OKULARY z filtrem UV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-04, 09:22   #1
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343

OKULARY z filtrem UV


Proszę mnie nie wyrzucać z tematem, bo choć trudno doszukać się w okularach przeciwsłonecznych jakiejś biochemii, to myślę, że wszystkie filtromaniaczki są nimi żywo zainteresowane
Wiadomo, że okulary muszą mieć dobry filtr i że odpada byle badziewie za 5 zł ze stojaka na bazarze. Optymalnie byłoby kupować takie okulary u optyków, jednak ceny są tam zazwyczaj zaporowe.
Ochrona oczu jest dla mnie ważna, poza tym uwielbiam okulary jako element "wystroju" , no ale nie mogę sobie pozwolić na wyskoczenie z kilkuset zł na markowe brylki ze sprawdzonym filtrem.
Pytanie moje brzmi: czy okulary dostępne w sieciowych sklepach typu H&M, Reserved, Camaieu, Diverse, można uznać za bezpieczne? Kosztują przeciętnie pomiędzy 30 a 60 zł i oczywiście wszystkie mają etykiety z napisem, jaka to cudowna w nich jest ochrona UV Czy i jak można to sprawdzić? Jakie macie "źródła" okularowe?
Ja ostatnio nabyłam okulary w jednym sklepie typu wymienionego wyżej, bo poprzednie pękły (no. nie tak same pękły, jak się siada na okularach to one jakoś tego nie lubią - kolejny argument przeciwko kupowaniu Ray Banów ), mają świetny kształt, bo zachodzą nisko na policzki, więc przykrywają także moje skłonne do "plamistości" okolice pod oczami. Ciągle jednak mam wątpliwosci, czy rzeczywiście mogę liczyć na to, że w tych kawałkach plastiku jest jakiś filtr UV?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:27   #2
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja myślę, że tam filtr jest. Nie jest jednak 400, bo takie to tylko u optyka pewnie.

Ja kupuję w takich sklepach, co wymieniłaś. Ostatnio kupiłam z naklejką, że jest to filtr 300 i były dużo droższe od tych z filtrem 100 czy 200.

Mam z niższym filtrem też, ale w tych droższych czuję, że oczy się mniej męczą (mam nadzieję, że to nie jest moja autosugestia).
Moje oczy są wyjątkowo wrażliwe na światło. Więc bez takich wynalzków nie mogę się obejśc.

Wczoraj widziałam u optyka promocję na okulary przeciwsłoneczne już po 5 euro, ale takie jakieś nieciekawe z wyglądy były, więc zrezygnowałam.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:47   #3
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: OKULARY z filtrem UV

też właśnie ciekawi mnie, czy te okulary są bezpieczne bo w tym roku chciałam mieć dobre okularki i kupiłam je w porządnym sklepie sportowo-turystycznym (nie w takim typu decathlon czy go sport ) - podobno na 100% mają filtry, ale kosztowały 110zł i już są w rozsypce, chociaż noszę je w dołączonym twardym etui stały się jakieś takie chybotliwe poprostu a tak co półtorej miesiąca wywalać ponad stówę na okulary to jednak dla mnie nieco zbyt dużo... więc chętnie kupiłabym właśnie w jednym z takich sklepów, bo wzornictwo mają fajne
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 12:52   #4
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Erato
Pytanie moje brzmi: czy okulary dostępne w sieciowych sklepach typu H&M, Reserved, Camaieu, Diverse, można uznać za bezpieczne? Kosztują przeciętnie pomiędzy 30 a 60 zł i oczywiście wszystkie mają etykiety z napisem, jaka to cudowna w nich jest ochrona UV Czy i jak można to sprawdzić? Jakie macie "źródła" okularowe?

Czy faktycznie te okulary mają ochronę, naprawdę nie wiem .
Ja zakupiłam okulary przeciwsłoneczne w optyku i kosztowały mnie 130 zł.
Wiem, że te okulary mają ochronę zapewnioną, natomiast okularom ze sklepów z ciuchami jakoś nie wierzę.
Okulary sprzedawane na rynku za 20 zł. także mają naklejki, etykietki, że blokują 100%promienoiwania.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 17:28   #5
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja jestem maniaczką okularów słonecznych i moge na nie wydać całą pensję Kupuję tylko w salonach optycznych, bo tam są marki, które lubią.

Ostatnio oglądałam w Cubusie czy H&M właśnie takie okularki z naklejką 100 i jakaś tam gwarancją, znaczkami i wymogami Unii itd., i myślę, że to nie jest pic na wodę. Pytanie tylko, co takie 100 daję? Tak jak mówię, kupuję u optyka i mam w nosie - wiem, że są pewne
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 18:28   #6
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: OKULARY z filtrem UV

też własnie myślałam nad zakupem takich ze sklepów z ciuchami typu H&M, bo takie z optyka to może na gwiazdkę dostanę szkoda, że nie pomyślałam wczesniej to poprosiłabym na urodziny niestety trochę to kosztuje, a ja już i tak czuję, ze za bardzo ciąże mamie na portfelu i jednak musze mieć dobre okulary z filtrem, bo własnie dostałam jakiejś alergii, z nosa mi cieknie, gorączka i łzawia mi oczy, że na słonce patrzedc nie moge. siedze w domu z pozasłanianymi oknami, a i tak drażnia mnie te przedzierające się przez zasłonę promienie tylko zeby te okulary coś dawały, bo już lepiej chodzić bez niż z byle czym.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 18:39   #7
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Sprawdziłam swoje okulary z New Yorkera i jest na nich napisane "UV400 CAT.2" . Dałam za nie 40 zł i nie wiem czy mam wierzyć w te zapewnienia.
Wie może ktoś co oznacza napis CAT.2?
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 20:56   #8
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja jestem maniaczką okularów słonecznych i moge na nie wydać całą pensję Kupuję tylko w salonach optycznych, bo tam są marki, które lubią.

Ostatnio oglądałam w Cubusie czy H&M właśnie takie okularki z naklejką 100 i jakaś tam gwarancją, znaczkami i wymogami Unii itd., i myślę, że to nie jest pic na wodę. Pytanie tylko, co takie 100 daję? Tak jak mówię, kupuję u optyka i mam w nosie - wiem, że są pewne
A mój ostatni nabytek pochodzi z H&M i ma filtr 300, czyli kategorię 3. 400 to mają tylko moje okulary na narty, z polaryzwanym szkłem. Wg etykietki, która była doczepiona do okularów, kategoria 3 to średnie nasłonecznienie, czyli taki "miejski użytek". Wyrzuciłam tę etykietkę, ale zapamiętałam, że są cztery kategorie - najwyższa to ostre nasłonecznienie np. w górach, potem ta, o której napisałam, następnie słabe słonce za chmurami (tam są takie znaczki narysowane ), a ostatnia kategoria to chyba brak filtra w ogóle Poprzednie okulary, te na których usiadłam, niestety, były z Camaieu i miały oznaczenie "UV 400".
Wierzyć? Nie wierzyć? Zapytam się u optyka, czy to można jakoś sprawdzić, czy okulary mają filtr
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 21:02   #9
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Znalazłam taką wymianę zdań na forum optyków (!):
http://www.forum.okulary.net/viewtop...6b50a904927788
Czyli UV 400 blokując promienie do długości 400 nm oznacza blokadę 100%. Chyba
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 05:09   #10
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja mam takie z optyka i na razie sobie chwalę - moje przebarwieniowe piegi pod oczami też, ale i tak licze na efekt długofalowy. Ja nie miałam wyjścia i musiałam kupić okulary u optyka, bo noszę szkła korekcyjne, a takie rzeczy to tylko w erze/u optyka
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 06:53   #11
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: OKULARY z filtrem UV

ja mam okulary z Cubusa i jestem zadowolona czy rzeczywiscie dobrze chronia przed UV tego nie wiem, ale przyciemniaja dokladnie tak jak lubie
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 07:27   #12
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Question Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez joasiak1
Ja mam takie z optyka i na razie sobie chwalę - moje przebarwieniowe piegi pod oczami też, ale i tak licze na efekt długofalowy. Ja nie miałam wyjścia i musiałam kupić okulary u optyka, bo noszę szkła korekcyjne, a takie rzeczy to tylko w erze/u optyka
joasiak1, a tak na marginesie to jest duża róźnica cenowa szkieł pomiędzy szkłami korekcyjnymi, a korekcyjnymi przeciwsłonecznymi
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:18   #13
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez madzious
ja mam okulary z Cubusa i jestem zadowolona czy rzeczywiscie dobrze chronia przed UV tego nie wiem, ale przyciemniaja dokladnie tak jak lubie
tylko widzisz madzious, okulary fajnie przyciemniające bez filtra mogą bardziej zaszkodzić oczom, niz brak okularów w ogóle. Bo ciemne szkła powodują, że źrenica się rozszerza i dociera do niej więcej światła. Jeżeli ciemne szkło nie ma filtra, to w efekcie zamiast chronić oczy, wystawiamy je na większą dawkę promieniowania. Sam komfort wizualny nie jest wystarczającym kryterium oceny, czy mamy dobre okulary.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:20   #14
madzious
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 72
Dot.: OKULARY z filtrem UV

te okulary maja filtr, tylko dokladnie nie wiem jakiej wartosci ale 5 zl nie kosztowaly, wiec pewnie nie jest zle
__________________

madzious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 09:29   #15
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: OKULARY z filtrem UV

U optyka też można upolować fajne okularki za dobrą cenę Ja za swoje w Vision Express płaciłam 60zł. Nie jest to Chanel, ale ja nie przywiązuję wagi do marki - ważne, żebym w nich jakoś wyglądała. Co mi po okularach za 300zł, z najlepszym nawet filtrem, jeśli wyglądam w nich jak przebieraniec?
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 13:55   #16
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
joasiak1, a tak na marginesie to jest duża róźnica cenowa szkieł pomiędzy szkłami korekcyjnymi, a korekcyjnymi przeciwsłonecznymi
Moje oprawki kosztowały 90pln, a szkła korekcyjne przeciwsłoneczne do nich 100pln za parę.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:13   #17
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez kamaO
U optyka też można upolować fajne okularki za dobrą cenę Ja za swoje w Vision Express płaciłam 60zł. Nie jest to Chanel, ale ja nie przywiązuję wagi do marki - ważne, żebym w nich jakoś wyglądała. Co mi po okularach za 300zł, z najlepszym nawet filtrem, jeśli wyglądam w nich jak przebieraniec?
No właśnie problem w tym, że np. w Vision Expressie podobają mi się takie, które kosztują od 300 w górę A te tańsze wyglądają gorzej niż te "za piątaka ze stojaka" Nie dam kilkuset złotych za okulary, bo często je niszczę, gubię, rysuję itp.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 14:25   #18
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: OKULARY z filtrem UV

podobno można u optyka sprawdzić, czy szkła mają filtry, jak również pokryć szkła filtrami - gdzieś wyczytałam, za rzetelność informacji nie ręczę ja noszę fotochromy, więc nie mam problemu z zakupem okularów przeciwsłonecznych a zdecydowałam się na nie, bo noszę szkła korekcyjne i np. bez sensu byłoby zdejmowanie okularów przeciwsłonecznych po wejściu do sklepu i założenie zwykłych
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-09, 20:18   #19
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: OKULARY z filtrem UV

No ja właśnie tak macham parami - jak wchodzę do lokalu czy sklepu, to zdejmuję okulary przeciwsłoneczne i zakładam normalne - ale ja lubię tak się popisywać i żonglować ramkami
Jak mam soczwie - a zazwyczaj mam - to nie żongluję

Kasia_L - nie ma rożnicy - ja zawsze robię szkła Hoya i oni nie liczą sobie za zabarwienie.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-09, 20:20   #20
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Smile Dot.: OKULARY z filtrem UV

To dobra wiadomość
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 10:07   #21
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Erato
No właśnie problem w tym, że np. w Vision Expressie podobają mi się takie, które kosztują od 300 w górę A te tańsze wyglądają gorzej niż te "za piątaka ze stojaka" Nie dam kilkuset złotych za okulary, bo często je niszczę, gubię, rysuję itp.
Mnie się też te drogie podobają Ale i z tych moich jestem zadowolona Ja tam nie wiem, ale chyba wyglądają lepiej niż te za piątaka Taki model - ale kupiłam już dawno - jeszcze było zimno. Może teraz zostały same paszczaki
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 21:16   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez kamaO
U optyka też można upolować fajne okularki za dobrą cenę Ja za swoje w Vision Express płaciłam 60zł. Nie jest to Chanel, ale ja nie przywiązuję wagi do marki - ważne, żebym w nich jakoś wyglądała. Co mi po okularach za 300zł, z najlepszym nawet filtrem, jeśli wyglądam w nich jak przebieraniec?
haha ja tez oczyiwscie podobaja mi sie i te za 300 zł ale to stanowczo za duzo jak dla mnie na okulary ktore moge zgubic itp.kupilam za 60 ,idealny ksztalt i kolor jaki chcialam

ciekawe czy wlasnie mozna sprawdzic czy sa filtry czy tez nie .

w vision powiedzieli mi ze szkla polaryzjacyjne to koszt od 300 w gore :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 21:33   #23
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez paula78
haha ja tez oczyiwscie podobaja mi sie i te za 300 zł ale to stanowczo za duzo jak dla mnie na okulary ktore moge zgubic itp.kupilam za 60 ,idealny ksztalt i kolor jaki chcialam

ciekawe czy wlasnie mozna sprawdzic czy sa filtry czy tez nie .

w vision powiedzieli mi ze szkla polaryzjacyjne to koszt od 300 w gore :-/
E to ściema z tymi polaryzacyjnymi. Ja takie zawsze kupuję na narty, bo świetnie poprawiają kontrast widzenia na śniegu - i np. okulary marki Polaroid można kupić za 150 zł, za 300 to już max wypas . Ja kupiłam w tym sezonie okulary Arctica za około 70 zł - mają polaryzację, bo to widać, np. jak się patrzy na szybę samochodu, a najlepiej na telefon komórkowy (lub jakiś inny wyświetlacz LCD ). W ogóle zauważyłam, że tańsze są dobre okulary sportowe, niż takie "zwykłe". No ale w moich Arcticach wyglądałabym dziwacznie na plaży, pomijając, że są żółte
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 21:36   #24
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Erato, a one mają filtr UV?
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 21:40   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Erato
E to ściema z tymi polaryzacyjnymi. Ja takie zawsze kupuję na narty, bo świetnie poprawiają kontrast widzenia na śniegu - i np. okulary marki Polaroid można kupić za 150 zł, za 300 to już max wypas . Ja kupiłam w tym sezonie okulary Arctica za około 70 zł - mają polaryzację, bo to widać, np. jak się patrzy na szybę samochodu, a najlepiej na telefon komórkowy (lub jakiś inny wyświetlacz LCD ). W ogóle zauważyłam, że tańsze są dobre okulary sportowe, niż takie "zwykłe". No ale w moich Arcticach wyglądałabym dziwacznie na plaży, pomijając, że są żółte
oczywiscie ze sciema,ja to wiem ale ile ludzi naciagaja :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 21:50   #26
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Erato, a one mają filtr UV?
Cóż, no jak większość okularów miały nalepkę i dopiętą ulotkę z kategoriami promieniowania. Mam nadzieję, że jeżeli komuś się chciało te okulary polaryzować, to chciało się też dac filtr UV Polaryzację po prostu widać, a filtra niestety nie
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-10, 22:24   #27
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Fajnie byłoby tak zaszpanowac polaryzowanymi okularami, ale filtry musza miec No nic, rozejrze sie za czyms w wielkim miescie
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 09:24   #28
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Ja mam w tym sezonie dwie pary (jedną już dwa czy trzy lata )
-Brenda - czyli polska firma produkująca właśnie okulary, gogle itp, wygląd typowo sportowy, ale mam jakąś pewność, że chroni
-Bijou Bridgitte czy jak się pisze ten sklep z biżuterią - kosztowały podobnie do tych z Brendy, ale wiadomo że tam mają niezłą przebitkę. Używam ich tylko wtedy, gdy są potrzebne jako uzupełnienie stroju
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 11:38   #29
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Cytat:
Napisane przez Erato
Czy i jak można to sprawdzić?
Jakie macie "źródła" okularowe?
  1. Podobno można to sprawdzić u optyka (ja nigdy nie próbowałam, bo...patrz pkt 2
  2. Optyk (kupuję optyczne "na miarę").
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-11, 15:32   #30
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: OKULARY z filtrem UV

Zadałam pytanie na temat sprawdzenia filtra UV w okularach na forum optyków (jest takie ). Otrzymałam odpowiedź, że można to sprawdzić przyrządem, co się zwie dioptriomierz z miernikiem UV. Ale ponoć nie każdy optyk takowy ma. Moja mama ma jednego znajomego optyka, jeżeli on to ma, to pójdę sprawdzić moje bryle Obym się nie rozczarowała
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-01 16:37:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.