Serwisy Obiadowe - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-17, 19:42   #31
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Serwisy Obiadowe

Nasz zestaw na uroczystości to porcelana z Lubiany, lekko "antyczna", bo z lat 90-tych, piękna, ponadczasowa- biała z złotą obramówką, z delikatnymi kwiatami w jednym miejscu. Niestety dzieci stłukły nam wazę i nie mogę nigdzie w internecie znaleźć takiej samej, by dokupić. Ostatnio szukam w sklepach z antykami podobnej albo chociażby całej białej, żeby skompletować.
__________________


Insta
bernikula jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 21:10   #32
madziula12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 84
Dot.: Serwisy Obiadowe

śliczny jest porcelanowy serwis obiadowy Hemingway o subtelnych zdobieniach w kolorze bieli. Jest mega elegancki tylko on jest bodajże na 18 osób.
madziula12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 21:43   #33
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Serwisy Obiadowe

Ja właśnie też chcę kupić serwis obiadowy. Zależy mi, żeby z czasem móc sobie dobrać filiżanki, imbryk, i inne elementy w tym samym wzorze. Ważne jest też dla mnie, żeby można było dokupić zarówno filiżanki i imbryk do herbaty (szersze i niższe filiżanki, bardziej pękaty imbryk) jak i do kawy (filiżanki i imbryk bardziej smukłe). Chcę, żeby całość była elegancka i w miarę ponadczasowa, więc odpada wszytko mocno zdobione. Wymyśliłam sobie, że najlepsze będą białe, bo kojarzą się z elegancją, no i kolor się nie zetrze z czasem. Zależy mi jeszcze by były polskie, bo po pierwsze trzeba wspierać polski przemysł , a po drugie uważam, że polska porcelana jest bardzo niedoceniana. Już pomijając, że zarówno "nasza" porcelana jak i ta z Rosenthala są produkowane w jednej fabryce...

I tak doszłam do 3 typów: fason Fryderyka z fabryki Krzysztof w Wałbrzychu (białe), białe Rococo z Ćmielowa (bez zdobień w innych kolorach) i fason Castel z Karoliny - te ostatnie nie są białe tylko ecru, ale strasznie podobają mi się ich kształty. Nie wiem jeszcze, które z nich wybiorę, waham się.

Podobają mi się też z Bolesławca, ale nie można mieć wszystkiego , a powyższe wydają się jakieś bardziej uniwersalne. Mimo, że bardzo gustuję w takich ludowych klimatach. Cóż, może kiedyś
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 22:47   #34
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Serwisy Obiadowe

Widzę, że wybrałaś same bardzo tradycyjne serwisy? Ja też lubię białe, ale jednak prostsze, bardziej nowoczesne. Z twoich typów uszedłby Castel - jest najprostszy i zgrabny. W domu mam Fryderykę, ale ze złotym paseczkiem. Tego serwisu kawowego właściwie nie używamy - stoi jako ozdoba w kredensie. To dawny zakup mojej mamy, służył jako odświętny
Osobiście wybrałabym coś w stylu Kropli czy Kolibra z Chodzieży, a z klasycznych np. Ritę z Ćmielowa. Chora jestem też na punkcie tego, co oferuje Ćmielów Design Studio - kubki random czy te pogięte, jakby z papieru. Sądzę, że niektóre z ich produktów po latach będą miały sporą wartość jako produkty kolekcjonerskie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 15:13   #35
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Serwisy Obiadowe

W Fryderyce strasznie podoba mi się kształt filiżanek do herbaty i wazy, w Castel waza wydaje mi się jakaś spłaszczona trochę. Rococo już chyba odrzuciłam. Właśnie, złoty paseczek to rodzaj kolorowej dekoracji, którą jeszcze mogę znieść. Bo malowanie wypukłości to byłoby dla mnie już za dużo. Tzn podoba mi się kolorowa porcelana, ale jeśli jest gładka w dotyku. Nie podoba mi się taki szeroki kolorowy pas dookoła z jakimś greckim wzorem (albo coś w tym stylu), tak jak na talerzach dla jakichś babć. Okazuje się, że trudno znaleźć serwis obiadowy bez takiego babcinego paska lub wielkiego kolorowego elementu z jednej strony. Postawiłam na białe, bo białe zawsze ładne, zawsze eleganckie, a podobających mi się kolorowych z porcelany w rozsądnej cenie nie znalazłam No, właściwie teraz na szybko znalazłam - podoba mi się Iwona z Chodzieży dekorowana w róże, ale jakoś wolę kształt naczyń w Castelu i mam lekkie wrażenie, że za dużo tego wszystkiego na tym serwisie (tzn na Iwonie).

Podoba mi się też Laura z Chdzieży, ale nie do końca jestem przekonana to nieokragłego kształtu. Podoba mi się też Bolero z Ćmielowa, ale mniej niż Castel czy Fryderyka. Podoba mi się kobaltowa dekoracja Feston z Ćmielowa, ale mam w domu już pojedyncze (bo się wytłukło) sztuki tego serwisu z inną dekoracją (zielono-złotą) po babci, bez sensu byłoby kupować ten sam serwis z inną dekoracją. Od Fryderyki własciwie wolałabym Alaskę, czyli praktycznie to samo, tylko bez wypukłości, ale nie mogę nigdzie znaleźć takiego serwisu, a do Wałbrzycha mi się jechać nie chce

Nowoczesne też mi się podobają, ale chyba jestem za mało odważna na nie Z wymienionych przez ciebie podoba mi się Rita, ale niedekorowana - nie lubię, gdy na talerzach jest jeden bardzo duży element z jednej strony, jak na zdjęciach dekorowanej Rity. Koliber i kropla też są ładne, a tych dwóch o wiele bardziej podoba mi się koliber. Kropla jest dla mnie już zbyt futurystyczna Jednak wydaje mi się, że chyba musiałabym mieć całe wnętrze nowoczesne, a u mnie póki co jest u mnie dość zwyczajnie.

Te kubki są fajne, chociaż ja lubię tak zwyczajnie wpaść do sklepu i od ręki kupić jakiś jeden fajny lub dwa. Każdy mój kubek jest inny, chyba nie potrafiłabym tak po prostu kupić kompletu
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 16:01   #36
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Serwisy Obiadowe

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;50417253]

Nowoczesne też mi się podobają, ale chyba jestem za mało odważna na nie Z wymienionych przez ciebie podoba mi się Rita, ale niedekorowana - nie lubię, gdy na talerzach jest jeden bardzo duży element z jednej strony, jak na zdjęciach dekorowanej Rity. Koliber i kropla też są ładne, a tych dwóch o wiele bardziej podoba mi się koliber. Kropla jest dla mnie już zbyt futurystyczna Jednak wydaje mi się, że chyba musiałabym mieć całe wnętrze nowoczesne, a u mnie póki co jest u mnie dość zwyczajnie.[/QUOTE]
Ja nawet nie zwróciłam uwagi na to, że Rita ma wersję ze zdobieniami. Dla mnie interesujące są tylko te gładkie, białe wersje. Kolory i zdobienia szybko się znudzą albo wyjdą z mody, a biel zawsze się wybroni No ewentualnie minimalistyczną czarną czy szarą kreseczkę byłabym w stanie zaakceptować, ale wzorki i zdobienia nie mają u mnie szans (no chyba, że np. w niedrogich talerzykach czy w kubkach).
Jeśli chodzi o nowoczesne zestawy, to one dobrze wyglądają w klasycznych wnętrzach, przełamują je trochę i odświeżają. Nie mówię o mocno awangardowych serwisach, ale takie nowoczesne interpretacje tradycji najczęściej są bardzo udane.
[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;50417253]
Te kubki są fajne, chociaż ja lubię tak zwyczajnie wpaść do sklepu i od ręki kupić jakiś jeden fajny lub dwa. Każdy mój kubek jest inny, chyba nie potrafiłabym tak po prostu kupić kompletu [/QUOTE]
Ja też mam wiele kubków, każdy inny, chociaż ostatnio kupiłam 4 identyczne, miewam też po dwa do kompletu. W przypadku kubków z ćmielowa cena jest na tyle zaporowa, że zdecydowałabym się na jeden, dwa, ale nie na cały komplet. Ot, taka zachcianka
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 14:32   #37
annap90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Serwisy Obiadowe

Jeśli poszukujesz serwisu obiadowego, to sprawdź sklep xxx. Ja korzystam z zastawy od nich już od kilku lat i jestem bardzo zadowolona. Jest wytrzymała, pięknie się prezentuje i jest łatwa w pielęgnacji

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-02-09 o 21:31 Powód: reklama
annap90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-11, 12:48   #38
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 202
Dot.: Serwisy Obiadowe

My wybraliśmy serwis obiadowy Bogucice - Rajski Ogród
susse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 12:00   #39
ziya
kura(bardzo)domowa
 
Avatar ziya
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 9
Dot.: Serwisy Obiadowe

A miał ktoś może do czynienia z zastawą z Ambition? Konkretnie chodzi mi o model Kubiko. Może ktoś posiada jakieś doświadczenia?Jak z trwałością,wykonaniem?
__________________

ziya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 02:32   #40
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Serwisy Obiadowe

Cytat:
Napisane przez ziya Pokaż wiadomość
A miał ktoś może do czynienia z zastawą z Ambition? Konkretnie chodzi mi o model Kubiko. Może ktoś posiada jakieś doświadczenia?Jak z trwałością,wykonaniem?
Mam podobny komplet (kwadratowe płytkie i głębokie) Veroni model Sonia, też porcelana. Dostałam je w prezencie, wytrzymałe są i to bardzo! Nietypowe kształty robią wrażenie - wielu znajomych zwraca uwagę na 'ciekawe talerze'. Rzeczywiście dania ładnie prezentują się szczególnie na tych dużych i małych płaskich, często ich uzywamy - są idealne na przyjęcia, codzienne posiłki, przekąski, desery. Natomiast głębokie talerze są zbyt duże, za wysokie i ledwo mieszczą się w zmywarce, ten komplet Ambition ma bardzo podobne kształty tylko posiada szersze i bardziej asymetryczne brzegi... może sprawiać kłopot w czyszczeniu.
__________________
wymiana

instagram

Edytowane przez bitedelite
Czas edycji: 2016-02-14 o 02:35
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 12:33   #41
ziya
kura(bardzo)domowa
 
Avatar ziya
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 9
Dot.: Serwisy Obiadowe

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
Mam podobny komplet (kwadratowe płytkie i głębokie) Veroni model Sonia, też porcelana. Dostałam je w prezencie, wytrzymałe są i to bardzo! Nietypowe kształty robią wrażenie - wielu znajomych zwraca uwagę na 'ciekawe talerze'. Rzeczywiście dania ładnie prezentują się szczególnie na tych dużych i małych płaskich, często ich uzywamy - są idealne na przyjęcia, codzienne posiłki, przekąski, desery. Natomiast głębokie talerze są zbyt duże, za wysokie i ledwo mieszczą się w zmywarce, ten komplet Ambition ma bardzo podobne kształty tylko posiada szersze i bardziej asymetryczne brzegi... może sprawiać kłopot w czyszczeniu.
Sprawdziłam ten Twój komplet Veroni Sonia,faktycznie podobny, chociaż ten z Ambition taki bardziej "kostrobaty" Właśnie szukam czegoś w deseń tych 2 zastaw. Wiem,że kształty może faktycznie są nieco niepraktyczne, ale w sumie ta zastawa w moim przypadku będzie używana od święta,a i mycie będzie ręczne,bo zmywarki nie mam Zastanawiałam się jeszcze nad tą ze zdjęć,ale jest podejrzanie tania (429 zł na 12 osób)....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png z1.png (303,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: png z2.png (260,4 KB, 21 załadowań)
__________________

ziya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-20, 07:45   #42
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Serwisy Obiadowe

Taka moja uwaga dla osób które pierwszy raz kupują zastawę. Ponieważ ceny są wysokie a taka zastawa służy lata i raczej nie wyrzuca się jej jak zbije się jeden talerz to zwracajcie uwagę (ja kupując nie widziałam) na to że są pewne zastawy z Chodzieży czy innych tego typu firm które można w razie czego dokupić na sztuki a większości nie można. Przeważnie dotyczy to serii uniwersalnych które od lat są w ofercie ale i takich w nowoczesnych np kwadratowych ksztaltach. Trochę przykro robi się potem gdy mam uszczerbiony jeden talerz i przecież nie wyrzucę całości zastawy obiadowej i kawowej bo brakuje mi jednego elementu a na przyjęciu musze jednej osobie dac inny talerz :/
Druga uwaga warto pytać czy firma produkuje dodatkowe elementy bo przewaznie też tyczy się to modeli które można kupić na sztuki. Fajnie mieć potem pasujace małe mizeczki, podstawki na wielkanocne jajka czy naczynie na masło w pasujacej konfiguracji. Moja mama tak skompletowala wszystko a ja byłam głupia i teraz trochę żałuję ale to już 1500 zl później przychodzi rozum
__________________
Piotruś

Edytowane przez side85
Czas edycji: 2016-02-20 o 07:47
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 16:14   #43
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Serwisy Obiadowe

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Taka moja uwaga dla osób które pierwszy raz kupują zastawę. Ponieważ ceny są wysokie a taka zastawa służy lata i raczej nie wyrzuca się jej jak zbije się jeden talerz to zwracajcie uwagę (ja kupując nie widziałam) na to że są pewne zastawy z Chodzieży czy innych tego typu firm które można w razie czego dokupić na sztuki a większości nie można. Przeważnie dotyczy to serii uniwersalnych które od lat są w ofercie ale i takich w nowoczesnych np kwadratowych ksztaltach. Trochę przykro robi się potem gdy mam uszczerbiony jeden talerz i przecież nie wyrzucę całości zastawy obiadowej i kawowej bo brakuje mi jednego elementu a na przyjęciu musze jednej osobie dac inny talerz :/
Druga uwaga warto pytać czy firma produkuje dodatkowe elementy bo przewaznie też tyczy się to modeli które można kupić na sztuki. Fajnie mieć potem pasujace małe mizeczki, podstawki na wielkanocne jajka czy naczynie na masło w pasujacej konfiguracji. Moja mama tak skompletowala wszystko a ja byłam głupia i teraz trochę żałuję ale to już 1500 zl później przychodzi rozum
Jestem szczęśliwą posiadaczką chodzieskiego serwisu obiadowego składającego się z 48 elementów Dostaliśmy ją z mężem w prezencie ślubnym 5,5 roku temu i niestety ale nie ma możliwości dokupienia innych elementów (np. kieliszków do jajek czy talerzyków do ciasta). Seria, którą mamy została już wycofana.

Sama nigdy bym się pewnie nie zdecydowała na taki wydatek, więc cieszę się, że dostaliśmy taki prezent Chyba, że kupowałabym w ratach: najpierw talerze, później bulionówki i tak dalej
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 15:35   #44
Mortimeria
Przyczajenie
 
Avatar Mortimeria
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 26
Dot.: Serwisy Obiadowe

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Jestem szczęśliwą posiadaczką chodzieskiego serwisu obiadowego składającego się z 48 elementów Dostaliśmy ją z mężem w prezencie ślubnym 5,5 roku temu i niestety ale nie ma możliwości dokupienia innych elementów (np. kieliszków do jajek czy talerzyków do ciasta). Seria, którą mamy została już wycofana.

Sama nigdy bym się pewnie nie zdecydowała na taki wydatek, więc cieszę się, że dostaliśmy taki prezent Chyba, że kupowałabym w ratach: najpierw talerze, później bulionówki i tak dalej
podejrzewam, ze da sie znalezc na jakis portalach aukcyjnych ala olx albo allegro brakujace czesci, bo ludziom tez sie tlucze i wyprzedaja to co zostanie. :P sama tak kiedys dorwalam pare uzupelnienien. trzeba tylko znac nazwe zestawu.
Mortimeria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-11 16:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.