Dieta ułatwiająca zasypianie.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-29, 22:15   #1
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234

Dieta ułatwiająca zasypianie....


Szukałam tu informacji dotyczących takiego zestawienia produktów po których sen przyjdzie szybciej i nie będę czuła głodu bo głodna nie zasnę.
Próbowałam wielu rzeczy ,wiem że muszą być lekkostrawne ,zasadniczo powinno się nie jeść tuż przed snem ale u mnie kończy się spacerkiem do lodówki.Może natknęliście się na jakąś dietę działającą nasennie?
o ile jest...
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 08:22   #2
AiShinigami
Raczkowanie
 
Avatar AiShinigami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 244
Dot.: Dieta ułatwiająca zasypianie....

Mam podobny problem ^^'

Jedyne, co wyraźnie mi pomaga, to indycze mięsko - pieczone bez tłuszczu albo gotowane, syci i jest lekko strawne...
Także ten wszędzie wzmiankowany banan jest dobry.

Podobno i kubek gorącego (pełnotłustego) mleka? - ale osobiście nie polecam. Jak próbowałam to owszem, syta sobie przysypiałam, ale za chwilę budziłam się podwójnie głodna...
__________________
Oglądając się lecz nigdy nie cofając - naprzód~!

AiShinigami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 09:18   #3
kotlecik006i
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta ułatwiająca zasypianie....

a czy możliwe jest to, że zjadając na tzw. II kolacje (ok 2-3 godziny przed snem) serek wiejski z warzywami robie się tak głodna, że wierci mi w brzuszku i nie mogę spokojnie zasnąć po czym jak tylko rano się obudze myślę tylko o zjedzeniu porządnego śniadania? dlaczego tak się dzieję i co mam zrobić aby jak koleżanki móc spokojnie przespać całą noc i porządnie się wyspać?
kotlecik006i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 15:21   #4
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Dieta ułatwiająca zasypianie....

Może jedz go 1 godzinę przed snem?
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 15:39   #5
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Dieta ułatwiająca zasypianie....

Cytat:
Napisane przez AiShinigami Pokaż wiadomość
Mam podobny problem ^^'

Jedyne, co wyraźnie mi pomaga, to indycze mięsko - pieczone bez tłuszczu albo gotowane, syci i jest lekko strawne...
Także ten wszędzie wzmiankowany banan jest dobry.

Podobno i kubek gorącego (pełnotłustego) mleka? - ale osobiście nie polecam. Jak próbowałam to owszem, syta sobie przysypiałam, ale za chwilę budziłam się podwójnie głodna...
Doskonały pomysł ale nie samo mięsko, dałabym jeszcze trochę ryżu chociaż żeby zapełnić żołądek, mam dość szybką przemianę materii i po krótkim czasie jestem znowu głodna, faktem jest że jem często i nigdy się nie przejadam, jak czuję niedosyt zjadam cukierka i wystarczy.

---------- Dopisano o 15:39 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kotlecik006i Pokaż wiadomość
a czy możliwe jest to, że zjadając na tzw. II kolacje (ok 2-3 godziny przed snem) serek wiejski z warzywami robie się tak głodna, że wierci mi w brzuszku i nie mogę spokojnie zasnąć po czym jak tylko rano się obudze myślę tylko o zjedzeniu porządnego śniadania? dlaczego tak się dzieję i co mam zrobić aby jak koleżanki móc spokojnie przespać całą noc i porządnie się wyspać?
Bardzo możliwe, nie jadłam wieczorem serka ale często zjadam rano i po godzinie już się rozglądam za przekąską, ale zjadam do serka kanapkę z plasterkiem wędliny, lekkostrawne i troszkę bardziej zasyca niż rzadziuchny serek, może spróbuj tak wieczorem.Wieczorem mam bardzo podobne uczucie i dlatego zaczełam poszukiwać jakiś informacji ale może wspólnymi siłami?.
Zauważyłam u siebie dziwną prawidłowość , po półpłynnych posiłkach takich jak zupa czy właśnie serek po krótkim czasie znowu czuję głód.
Może nie jestem jedyna ale zawsze podziwiałam osoby które zjadają zupę i to im wystarczy, próbowałam nawet przegryzać pieczywem i bez zmian
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 22:27   #6
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Dieta ułatwiająca zasypianie....

rob sobie twarozek - nie jest polplynny, dobrze zapycha, a organizmowi bedzie sie to dobrze trawic.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 22:58   #7
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Dieta ułatwiająca zasypianie....

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
rob sobie twarozek - nie jest polplynny, dobrze zapycha, a organizmowi bedzie sie to dobrze trawic.
Faktycznie nie pomyślałam że zamiast serka z pudełka można użyć ten w klinku,robię sobie z nim kanapki czasem, sypię cukrem albo układam rzodkiewki czy ogórka,zależy co mam pod ręką

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Niebieskiemigdalki Pokaż wiadomość
Ja zawsze spożywam przed snem szklankę wody z miodem chyba, że czuję nadchodzącą zgagę, wtedy zastępuję ją mlekiem z miodem.

Pozdrawiam
Rzadko mam zgagę i wiem po czym, po wszelkich gotowcach z torebek.
Mleko chyba pogarsza efekt bo zakwasza środowisko żołądkowe, koleżanka radziła mi np kefir albo jogurt ale pomysł dobry tylko nie zasyca raczej
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 17:14   #8
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Dieta ułatwiająca zasypianie....

ja przez kilka lat miałam problem najpierw z zasypianiem, a potem z budzeniem się o 4 w nocy i już nie mogłam dalej spać - lekarz zalecił przemalowanie sypialni na niebiesko lub zielono, w takim samym kolorze pościel, wietrzenie pościeli i pokoju codziennie, nie jedzenie po 18, picie kakao przed spaniem, zakaz pracy na komputerze po godzinie 23, czyli chodzenie spać najpóźniej o 23, spanie w lecie przy uchylonym oknie, nie stawianie łózka na wprost drzwi, nie przynoszenie do łózka stosów gazet, książek, albo nie daj Boże czegoś związanego z pracą, kupienie normalnego budzika zamiast korzystania z budzika w komórce i nie trzymanie stale włączonej komórki w łóżku. No cóż wszystkie te błędy, które tu napisałam robiłam tzn. szłam spać około 2 w nocy, do późna siedziałam przy komputerze, zawsze przy łóżku miałam stosy gazet i książek, zdarzało mi się brać prace do łózka, korzystałam z budzika w komórce i miałam komórkę stale włączoną w łóżku i prawdę mówiąc przez lata nie widziałam nic w tym złego. A teraz śpię świetnie. No i nigdy wczesniej bym nie pomyślała, że zółty kolor pościeli ja jakiś wpływ na to jak śpię.
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.