Studia za granica, jak znalezc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-23, 21:09   #1
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Question

Studia za granica, jak znalezc


czesc

Kolezanka namowila mnie abym rozejrzała się po studiach zagranicznych, interesuje mnie architektura krajobrazu... jednak jestem tak nie obcykana w temacie ze nawet nie wiem jak tego szukac...

Prosze o wskazowki, nie mam uscislen co do krajow, po prostu chcialabym sie zorientowac jak to wyglada w innych krajach
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 22:21   #2
Miako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Studia za granica, jak znalezc

ja byłam w zeszłym roku na jednym semestrze na uczelni w Niemczech. Co prawda jestem na Architekturze więc nie dokładnie wiem jak to jest z zielenią no i byłam na Erasmusie. Natomiast miałam pomysł, żeby tam zostać na studiach więc trochę się orientowałam jak to wygląda.
Więc mogę powiedzieć jak wygląda temat w Niemczech.
Po pierwsze musisz miec egzamin z języka, różne uczelnie mogą różnych wymagać, ale na ogół jest to DaF, ewentualnie może być jakiś wewnętrzny. Do tego w Niemczech studia są płatne, nie jakoś bardzo dużo bo ok 500 euro za semestr jeśli się nie mylę, no i semestry zaczynają się i kończą inaczej niż u nas.

Jeśli chodzi o architekturę krajobrazu to wiem, że od nas z uczelni były wyjazdy do Włoch. Tak myślę, że chyba było by ci najłatwiej na stronach Polskich uczelni popatrzeć z jakimi uczelniami na świecie współpracuje dany wydział i wtedy szukać informacji o tych uczelniach. Na stronach erasmusa na ogół jest też informacja o tym w jakich językach można na danej uczelni studiować.
Tak mi się wydaje, że to najbardziej sensowny punkt zaczepienia, bo tak nieznając zagranicznych uczelni ciężko ci będzie coś znaleźć, a co ważne na stronach erasmusa często pojawiają się opinie o danych uczelniach i informacje o formalnościach jakie trzeba załatwić (wiadomo, że to nie to samo jak chcesz jechać na studia tam a nie tylko na wymianę, ale zawsze daje to jakiś pogląd, chociaż by o tym jak załatwić mieszkanie i jakie są ceny).

Może coś pomogłam
Miako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 17:39   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia za granica, jak znalezc

poszukaj w google. jest strona, na ktorej opisane jest, jak wygladaja studia dla obcokrajowcow w poszczegolnych krajach, jakie sa oplaty, korzysci etc.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 18:13   #4
D0tk4
Zadomowienie
 
Avatar D0tk4
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 957
Dot.: Studia za granica, jak znalezc

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
czesc

Kolezanka namowila mnie abym rozejrzała się po studiach zagranicznych, interesuje mnie architektura krajobrazu... jednak jestem tak nie obcykana w temacie ze nawet nie wiem jak tego szukac...

Prosze o wskazowki, nie mam uscislen co do krajow, po prostu chcialabym sie zorientowac jak to wyglada w innych krajach
najlepiej wpisz sobie 'international students' i nazwe kraju, ktory Cie interesuje. Jesli bylaby to UK, to moge Ci z tym pomoc, bo sama tu studiuje.
D0tk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 12:47   #5
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Studia za granica, jak znalezc

o ile sa to uczelnie w UE to nie powinnas miec problemu ze znalezieniem czegos
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.