lekcje angielskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 09:58   #1
tokarczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 51

lekcje angielskiego


Jak prawidłowo powinny wyglądać lekcje j.angielskiego(prywatnie) ?Moje wyglądają tak:mam \do przetłumaczenia tekst,to na zadanie domowe.Tłumaczę go wypisując słówka w zeszycie,po czym czytam ,co prawda nowych słówek poprawnie nie umiem.Na lekcji mam tłumaczyć tekst,a najlepiej to mam powiedzieć jakich słówek nie znam i natym byłby koniec z danym tekstem,ale ja i tak go tłumaczę i okazuje się,że żle,zawsze coś jest nie tak ,po czym słysze,że na następną lekcje mam się z niego przygotować,znowu coś tam żle przetłumaczę,no ale trudno.Gramatyka polega na tym,że mam pare linijek z zadaniem ,coś tam wstawić Pan nie ma cierpliwości,że nie rozumie,a ja nie umię tak odrazu,zresztą jak jest gramatyka to trwa ona kilka minut i ja naprawde nie rozumię,po czym dostaję zadanie ,pare linijek.Biorę książki z gramatyką i szukam jak to ma być.Przez całą lekcje mówi tylko pare zdań po angielsku(5) ,a lekcje mają być głównie nastawione na konwersacje.Może ja się czepiam,ale raz już usłyszałam od Pana "o boże" nie rozumiałam gramatyki,albo "angola nikt nie słucha",a ja słucham tylko nie rozumię.Co o tym myślicie?Poradzcie mi.Bo ja mu zato płacę i chyba nie muszę być super pojętnym uczniem,on ma mi to tłumaczyć tak długo ,aż zrozumię.
tokarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 10:21   #2
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: lekcje angielskiego

I TY mu płacisz???
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 10:52   #3
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: lekcje angielskiego

No jasne, że korepetytor ma tak tłumaczyć, by uczeń zrozumiał, do skutku, za to mu się płaci. Sama udzielam korepetycji z angielskiego od prawie 7 lat i jeśli chodzi o gramatykę, staram się wszystko jak najprościej wytłumaczyć, bez zbędnych terminów gramatycznych. Jak trzeba, powtarzam daną rzecz kilka razy, aż uczeń zrozumie, o co chodzi, wiadomo, że nie każdy szybko się uczy. Generalnie korepetytor na pewno musi być cierpliwy wobec ucznia i jego pytań, nie okazywać zniecierpliwienia, nawet jeśli ciągle musi przypominać o najprostszych rzeczach, typu czas Present Simple. Ja tak właśnie robię, choć naprawdę nieraz mnie męczy mówienie o takich najprostszych zasadach, bo mówię o nich 10-12 h dziennie (poza pracą na kursie językowym mam w domu jeszcze przeważnie 1 lub 2 h korepetycji, czasem więcej). Na czas korepetycji trzeba zapomnieć o swoim złym humorze czy zmęczeniu i wykrzesać z siebie trochę cierpliwości i uśmiechu.
Może trzeba zmienić korepetytora? Może inny bierze mniej albo więcej, ale jest cierpliwszy i lepiej umie wytłumaczyć? Może popytaj znajomych, czy znają kogoś takiego. Z mojego doświadczenia wynika, że sprawdza się tzw. poczta pantoflowa. Sama pozyskałam nowych uczniów z polecenia poprzednich i mam stałych uczniów, którzy przychodzą do mnie co tydzień od kilku lat.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:00   #4
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: lekcje angielskiego

Tokarczyk, podziekuj temu panu korepetytorowi od siedmiu bolesci.

a co do tego, jak powinny wygladac, to mam dwie uwagi:
1) na pewno nie tak jak te Twoje
2) to zalezy od tego, w jakim celu uczen bierze korepetycje - chodzi o konwersacje? zdanie matury? cpe? podstawy, zeby przetrwac abroad? zeby poprawic oceny w ciagu roku? - wlasnie ow cel korepetytor powinien wziac pod uwage i odpowiednio dopasowac lekcje. bo nie ma czegos takiego, jak prawidlowosc wygladu korepetycji na tym to wlasnie polega, ze sa to lekcje indywidualne i powinny byc jak najbardziej dopasowane do potrzeb, umiejetnosci i charakteru ucznia
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:11   #5
tokarczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 51
Dot.: lekcje angielskiego

Znowu dostałam esemesa od Pana ,czy umawialiśmy się juz na lekcje,a przecież umówieni jesteśmy na kazdy wtorek o 16,kilka razy już lekcje były przesówane ,bo mu coś wyskoczyło .
tokarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:16   #6
tokarczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 51
Dot.: lekcje angielskiego

Wiecie chodzi też o to,że jeśli chodzi o zdolności lingwistyczne ,to ja jestem przeciętniara,naprzykład rosyjski w szkole wchodziłmi super a angielski gorzej.Z Panem umawialismy się ,że głównie chodzi mi o konwersacje ,no gramatyka jest też potrzebna,bo bez niej ani rusz.
tokarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 11:48   #7
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: lekcje angielskiego

Cytat:
Napisane przez tokarczyk
Wiecie chodzi też o to,że jeśli chodzi o zdolności lingwistyczne ,to ja jestem przeciętniara,naprzykład rosyjski w szkole wchodziłmi super a angielski gorzej.Z Panem umawialismy się ,że głównie chodzi mi o konwersacje ,no gramatyka jest też potrzebna,bo bez niej ani rusz.
To może zwróć mu delikatnie uwagę, że chciałabyś jak najwięcej mówić po angielsku? Niech da Ci jakieś role do odegrania, np. takie jak są na maturze ustnej. Materiałów do matury ustnej jest dużo, jest w czym wybierać. Ja sama prowadziłam takie konwersacje z maturzystą - przerabialiśmy zestawy maturalne z rolami do odegrania (egzaminatora i egzaminowanego albo tworzenie dialogów na różne tematy). Gramatyki przy tym też trochę będzie. Nie obawiaj się zadawania pytań korepetytorowi ani zasugerowania mu, czego chciałabyś się nauczyć, przecież płacisz mu. Jeśli jednak on nie zmieni swojego podejścia do nauki, lepiej podziękuj mu i poszukaj innego.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 11:58   #8
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: lekcje angielskiego

Cytat:
Napisane przez tokarczyk
Wiecie chodzi też o to,że jeśli chodzi o zdolności lingwistyczne ,to ja jestem przeciętniara,naprzykład rosyjski w szkole wchodziłmi super a angielski gorzej.Z Panem umawialismy się ,że głównie chodzi mi o konwersacje ,no gramatyka jest też potrzebna,bo bez niej ani rusz.
po tej wypowiedzi nie do konca rozumiem, czego oczekujesz
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:16   #9
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: lekcje angielskiego

Przede wszystkim to każdy z nas ma wrodzone zdolności do uczenia się języka, przecież nauczyłaś się polskiego, i to zawsze powtarzam moim uczniom.Ja uczę angielskiego od 7 lat w gimnazjum, na kursach i korepetycjach i tak jak w grupie mogą być problemy ze zrozumieniem materiału (im większa grupa tym trudniej zindywidualizować lekcje) tak w przypadku indywidualnych lekcji nie powinno być z tym problemu. Jeśli uczeń nie rozumie materiału to powody są 2 albo nauczyciel jest beznadziejny, albo uczniowi nie chce się uczyć (tak też się zdarza , dzieciak chodzi na angielski bo mamusia mu karze)ale z tego co widzę to ty chcesz się uczyć więc jedyna rada... zmień nauczyciela, zresztą on widocznie to olewa skoro nawet nie wie czy się z tobą umówił na lekcje
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:20   #10
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: lekcje angielskiego

Cytat:
Napisane przez Germini
po tej wypowiedzi nie do konca rozumiem, czego oczekujesz
Pewnie tokarczykowi chodzi o to by przede wszystkim umieć sie porozumieć w tym języku, czyli w trakcie neuki kłaść należy głównie nacisk na słownictwo, wymowę, konwersacje i podstawowe elementy gramatyki potrzebne w potocznej rozmowie. A takie rarytasy jak present perfect odłożyć "na później "
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:33   #11
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: lekcje angielskiego

Cytat:
Napisane przez cellaris
Pewnie tokarczykowi chodzi o to by przede wszystkim umieć sie porozumieć w tym języku, czyli w trakcie neuki kłaść należy głównie nacisk na słownictwo, wymowę, konwersacje i podstawowe elementy gramatyki potrzebne w potocznej rozmowie. A takie rarytasy jak present perfect odłożyć "na później "
tzn chodzilo mi o to, ze nie wiem, czego oczekuje od nas zle sie wyrazilam
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 12:47   #12
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: lekcje angielskiego

Jeśli nie rozumiesz, co korepetytor tłumaczy, to znaczy, że stosuje złą metodę. Na lekcji w szkole musisz starać się zrozumieć tak, jak nauczyciel(ka) mówi. W domu na płatnych lekcjach nauczyciel ma dopasować się do Ciebie. Zobaczyć, jak Tobie najlepiej się uczy. Nie ważne, czy musi powtórzyć 10 razy, czy narysować. Nie wstydź się pytać kolejny raz. Korepetytora zawsze można zmienić.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 12:55   #13
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: lekcje angielskiego

Tokarczyk, a skad jestes?
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 13:18   #14
tokarczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 51
Dot.: lekcje angielskiego

Z Cieszyna.Będę musiała według Waszych rad poważnie porozmawiać z korepetytorem.Wiecie na początku to on się przykładałi i owszem, ale z czasem sobie odpuścił.
tokarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 15:05   #15
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Question Dot.: lekcje angielskiego

a ile płacisz za te "konwersacje"?
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:11   #16
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: lekcje angielskiego

takie zachowanie korepetytora jest niedopuszczalne. ja bym zmienila od razu, jesli facet nawet nie wie, czy ma z Toba zajecia, czy nie, to nie wiem nad czym sie w ogole zastanawiac. sama udzielam korepetycji, a takze sama chodzilam na korepetycje i nigdy nie polegaly one na czytaniu tekstu i tlumaczeniu slowek Twojemu korepetytorowi najwidoczniej nie zalezy na nauczeniu Cie czegos przyzwoicie, tylko na zdobyciu kasy namniejszym wysilkiem
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 16:46   #17
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: lekcje angielskiego

W ogole bym nie rozmawiala tylko podziekowała i poszukala innego korepetytora..szkoda kasy..i czasu..
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 17:26   #18
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: lekcje angielskiego

dziewczyny dobrze mówią. Jest przecież mnóstwo studentów filologii i nauczycieli, którzy udzielają korepetycji i się do tego przykładają. Ty płacisz więc ty wymagasz. Mnie byłoby poprostu wstyd brać kasę za taką fuszerkę. Moim zdaniem nauczyciel na indywidualnych lekcjach ma obowiązek zapewnić ci również materiały do pracy: teksty ksera ćwiczeń itp.w każdym razie zarówno ja jak i moje koleżanki tak robimy i MUSI dopasować się do ciebie. Masz jeszcze czas popytaj wśród znajomych może mogą ci kogoś polecić? Zwróć uwagę na to czy osoba która cię będzie uczyła zapewni ci materiały do nauki( eden podręcznik nie załatwia sprawy), ile czasu trwa lekcja (dla dorosłej osoby powinno to być ok 75min.wiem z doświadczenia,że jak już lepiej poznasz się z nauczycielem to czasem na lekcjach się poplotkuje niekoniecznie o angielskim ale pełna godzina nauki musi być. Czy przykłada isę do swojej pracy (ja np.moim uczniom kseruję nieraz i 15 stron różnych tekstów,obrazków, MIESZANYCH ćwiczeń), lekcja musi być urozmajcona ja np. robię tak: na początek speaking na rozgrzewkę ok 10-15min. potem praca z tekstem (czytanie, tłumaczenie słówek, odp.na pytania związane z tekstem), gramatyka (przeważnie w tekstach już jakieś jej elementy się pojawiają) i tak jak mówię mieszane ćwiczenia nie tylko tłumaczenie zdań,ale również parafrazy, uzupełnianie luk, wpisywanie poprawnych form itp.,a na koniec znów krótki speaking przeważnie w oparciu o zdjęcia, obrazki, sytuacje itp. no i mnóstwo zadania domowego może to nie jest idealna lekcja,ale jak narazie taki układ się sprawdza.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-08, 20:59   #19
kobri81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: lekcje angielskiego

zgadzam się z cellaris,ja też dawałam lekcje angielskiego od podstaw aż do fce i widzę że mamy podobne podejście wiem że do każdego ucznia podchodzi się inaczej i żadna metoda tłumaczenia np. gramatyki nie jest uniwersalna.więc jeśli nie rozumiesz tłumaczenia swojego nauczyciela to albo on powinien zmienic metodę albo Ty nauczyciela.ponadto jesli mówisz że pan z czasem przestał się starać to może Ty z czasem też powinnaś mu zacząć płacić mniejpozdrowienia
kobri81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-08, 21:19   #20
vanillacurl
Raczkowanie
 
Avatar vanillacurl
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 68
Dot.: lekcje angielskiego

Tokarczyku , a może zrezygnuj z tych korepetycji na rzecz jakiegoś porządnego, dobrze zorganizowanego kursu- poukładają Ci w głowie wiadomości, programy kursów są przejrzyste - wiesz czego się spodziewać, no i będziesz wśród innych osób- w takich warunkach nauczyciele raczej nie pozwalają sobie na zgryżliwe uwagi a ich wyrażne niedociągnięcia widzi cała grupa. Finansowo nie powinnas odczuc znaczącej różnicy
A wymowę możesz poćwiczyć np. na skypie- za friko!
vanillacurl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 11:21   #21
tokarczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 51
Dot.: lekcje angielskiego

Płacę mu 40zł.Jeśli chodzi o kursy ,to przez rok chodziłam na Callana,naukę zakończyłam na trzeciej książce-grupa się rozpadła.
tokarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 12:10   #22
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: lekcje angielskiego

No sorry,ale jak mu płacisz 40zł to gościu chyba wstydu nie ma ,że takie coś robi. Tokarczyk zmień nauczyciela (o ile go można tak nazwać i to już !!!)Cieszyn duże miasto, na pewno jest wielu dobrych korepetytorów,a co do kursów to zależy, ja jednak wolę lekcje indywidualne bo zawsze je można dopasować "pod siebie", zarówno jeśli chodzi o materiał jak i o godziny i ilość spotkań
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 14:00   #23
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: lekcje angielskiego

40zl???? za taka prace??? toz to rozboj w bialy dzien. podziekuj panu za jego uslugi i poszukaj kogos innego :tak:
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 14:32   #24
Greta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 67
Dot.: lekcje angielskiego

Czy można się dopytać: te 40 zł to za 1 h (zegarową, czy lekcyjną)? A może za spotkanie, które np. trwa 90 minut (a więc 2 lekcyjne)?

Ceny prywatnego angielskiego we Wrocławiu (bądź, co bądź znacznie większym mieście niż Cieszyn) kosztują od 20 do 30 zł za godzinę lekcyjną. A bywa, że jak zajęć dużo w tygodniu, to nauczyciel daje jakiś mały rabat.
Greta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 16:05   #25
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: lekcje angielskiego

ceny zaleza w dusym stopniu od kwalifikacji. w gliwicach, a jest to takze mniejsze miasto od wroclawia, 20-30zl biora studenci. nauczyciele, po studiach, biora juz 40 (wszystkie ceny za godzine zegarowa), a czasami sie zdarza, ze i wiecej
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-15, 18:29   #26
tokarczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 51
Dot.: lekcje angielskiego

Cena 40zł. jest za 1 godzinę.
tokarczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 13:56   #27
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: lekcje angielskiego

Cytat:
Napisane przez annemon Pokaż wiadomość
No jasne, że korepetytor ma tak tłumaczyć, by uczeń zrozumiał, do skutku, za to mu się płaci. Sama udzielam korepetycji z angielskiego od prawie 7 lat i jeśli chodzi o gramatykę, staram się wszystko jak najprościej wytłumaczyć, bez zbędnych terminów gramatycznych. Jak trzeba, powtarzam daną rzecz kilka razy, aż uczeń zrozumie, o co chodzi, wiadomo, że nie każdy szybko się uczy. Generalnie korepetytor na pewno musi być cierpliwy wobec ucznia i jego pytań, nie okazywać zniecierpliwienia, nawet jeśli ciągle musi przypominać o najprostszych rzeczach, typu czas Present Simple. Ja tak właśnie robię, choć naprawdę nieraz mnie męczy mówienie o takich najprostszych zasadach, bo mówię o nich 10-12 h dziennie (poza pracą na kursie językowym mam w domu jeszcze przeważnie 1 lub 2 h korepetycji, czasem więcej). Na czas korepetycji trzeba zapomnieć o swoim złym humorze czy zmęczeniu i wykrzesać z siebie trochę cierpliwości i uśmiechu.
Może trzeba zmienić korepetytora? Może inny bierze mniej albo więcej, ale jest cierpliwszy i lepiej umie wytłumaczyć? Może popytaj znajomych, czy znają kogoś takiego. Z mojego doświadczenia wynika, że sprawdza się tzw. poczta pantoflowa. Sama pozyskałam nowych uczniów z polecenia poprzednich i mam stałych uczniów, którzy przychodzą do mnie co tydzień od kilku lat.
Moje metody udzielania korepetycji są niemal takie same. Tłumaczę do skutku, bo mam świadomość jeśli uczeń czegoś nie zrozumie (gramatyka, bo słówka można nadrobić) to wcześniej czy później będę musiała do tego wrócić i nie będę mogła iść naprzód z materiałem. Myślę, że powinnaś zmienić korepetytora bo marnujesz pieniądze, a nie sądzę, że czegokolwiek się nauczysz jeśli będziesz kontynuować u niego lekcje.
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-29, 14:04   #28
Anuska77
Zadomowienie
 
Avatar Anuska77
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 128
Dot.: lekcje angielskiego

Cytat:
Napisane przez tokarczyk Pokaż wiadomość
Wiecie chodzi też o to,że jeśli chodzi o zdolności lingwistyczne ,to ja jestem przeciętniara,naprzykład rosyjski w szkole wchodziłmi super a angielski gorzej.Z Panem umawialismy się ,że głównie chodzi mi o konwersacje ,no gramatyka jest też potrzebna,bo bez niej ani rusz.
Jeśli chodzi Ci głównie o konwersacje to polecam native speaker'a. Zapłacisz ciut więcej ale na pewno wyniesiesz z tych lekcji znacznie więcej niż dotychczas.
Anuska77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 08:33   #29
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: lekcje angielskiego

zmień nauczyciela!!!!!!!!!!

nic mu nie tłumacz,bo jesli on nie wie jak ma prowadzic lekcje,to twoje tłumaczenie nic nie da. To pacan jakiś ,jak dziewczyny mówią ,bez wstydu.
Ty płacisz ,ty wymagasz.Za taką kasę to możesz wymagac więcej.
Ja polecam naprawde poszuakć kogos lepszego.
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-01, 09:02   #30
rozmarynek
Zadomowienie
 
Avatar rozmarynek
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 362
Dot.: lekcje angielskiego

a to rada jest chyba tlyko jedna: zmienic nauczyciela.
Ucze sie od kilku lat prywatnie angielskiego w celu poszerzenia wiedzy, bo w szkole nie licze, ze sie dobrze naucze jezyka. Zawsze prywant koreptytor, albo lektor w grupie, tłumaczy dokladnie wszystko...jeszcze nie zdazyol mi sie zobaczyc u niego/niej zniecieropliwienia, irytacji...
Mój rocznik jako pierwszy bedzie pisala egzamin gimnazjalny takze z jezyka, i wybiore napewno angielski.
rozmarynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.