Stosowanie Diacnealu - refleksje - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 13:34   #2071
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. A ponoć kwas migdałowy jest fotouczulający i drażni naczynka, a kremy z witaminą C wymagają filtrów wysokich - takie opinie słyszałam, ale poszperam dalej oczywiście sama, poczytam i zorientuje się co będzie najlepsze.

Filtry też uważam za konieczność ale niekoniecznie te o najwyższym faktorze Myślę, że wystarczy mi 15-20 spf latem i wiosną w podkładzie i lekkich kremach.
Kwas migdalowy nie jest fotouczulajacy dlatego peeling kwasem migdalowym nazywany jest letnim peelingiem lub calorocznym, oczywiscie glebokiego peelingu tym kwasem w lecie i tak bym nie polecala ale toniki jak najbardziej

mada_82 co do tego filtra to uzywam go ostatnio pod normalny drogeryjny podklad bo ciagle robie peeling kwasem migdalowym i mi skora schodzi wiec mineralki odpadaja i nie wiem jak inne filtry (i pod mineraly) bo nigdy nie mialam zadnego innego filtra to jest moj pierwszy ale spisuje sie nawet dobrze, klade cienka warstwe tak jak nakazuje producent i na moja tlusta skore i tak jest dobrze bo swiece sie tylko troche ale przyloze chusteczke i jest ok wiec polecam fajny jest

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-02-23 o 13:41
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 16:26   #2072
xXxFryciaxXx
Zadomowienie
 
Avatar xXxFryciaxXx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 1 934
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

ja używam Triacneal od 6 dni jak narazie nic nie szczypie, nie mam zaczerwienień ani wysusznej skóry Mam plastry evra i nie widzę jakiegoś związku z używaniem antykoncepcji i Triacnealu jestem w trakcie okresu i co? żadnej niespodzianki a miałam ostatnio meeega wysyp wszystko mi schodzi tylko pory się rozszerzyły i zaskórniki tak jakby mi zaczynały wychodzić na wierzch :O ale jeśli mają wyjść to zniosę i to
__________________
Zapraszam

http://www.specyficznapanna.pl/
xXxFryciaxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 00:32   #2073
kobzinka
Przyczajenie
 
Avatar kobzinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 22
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Witam!
Dziewczyny,mam wielką prośbę!Zaczęłam stosować Diacneal 4 dni temu i mam pewne wątpliwości,może któraś z Was mogła by mi pomóc?
Chodzi mi mianowicie o to,czy produkty które stosuje nie "gryzą się" ze sobą..czy nie popełniam jakiejś gafy.
Może zaczne od opisu:cera problematyczna-zaskórniki,rozszerzone pory,wrażliwa i żadko o jednolitym kolorycie(zawsze jakies plamki malutkie mi wyskakują-nie pryszcze,raczej czerwone mini liszaje).
Mam 26 lat,zmarszczki mimiczne.Sięgając po Diacneal mam nadzieje pozbyć się chropowatej wręcz skóry na twarzy.Problem z zaskórniakami zmniejszył Effaclar Duo,który stosuje od 3/4 msc.
Rano i wieczorem do mycia twarzy używam szmatki z mikrofibry+Cleanance Gel i wody termalnej Avene.
Wieczorem nakładam po pół h od mycia twarzy D.Tu moje pytanie,mam krem na noc który mam zamiar nakładać po kolejnej pół h (w razie potrzeby)i nie wiem czy się nie gryzie z retinolem a mianowiecie jest to Eucerin z 5%mocznika-intensywnie nawilżający na noc.
Moje kolejne pytanie,to czy będzie ok jak Effaclar Duo będę nakładała rano,tak około 10 przed nałożeniem fitra-Anthelios XL SPF50..i znowu po jakims czasie jak będzie mi trzeba,to czy na filtr krem Eucerin z mocznikiem5% na dzień moge wklepać?Nie chciałabym z niego rezygnować bo bardzo go lubie..Ale czy to nie za dużo atrakcji dla skóry?
Malować się bardzo lubie ale i tak maluje się góra 3-4 dni w tyg i domniemam,że jak zacznie mnie złuszczać to będę musiala zrezygnować z podkładu:/
Aha i jeszcze jedno,czy mogę robić przy stosowaniu D.maseczki aspirynowe?
Bardzo proszę o rady jeśli coś robie źle i z góry dziękuję za pomoc
kobzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 19:45   #2074
annablack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 17
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hej. Stosuję Diacneal już cos koło...1,5 miesiąca..no i szału ciał nie ma. W sensie - to co chciałam zwalczyć, dalej mam. Pewnie za krótko używam, albo taka moja uroda, że te pory na nosie i w okolicach muszą być poszerzone. No nic, jak się skończy Diacneal, przejdę na Ystheal, bo akurat to przypadkiem kupiłam przed Diacnealem. Nie wiem, czy cuś pomoże, bo to konkretnie przeciwzmarszczkowy, a zmarszczki faktycznie się wzięły i znikły, co przy trzech dychach na liczniku jest miłe, nie powiem. Zobaczę jak będzie dalej z retinoidami...
annablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 08:19   #2075
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

kobzinka mysle ze nie ma sensu nakladac najpierw eff duo potem filtr a potem ten nawilzajacy, na dzien mozesz uzywac tego nawilzajacego i filtra a na noc stosuj sobie za zmiane co drugi dzien raz diacneal i raz eff duo ja tak robie, a na noc chyba po godzinie od nalozenia diacnela dziewczyny kiedys pisaly ze mozna nalozyc jakis nawilzacz, ale lepiej nie przesadzac z 15 kremami naraz, poprostu kwasy zostaw na wieczor a w dzien sie nawilzaj
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 07:27   #2076
kobzinka
Przyczajenie
 
Avatar kobzinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 22
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

ksenkadziękuję za odpowiedź!
Jednak moja skóra strasznie znosi effaklar duo stosowany naprzemian z diacnealem
Podrażnia mi skórę dość mocno..Piecze nawet na następny dzień,więc go odstawiam..Może jak mi się skóra wzmocni to spróbuje jeszcze raz.

Mam wrażenie,że diacneal wyciąga wszystkie moje..kurcze nawet nie wiem jak to nazwać..czerwone plamki,które z daleka wyglądają jak pryszcze ale są to tak jakby zgrubienia na skórze.W każdym razie stosuje diacneal,a rano spf50 i krem eucerin z mocznikiem.Po ponad 2 tyg moge powiedzieć ze łuszcze sie trochę,w strategicznie probematycznych miejscach.A pory u mnie zwęża super!Pozdrawiam
kobzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 17:02   #2077
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

No własnie też się zastanawiam nad tym diacnealem, ja znowu mam problem z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i od czasu do czasu na linii żuchwy wyskakują mi takie gule podskórne i zostają. Z tego co wiem, to te podksórne pryszcze powstają z powodu zmian hormonalnych.
Zastanawiam się czy ten krem coś mi pomoże głównie na te podskórne pryszcze.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 11:55   #2078
mada_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 61
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Ksenka dziekuje za refleksje na temat filtra

U mnie pogorszenie, po skonczeniu Triacnealu uzywam od miesiaca chyba codziennie na noc Effaclaru K i juz dawno nie mialam takich bolacych ropnych guli, wlasnie na polikach i zuchwie, cera tlusci sie bardziej i mam wiecej zaskornikow. Mi to wyglada na glebszy problem bo mam tez syfki na ramionach wiec ide do dermatologa po cos od wewnatrz, prawie 30 na karku a tu takie rzeczy
mada_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 01:11   #2079
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez wituska Pokaż wiadomość
No własnie też się zastanawiam nad tym diacnealem, ja znowu mam problem z zaskórnikami, rozszerzonymi porami i od czasu do czasu na linii żuchwy wyskakują mi takie gule podskórne i zostają. Z tego co wiem, to te podksórne pryszcze powstają z powodu zmian hormonalnych.
Zastanawiam się czy ten krem coś mi pomoże głównie na te podskórne pryszcze.
Dokładnie mam taki sam problem jeśli chodzi o linię żuchwy. Na pocieszenie - Diaceanal (triacneal) bardzo mi przyspiesza ich gojenie. Nie wyłażą tak na wierzch jak wcześniej. A wcześniej goiły się dobre 2-3 tyg tzn do następnego wysypu przed wiadomo czym...
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 00:50   #2080
mmariczkaa
Raczkowanie
 
Avatar mmariczkaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 478
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Witam dziewczyny
Chcę się z Wami podzielić moją "historią" i poprosić o rady Mam cerę mieszaną: normalną trochę suchą na policzkach i tłustą w strefie T. Po wakacjach w ubiegłym roku dostałam ogromnego wysypu (wiadomo przesadziłam z opalaniem, którego powinnam unikać) Na ratunek przyszły mi produkty Effaclar: K, A.I punktowo oraz żel do mycia buźki. Naprawdę widziałam poprawę, lecz po kilku miesiącach cera chyba przyzwyczaiła się do produktów i przestały na mnie działać...cera wróciła do dawnego stanu, poza tym wydaje mi się,że to produkty La Roche Possay lub podkład z Loreal Infallible czy coś takiego STRASZNIE zapchały mi wówczas pory i mam mnóstwo wągrów w strefie T i tak jakby przy nosie... Kolejny etap to produkty Clinique nawet dobre, ale to jeszcze nie to- używałam kilka miesięcy. W końcu w SPharm była promocja na Triacneal-kupiłam. Na razie lecze mój piękny wysyp na czole ->w dodatku dopiero teraz dowiedziałam się, że cere tlustą trzeba nawilżać-GŁUPIA JA.
CO sadzicie o mojej codziennej pielęgnacji:
wieczorem :
bioderma płyn micelarny do demakijażu, żel do mycia twarzy z 3kroków Clinique dla 3 typu ceru, avene triacneal, czasem sudocrem na ranki po wyciskaniu (tak wiem nie powinnnam)
rano:
przestawiłam się na łagodniejszy żel na rano już nie clinique a NIVEA VISAGE oraz tą emulsję olay z spf 15 rozświetlającą do cery mieszanej.
Używam triacneal raczej codziennie chociaż teraz siedze z kremem bambino ochronnym na buźce bo tak mnie przesuszył...(na moje szczęście ten tłusty krem nie zatyka mi porów i nie wyskakują mi niespodzianki)
Napiszcie dziewczeta co sądzicie, czy czegoś nie powinnam używać , coś dodać? i moje pytanie czy krem triacneal tak samo działa jeśli używam go codziennie a np co 2 dni?? słyszałam,że trzeba go używać bardzo systematycznie i regularnie.
POZDRAWIAM
mmariczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 20:57   #2081
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Hej,

Stosuję Triacneal od niecałego miesiąca. Myślałam, że będzie gorzej, ale nie mam jakiegoś strasznego wysypu. Jedyne co mnie martwi to to, że ostatnio pojawiły mi się 3 dość spore ropne krostki, których nie da się wycisnąć, a mam je już prawie tydzień i w ogóle nie znikają ani się nie goją... Stosuję Triacneal codziennie na noc.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 10:10   #2082
Niya82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Ja po diacnealu nie miałam wysypu - stosowałam codziennie od jakichś 4 miesięcy (2 opakowania). Teraz tubka zaczęła się kończyć, więc kupiłam triacneal i straszny wysyp ropnych małych krostek i kilku większych pryszczy. Co prawda już się to zaczęło goić i wygładzać ale pierwsze dni to była masakra. Zobaczymy co będzie dalej.
Niya82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 23:34   #2083
mmariczkaa
Raczkowanie
 
Avatar mmariczkaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 478
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

nie mogę sobie poradzić z narastajacym wysypem od ponad 1.5 miesiaca oraz sucha skoraRATUUUUUUUUNKU
CZy ktoś zna porządnego dermatologa w Warszawie?
mmariczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 13:28   #2084
annablack
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 17
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez annablack Pokaż wiadomość
Hm. Czy musiało się to stać dziś? Nad ranem zaczełam się łuszczyć. Tak z zaskoczenia. Akurat dziś był u mnie onet.pl nagrywać moją gadającą głowę jak mówię o swojej książce. A tu podklad sie nie ukladal,bo skóra łuszcząca, jakaś taka zaczerwieniono-bolesna..jak pech to pech...
Dorwałam link do tego materiału wreszcie. Ja to ta w bluzie w paski. Cholercia, nie było widać, że się tak łuszczyłam, a było wtedy ciężko

Co do Diacnealu. Nie stosuję go na razie- zrobiłam podmianę na Ystheal+, jak ten wykończę, to znów się przesiądę na Diacneal. Pierwsze opakowanie Diacnealu starczyło mi na ponad dwa miesiące codziennego stosowania.

Pozdrawiam, Dziouchy
annablack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 19:18   #2085
mada_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 61
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Anna nic nie bylo widac Gratuluje silnego charakteru i zycze duzo zdrowka!
mada_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:48   #2086
wiznatalka
Rozeznanie
 
Avatar wiznatalka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 831
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

hej

ja wykończyłam 2 tubkę triacnealu w sumie stosowałam od listopada, koło lutego dołączyłam też tonik z BHA, generalnie efekty jakieś były, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia chyba nastawiałam się na coś bardziej spektakularnego

w każdym razie odstawiam teraz triacneal, parę dni stosuję acnederm, zobaczym co ten zdziała..
mam jeszcze jedną tubkę triacnealu, ale to chyba na jesieni wrócę do niego..


Cytat:
Napisane przez annablack Pokaż wiadomość
Dorwałam link do tego materiału wreszcie. Ja to ta w bluzie w paski. Cholercia, nie było widać, że się tak łuszczyłam, a było wtedy ciężko
podziwiam Cię, i życzę dużo siły w walce o zdrówko
widziałam Cię też w DDTVN, wyglądałaś równie dobrze
wiznatalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 17:25   #2087
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Chciałbym się was zapytać o różnice w działaniu między Diacnealem a Triacnelem. W tym drugim dodano nowy składnik lecz czy to powoduje, że jest on słabszy od poprzednika? Czy raczej ich 'moc' jest na tym samym poziomie? Właśnie kończę tubkę Triacnelu aby wygładzić/odmłodzić buźkę i nie obraziłbym się gdyby działał ciut szybciej/mocniej .
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!

Edytowane przez Pawel K
Czas edycji: 2011-05-18 o 17:27
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 19:12   #2088
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Pawel K Pokaż wiadomość
Chciałbym się was zapytać o różnice w działaniu między Diacnealem a Triacnelem. W tym drugim dodano nowy składnik lecz czy to powoduje, że jest on słabszy od poprzednika? Czy raczej ich 'moc' jest na tym samym poziomie? Właśnie kończę tubkę Triacnelu aby wygładzić/odmłodzić buźkę i nie obraziłbym się gdyby działał ciut szybciej/mocniej .
Stężenie retinalu i kwasu AHA jest takie samo w obu kremach. Jedyna różnica to dodatkowy składnik w Triacnealu więc powinien być minimalnie lepszy
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 12:58   #2089
rosemary90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 128
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

a czy używacie filtra w dni które WCALE nie wychodzicie z domu?
rosemary90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-14, 10:57   #2090
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez rosemary90 Pokaż wiadomość
a czy używacie filtra w dni które WCALE nie wychodzicie z domu?
kiedy caly dn spedzam w domu to nie uzywam filtra tylko rozne mieszanki np oleje +zel ha
teraz juz skonczylam triacneall uzywac, stosuje retinoidy i dalej w dn kiedy jestem w domu nie stosuje filtra.
w minione lato jeszcze mialam swira i siedzialam przy zaslonietych zaluzjach
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 21:44   #2091
Judyta~
Raczkowanie
 
Avatar Judyta~
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 386
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

dziewczyny, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - zamówiłam na biochemii serum z C i do tego wprawdzie nie Diacneal, ale Cleanance K z Avene. Czy mogę rano, pod filtry stosować serum, a na noc ( w zasadzie tylko na brodę) krem?
Judyta~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 13:01   #2092
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Stosowanie Diacnealu - refleksje

Cytat:
Napisane przez Judyta~ Pokaż wiadomość
dziewczyny, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź - zamówiłam na biochemii serum z C i do tego wprawdzie nie Diacneal, ale Cleanance K z Avene. Czy mogę rano, pod filtry stosować serum, a na noc ( w zasadzie tylko na brodę) krem?
tak
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.