Studia - czy naprawdę warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-11, 17:32   #1
li90
Raczkowanie
 
Avatar li90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 337

Studia - czy naprawdę warto?


Studia... To ostatnio powód do mojego zmartwienia xD Nie wiem czy dam radę, czy jest to opłacalne i w ogóle... Waham się nad dwiema uczelniami prywatnymi [GWSH w Katowicach, bądź WSZINS w Tychach]. Słyszałam o tej drugiej wiele niepochlebnych opinii, a o tej pierwszej w zasadzie nic... Interesuje mnie kierunek: Administracja i tryb zaoczny. W międzyczasie chciałabym pracować i nabywać doświadczenie. Co o tym sądzicie? Czy studia są opłacalne? Wiem, wiem... wyższe wykształcenie, papierek, ale często słyszę o tym, że absolwenci po studiach nie potrafią znaleźć pracy w zawodzie :P
Ja mam na razie technika, gdyż ukończyłam Technikum Ekonomiczne i zdobyłam dyplom. Moje doświadczenie jest na razie niewielkie [tyle, że odbyte praktyki zawodowe] i myślę, że będzie ciężko zdobyć jakąś dobrą pracę w biurze... No ale, wróćmy do tematu studiów. Czy ktoś z Was chodził do którejś ze szkół i może podzielić się opinią?
Piszcie
li90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 17:43   #2
Orchidea20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 26
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Ja nie studiowałam na żadnej z tych uczelni, ale powiem Ci, że nie możesz sugerować się zdaniem kogokolwiek.... Studiuję dzienną administrację i tu przeważają przedmioty prawne czy związane z tą problematyką.. Ja idąc na studia, byłam tylko po LO, więc ogólnokształcące wykształcenie średnie w zasadzie mi nic nie dawało... Ale to prawda, że studia dziś to ... papierek. Niestety ten papierek często jest przepustką. Naprawdę decyzję o tym czy chcesz podjąć studia musisz podjąć sama i na własną odpowiedzialność. Bo właściwie dziś warto "coś" mieć. Więc może dobrze pójść i zrobić sobie licencjat czy mgr, a później myśleć co dalej, żeby mieć pewne "zabezpieczenie" w razie czego. Bo z pewnością jeśli potencjalny pracodawca będzie miał do wyboru dziewczynę z lic czy mgr a taką ze średnim, to na pewno weźmie tą pierwszą. Ale dziś przeważnie żeby mieć naprawdę coś (mowa teraz o pracy) trzeba mieć plecy Tak czy tak wybierając się na studia wybierz również kierunek, który Cię interesuje Bo ja po roku zdałam sobie sprawę, że to nie dla mnie, że lubię zupełnie coś innego. Czasem jednak trzeba coś przeżyć żeby potem podjąć właściwą decyzję i kierunek w życiu.
__________________
Orchidea
Orchidea20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 20:56   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Jak już idziesz na studia zaoczne, to zrób je na państwowej uczelni.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 21:50   #4
lina84
Rozeznanie
 
Avatar lina84
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 918
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jak już idziesz na studia zaoczne, to zrób je na państwowej uczelni.
ZGADZAM SIĘ W 100% ja robiłam licencjat w państwowej uczelni i przez okres studiów nie miałam ani razu podwyżki ,mój mąz studiuje na prywatnej -gdy zaczynał na miesiąc wychodziło 270 teraz 450 . Na całą uczelnie jest jedna Pani w dziekanacie kolejki ogromnie ,a w państowej uczelni każdy kierunek -jedna albo dwie Panie.
lina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 22:09   #5
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

nie chodiz o podwyzki a raczej prestiz i poziom :P pracodawcy juz niechetnie patrza na 'wyszsze szkoly bleble...' a jak sie doda do tego tryb zaoczny to kaplica:P
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 00:05   #6
Prudencja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 121
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Najpierw zastanów sie, co chciałabyś robić w życiu, czy da ci to kasę, czy znajdziesz spokojnie prace i czy będziesz to lubić. Jeśli odpowiedź brzmi 3 razy TAK, to zacznij szukać kierunku, który ci to umozliwi/ułatwi.

Studiowanie dla papierka, a później szukanie pracy pod papierek, to kiepski pomysł, który faktycznie może skutkować bezrobotnym magistrem.
Prudencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 15:59   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Cytat:
Napisane przez li90 Pokaż wiadomość
Czy studia są opłacalne?
ogólnie tak. ale nie na każdym kierunku i nie na kazdej uczelni.
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jak już idziesz na studia zaoczne, to zrób je na państwowej uczelni.

Cytat:
Napisane przez losux Pokaż wiadomość
nie chodiz o podwyzki a raczej prestiz i poziom :P pracodawcy juz niechetnie patrza na 'wyszsze szkoly bleble...' a jak sie doda do tego tryb zaoczny to kaplica:P
poznałam ludzi na administracji na Uniwerku Wrocławskim. Już oni martwią się o pracę, bo absolwentów tego kierunku jest jak grzybów po deszczu. Pocieszają się tym że chociaż studiują na uczelni godnej uwagi.
A jeśli ty chcesz studiowac tak oblegany kierunek, zaocznie a do tego na prywatnej i mało znanej (co innego prywatna SWPS w Warszawie a co innego prywatna w Tychach) uczelni, to krzyżyk na drogę...

sama w tym roku dostałam się na administrację, ale zrezygnowałam z niej bo wiedziałam że jeśli nie będę najlepsza i nie będę mieć znajomych to skończę na kasie w Biedronce...
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-09-12 o 16:01
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-12, 20:00   #8
li90
Raczkowanie
 
Avatar li90
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 337
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

No nic, waham się jeszcze. Mam jeszcze "troszkę" czasu. Państwowych uczelni to nie ma w mojej okolicy zbyt dużo. Tylko Uniwersytet Śląski, ech :/

Edytowane przez li90
Czas edycji: 2010-09-12 o 20:05
li90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 21:28   #9
Kassandrra
Raczkowanie
 
Avatar Kassandrra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lelis/Białystok
Wiadomości: 58
GG do Kassandrra Send a message via Skype™ to Kassandrra
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

A ja powiem tak. Skoro decydujesz się na tryb zaoczny, to masz moja droga, przewagę. Sama decydując się na dzienne, wiedziałam, że po ich skończeniu będę miała papier i ... to tyle. Niestety u mnie względy finansowe nie pozwoliły na studiowanie zaocznie. A poza tym - studia dzienne mają swój niesamowity urok Ale o tym kiedy indziej i gdzie indziej Ty natomiast masz przewagę, o ile tylko wykorzystasz szansę jaką dają Ci studia zaoczne. Postaraj się znaleźć sobie pracę w swoim fachu. Bo nic dzisiaj nie jest tak istotne jak doświadczenie! A studiując przez trzy lata możesz zdobyć aż trzyletnie doświadczenie w pracy w biurze. A to już dużo. Poza tym drugą ważną rzeczą jest język - a raczej jakość i ilość. Mianowicie pracodawca patrzy na to czy, w jakim stopniu i ile języków znasz. Dzisiaj dwa to podstawa Po trzecie jak tylko będziesz miała możliwość zdobywaj kolejne papierki - praktyki, staże, drugi kierunek lub specjalizacja. Wszechstronność - tym możesz zaistnieć na rynku pracy! Wszystko co tu napisałam to nie moje wymysły, lecz informacje potwierdzone przez pracownicę działu kadr jednej z prężnie rozwijających się na Mazowszu korporacji. Dla pracodawcy naprawdę liczą się te umiejętności, które wymieniłam - doświadczenie, języki, umiejętności (poparte papierami). Dopiero dalej jest to jaki kierunek wybrałaś, w jakim trybie, a już rodzaj czy też pozycja w rankingu uczelni jest najmniej ważna. Pozdrawiam I mam nadzieję, że nie zrezygnujesz i zasilisz grono studenckie
__________________
"z życia trzeba czerpać garściami... w gumowych rękawiczkach"

http://www.suwaczki.com/tickers/uru79x0h1o7ofv6c.png
Kassandrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 22:16   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Cytat:
Napisane przez Kassandrra Pokaż wiadomość
Postaraj się znaleźć sobie pracę w swoim fachu. Bo nic dzisiaj nie jest tak istotne jak doświadczenie!
no własnie, a studentów administracji jest tak wielu, że trudno znaleźć wolne staże aby zdobyć doświadczenie...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 23:02   #11
Kassandrra
Raczkowanie
 
Avatar Kassandrra
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lelis/Białystok
Wiadomości: 58
GG do Kassandrra Send a message via Skype™ to Kassandrra
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Wiem, że nie jest to łatwe. Administracja to niestety kierunek dosyć popularny. Zresztą nawet gdyby nie był, to i tak studentów jest jak "mrówków" Ale student zaoczny ma łatwiej, niż dzienny, bo może oferować cały tydzień pracodawcy, a nie jedynie weekend. Tak czy inaczej życzę powodzenia Bo kto nie próbuje - ten nie ma..
__________________
"z życia trzeba czerpać garściami... w gumowych rękawiczkach"

http://www.suwaczki.com/tickers/uru79x0h1o7ofv6c.png
Kassandrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 18:21   #12
Orchidea20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 26
Dot.: Studia - czy naprawdę warto?

Tak naprawdę to w administracji po prostu trzeba mieć plecy. Bo większość stanowisk w urzędach i instytucjach państwowych już jest poobsadzana.
__________________
Orchidea
Orchidea20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.