Słońce, a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-17, 23:53   #1
Zeofilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 19

Słońce, a trądzik


Witam,
Otóż mam taki problem, w ferie na 99% jadę na tydzień do Egiptu. Mam ostatnio problemy z trądzikiem. Głównie są to takie twarde bolące gule i zaskórniki (takie mega ) otwarte i zamknięte ( nie wiem czy ma to teraz jakieś znaczenie ). Wiem z różnych źródeł, ze słońce pomaga tylko chwilowo, ale będąc na wakacjach nie będę siedziec cały czas pod parasolem, a bardzo wysokie filtry wyostrzają trądzik. (To jest Egipt filtry MUSZĄ byc i o tym wiem). Chcę się trochę opalic ale czy po miesiącu nie będzie katastrofy? Ogólnie po lecie nie było strasznie źle. Najgorsze zaczęło się w październiku/listopadzie kiedy miesiączka zaczynała ...dawać swoje znaki ?? (Jeżeli tak to mozna nazwać) nie wiem czy to zbieg okoliczności czy wszystko razem, czy słońce dało uboczne efekty dopiero po 3 miesiącach czy to hormony. Tak wiec moje pytanie jest takie: czy muszę się kryć czy moge troche sie przysmażyć?

Przepraszam za to, ze ten wpis jest troche chaotyczny, ale nie umiem jakoś zebrać tego w "kupę" i sensownie napisac. Mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi.
Chciałabym jeszcze dodać, ze mam 15 lat
Zeofilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 00:21   #2
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Słońce, a trądzik

Cytat:
Napisane przez Zeofilia Pokaż wiadomość
Witam,
Otóż mam taki problem, w ferie na 99% jadę na tydzień do Egiptu. Mam ostatnio problemy z trądzikiem. Głównie są to takie twarde bolące gule i zaskórniki (takie mega ) otwarte i zamknięte ( nie wiem czy ma to teraz jakieś znaczenie ). Wiem z różnych źródeł, ze słońce pomaga tylko chwilowo, ale będąc na wakacjach nie będę siedziec cały czas pod parasolem, a bardzo wysokie filtry wyostrzają trądzik. (To jest Egipt filtry MUSZĄ byc i o tym wiem). Chcę się trochę opalic ale czy po miesiącu nie będzie katastrofy? Ogólnie po lecie nie było strasznie źle. Najgorsze zaczęło się w październiku/listopadzie kiedy miesiączka zaczynała ...dawać swoje znaki ?? (Jeżeli tak to mozna nazwać) nie wiem czy to zbieg okoliczności czy wszystko razem, czy słońce dało uboczne efekty dopiero po 3 miesiącach czy to hormony. Tak wiec moje pytanie jest takie: czy muszę się kryć czy moge troche sie przysmażyć?

Przepraszam za to, ze ten wpis jest troche chaotyczny, ale nie umiem jakoś zebrać tego w "kupę" i sensownie napisac. Mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi.
Chciałabym jeszcze dodać, ze mam 15 lat
Absolutnie nie opalaj twarzy! Zajrzyj na wątek, w którym dziewczyny piszą o filtrach, są takie polecane dla cer tłustych, które nie zapychają. Pamiętam jak byłam w Twoim wieku i w wakacje w Bułgarii smażyłam się nie stosując żadnych filtrów ani na twarz ani ciało...O skutkach może nie będę mówić, wstyd się w ogóle przyznawać do tego ...Twarzy w ogóle nie radzę opalać Duże kapelusze, parasole, okulary, jak najbardziej wskazane Resztę ciała, jeśli nie masz tam problemów ze skórą możesz z umiarem opalać pod warunkiem, że zastosujesz wysokie filtry Jeśli się malujesz to podkład też koniecznie z filtrem- poczytaj dokładnie o filtrach, bo na niektóre nie można stosować pudrów/podkładów z określonymi substancjami. Ze mnie żadna ekspertka, bo filtr mam tylko w podkładzie, ale ja w ogóle się nie opalam i unikam słońca Dlatego do ciepłych krajów w żadnym razie się nie wybieram, jeśli już bym musiała to bym też używała filtrów i w godziny największego słońca na pewno nie wyłaziła

---------- Dopisano o 01:21 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

A co do wpływu słońca, to poprawa stanu cery, jeśli jest to tylko chwilowa, wielu osobom od razu opalanie pogarsza sprawę, mogą się porobić ślady, przebarwienia itd. Mam 22 lata, z trądzikiem zmagam się już jakieś 10 lat, teraz biorę Izotek, jak jeszcze byłam młoda i głupia też próbowałam opalania na trądzik (oczywiście jeszcze bez żadnych filtrów ), więc piszę wszystko z własnego doświadczenia
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876

Edytowane przez shini
Czas edycji: 2015-01-18 o 00:18
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 10:49   #3
Zeofilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 19
Dot.: Słońce, a trądzik

A miałam już nadzieje że jak zadbam o dobre nawilżenie skóra nie zareaguje źle bo nie będzie miała po co wytwarzać tyle sebum. No cóż to muszę się zaopatrzyć w te filtry i kapelusz. Miałabym jeszcze jedno pytanie otóż ok. rok temu pierwsze objawy trądziku były widoczne na plecach (zeszłego lata nie wiedziałam ze nie wolno opalać miejsc z trądzikiem i robiłam to na potęgę, trądziku teraz tam nie ma, czasami zdarza sie przed okresem, ale bez tragedii. Niestety po zblednięciu skóry zostały mi tam ciemne plamy/blizny typowo trądzikowe) czy te blizny mogę opalic? Czy one zejdą? Smarowałam to juz cytryną, ale ona pomaga mi tylko na twarz (póki używam rozjaśniły mi się zaskórniki, niektóre nawet poznikały ) czy polecałabyś coś na to?
Zeofilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 11:41   #4
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Słońce, a trądzik

Cytat:
Napisane przez Zeofilia Pokaż wiadomość
A miałam już nadzieje że jak zadbam o dobre nawilżenie skóra nie zareaguje źle bo nie będzie miała po co wytwarzać tyle sebum. No cóż to muszę się zaopatrzyć w te filtry i kapelusz. Miałabym jeszcze jedno pytanie otóż ok. rok temu pierwsze objawy trądziku były widoczne na plecach (zeszłego lata nie wiedziałam ze nie wolno opalać miejsc z trądzikiem i robiłam to na potęgę, trądziku teraz tam nie ma, czasami zdarza sie przed okresem, ale bez tragedii. Niestety po zblednięciu skóry zostały mi tam ciemne plamy/blizny typowo trądzikowe) czy te blizny mogę opalic? Czy one zejdą? Smarowałam to juz cytryną, ale ona pomaga mi tylko na twarz (póki używam rozjaśniły mi się zaskórniki, niektóre nawet poznikały ) czy polecałabyś coś na to?
Nie opalaj pleców Hmmm sama mam ślady potrądzikowe i ciężko z nimi, na dekolcie bardzo pomógł mi laser Poza tym możesz smarować plecy kremami złuszczającymi np. Effaclar Duo, Skinorem. Albo poddać się zabiegom złuszczającym- specjalne peelingi, mikrodermabrazja. Sama też możesz robić peelingi w domu- na plecy możesz użyć trochę mocniejszych o ile nie masz cery naczynkowej i o ile to są tylko ślady bez wyprysków, bo mogłabyś roznieść bakterie- możesz kupić gotowe np. Stara Mydlarnia, Orientana ma fajne Albo sama zrobić np. z cukru i kawy Jakbyś stosowała kosmetyki złuszczające to absolutnie nie wystawiaj się na słońce No i stosowac je bym polecała dopiero po Egipcie. Jak opalisz plecki to ślady będą mniej widoczne przy opaleniźnie, ale jak ona zejdzie to się utrwalą Poza tym możesz znowu spowodować sobie jakiś wysyp.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 12:20   #5
Zeofilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 19
Dot.: Słońce, a trądzik

Bardzo dziękuję Ci za pomoc . Wypróbuje te pilingi. Będę chronić skórę przed słońcem. Mam nadzieje, ze nie dostane wysypu, ani po słońcu, ani po filtrach.

Jeszcze raz dziękuję
Zeofilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 12:34   #6
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Słońce, a trądzik

A i jeszcze polecam też różne naturalne oleje, np. ja mam z dzikiej róży na ślady No i masło shea też jest całkiem fajne- samo czyste masło i peelingi z masłem shea Nie ma za co, mam nadzieję, że wszystko będzie ok u Ciebie i udanego wyjazdu
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 16:46   #7
Zeofilia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 19
Dot.: Słońce, a trądzik

A czy te oleje pomogły by coś na twarz? Pewnie zatkają pory prawda? Słyszałam coś o olejach do cery tłustej oraz włosów pzetłuszczających. Stosowałam o ile się nie mylę olej łopianowy (nie pamiętam dokładnie, dawno to było) żeby zmniejszyć przetluszczanue włosów, ale efektów w ogóle nie widziałam, tylko włosy zaczęły mi wypadać .

Teraz nie wiem czy to był łopianowy (o ile taki jest ) czy z ostropestu.

Czytałam trochę o tym, ze olej z pestek malin działa dobrze na cerę trądzikową.
Zeofilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-18, 21:21   #8
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Słońce, a trądzik

Ja teraz stosuje z dzikiej róży na przebarwienia na twarzy i dekolcie oraz jako uzupełnienia nawilżenia, ale ja biorę Izotek, więc trochę inaczej mam, bo mam przesuszoną skórę...Słyszałam, że jojoba jest ok przy trądzikowej. Co do włosów to o matko, co ja nie przerabiałam żeby mi się nie przetłuszczały- wszystko od szamponów drogeryjnych po apteczne i kosmetyki naturalne. I tak musiałam myć codziennie skalp, jedyna różnica to taka, że po niektórych szamponach wyglądał lepiej przez te 24 h a po innych gorzej...Dopiero odkąd biorę Izotek mogę myć co drugi dzień, a na upartego mogłabym co trzeci, ale to już ja sama bym się jakoś czuła źle z tym (psychicznie ), że tyle nie myłam włosów, więc myję co drugi Ty masz 15 lat a więc jesteś w okresie dojrzewania, nic nie zrobisz z przetłuszczaniem, musisz myć codziennie jeśli Twoje włosy tego wymagają Może z wiekiem u Ciebie to minie Z szamponów polecam z tańszych Yves Rocher oczyszczający z pokrzywą, świetne kosmetyki ma też Orientana Na wypadanie ajurwedyjska terapia do włosów no i szampony <3 Ja miałam neem i cytron i był fajny Wiem, że oleje różnie mogą działać na każdego z tego co wiem olejek łopianowy powinien chyba wzmacniać włosy i pomagać na wypadanie- może za często go używałaś Na wypadanie, tak jak pisałam ta terapia Orientany jest super- to gotowa mieszanka olejków, ja ją stosuje tak 2 lub 3 razy w tygodniu na kilka godzin lub całą noc. W to, że jakieś olejki i inne pomoga na przetłuszczanie średnio wierzę W ogóle tyle kasy co ja wydałam na te różne rzeczy, raz było lepiej raz gorzej, ale mnie dopiero pomaga Izotek. W Twoim przypadku tak nie musi być, w ogóle jesteś póki co na ten lek za młoda i mam nadzieję, że nie będziesz musiała go brać, ale powinnaś poszukać pomocy u dermatologa. Ja tego unikałam jak ognia a jak już się wybrałam, to słyszałam że mam sobie kupić w aptece jakieś kremiki...litości ;/ Miałam kiedyś chyba Epiduo czy coś takiego, ale nikt mi nie powiedział, jak tą cer pielęgnować, że trzeba nawilżać itd. i miałam masakrę ;/ Żałuje, że nie szukałam do skutku dobrego dermatologa Może zapisze Ci jakieś antybiotyki lub maści, szukaj do skutku czegoś co Ci pomoże Nie rezygnuj. Jeszcze taka rada odnośnie samodzielnej pielęgnacji cery- złuszczanie + nawilżanie. Jeśli będziesz tylko złuszczać- peelingami, kremami z kwasami to cera będzie w złym stanie tak samo jak będziesz tylko nawilżać- będzie się zapychać
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 10:12   #9
mumi1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 66
Dot.: Słońce, a trądzik

Cytat:
Napisane przez Zeofilia Pokaż wiadomość
Witam,
Otóż mam taki problem, w ferie na 99% jadę na tydzień do Egiptu. Mam ostatnio problemy z trądzikiem. Głównie są to takie twarde bolące gule i zaskórniki (takie mega ) otwarte i zamknięte ( nie wiem czy ma to teraz jakieś znaczenie ). Wiem z różnych źródeł, ze słońce pomaga tylko chwilowo, ale będąc na wakacjach nie będę siedziec cały czas pod parasolem, a bardzo wysokie filtry wyostrzają trądzik. (To jest Egipt filtry MUSZĄ byc i o tym wiem). Chcę się trochę opalic ale czy po miesiącu nie będzie katastrofy? Ogólnie po lecie nie było strasznie źle. Najgorsze zaczęło się w październiku/listopadzie kiedy miesiączka zaczynała ...dawać swoje znaki ?? (Jeżeli tak to mozna nazwać) nie wiem czy to zbieg okoliczności czy wszystko razem, czy słońce dało uboczne efekty dopiero po 3 miesiącach czy to hormony. Tak wiec moje pytanie jest takie: czy muszę się kryć czy moge troche sie przysmażyć?

Przepraszam za to, ze ten wpis jest troche chaotyczny, ale nie umiem jakoś zebrać tego w "kupę" i sensownie napisac. Mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi.
Chciałabym jeszcze dodać, ze mam 15 lat

Może kup Eclipse SPF 50+ Broad Spectrum (firmy Skincare) - koszt to około 100zł za 90g ale ma formę 'pianki' wyciskanej z tubki i jest naprawdę dobry w żadnym wypadku nie zaostrza trądziku.
mumi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 14:35   #10
edka1231
Przyczajenie
 
Avatar edka1231
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 18
Dot.: Słońce, a trądzik

u mnie jest to zawsze tak, że słońce strasznie wysusza mi pryszcze i za kilka dni nie ma po nich śladu, jednakże należy bardzo dbać o to, żeby cera się nie przesuszyła zbytnio. Używaj kremów z filtrem i na noc smaruj kremem nawilżającym bo w Egipcie jak Ci dogrzeje to tylko poparzenia po pryszczach zostaną
edka1231 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 15:35:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:36.