Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-06, 13:10   #1
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244

Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych


Hejka, chciałam zapytać się, czy można zastosować redukcyjną dietę niskowęglowodanową, nie jedząc węglowodanów złożonych (takich jak makaron, ryż, pieczywo, kasza) i komponować posiłki wedle schematu "warzywa + białko + tłuszcze"? Chodzi mi jedynie o dietę redukcyjną, nie na całe życie Chciałabym poznać wady i zalety takiej diety.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 07:50   #2
mieso
Raczkowanie
 
Avatar mieso
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 172
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

I chcesz jeść same węglowodany proste? Takie jak cukier i ciastka i biały chleb ?

Węgle dzielą się na proste i złożone, ale zupełnie nie w taki sposób jak Ci się wydaje (takie mam wrażenie).

Proszę, zapoznaj się z tym artykułem: http://www.diety-fitness.pl/weglowod...e_zlozone.html

Na diecie zdecydowanie bardziej opłaca się jeść węgle złożone, bo organizm dłużej je trawi. Po zjedzeniu węglowodanów prostych zaraz jesteś głodna i ospała
__________________
I'm too pretty to do math.
mieso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 07:54   #3
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

Ja jednak bardzo ostrożnie podchodziłabym do diet eliminujących konkretne grupy składników. O ile nie ma się jakichś nietolerancji pokarmowych to radziłabym jeść wszystko - wyważyć tylko proporcje jak i wielkość posiłków - im dieta bardziej urozmaicona tym lepiej
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 12:15   #4
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

Cytat:
Napisane przez mieso Pokaż wiadomość
I chcesz jeść same węglowodany proste? Takie jak cukier i ciastka i biały chleb ?

Węgle dzielą się na proste i złożone, ale zupełnie nie w taki sposób jak Ci się wydaje (takie mam wrażenie).

Proszę, zapoznaj się z tym artykułem: http://www.diety-fitness.pl/weglowod...e_zlozone.html

Na diecie zdecydowanie bardziej opłaca się jeść węgle złożone, bo organizm dłużej je trawi. Po zjedzeniu węglowodanów prostych zaraz jesteś głodna i ospała
Chyba źle przeczytałaś tego posta... Dieta niskowęglowodanowa = zakłada przyjmowanie niewielkich ilości węglowodanów złożonych, prostych nie ma w ogóle.
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 09:24   #5
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

mieso, nie wiem skąd wywnioskowałaś, że chcę jeść ciastka Dieta niskowęglowodanowa je wyklucza Jedyne co chcę jeść to białko + warzywa + owoce + tłuszcze. Węglowodanów prostych wcale (chyba, że te z owoców, ale też w ograniczonej ilości).
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 15:36   #6
jeu
Zakorzenienie
 
Avatar jeu
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 388
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

jak dla mnie dieta niskowęglowodanowa jest dobrym wyjściem mniej więcej możesz policzyć 2g białka na kg masy ciała, 1,5g tłuszczu i 1,5g-2g węglowodanów na kilogram masy ciała z tym, że na tej diecie na pewno przez jakiś czas będziesz musiała wszystko ważyć i przeliczać, choć wierzę, że jest to warte zachodu taka dieta przy odpowiednich ćwiczeniach pozwala dość szybko spalić tłuszcz

i tak - jak na diecie to porcja 1-2 owoców dziennie i nie więcej ale warzyw w sumie można do woli
__________________
Luxembourg
jeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 08:39   #7
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

Generalnie i tak wszystko ważę i przeliczam, więc nie ma problemu

Tylko myślałam, że może ktoś mi powie wady/zalety takiej diety.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 09:13   #8
jeu
Zakorzenienie
 
Avatar jeu
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 388
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

Zalety: dość szybki spadek wagi, lepsze samopoczucie
Wady: na początku możesz odnotować brak energii i siły, bo obetniesz węglowodany; po zakończeniu diety jak włączysz na nowo węgle waga może skoczyć o 1,5-2kg do góry (uzupełnienie glikogenu i wody)
__________________
Luxembourg
jeu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 08:50   #9
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
Generalnie i tak wszystko ważę i przeliczam, więc nie ma problemu

Tylko myślałam, że może ktoś mi powie wady/zalety takiej diety.
Jest wiele. Ale nie na krotka mete. Ograniczasz wegle to automatycznie zwiekszasz tluszcz (nie bialko), co pozwala na spalanie tluszczu a nie glukozy. Do tego eliminujesz potencjalnie grozne rzeczy jak zboza.
I to jest optymalne zywienie, zgodne z naszymi genami. Niekoniecznie prowadzi do redukcji, bo schudnac mozna na kazdej diecie z deficytem kalorycznym.
Nie wiem czemu chcesz tylko na chwile stosowac taka diete?
Plusow duzo: lepsze trawienie, poprawa kompozycji ciala, lepsze samopoczucie, wiecej energii, dostarczenie organizmowi tony witami i mineralow.
Niekoniecznie jest to jednak niskoweglowodanowa dieta, na pewno ma mniej weglowodanow niz klasyczne odzywianie, ale nie oznacza to niskiego poziomu. Tu bardziej chodzi o jakosc, a nie ilosc.

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

Cytat:
Napisane przez jeu Pokaż wiadomość
jak dla mnie dieta niskowęglowodanowa jest dobrym wyjściem mniej więcej możesz policzyć 2g białka na kg masy ciała, 1,5g tłuszczu i 1,5g-2g węglowodanów na kilogram masy ciała z tym, że na tej diecie na pewno przez jakiś czas będziesz musiała wszystko ważyć i przeliczać, choć wierzę, że jest to warte zachodu taka dieta przy odpowiednich ćwiczeniach pozwala dość szybko spalić tłuszcz

i tak - jak na diecie to porcja 1-2 owoców dziennie i nie więcej ale warzyw w sumie można do woli
Nie zgodze sie. Taka ilosc bialka to duzo bialka...ilosc wegli zalezy od naszej aktywnosci i predyspozycji do ich metabolizowania i rzucania gramami nie jest dobra podpowiedzia.
Wazenie i mierzenie to zabawa dietetykow, normalni ludzie jedza nie zastanawiajc sie nad proporcjami makroodzywczymi. Nie ma zreszta jednych uniwersalnych, a zdrowie mozna uzyskac przy bardzo nawet skrajnych proporcjach.
Jakosc przede wszystkim, pozniej ilosc.
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 11:09   #10
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Dieta niskowęglowodanowa, bez węglowodanów złożonych

Cytat:
Napisane przez jeu Pokaż wiadomość
Zalety: dość szybki spadek wagi, lepsze samopoczucie
Wady: na początku możesz odnotować brak energii i siły, bo obetniesz węglowodany; po zakończeniu diety jak włączysz na nowo węgle waga może skoczyć o 1,5-2kg do góry (uzupełnienie glikogenu i wody)
No to totalnie bez sensu, jak ktoś chce akurat te 2 kg schudnąć

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Jest wiele. Ale nie na krotka mete. Ograniczasz wegle to automatycznie zwiekszasz tluszcz (nie bialko), co pozwala na spalanie tluszczu a nie glukozy. Do tego eliminujesz potencjalnie grozne rzeczy jak zboza.
I to jest optymalne zywienie, zgodne z naszymi genami. Niekoniecznie prowadzi do redukcji, bo schudnac mozna na kazdej diecie z deficytem kalorycznym.
Nie wiem czemu chcesz tylko na chwile stosowac taka diete?
Plusow duzo: lepsze trawienie, poprawa kompozycji ciala, lepsze samopoczucie, wiecej energii, dostarczenie organizmowi tony witami i mineralow.
Niekoniecznie jest to jednak niskoweglowodanowa dieta, na pewno ma mniej weglowodanow niz klasyczne odzywianie, ale nie oznacza to niskiego poziomu. Tu bardziej chodzi o jakosc, a nie ilosc.
Nie musisz mi mówić o jakości, bo zdaję sobie z tego sprawę, nie jestem początkująca w kwestiach żywieniowych Ale wiadomo, nadal nie wiem wszystkiego, dlatego pytam.

A tylko "na chwilę" chciałabym zastosować taką dietę, bo mam mało do schudnięcia. I nie wyobrażam sobie całego życia na diecie bez pieczywa czy makaronu (oczywiście pełnoziarnistych). Nie jem takich rzeczy w dużych ilościach i niekoniecznie każdego dnia, ale mimo wszystko, lubię, i od czasu do czasu mam ochotę.

Cytat:
Napisane przez klora Pokaż wiadomość
Nie zgodze sie. Taka ilosc bialka to duzo bialka...ilosc wegli zalezy od naszej aktywnosci i predyspozycji do ich metabolizowania i rzucania gramami nie jest dobra podpowiedzia.
Wazenie i mierzenie to zabawa dietetykow, normalni ludzie jedza nie zastanawiajc sie nad proporcjami makroodzywczymi. Nie ma zreszta jednych uniwersalnych, a zdrowie mozna uzyskac przy bardzo nawet skrajnych proporcjach.
Jakosc przede wszystkim, pozniej ilosc.
Nie zgodzę się, akurat przyjmuję 2 g. białka na 1kg masy ciała, ćwiczę siłowo. Przy bodybuildingu podaż białka zaczyna się od 3g.

Nie jestem dietetykiem, ale ważę i mierzę I dopasowuję sobie proporcje B T W odpowiednio do swoich potrzeb, tak, żebym się dobrze czuła.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.