Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-07, 11:17   #1
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica

Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie


Od 3 lat biorę tabletki Novynette, zawsze zaczynam opakowanie w piątek.
Tym razem zaczęłam w ten czwartek, bo myślałam, że czwartek to piątek - pomyliły mi się dni tygodnia. Na dodatek wczoraj, tzn. w piątek, pierwszy dzień po miesiączce kochałam się ze swoim facetem. Tabsa wzięłam, i będę dalej szła wg blistra, do końca, z tym że zabraknie mi tej jednej tabletki wziętej dzień wcześniej.

Jaka jest procedura postępowania w takiej sytuacji? Kiedy powinnam zacząć brać kolejne opakowanie?
Czy panikuję, chcąc przez cały następny miesiąc kochać się dodatkowo w prezerwatywie?

PS Dzwoniłam do lekarza z tą sytuacją, powiedział, że nie powinno się nic dziać, ale w stresie zapomniałam zapytać go o dalsze postępowanie z tabsami i postępowanie w razie stosunku.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2012-01-07 o 11:18
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 11:20   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

21 tabletek, 7 dni przerwy. skrócenie przerwy nic nie wnosi do skuteczności.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 11:38   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Od 3 lat biorę tabletki Novynette, zawsze zaczynam opakowanie w piątek.
Tym razem zaczęłam w ten czwartek, bo myślałam, że czwartek to piątek - pomyliły mi się dni tygodnia. Na dodatek wczoraj, tzn. w piątek, pierwszy dzień po miesiączce kochałam się ze swoim facetem. Tabsa wzięłam, i będę dalej szła wg blistra, do końca, z tym że zabraknie mi tej jednej tabletki wziętej dzień wcześniej.

Jaka jest procedura postępowania w takiej sytuacji? Kiedy powinnam zacząć brać kolejne opakowanie?
Czy panikuję, chcąc przez cały następny miesiąc kochać się dodatkowo w prezerwatywie?

PS Dzwoniłam do lekarza z tą sytuacją, powiedział, że nie powinno się nic dziać, ale w stresie zapomniałam zapytać go o dalsze postępowanie z tabsami i postępowanie w razie stosunku.

Nic się strasznego nie stało, będzieszs po prostu brala tabletki teraz od czwartku, a nie od piątku
I nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Ja zrobłam podobnie przy drugim opakowaniu - pierwsze zaczęłam brac o bardzo niewygodnej porze, więc pierwsza tabletke z drugiego opakowania wzięłam dzien wczesniej o takiej porze, jakiej chciałam
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy



Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2012-01-07 o 11:40
klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 11:40   #4
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Tylko się nie pomyl i nie wydłuż przerwy o ten jeden dzień!
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 12:11   #5
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Dzięki za rady i ostrzeżenie Klempaa, a jak ze sprawą przerwy między opakowaniami, robić, czy nie? Bo widziałam w internecie na ABC antykoncepcji poradę od lekarza, żeby w takiej sytuacji nie robić przerwy, a opakowanie po tym, które będzie jak skończę to niepełne i następne, zacząć dzień wcześniej. Bo wg Ciebie chyba powinnam zrobić przerwę, z tym że zacząć opakowanie od czwartku, a nie od piątku. Bo "miesiączka" w tej sytuacji przyspieszy mi się chyba o jeden dzień... ?
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2012-01-07 o 12:24
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:11   #6
ogolnie
Zakorzenienie
 
Avatar ogolnie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 9 099
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

ja to w ogóle nie rozumiem mechanizmu zażywania tabsów anty, bo nigdy nie miałam z nimi do czynienia

a no bo nie mogę ich brać.
ogolnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:33   #7
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
a jak ze sprawą przerwy między opakowaniami, robić, czy nie? Bo widziałam w internecie na ABC antykoncepcji poradę od lekarza, żeby w takiej sytuacji nie robić przerwy, a opakowanie po tym, które będzie jak skończę to niepełne i następne, zacząć dzień wcześniej. Bo wg Ciebie chyba powinnam zrobić przerwę, z tym że zacząć opakowanie od czwartku, a nie od piątku. Bo "miesiączka" w tej sytuacji przyspieszy mi się chyba o jeden dzień... ?
Możesz normalnie zrobić przerwę
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 13:43   #8
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Wszystko dalej bierz normalnie nie martw się ! Nic sie nie stało, organizm pewno się nawet nie kapnął, że coś pomyliłaś :P
__________________

kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 13:53   #9
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Skrócenie przerwy o jeden dzień nie ma żadnego wpływu na antykoncepcję. Jak wzięcie pigułki, która ma działanie antykoncepcyjne może ją zaburzyć?

Gdybyś przerwę wydłużyła - tak, wtedy jest problem. Przerwę można skracać (najkrócej chyba do 3 dni) a nigdy wydłużyć.

Wybierz wszystkie pigułki normalnie, później przerwa 7 dniowa i kolejne opakowanie. Zmieni Ci się tylko pierwszy dzień przerwy (powiedzmy z piątku na czwartek) i dzień wcześniej niż do tej pory będziesz rozpoczynała kolejne opakowanie.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 14:01   #10
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Czyli podsumowując: robię normalnie przerwę, tylko następne opakowanie zaczynam w CZWARTEK zamiast piątku i od tej pory zawsze w czwartek. I nie biorę już tej brakującej tabletki ostatniego dnia jak mi się skończy dzień wcześniej blister, nie będzie z tym problemu.
Tak?

asiezestresowałam.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2012-01-07 o 14:05
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 14:15   #11
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Skrócenie przerwy o jeden dzień nie ma żadnego wpływu na antykoncepcję. Jak wzięcie pigułki, która ma działanie antykoncepcyjne może ją zaburzyć?

Gdybyś przerwę wydłużyła - tak, wtedy jest problem. Przerwę można skracać (najkrócej chyba do 3 dni) a nigdy wydłużyć.

Wybierz wszystkie pigułki normalnie, później przerwa 7 dniowa i kolejne opakowanie. Zmieni Ci się tylko pierwszy dzień przerwy (powiedzmy z piątku na czwartek) i dzień wcześniej niż do tej pory będziesz rozpoczynała kolejne opakowanie.
z tymi 3 dniami to akurat nie prawda, można jej nie robić i wcale.
Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Czyli podsumowując: robię normalnie przerwę, tylko następne opakowanie zaczynam w CZWARTEK zamiast piątku i od tej pory zawsze w czwartek. I nie biorę już tej brakującej tabletki ostatniego dnia jak mi się skończy dzień wcześniej blister, nie będzie z tym problemu.
Tak?

asiezestresowałam.
tak, dokładnie, zawsze czwartek. tylko się nie pomyl, bo wydłużenie przerwy o jeden dzień to już większe *przewinienie*
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-07, 15:56   #12
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
z tymi 3 dniami to akurat nie prawda, można jej nie robić i wcale.
Tyle to ja wiem, wystarczy połączyć opakowania i nie robić przerwy na krwawienie z odstawienia. Można połączyć 3 opakowania naraz, później trzeba już zrobić przerwę na krwawienie.

Mi chodziło o skracanie przerwy (przecież wyraźnie napisałam ) bo można i tak robić. Tyle, że można ją skrócić tylko do 3 dni, bo istnieją opinie, że jeszcze krótszą (np. dwudniową) organizm mógłby potraktować jako zapomnienie pigułki.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:21   #13
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Nic się nie stało, nie musisz się dodatkowo zabezpieczać. Skończ to opakowanie i zrób normalną przerwę siedmiodniową. I tak jak dziewczyny mówiły uważaj żeby wziąć pierwszą tabletkę z kolejnego opakowania w czwartek, a nie jak do tej pory w piątek.
Black Rainbow naprawdę tak jest z tą przerwą? Pierwsze słyszę, przyznam że nie wiedziałam, aż ginekologa zapytam przy kolejnej wizycie Dziwne to bo przecież poziom hormonów jest na odpowiednim poziomie cały czas w takiej sytuacji...
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 16:49   #14
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

przerwę można skracać, ale nigdy wydłużać
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 17:10   #15
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Tyle to ja wiem, wystarczy połączyć opakowania i nie robić przerwy na krwawienie z odstawienia. Można połączyć 3 opakowania naraz, później trzeba już zrobić przerwę na krwawienie.

Mi chodziło o skracanie przerwy (przecież wyraźnie napisałam ) bo można i tak robić. Tyle, że można ją skrócić tylko do 3 dni, bo istnieją opinie, że jeszcze krótszą (np. dwudniową) organizm mógłby potraktować jako zapomnienie pigułki.
A te opinie to czyje?
Nie jestem zlośliwa, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Na ulotkach nic takiego nie ma, ginekolog też nigdy nic mi takiego nie mówił, na studiach też uczą mnie inaczej (czy - przerwę możesz skracać dowolnie, ale nigdy wydłużać)... Przeciez to chodzi o wzięcie tych 21 tabletek, w czasie przerwy jestes normalnie zabezpieczona. Jak weźmiesz tabletkę, to przecież owulacja się nie odblokuje przez to, a skąd organizm w czasie tego np. 1 czy 2 dni miałby wiedzieć, ze planujesz wzięcie tabletki...?
Nie wiem, jak dla mnie to o czym piszesz jest bardzo mało prawdopodobne
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 19:07   #16
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
A te opinie to czyje?
Nie jestem zlośliwa, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. Na ulotkach nic takiego nie ma, ginekolog też nigdy nic mi takiego nie mówił, na studiach też uczą mnie inaczej (czy - przerwę możesz skracać dowolnie, ale nigdy wydłużać)... Przeciez to chodzi o wzięcie tych 21 tabletek, w czasie przerwy jestes normalnie zabezpieczona. Jak weźmiesz tabletkę, to przecież owulacja się nie odblokuje przez to, a skąd organizm w czasie tego np. 1 czy 2 dni miałby wiedzieć, ze planujesz wzięcie tabletki...?
Nie wiem, jak dla mnie to o czym piszesz jest bardzo mało prawdopodobne
Czytałam już kilka razy. Raz w "Wysokich Obcasach" (tyle, że to było ponad rok temu) kolejny raz spotkałam się w jakimś internetowym artykule (były tam wypowiedzi jakiegoś lekarza z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego) i kilka razy na forach o antykoncepcji. Aczkolwiek (o ironio!) nikt nie wyjaśnił dlaczego tak miałoby się stać.

Mi też to się wydaje naciągane, chociażby z racji tego, że aby być zabezpieczoną w pełni (tj. móc zrobić bez obaw 7 dniową przerwę) wystarczy przyjąć 17 pigułek. Wybierając całe opakowanie nie ma szans by wcześniejsze przyjęcie pigułki (która przecież zapewnia wzrost poziomu hormonów w organizmie) owulacja się odblokowała.

Nie głoszę tego jako prawdy ostatecznej, tylko piszę co słyszałam

Ewentualnie skłonna bym była tą teorię uznać w przypadku, gdy: skracamy ilość przyjmowanych pigułek z 21 do 17 (czyli niby ta wystarczająca ilość) i dodatkowo znacznie skracamy przerwę. Jednak to też troszkę naciągane.

Edytowane przez Black Rainbow
Czas edycji: 2012-01-07 o 19:10
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 23:48   #17
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Czytałam już kilka razy. Raz w "Wysokich Obcasach" (tyle, że to było ponad rok temu) kolejny raz spotkałam się w jakimś internetowym artykule (były tam wypowiedzi jakiegoś lekarza z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego) i kilka razy na forach o antykoncepcji. Aczkolwiek (o ironio!) nikt nie wyjaśnił dlaczego tak miałoby się stać.

Mi też to się wydaje naciągane, chociażby z racji tego, że aby być zabezpieczoną w pełni (tj. móc zrobić bez obaw 7 dniową przerwę) wystarczy przyjąć 17 pigułek. Wybierając całe opakowanie nie ma szans by wcześniejsze przyjęcie pigułki (która przecież zapewnia wzrost poziomu hormonów w organizmie) owulacja się odblokowała.

Nie głoszę tego jako prawdy ostatecznej, tylko piszę co słyszałam

Ewentualnie skłonna bym była tą teorię uznać w przypadku, gdy: skracamy ilość przyjmowanych pigułek z 21 do 17 (czyli niby ta wystarczająca ilość) i dodatkowo znacznie skracamy przerwę. Jednak to też troszkę naciągane.
wydaje mi się, ze to niemożliwe
i ja zasadniczo skłaniam się ku poleganiu na ulotkach tabletek, bo to one są najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy na ten temat a to że lekarz należy do PTG..... cóż, nie znam ginekologa,który nie należy
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 14:03   #18
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

ok, to ja jednak wolę wierzyć temu co jest w ulotce a nie wysokim obcasom
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:46   #19
empress83
Raczkowanie
 
Avatar empress83
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 221
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

kobiety nie kiedy chcą przesunąć termin miesiączki.... zawsze to się robi zmniejszając odstęp między pig. a nie zwiększając więc przesunęłaś sobie tylko wszystko o 1 dzień.

Resztę opakowania normalnie bierzesz i kończysz a później 7 dni przerwy. Czyli bez najmniejszych zmian.
empress83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 22:28   #20
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Novynette - zaczęłam brać o dzień za wcześnie

Bałam się, że coś zawaliłam - masakra, tyle lat doświadczenia, a takie pytania na forum zadaję
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.