współżycie poza małżeństwem. I to z różnych względów np. ewentualnych, nieuchronnych kar z karą śmierci włącznie. Tak lekko jak katoliczki lub niewierzące, to muzułmanki nie mają.

Edytowane przez kasia971
Czas edycji: 2013-02-18 o 13:16
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:00   #108
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Np ludzie w związkach cywilnych tez się kochają, ale nie chcą do swojego małżeństwa zaprosić Boga. Może im się dobrze układać, nie przeczę, ale zawsze warto wierzyć, że Bóg udoskonali małżeństwo i pomoże w ewentualnych konfliktach dlatego właśnie część ludzi bierze w pełni dojrzale ślub kościelny.
Dlaczego zawsze warto w to wierzyć? Są ludzie, którzy uważają że lepiej radzić sobie z problemami samemu i z partnerem, zamiast wierzyć że Bóg wszystko uleczy.
Mało tego, są ludzie wierzący w Boga, ale nie chcący żyć zgodnie z zasadami Kościoła Katolickiego - czy oni też mają brać ślub kościelny? Nie sądzę.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:01   #109
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No więc powinnaś wiedzieć, że nie ma reguły. Ślub kościelny nie gwarantuje miłości, czułości, szacunku, a brak ślubu nie oznacza z definicji szmacenia drugiej strony i siebie.
Ja nigdzie nie napisałam, ze to szmacenie. Jesli ktoś ma być hipokrytą bez wyrzutów sumienia to neich lepiej weźmie cywilny lub wcale. Po co przyjmować sakramenty, a swoje robić?
Sam ślub kościelny jest niewiele wart bez odpowiedniego podejścia do niego dwóch stron, a nie na zasadzie ładnie i romantycznie. Inaczej jest to ślub po częsci zmarnowany - przynajmniej od tej religijnej strony. Z jakiej racji więc ma gwarantować czułość i miłość?
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 13:08   #110
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Ja specjalnie tej wielowyznaniowości tutaj nie widzę. Jeśli ludzi piszą to przeważnie, że odeszli od wiary katolickiej.
Jest bardzo dużo ewangelików, sporo protestantów, są ateiści od urodzenia.

To nie jest forum KK i wmawianie innym, że są dziwkami, bo nie żyją w zgodzie z KKK, jest niezgodne z zasadami tego forum.

Ci, którzy odeszli od Kościoła, mieli swoje powody, powinno się je uszanować, a nie wyzywać.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Ja nigdzie nie napisałam, ze to szmacenie.
Nie, ale z Twoich wypowiedzi bije przekonanie, że seks pozamałżeński to "pukanie" bez czułości.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:09   #111
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Otóż to.
Gdyby tak było, to ja tak samo napisałabym, że kasia971 jest osobą niemoralną, bo obraża inne użytkowniczki i narzuca im swoje poglądy.
Napisz, proszę napisz
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:10   #112
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Powodów odejścia od Kościoła może być wiele. Także taki, ze ktoś moze nie wytrzymać,a w szczególności nie rozumieć reguł: postów, wstrzemięźliwości seks przed ślubem, in vitro, aborcji. Mnie też nie zawsze jest łatwo (w końcu poglądy człowieka sa kształtowane wieloczynnikowo), ale to nie znaczy, ze chcę się kategorycznie odciąć - wiarę trzeba rozumieć, trzeba wciąż ją poznawać, rozmawiać. Jasne, ze jest trudno, ale podobno wszystko co dobre jest w pewien sposób trudne, a duże rzeczy wymagają wysiłku. Może Bóg ten wysiłek docenia

Edytowane przez skrywana_fantazja
Czas edycji: 2013-02-18 o 13:11
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:13   #113
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Napisz, proszę napisz
Mam swoje poglądy i ok, ale nie będę tutaj teraz wszystkich obrażać, bo się ze mną nie zgadzają I proszę, nie prowokuj.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:16   #114
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Może Bóg ten wysiłek docenia
Problem w tym, że Bóg zdaje się nie określił, zasady którego Kościoła są zgodne z jego wolą Zdaje się też nie kazał potępiać tych, którzy wierzą w Niego i Pismo Święte, a w Katechizm Kościoła Katolickiego niekoniecznie
Teologia nie jest łatwą dziedziną.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Otóż to.
Gdyby tak było, to ja tak samo napisałabym, że kasia971 jest osobą niemoralną, bo obraża inne użytkowniczki i narzuca im swoje poglądy.
Kasia sama siebie uważa za osobę niemoralną, więc nie trzeba tego pisać Sama to zrobiła
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:17   #115
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Kasia sama siebie uważa za osobę niemoralną, więc nie trzeba tego pisać Sama to zrobiła
A, no ok, to odwołuję.
Skoro chce, to niech się uważa za osobę niemoralną, ale proszę, z łaski swojej, niech nie obraża innych dziewczyn.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:18   #116
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Ja tej wielowyznaniowości specjalnie tutaj nie widzę. Jeśli ludzi piszą to przeważnie, że odeszli od wiary katolickiej.
może dlatego, że w Polsce dzieci chrzczone są z marszu i jeśli przestają chcieć być katolikami, to muszą od wiary odejść?
w ogóle nie wiem czy jest sens z tobą dyskutować, wydajesz się być osobą o okropnie ciasnych horyzontach, z klapkami na oczach. zaczęło się od pytania czy warto mieszkać z chłopem przed ślubem, bez żadnego zaznaczenia, że autorka pytania jest katoliczką, więc na co te twoje krucjaty? równie dobrze dziewczyna może pastafarianizm wyznawać i KKK jest dla niej równie ważną księgą co Przygody Tomka Sawyera.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:30   #117
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
może dlatego, że w Polsce dzieci chrzczone są z marszu i jeśli przestają chcieć być katolikami, to muszą od wiary odejść?
w ogóle nie wiem czy jest sens z tobą dyskutować, wydajesz się być osobą o okropnie ciasnych horyzontach, z klapkami na oczach. zaczęło się od pytania czy warto mieszkać z chłopem przed ślubem, bez żadnego zaznaczenia, że autorka pytania jest katoliczką, więc na co te twoje krucjaty? równie dobrze dziewczyna może pastafarianizm wyznawać i KKK jest dla niej równie ważną księgą co Przygody Tomka Sawyera.
Uprzejmie informuję, że nikt nikogo nie zmusza do ochrzczenia własnych dzieci. Jest to tylko i wyłącznie dobra, nieprzymuszona wola rodziców. Tylko jakimś cudem większość nawet tych młodych i nowoczesnych, żyjących bez ślubu, wcześniej czy później dzieci pragnie ochrzcić. W moim otoczeniu widzę dużo takich przykładów: ksiądz, który odszedł z posługi i związał się z kobietą ślubem cywilnym, dzieci swoje ochrzcił, pary żyjące bez ślubu także.
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:30   #118
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Dziewczyny, dajcie spokój Autorka napisała, żeby jej pomóc a Wy dyskutujecie z trollem. Bo tak myślę, że to jest troll, widać, że lubi dokuczać i karmi się tym, że kogoś porusza to co pisze. Może olać to zupełnie i ona sobie będzie wcinała swoje poglądy ale jak nikt nie zareaguje to jej się znudzi?

Poważnie, bądźmy dorośli ...
Może to jakaś młoda dziewczyna, która przeżywa problemy emocjonalne i w ten sposób się dowartościowuje? Albo nikt jej nie chce, więc gloryfikuje dziewictwo, żeby poczuć się lepiej?
Dodatkowo podoba jej się, jak ktoś zwraca uwagę na to, co ona pisze, bo tylko w taki sposób ktoś chce z nią trzymać "kontakt" - na inne tematy być może nie ma nic do powiedzenia?

Także powstrzymajcie się, bo te rozmowy do niczego nie prowadzą. Ani ona nie przekona nas, ani my jej! Niech każdy idzie własną drogą.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:40   #119
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Uprzejmie informuję, że nikt nikogo nie zmusza do ochrzczenia własnych dzieci.

Oj kiepsko znasz ten świat, kiepściutko

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Także powstrzymajcie się, bo te rozmowy do niczego nie prowadzą.
Ciężko, jak z każdym trollem - Bober chrzanił 3 po 3, wszyscy starali się go ignorować, ale jednak czasami się pęknie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:14   #120
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: mieszkanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Ja tej wielowyznaniowości specjalnie tutaj nie widzę. Jeśli ludzi piszą to przeważnie, że odeszli od wiary katolickiej.
Myślisz, że odeszli, bo co? Bo im się nie chciało do kościoła chodzić?
Cały czas piszesz, jakby wiara była zależna od woli - chcę, więc wierzę, nie chcę, więc nie wierzę. Przecież to śmieszne. Nie ma się wpływu na wiarę. Albo się wierzy, albo się nie wierzy. To, że będę chodzić do kościoła, spowiadać się, nie uprawiać seksu przed ślubem nie czyli ze mnie od razu osoby wierzącej. Religia i wiara to w ogóle dwie odrębne sprawy. Można wierzyć w "Boga", a uznawać religie (z naciskiem na "e" na końcu) za zbędne.
Jeśli czujesz, że jesteś w stanie "namówić" kogoś na wiarę może powinnaś przemyśleć na czym opiera się ta Twoja - na szczerej wierze czy na religijnych obrzędach i zwyczajach mających ją wyrażać.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-09 23:13:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:02.